Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 90 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 25 Mär 2008 12:34 
Eemal
Kasutaja avatar

Lisaks siis kah ühe märgatud vea. Küsimus "Kus tohib laeva ankurdada" peaks vist olema "Kus ei tohi laeva ankurdada".

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 25 Mär 2008 12:37 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Rehepapp kirjutas:
Lisaks siis kah ühe märgatud vea. Küsimus "Kus tohib laeva ankurdada" peaks vist olema "Kus ei tohi laeva ankurdada".

See juba avastatud: http://foorum.kipper.ee/viewtopic.php?p=23426#23426

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 25 Mär 2008 20:10 
Eemal

uurisin ja eesti seaduste järgi ei tohi sõita
seis

ta punane valge punane
vaata muuda ära ja oleme sõbrad edasi

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 25 Mär 2008 21:02 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

kammu11 kirjutas:
uurisin ja eesti seaduste järgi ei tohi sõita
seis

ta punane valge punane
vaata muuda ära ja oleme sõbrad edasi

Palun väljenda ennast arusaadavalt! Kui sinu emakeel ei ole eesti keel, siis arusaadav. Teisel juhul on sinust lihtsalt raske sedasi aru saada.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 25 Mär 2008 22:05 
Eemal

soovitus kustuta ära küsimus RGR
.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 25 Mär 2008 22:09 
Eemal

mõned tähed lähevad netis kaduma ja see ei ole minu süü

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 25 Mär 2008 23:12 
Eemal
Kasutaja avatar

ok, mõned tähed puudu aga lause on ju segane, nagu oleks jätk või midagi aga eriti midagi aru ei saa. pane vihje näiteks teemale

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 25 Mär 2008 23:37 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

kammu11 kirjutas:
mõned tähed lähevad netis kaduma ja see ei ole minu süü

Kas nett kaotab tähti?? Selline uudis siis päeva lõpetuseks :)

kammu11, räägi endast! Ehk saan materjali mõtlemiseks.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 26 Mär 2008 09:41 
Eemal

Panen siis veel tähelepanekuid. Kui oluline üks või teine asi on, selle üle võib vaielda.

Purjede hoiustamine- lisaksin: pakkides purjesid kotti, väldi kindlasti purje murdmist ühtede ja samade kohtade pealt

Otsa kinnitamine knaapi- väitena, et viimane tiir tuleb teha ümber pööratult, ehk alt, on vale. Seda ei tohi iial teha, välja arvatud kalda otstel. Pinge all ei pruugi olla võimalik näiteks soodi otsi lahti saada. Kaldaotstel aga teha kindlasti, kui poobki kinni, annad nuga, aga tead, et laev ikka kai küljes püsib

Objektid ja sügavus- atlastes ja uutel kaartidel, mis mina näinud, on kõik kivid ristiga, asugu nad vee all või vee peal või seal kuskil vahepeal. See mulle isiklikult muidugi ei meeldi. Vanem variant palju informatiivsem.

Alul ei taibanud, mis on ohutu vee poi. Ise harjunud mõistega teljepoi. Hiljem leidsin alles lahti seletatud mõiste

Tee andmise reeglid- kohalik administratsioon võib kehtestada kohalikud reeglid, kus purjelaev ei tohi segada mootorlaeva, nt Pärnu jõgi, Tallinna lahe faarvaatrid jne.

MOB puhul õpetati vanasti, et vette sattunu ei tohi hakata üritama laeva poole ujuma, vaid püsib kiilu jäljes, mida küll väikelaeval suht vähe näha. Ta peab teadma, et just sinna tullakse teda otsima ja loobitakse kõik ujuvad vahendid, et suurendada kukkunu sanssi mõni neist leida. Seda eriti pimedas

Kustutid- kas on kindel, et tuleb kontrollida üle aasta. mälu järgi väidan, et igal aastal

Ankurdamine- Varemalt ei lubatud kasutada ankrutel seekleid või muid kinnitusvahendeid just lahti tuleku ohu välistamiseks. Ots tuli ankrusõlmega otse aasa siduda või statsionaarne ots pleisida, sel juhul kasutades kindlasti metallkousi

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 26 Mär 2008 14:49 
Eemal

Jätkan. Praegu testide lahendamine pooleli. Et siis nende kohta. Võib-olla on keegi ka juba varem kirjeldanud.

Tule iseloom- tulede määramise testides oleks abiks kõrval jooksev stopper. Tundsin sellest kohe puudust

A ja B lateraaltoodrite pidev rõhutamine meie vetes on minu arust liiast. Milleks seda pealuus kanda. Piisab teadmisest, et see mujal teisiti võib olla.

Testis "Läänepoi" tuli vilgub mingi x sagedusega? Kuna stopperit polnud, jäi mulje, et sagedused ei klapi mitmel pool mujalgi. Või tulenes see minu arvuti aeglusest. Seda enam võiks kõrval näiline aeg joosta

Laevatulede testides visuaalselt väga raske taibata kas püütakse näidata vaadet sõidu suunas või taevast või pagan teab mida. Õigete vastute järgi jäi mulje, et kord nii, kord naa. Et konkreetseks minna peaks veel üks haaval üle vaatama.

Teeandmise testide juures tuleb pilti uurida luubiga. Kas oleks võimalik lisamärke kuidagi rõhutada

Meeldiv, et väga suur rõhk on pandud purjelaevade omavahelisele tee andmisele :D .

Küsimuse juures, millist bürotehnilist seadet kasutada 20 miili kaugusel kaldast, peaks ikkagi ära tähendama, kas öisel või päevasel ajal. Mis sest raketist päeval ikka kõmmutada?

Millal ei ole päästevesti kandmine kohustuslik? Vastus: Tekiga väikelaevad. Tuleks täpsustada, et valgel ajal või kui asutakse kajutis

Millist informatsiooni ei kanta merekaardile? Vastus: Ranna lähedal asuvad majad. Uute kohta ei ole kindel, kuid varasematel võivad olla nii asumid, kui üksikud majad.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 26 Mär 2008 16:02 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Nüüd on link selle koolitusmaterjali kiireks leidmiseks ka www.kipper.ee pealehel - menüüpunkt "Koolitusmaterjal ja test".

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 26 Mär 2008 16:26 
Eemal
Kasutaja avatar

Jällegi suured tänud neile, kes on vaevaks võtnud veidi konspektis tuhnida ning tähelepanekud kirja pannud. Eesmärgiks ikka õppekonspekti vigadest puhastamine.

kammu11> sinu tekstist ma päris hästi nüüd ikkagi aru ei saanud... kuid tegu vist selle piiratud manööverdamisvõime (punane-valge-punane) tuledega ja topituledega. Kuigi ma arvan, et seal on kõik korrektne, võtan ma selle küsimuse siiski testist välja. Edaspidiste segaduste vältimiseks :)

Mart S> tõsise ülevaatuse oled teinud. Proovin vastavalt tehtud ettepanekutele ka konspekti kohendada / täiendada. Päris kõigi ettepanekutega ma küll nõus pole, kuid palju häid mõtteid sain küll.

Tsiteeri:
Laevatulede testides visuaalselt väga raske taibata kas püütakse näidata vaadet sõidu suunas või taevast või pagan teab mida. Õigete vastute järgi jäi mulje, et kord nii, kord naa. Et konkreetseks minna peaks veel üks haaval üle vaatama.

Teeandmise testide juures tuleb pilti uurida luubiga. Kas oleks võimalik lisamärke kuidagi rõhutada

Eks reaalsuses on ka nii, et tuled või märgid on halvasti nähtavad. Kui üldse viitsitakse märke kasutada, siis tihti on need paigaldatud hooletult ja halvasti märgatavalt. Kõige raskem on eristada tulesid, eriti juhul, kui linnatuled ja muud tuled segavad.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 27 Mär 2008 09:45 
Eemal

Ega ei olegi ju iseenda väiteid kuskilt üle kontrollinud ja mõne enda poolse asja üle juba kahtlemagi hakanud. Näiteks see minu poolt pakutud lendkiil. Asi sai alguse sellest, et konspektis pakutu väga võõrana kõlas. Ja nüüd olen ise nii tsüklis, et mõte kuhugi ei liigu. Katsun asja hetkel unustada ja küll see õige sõnagi klubirahvaga suheldes ise kuskilt välja ujub :D .

Panen veel viimased tähenärimised siia. Eks hiljem saab asja veel ju üle vaadata.

Triiv ei ole laeva kõrvale kalle õigelt kursilt nt. purjus roolimehe süül :D , vaid ikka tuule või hoovuse mõjul. See täpsustus testis puudu.

Küsimus: Milline ots toetab masti laeva pikkuses. Üldjuhul hoiavad masti ikkagi vaierid. Ahterstaake on küll nüüd ka sünteetilisi kasutama hakatud.

See võib-olla ei ole päris kontekstis. Tegelikult on väljendina kasutusel ka alla tuule krüssamine- just purjelaevaga sõitmine vahelduvatel halssidel taganttuules.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 10 Apr 2008 15:38 
Eemal
Kasutaja avatar

Nüüd on vastavalt siin teemas arutatule konspekti täiendatud ja vigu parandatud. Ootan ka edaspidi asjalikke kommentaare ja tähelepanekuid nii siia teemasse kui ka oma mailile jms.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 11 Apr 2008 14:37 
Eemal

Nüüd on küll kena vigur sisse sattunud, või olen siis mina väga lolliks jäänud, mis võib ju ka nii olla :D .

Laeva tulede test.

Küsimus: Mis suunas laev liigub? Näidatud kaks ülestikku punast tuld.

Õigeks vastuseks märgitud, et allatuult.

Ma küll pole veel kuulnud, et laevale tuule järgi tulesd paigutatakse.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 90 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: