Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 85 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 19 Juun 2013 18:28 
Eemal

Muhv kirjutas:
Priidul siiski õigus - 200eurot ei ole stipendium

Stipendium oli vanasti ikka mingil perioodil regulaarselt laekuv summa, mul oli näiteks lausa leninlik stipendium (54 rubla vs 40 rubla tavaline) tipi koolis paar semestrit isegi :lol:
Ühekordne asi on preemia vms. Ja preemiaks on koolilõpetanule, olgu ta kasvõi väikelaevaehitaja, mu meelest 200 nüüdisrubla täitsa paras tunnustus tubli õppimise eest.
Äkki kogu viga ongi lihtsalt sõnastuses?
Ja otse loomulikult võib premeerida ka mälestusplaadiga meisliga, aga tänases maailmas on raha see, mille eest võib soetada nii sellesama meisli või midagi muud vajalikumat algavaks iseseisvaks eluks.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 19 Juun 2013 18:43 
Eemal
Kasutaja avatar

Hmm.. Aga kes teile ütles et see stipendium ei ole perioodiline? Kuna ma saan aru, et siinsele seltskonnale on 200 kommirha, siis kui paljud tõstavad käe ja näiteks oleks valmis maksma 50 eurost stipendiumi teiseks jäänud lõpetajale? Kui soovijaid saab liiga palju, siis teeme nii, et ma jagan aastate peale ära ja igaüks saab mõnest järgnevast lennust kellegi keda tema haridusteel toetada 8)

Sobib :?:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 19 Juun 2013 18:52 
Eemal

Mark kirjutas:
Hmm.. Aga kes teile ütles et see stipendium ei ole perioodiline?

Keegi siis võikski öelda, et mis päriselt on. Muidu mõnel mehel lööb miljardite lugemise käigus katlal kaane maha :lol:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 19 Juun 2013 19:01 
Eemal
Kasutaja avatar

:lol:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 20 Juun 2013 09:11 
Eemal
Kasutaja avatar

Trutta kirjutas:
Ühekordne asi on preemia vms. Ja preemiaks on koolilõpetanule, olgu ta kasvõi väikelaevaehitaja, mu meelest 200 nüüdisrubla täitsa paras tunnustus tubli õppimise eest.

Ole aus: 200 eurorubla on mõistlik küll preemiana ja see on "vanasse rahasse" arvutatuna täitsa kabe summa aga antud juhul on "muutujad" hoopis teised. Ning "muutujate" hulka käib ka selle uudise sõnastus! Ja see viskaski minul konkreetselt kaane maha. Nagu vana hea "Minutka"-kiirkeedupott.
Idee on 10 punkti ja ma üldse ei arva, et see ei tulnud heast südamest. Sest tundub, et mehel on ka sotsiaalset närvi, ikkagi elukogenud mees. Kuid tegu ei ole lihtsalt 71-aastase "taadiga". Kui sellise "preemia" paneks välja too Põlvamaa pere, kel 10 last, ülikena kodu jne, ehk too pere, kellest on mingi telesaade tehtud - arusaadav! Ja ka nemad leiaks selll "kaks sotti" tuimalt... Ja on ka Saaremaal samasuguseid paljulapselisi peresid, kes möödaminnes saaks sellega rahaliselt hakkama. Sest küsimus on ju rahanumbris. "Tava"inimeste jaoks on 200 eur täitsa arvestatav summa aga ka mitte midagi üleloomulikku ja enamus meist raiskab mingitel hetkedel idiootsuste peale ka suuremaid numbreid. Aga tegu ei ole tavainimesega, veelvähem tavainimene Saaremaa mõistes.

Eesti ärikate jaoks on aga tundmatu selline mõiste, kui "seisus kohustab". See, kuidas inimene on mingi "seisuse" saavutanud, millised on ta iseloomuomadused, on ta "hea" või "vereimeja" kapitalistina - mitte üks selline asi ei mängi rolli. Äkki ma teen praegu kellegile liiga aga kohe ei tule mul kedagi teist meelde, kes on käitunud põhimõtte järgi "seisus kohustab": see on Aadu Luukas.
Ehk kui tahad midagi teha, tee seda nii, nagu sinu "seisuselt" oodatakse. Ja see ootus kujuneb selle järgi, mida sa oled enne seda teinud. Või jäta tegemata aga ära mõnita...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 20 Juun 2013 10:21 
Eemal

PriitV kirjutas:
Trutta kirjutas:

Ole aus: 200 eurorubla on mõistlik küll preemiana ja see on "vanasse rahasse" arvutatuna täitsa kabe summa aga antud juhul on "muutujad" hoopis teised. Ning "muutujate" hulka käib ka selle uudise sõnastus! Ja see viskaski minul konkreetselt kaane maha. Nagu vana hea "Minutka"-kiirkeedupott.
Idee on 10 punkti ja ma üldse ei arva, et see ei tulnud heast südamest. Sest tundub, et mehel on ka sotsiaalset närvi, ikkagi elukogenud mees. Kuid tegu ei ole lihtsalt 71-aastase "taadiga". Kui sellise "preemia" paneks välja too Põlvamaa pere, kel 10 last, ülikena kodu jne, ehk too pere, kellest on mingi telesaade tehtud - arusaadav! Ja ka nemad leiaks selll "kaks sotti" tuimalt... Ja on ka Saaremaal samasuguseid paljulapselisi peresid, kes möödaminnes saaks sellega rahaliselt hakkama. Sest küsimus on ju rahanumbris. "Tava"inimeste jaoks on 200 eur täitsa arvestatav summa aga ka mitte midagi üleloomulikku ja enamus meist raiskab mingitel hetkedel idiootsuste peale ka suuremaid numbreid. Aga tegu ei ole tavainimesega, veelvähem tavainimene Saaremaa mõistes.

Eesti ärikate jaoks on aga tundmatu selline mõiste, kui "seisus kohustab". See, kuidas inimene on mingi "seisuse" saavutanud, millised on ta iseloomuomadused, on ta "hea" või "vereimeja" kapitalistina - mitte üks selline asi ei mängi rolli. Äkki ma teen praegu kellegile liiga aga kohe ei tule mul kedagi teist meelde, kes on käitunud põhimõtte järgi "seisus kohustab": see on Aadu Luukas.
Ehk kui tahad midagi teha, tee seda nii, nagu sinu "seisuselt" oodatakse. Ja see ootus kujuneb selle järgi, mida sa oled enne seda teinud. Või jäta tegemata aga ära mõnita...

Võõra raha lugemist kah üldiselt viisakaks ei peeta.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 20 Juun 2013 11:57 
Eemal
Kasutaja avatar

JoosepK kirjutas:
Võõra raha lugemist kah üldiselt viisakaks ei peeta.

See on ALATI kahepoolne tegevus! Kui ühel pool on õigus (ja see on küll paratamatus aga lugemine ikkagi) sinu raha lugeda, on ka teisel poolel sama õigus.
Järgmine: üldiselt ei peeta ka eputamist viisakaks. Seekord on paras eputamine sõnastuses sees. Ning eputatakse laste ees, kes ikkagi juba teavad suisa erialaliselt eputamise aluse väärtust.
Jne.
Lisaks: kui sa ei taha, et sinu raha loetakse, ära võta mitte kunagi mitte ühtegi rahanumbrit väärtuses "suhu". Ehk mitte kunagi ära räägi/kirjuta rahast numbriliselt ja ära luba iseendast seda ka hagijatel kirjutada. Aga see on peaaegu võimatu, kui ise oled tagasihoidlik aga edukas, märkavad seda teised täiesti heast südamest ja ikkagi kistakse kogu elu avalikkuse ette. Koos numbritega - ja siis on juba lumepall veerema läinud. Kui numbrid on piisavalt mõjusad, hakkab kohe tekkima "seisus kohustab"-efekt ja sellest enam välja ei pääse. Ning siis läheb kohe lahti ka paratamatu aga õigustatud "raha lugemine". Ning ka see on igatsetud kapitalismi absoluutne osa, millega lihtsalt peab leppima. Sest edukus ei ole õigus, see on privileeg, mille on andnud inimesele "ühiskondlik kokkulepe". See on meie riigikord, mida ei ole "teinud" keegi muu, kui kõik inimesed koos. Kui see pool on lõpptulemusena konkreetselt kirjas seadustena, siis teine pool samast "ühiskondlikust kokkuleppest" on kirjutamata pool.

Mina nimetasin seda privileegiks, enamus tahab ja ka siinsamas foorumis muudkui raiub, et edukas olla on õigus. Privileeg ehk eelisõigus on midagi sellist, mille saaja on kas teinud või teeb antud eelisega head ja ei kasuta seda eelist teiste suhtes "kurjasti ära". Läheb küll eetika valdkonda aga sinna hulka kuulub ka seesinane eputamine. Privileegi hulka kuulub ka natuke või rohkem paremini elamine, paremate asjade omamine, paremini ehl mitmekülgsemalt toitumine, reisimine etc ehk kõik see, mis tänases maailmas taandub suures piires rahale. Ja selliseid tegelasi on Eesti pilgeni täis, kes kasutavad privileegi mõistlikult. Ning nende suhtes ei laienegi see "seisus kohustab", sest ühiskonna silmis ei ole neil teadaolevat privileegi! Nagu vene mõistukõnegi ütleb: "Ne poiman, ne vor."
Kui jääda selle juurde, mida enamus raiub, et "mul on õigus", siis igasuguse õigusega kaasneb ka kohustus. See unustatakse aga peaaegu alati ära. Eriti need kohustused, mida ei ole kuhugi otseselt kirjutatud aga mis on Eestist vanemates samasuguse riigikorraga riikides ajalooliselt välja kujunenud. See ongi "seisus kohustab". Kuigi riigiti ja paikkonniti võib see mõiste paljuski erineda, siis üks on neil alati ühine: väljaspoole paistev headus, empaatiavõime ja lahkus. Ja siin ei mängi tegelase iseloomuomadused enam rolli, ole või väidetav maailma ihnsaim aga üks rikkamaid inimesi, seisus kohustab tegelema ka väga suurtes summades heategevusega. Selle näide on INGKA Foundation. Ning Kampard läheb kasvõi kohtusse (õigemini läks ka), sest igal juhul kaasnevad edukuse ehk rikkusega alati igasugused süüdistamised (Tema puhul natsismis ja kurat-teab milles kõiges veel, eelkõige selles, et ta on "liiga rikas" ja liiga ihne) ja vana teatab, et kui 65M eurot on "vähe", siis paneme 100M eurot ja veel rohkem laste heaks!
Ja alati leidub mingi "vastik ajakirjanik" kes mittemillestki pasa üles keerutab aga lõpptulemusena saab maailm praegusel hetkel parem.

Seal on muidugi igasugused summad kosmilised ja vastavalt hoopis teisel tasemel käib kogu mäng aga mõttest saavad vast kõik aru.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 21 Juun 2013 07:12 
Eemal
Kasutaja avatar

Uskumatu ...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 21 Juun 2013 16:06 
Eemal
Kasutaja avatar

Ja alati leidub mingi "vastik ajakirjanik" kes mittemillestki pasa üles keerutab aga lõpptulemusena saab maailm praegusel hetkel parem.

tule taevas appi.
Kui "ajakirjanike" kellel iga numbri peale katel keema läheb ei oleks siis oleks annetajaid ja heategijaid palju rohkem .... sest anna 200 ja juba saad tümitada, et NII VÄHE. ja nii ei tahagi keegi ennast selliste asjadega siduda ....

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 21 Juun 2013 18:26 
Eemal

Tsiteeri:
Uskumatu ...

Jahh Mark, ja kallid kaasfoorumlased -olen alati imetlenud Priidu filosoofilisi (fanaatilisi) mõtteavaldusi Eesti ja elukorralduse teemadel.
Olen kindel, et 1917 tehti Oktoobrirevolutsiooni must töö just selliste inimeste poolt ära.
Seisus kohustab saame rääkida Lääne-Euroopas, kus juba sünnitakse krahvina, või vonina, või lihtsalt ajalooliselt rikkasse perre, suguvõssa.
Meil on ainumad asjad mis toovad välja erinevuse -intelligentsus ja teistega arvestamine. Ka lastetuba on väga oluline.
Priidule väikesed mõtteterad, mida võiks natukenegi jälgida, et mitte puusalt tulistades enda jalad sodiks põmmutada.
a- käive ei võrdu kasum.
b- ettevõtja tänapäeva majandusmudelis on reeglina alati vaesem, kui suvaline töövõtjast kodanik, seda isegi, kui kodanikul on kodulaen.
Ettevõtjal on laene, liisinguid mitu, millega seoses on püksid ka pangale panditud.
c- kõik ei ole maksupetturitest, riigi -tööliste- partnerite huiajad.
d- Luukast mingiks näiteks tuua?! Vabanda Priit- kohati on sinu sinisilmsus ikka piiritu.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 21 Juun 2013 22:18 
Eemal
Kasutaja avatar

Raha, kasumi ja vara vahele ei saa samuti kuidagimoodi võrdusmärki panna

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 21 Juun 2013 22:55 
Eemal

Lugesin ja mõtlesin, et kas Pridul on äkki mingi vana seeria imagoloogiline Bemm ka? Et sihuke tüüpiline mina ja maailm värk?
"Kaikapurjetajad", "seisus kohustab" jne. Et kõik on paha, liiga vähe, liiga rumalad jne. jne.
Venelastel on sihuke anektoot " Et ainult mina olen siin d'Artagnan ja ..."

No offence, lihtsalt uitmõte, kell ka palju ja jaanid kohe.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 25 Juun 2013 18:49 
Eemal
Kasutaja avatar

Jätaks nüüd selle vähe või palju teema kus seda ja teist.

Igatahes on karavan koerte haukumisest hoolimata kenasti edasi kulgenud ja lõpuaktus selja taga:

https://www.meiemaa.ee/index.php?conten ... rtid=53855

Selle noormehe lõputööks oli Vätta Puidus koos oma ala legendiga üks tuliuus lappaja. Ega ma täpselt teagi, mida Vättamehed praktikandist ka arvavad, aga minu arust on üsna märkimisväärne mida noormees ise oma lõputöösse, erinevalt üldisest massist, kokkuvõtteks kirjutas
Kuna töö teostasin suurte kogemustega meistri käe all, siis omandatud teadmised ja kogemused on hindamatu väärtusega. Seda paati tehes mõistsin, et olen valinud õige eriala.

Eks elu näitab, kas ja kuhu noor paadiehitaja oma karjääriredelil jõuab. Üks on selge, teda on märgatud. Ja vaat see on rahast palju kangem kraam.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 26 Juun 2013 13:07 
Eemal
Kasutaja avatar

Ja sisseastumisralli TTÜ Kuressaare Kolledžisse on taas alanud:

http://www.ttu.ee/index.php?id=62635

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 01 Okt 2013 11:32 
Eemal
Kasutaja avatar

Go international! :

http://www.saartehaal.ee/2013/10/01/vai ... glismaalt/

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 85 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: