Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 9 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Äripäeva Tehnotrend - Nelja kuuga juhiloaga väikelaevnikuks
PostitusPostitatud: Teisipäev, 20 Nov 2007 11:45 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Äripäeva ajakirjas Tehnotrend (nr 5, november 2007), on lehekülgedel 68-69 artikkel "Nelja kuuga juhiloaga väikelaevnikuks".
Siinsele foorumlasele seal uut infot pole, aga hea on näha, et taas üks selleteemaline teabelugu avaldamist on leidnud.

Ja seda ka veel, et päris palju minu sõnu nii viidatult kui viitamata on seal sees, sest teksti autor mõni aeg tagasi minu poole pöördus ;)

PS. Üks väike apsakas hakkas silma - paremas nurgas on punktid, kus tõin välja kursuse sisu laias laastus. "6) Meresõlmede praktika" juures võib jääda mulje, et sõlmede kursus kestab 80-100 tundi ning maksab alates 5000 kroonist. Ehk sõlmesid ikka nii kaua ei õpita ja see info peaks kogu kursuse kohta käima :D

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 27 Nov 2007 21:50 
Eemal
Kasutaja avatar

Ei lugenud küll artiklit, aga lähtun pealkirjast ja imestan :shock:
Tegelt saab ju papred kahe kuuga ja nädalaga veel ROC ka peale tehtud. Kuna mõlemad olemas ja hiljaaegu tehtud, siis huvitav, kust kohast see 4 kuud tuleb? Üle kahe kuu ei saa küll kuskilt otsast.
Või on siis tegemist lihtsalt ajakirjandusliku tasemenäitamisega või kellegi reklaamiga, et nelja talvekuud sisustada?
Kas viidet ei saaks, et asja lugeda?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 27 Nov 2007 22:03 
Eemal
Kasutaja avatar

2 kuud kursused, 1-2 nädalat eksamiprotokollide arki jõudmiseks ja 2 nädalat paberite valmistamine. Päris 4 kuud jah pole. Muidugi võibolla osad kursused kestavad kauem, kuna nädalas on vähem tunde.
Mina sain oma load alles täna kätte, kuigi eksam oli kuu aega tagasi.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 27 Nov 2007 22:23 
Eemal
Kasutaja avatar

Fonx kirjutas:
Mina sain oma load alles täna kätte, kuigi eksam oli kuu aega tagasi.

Õnnitlused sulle! Vähemalt järgmised 10a rahu majas, kui eesti krooni ei devalveerita :lol:

Aga see süsteem töötab tegelt nii, et kui oled eksami ära andnud, siis oled ka sõiduõiguse sellega kätte saanud. On jah mingi aeg, kuni VA andmebaasidest need andmed arki'i jõuavad (nädal) ja mina vormistasin tegelikud load vist alles 2 kuud pärast eksami tegemist. ROC'ist on kah hulk aega juba möödas, ega sert on siiani tegemata. Ikka eksam määrab õiguse ja pärast seda oled riiklikus andmebaasis sees nigu viis kopikat.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 27 Nov 2007 22:29 
Eemal
Kasutaja avatar

Ma ei mäleta täpselt, aga mul vist oli küll rohkem kui 2 kuud. Vist oli 2 x nädalas a' 2+2 h. Võis täiesti 4 kuud olla. Kui alustasime, olid hanged ja eksamipäeval linnud laulsid.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 27 Nov 2007 22:56 
Eemal
Kasutaja avatar

Andres-algaja kirjutas:
Õnnitlused sulle! Vähemalt järgmised 10a rahu majas, kui eesti krooni ei devalveerita :lol:

Tänud :D

Mark kirjutas:
Ma ei mäleta täpselt, aga mul vist oli küll rohkem kui 2 kuud. Vist oli 2 x nädalas a' 2+2 h. Võis täiesti 4 kuud olla. Kui alustasime, olid hanged ja eksamipäeval linnud laulsid.

Mul oli 3x3h nädalas ja tulime napilt alla 2 kuuga toime vist. Seal hulgas oli veel mõni "vaba tund" ka, siis kui tehti individuaalset radari-navigatsiooni õpet ja ship simulatori demostreerimist.
Samas näiteks Orissaare Gümnaasiumis peaks nii olema, et 7. klass hakkad mereklassis käima ja 9. klassi lõpuks saab load kätte mingi imelihtsa eksamiga.

Edit: see 3h on siis 4 akadeemilist tundi (45min.) ja ette oli nähtud 80 akadeemilist.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 27 Nov 2007 23:33 
Eemal
Kasutaja avatar

Mark kirjutas:

Ma mäletan hästi üht päeva, mis oli vist 30. aprill, aga ~3 aastat tagasi, kui selle päeva õhtul tuli selline tuisk ja lumesadu, et ajas hanged majanurka nii kokku, et ma läksin sinna sisse ja isegi peanupp ei paistnud. Mingi 2,5m oli raudselt. Kusjuures eelmine päev oli maa paljas ja järgmine päev jälle päikesepaiste ja linnud lõõritasid... See hang muidugi sulas pärast nädalaid :D

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 28 Nov 2007 09:40 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Avastasin, et artikkel on täiesti vabalt loetav:

http://www.aripaev.ee/3775/new_eri_artiklid_377521.html

PS. Pealkirja pani teksti kirjutaja ehk minul vastuste andmise ajal sellest aimu polnud.

Pilt Pilt

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 28 Nov 2007 14:18 
Eemal
Kasutaja avatar

Tsiteeri:
Kursus kestab neli kuud, kogunetakse kaks korda nädalas. Kursuse maht on 80 tundi. OÜ HV Mereturism kursuste juhataja Helle Hallika sõnul antakse selle jooksul esmased teadmised väikelaeva juhtimisest

Eks erinevad korraldajad teevad kursusi erinevalt ja kui parasjagu hooaeg läbi on siis pole kuhugi kiiret ka. Kui hooaeg juba koitma hakkab, ju siis tehakse ka "kiirkursusi".

Tsiteeri:
Väikelaevadega tegeleva ASi Barrel MKT direktori Hanno Kase sõnul jäävad enimostetud väikelaevade hinnad 150 000-200 000 kr vahele. Tegemist on 5-6meetriste mootorpaatidega, millel võimsust 50-90 hj.

Minuteada peaks eestis olema purjekad väga suures ülekaalus mootorpaatide vastu.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 9 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid