Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 72 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 19 Juul 2007 09:48 
Eemal
Kasutaja avatar

aga mida üldse arvata inimestest kes lähevad kolme gepsuga merele kontrollimata kas akud täis? järelikult on igasugune riskide maandamine tegemata. lisaakud ja ka tagavara patareid peavad alati kaasas olema. see oleks sama kui minna merele, joonlauad ja pliiatsid kaasas aga merel avastad, et kaart jäi maha. teisest asjast veel, on olemas ju tabletid, paned oma läppari veekindlasse karpi ja sul on ees 15 tolline puutetundlik, veekindel plotter ;) iseasi kas merekaart seda puutetundliku ekraani toetab. aga tegemist oleks ju tõeliselt hea asjaga. kui ilus ilm ja kaarti vaadata pole vaja loed hoopis igavusest meili või kommid kipperis :)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 19 Juul 2007 09:50 
Eemal
Kasutaja avatar

Nädalapäevad tagasi tegi Korsikal just selliseid trikke. Äkki näitas, et kupatan autoga keset merd. Loopis GPSi punkti nii 500m ulatuses siia-sinna. Keskmine kiirus oli tänu sellistele välkhüpetele tubli 500km/h. :) Päike oli õhtusse kaldumas, aga loojanguni oli veel tunde. Ükskord varem on ka seda juhtunud, hommikul ja jälle Lõuna-Prantsumaal. Konnaõgijad segavad vahel?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 19 Juul 2007 10:07 
Eemal

See segamise värk on vahel strateegilise tähtsusega. Näiteks mingite sõjaliste manöövrite korral ja isegi Bushi "põõsa" lennuki liikumise ajal seda süsteemi n.ö. hänitatakse. Huvitav oleks teada kas näiteks Valge maja juures GPS-i koordinaadid ja kaardikooordinaadid langevad kokku? Ja näiteks lennukikandja liikumine kusagil ookeanil on teiste poolt jälgitav? Ega keegi proovinud juhuslikult, kui herr "põõsas" Radissonis oli, sealkandis kepsuga tööd teha? :D

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 19 Juul 2007 12:10 
Eemal
Kasutaja avatar

Satelliitide hooldused ja süsteemihooldused põhjustavad ka sellist asja. Mul on olnud au jälgida üheksakümnendatel, kuidas Pirital kai ääres seisev laev plotteri peal äkki kolinal üle kaide punuma pani ning kiirusega ca 10kn käis ära Miiduranna all ja tuli siis lõpuks tagasi. Logi jäi ka asjast. Oli veel selline elektroonika osas väga umbusklik aeg, sain kliendilt halba tagasisidet selle juhuse tõttu ning helistasin Soome seadme tarnijale. Viimane tegi asja mulle selgeks. Muide selle taolistel nähtustel oli lausa oma nimetused sõltuval siis nähtuse põhjendusest. Väidetavalt anti (antakse ehk praegugi) ka taolise nähtuse tekkest aegsasti ette teada, et tüürimehed roogu ei sõidaks. Ma tõesti ei mäleta mis kanaleid pidi, võimalik, et isegi näiteks Navtexi kaudu vms.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 19 Juul 2007 12:56 
Eemal
Kasutaja avatar

Läppari häda paadis kasutamise juures on see, et nende ekraanid ei ole tavaliselt heleda päikesevalguse käes eriti vaadeldavad. Kui hämarasse kajutisse topid, siis pole hullu, aga kui tahad väljas rooli juures plotteri pilti näha, siis mingi läpakas ilmselt ei sobi mitte. Tablet on kõigele lisaks kallis kah, umbes sama kallis kui suuremat sorti plotter, kaart tuleb niikuinii osta ja tabletile on veel gpsi juurde vaja. Ja siis pole sul ikkagi lisaseadmete siini, kuhu panna radarit või kütusearvutit ja üleüldse. Minu meelest praeguste plotterite hindade juures pole see arvutiga võimlemine enam väga mõttekas.

Tegemise rõõm on muidugi teine asi. Ise mingeid asju kokku nikerdada on alati tore.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 19 Juul 2007 13:10 
Eemal
Kasutaja avatar

smboards kirjutas:
Minu meelest praeguste plotterite hindade juures pole see arvutiga võimlemine enam väga mõttekas.

Üldiselt nõus, kuid samas on ka palju olukordi, kus mõte on üsna põhjendatud.
Ekraani suurus, varguskindlus, mugav kodutöö jne. Mul on mingi Toshiba Satellite A100-906 ja sellega klõbistan päikesepaistelise ilmaga parvlaev Viire ülatekil autos istudes M-Interneti abil siia foorumisse ilma probleemideta. Hind oli masinal selle aasta alguses kuskil 19000 kandis ja ekraan kannatab ilusti valges töötamist. Aga olen veelgi paremaid näinud.
Korraliku plotteri ja läpaka ostuplaanide korral võib siiski ka raha määravaks osutuda. Eeldusel, et arvutit läheb niikuinii vaja siis läpakaga asja ajades säästad lihtsalt plotteri raha ja ei pea kartma, et keegi on selle öösel paadist maha kruvinud. Aga kasutusmugavuse ja kõige muu suhtes on loomulikult plotter ikka parem. Läpakas on lihtsalt üpris hea substituut.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 19 Juul 2007 13:38 
Eemal
Kasutaja avatar

Mark kirjutas:
Mul on mingi Toshiba Satellite A100-906 ja sellega klõbistan päikesepaistelise ilmaga parvlaev Viire ülatekil autos istudes M-Interneti abil siia foorumisse ilma probleemideta. Hind oli masinal selle aasta alguses kuskil 19000 kandis ja ekraan kannatab ilusti valges töötamist. Aga olen veelgi paremaid näinud.

Nu vot.-> Sa oled Rikas. 19 000 läpi eest.
Ma poole vähem jõuan kaardiplotteri eest välja käiia ja pean ka merd kündma. Mõõtmistel igivana. F51 Aceri monitor ees. Pilt iga ilmaga nähtav.

Läpile ka korralikku sofi vaja, ning lisaks veel ka kaardid.
Ja alles sinna 30 - 40 t kanti jäävad läppid mille laadimiseks ja töötamiseks piisab 0,25 m2 päikese paneelist. Tarve ca 25 - 40 watti.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 19 Juul 2007 16:02 
Eemal
Kasutaja avatar

lihtsalt kui keegi plaanib nagunii arvti osta siis on alati võimalus valida ja eelistada näiteks tablet masinat. regio ja kaitseminn võtsid kasutusse fujitsu omad, kaasas veekindlad kohvrid ja metsas jalutades parim masin suurteks kaarditöödeks

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 23 Juul 2007 13:57 
Eemal
Kasutaja avatar

Pole juba ammu kipperisse sattunud.
Oli tore näha, et minu teema on päris sisuka vaidluse/arutluse külvanud.
Üritan nüüd selle kõik läbi ka lugeda.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 23 Juul 2007 19:33 
Eemal

Seni kui Teie siin netis navigeerisite, tegelesin mina asjaga praktiliselt.

Resümee on minu jaoks ühene. Läpaka võib jahist välja visata. Jäävad GPS, paberkaart ja kaarditöö riistad. Kuuest päevast vaid ühel ( kes soovib, võib protsenti arvutada ) oli võimalik ta kotist välja võtta. Polnud selle varustusega, nende ilmadega võimalik praktikas isegi programme lahti saada, rääkimata navigeerimisest.

Nüüd kui soovite, võite teoretiseerimist jätkata.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 24 Juul 2007 06:27 
Eemal
Kasutaja avatar

Enamik laevajuhile läbi mõeldult välja töötatud, arvuti programme ei vaja näppimist. kaks nuppu zuum sisse, välja. ja kursor teekonna valikuks (teepunkti valikuks).

Ja isegi kui arvuti stardib, siis eeldusel, et ka vajalik navigatsiooni programm koheselt pildi ette võtab (ilma nuppe näppimata).

Tavaliselt isegi õige kaardi valiku paika pannud ja teekonna alla mananud.

Ehk siis see, et arvutit kasutada polnud võimalik on pigem halb reisi ettevalmistus.
Selles iva ju seisnebki, et lülitad suvaliselt hetkel arvuti sisse ja ta teeb kõik töö ise Sinu eest, näidates siis mõne hetke pärast ilusti asukohta kardil.

--------
Mis mulle viimase reisi ajal sümpatiseeris. Garmini poolt teostatult. Peale teekonna sisestamist. -> Näiteks Pärnu -> Virtsu.
Kui puhkad Munalaius siis peale teekonna aktiveerimist ei näidata sulle esimese teekonna punktina enam Pärnut, vaid aparaat ise suudab juhatada sind vastavalt sinu kursile, teekonnale tagasi ja seda jätkata.
Vanemad aparaadid sedasi ei osanud :)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 24 Juul 2007 08:37 
Eemal
Kasutaja avatar

See sõltub natuke paadist kah. Kerge paadiga on raskem kogukama paadiga pole väga vigagi. Meie suutsime kursse teha kuni 13 m/s. Rohkem tuult me lihtsalt ei saanud.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 72 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: