Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 48 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 22 Dets 2008 10:30 
Eemal
Kasutaja avatar

poom kirjutas:
Edit: Inimlik on see, et inimene soovib näidata ka teistele, mis ta oma vaevaga saavutanud on. Nagu ma aru olen saanud, siis millegipärast on EJL poolt väljastatud dokumentide omanikud nende üle uhkemad, kui väikelaevajuhi tunnistuse üle.

Täiesti põhjendatult seejuures, aga samas tuleb meeles pidada, et me süüdistame jätkuvalt nõukogude võimu eesti rahva merest isoleerimises. Midaiganes me tänapäeval ka oluliseks või väärtuslikuks ei pea, tuleks ikkagi ajalugu meeles pidada ja muretseda, et me oma lastele ja lastelastele ei tekitaks sama jama mida tegi nõukogude võim meie isade ja vanaisadega.
Mehi mõõdetakse niikuinii tegude, mitte paberite järgi. Nagu ka käesoleva konteksti raames netis igal pool üleval rippuvate charterlepingute pügalatest ja FAQ osakondadest lugeda on.
Mul pole karta midagi, paberid olemas ja korras, aga oma järeltulevad põlved kavatsen küll loodetavasti ilma igasuguste takistusteta merele saata ja loen kehtivat süsteemi igati piisavaks, et ettevaatlikult kalda ligidal asjaga alustada ja vastavalt arengule ning kogemuste kasvamisele aina kaugemat maailma avastada.
Ja seda soovitavalt ilma igasuguste komisjonide sekkumiseta.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 29 Dets 2008 11:11 
Eemal
Kasutaja avatar

Tulen veelkord siia teemasse tagasi. Sirvisin pühade ajal oma ajakirjariiuleid ja leidsin ühest Motor Boat & Yachting ajakirjast loo, mida olen siin foorumis ka varem vist maininud : " From zero to hero within 12 weeks". Lugu räägib ühe 26 aastase inglase metroovagunis pähe tulnud ideest hakata Yachtmasteriks ja selle idee teostamisest 12 nädalaga! Oma eelneva kogemuse iseloomustuseks ütleb loo autor : väga nõrk. Tuleb välja, et RYA/MCA paberid saab kätte ikkagi kolme kuuga ja peale seda on legaalne alus ka jalamaid yachtmasterina tööle minna. Tegelane ise oli küll realist - yahtmasteri paberid taskus, asus ta lõpuks tööle ikkagi tekimeeskonnas. Kuid nagu ta ise kah ütleb, oli see tema enda valik. Kogemuste saamiseks.
Kursused läbis ta siin : http://www.uksa.org/

Lisaks meie väikelaevajuhi kursustega analoogilisele osale läbis ta ka tuletõrje, pääste, esmaabi, kollektiivse pääste, radari käsitlemise, motoristi jms kursused mis sisaldusid paketis.

http://www.uksa.org/career/y_commercial_yachtmaster.asp

Asja moraal on siis see, et ega see RYA paber ka mingit välja teenitud merekaru tiitlit ja kogemustega inimest veel ei tähenda. Sestap puudub ilmselt ka charterfirmade lepingus pügal, et RYA paberitega paadihuviline pääseks rendipaadiga lihtsamini vee peale kui näiteks meie paberitega tegelane.

See treeningprogrammis sisalduv 2500 miili praktilise sõidu viide jättis ajakirjaartiklist kahtluse hinge, et ega tegu ei olnud äkki meie libesõidulooga sarnase juhtumiga. :roll:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 29 Dets 2008 12:43 
Eemal
Kasutaja avatar

poom kirjutas:
See väikelaevajuhi tunnistus ei anna ju tegelikult mingit ülevaadet selle omaniku oskustest/tasemest. See on ikka suur vahe kas ma logistan oma vene alu.paadiga mööda Viljandi järve või Hunter sõidab oma Princessiga mööda merd ja Soome saarestikku.

Et jama jah tiba. kui nüüd kohe väga aus olla. Siis ei ole mõtet absoluutselt põdeda.

Mina küll kauem merd kündnud, kui näites Hr Hunter. Aga ei tunne absoluutselt mingit vajadust/probleem, et minust rikkam mees omale laeva ostab ja sellega merd künnab. Raha on, siis miks-mitte. Et millegi pärast üritatakse alati end joonele panna, kellel on pikem, suurem, ilusam („Kes on kõvem merekaru!“).

Pigem olgem ausad ja asi lihtsalt selles inimlikus kadeduses.
Ja mis siis , et see roheline jahiga merd hakkab kündma - Las Sõidab!
Vahet pole, et neil mootori/paadi lõhkujatel on sarnaselt minule paadijuhi paber taskus (mõni tuttavgi, kolm päeva merel käinud ja juba paberiga laevajuht), kuid nad ei kujuta ju tegelikult ohtu mitte kellelegi peale iseendale ja oma varale, kui sedagi.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 29 Dets 2008 13:23 
Eemal
Kasutaja avatar

Noh, olgu öeldud, et oma lõbuks sõitmise paberi annavad inglased 5päevaste kursustega ;) Seda saad siis 1...5 päevaste lisakursustega täiendama ja kangemaks muutma hakata.
Meil vast võiks kah olla lisaks sellele praegusele paberile ( kolme kuu pikkused kursused) täiendkoolituse kaudu upgrademise võimalus. Poleks paha.

http://www.uksa.org/leisure/y_whichcourse.asp

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 29 Dets 2008 13:29 
Eemal
Kasutaja avatar

Peeter Ude kirjutas:
Mina küll kauem merd kündnud, kui näites Hr Hunter. Aga ei tunne absoluutselt mingit vajadust/probleem, et minust rikkam mees omale laeva ostab ja sellega merd künnab. Raha on, siis miks-mitte. Et millegi pärast üritatakse alati end joonele panna, kellel on pikem, suurem, ilusam („Kes on kõvem merekaru!“).

Nüüd sa said küll pisut valesti aru. Küsimus pole mitte selles, kellel uhkem ja ilusam vaid vajalikes oskustes ja teadmistes on suur vahe. Või väidad sa, et Viljandi järvel ja avamerel (skäärides jne) sõit on samaväärsed???

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 29 Dets 2008 14:08 
Eemal
Kasutaja avatar

poom kirjutas:
Nüüd sa said küll pisut valesti aru. Küsimus pole mitte selles, kellel uhkem ja ilusam vaid vajalikes oskustes ja teadmistes on suur vahe. Või väidad sa, et Viljandi järvel ja avamerel (skäärides jne) sõit on samaväärsed???

On küll samaväärsed.
mina esimest korda Riias liigeldes.
Paraku pean tõdema, et valisin saatuse tahtel kolm korda "õlekõrre".
Nimelt siis liigeldes jõel tuletasin "kõnega sõbrale" meelde, kuis sealsete mitte töötavate semafooride alt läbi uhama peaks.

Et inimestele on antud tihtilugu omadus õppida ja harida end. See peaks lahendama mured Viljadi paadimehe sattumisel merele ja vastupidi.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 29 Dets 2008 16:34 
Eemal
Kasutaja avatar

poom kirjutas:
Või väidad sa, et Viljandi järvel ja avamerel (skäärides jne) sõit on samaväärsed???

Väga filosoofiline küsimus! :D
Meitel sii Väikses väinas skääride mehi näha küll olnud. Mõnel veab ikka palged kaameks kui kajaloe näit korra pilgu alla satub :lol:
Viimatine kogemus oligi selline, et Siktuna mehed tahtsid 40 sõlmega enam-vähem kadakate juure välja pörutada. Ma ütlesin, et ega see pole sul sii mingi skäärides laskmine, et paarkümmend ja sada meetrit vett kiilu all oo. Mees viskas pilgu kajaloele ja pidi mu tooli pealt minema pidurdama : "OH, GOD! TWO AND HALF ONLY!!!" Ma siis ütlesin, et köikse värk oo sii "two and half, maybe three" aga mönes kohas oo karja kaupa "Two and quarter stones " kah ullikest ootamas :twisted: Pärast lasi nii kenasti väina keskel edasi tagasi justkui vagur uteke.....

Nii et keeruline ja ohtlik on rohkem meie endi harjumustes ja dogmades kinni. Mistahes kursustel peaks olema ja vist isegi ongi kõige alus see, et vee peal ( ja ka all) on olud muutuvad. Ja eks neid sinna Viljandi järve on kah jäänud.

Muidugi ei korva praktikat mitte millegiga. Praktika on parim õpetaja.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 29 Dets 2008 16:58 
Eemal
Kasutaja avatar

Siin kohal tuleb ka neist aru saada, kes omasid / omavad vanu mitmeastmelisi jahtkapteni pabereid. Vennad nägid vaeva ja teenisid "paelad" peale ja siis tehti neile Peeter I -mest, ehk pikad tillid pakule ja kõigiga ühe pikkuseks. Kindlasti on endistele, auga välja teenitud, jahtkapteni paberi omanikel nats solvav ja alandav olla võrdne mingi 40 eesliga kummipaadi mehega, või mõne nahaalse tüübiga, kes on omale hankinud kuskilt 20 - 30 jalase purjedeall liikuva küna ja nimetab ka ennast kapteniks.

Viimati muutis Papah, Esmaspäev, 29 Dets 2008 20:24, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 29 Dets 2008 17:29 
Eemal
Kasutaja avatar

No see on küll selline valehäbi teema. Ega siis paber mehest meest tee, mees peab ikka ise olema. ( Naised sama mõõdupuu järgi :) ) Ja kui pole õnne antud 100 jalast endale soetada, ega siis 20 jalase künaga vähem meremees ei pruugi olla. Noh, vana hea elutõde - ega riie (paber) meest ei riku.
Vanasti pidi kõvasti treipingi taga vaeva kah nägema, et mosse ostu luba saada. Mis seisukoha me siis nüüd nende vennikeste suhtes võtame, kes ilma igasuguse AÜ loata lähevad ja nahhaalselt endale poest kellegi käest küsimata autod ostavad. Mõni eriti nahhaalne ostab veel mersu kah :lol:
Või need taadid, kes nooruses üle maakonna kuulsad aurumasinistid ja peaaegu jumala asemikud olid? Nüüd tulevad 18 aastased nagad, autojuhiload taskus, igast uksest karjakaupa välja ;)
Läinud on need ajad. Oma lõbuks sõidab kes tahab ja millega tahab (jaksab). Mul on 4m/5hj aerupaat, kah kapten ( ja mul on naise käest küsitud luba ennast niimoodi nimetada! ) :P

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 29 Dets 2008 20:21 
Eemal
Kasutaja avatar

Mark kirjutas:
( ja mul on naise käest küsitud luba ennast niimoodi nimetada! ) :P

Ongi siis tõsi, mida kurjad keeled räägivad, et Saaremaal kole kanged naised pidavat olema.
Mandri peal veel ikka naised mehe käest luba küsima. Aga kauaks sedagi veel..........

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 29 Dets 2008 22:27 
Eemal
Kasutaja avatar

Mulle meeldib see Marki mõte, et kui üldse midagi muuta, siis võiks mõelda täiendkoolituse kaudu "upgrademise" peale. Aga eks ta jääb igal juhul iga mehe enda hooleks ja teadmiseks. Ega neid pabereid ju masti otsa ei tõmba :)
Selleks, et silma paista, peab ennast jahtklubi kommodooriks nihverdama, siis saab vastava lipu oma alusel üles tõmmata :lol:
Aga täiendkoolitust toetan küll ja tore oleks, kui ka neid aktiviste oleks võimalik kuidagi tunnustada :!:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 30 Dets 2008 08:14 
Eemal
Kasutaja avatar

Ma tegin mõned ettepanekud täiendkoolituse osas inimestele, kes sellega tegelevad. Järgmine küsimus on muidugi see, et kas leidub soovijaid kes selle kõik kinni kah maksaks. Aga eks annan teada kui tagasisidet saan.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 30 Dets 2008 11:05 
Eemal
Kasutaja avatar

Mark kirjutas:
Ma tegin mõned ettepanekud täiendkoolituse osas inimestele, kes sellega tegelevad. Järgmine küsimus on muidugi see, et kas leidub soovijaid kes selle kõik kinni kah maksaks. Aga eks annan teada kui tagasisidet saan.

Ja eks igasuguse koolituse tegemine sõltub ennekõike turu nõudlusest.
Et, nagu isand Mark väitis : kas on ültse piisav hulk õpihimulisi, kes on reaalselt nõus ka vastavat koolitusteenust ostma.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 20 Jaan 2010 17:07 
Eemal
Kasutaja avatar

Tervist meremehed.Selline lugu et olen siin Taanis kalalaevas juba aastaid rüganud ja tahaks mingi puhtama töö peale minna jahil või kaatril. Plaan on minna UKSA Yachting Cadetship kursustele(rohkem infot http://www.uksa.org/career/y_cadet.asp).Hind on muidugi krõbe aga ma arvan et see on seda väärt.Olen aastakese juba kogunud ja kui hästi läheb siis aasta pärast saaks alustada.Aga küsimused on sellised:
1.Kas on kuskilt võimalus taodelda toetust või õppelaenu selliste õpingute alustamiseks?Siis saaksin asju natuke kiirendada.
2.Oskab keegi nimetada mõningaid õppematerjale mida korrata enne kursusele minekut?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 20 Jaan 2010 19:16 
Eemal

Taani kalur Kipperi esimene Pääsukene!
Soovin Sulle edu ja hoian pöialt!
Oled Sa Mereakadeemia lõpetanud, või Merekooli ? Sellest õppematerjalide soovitused!

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 48 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: