Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 32 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 10 Sept 2004 00:38 
Eemal

Ahoi Minna!

See on lahkuva ministri lahke kingitus meie purjetajatele. Nüüdsest saab meist kõigist "mõnualuse operaator" ehk siis "väikelaevajuht", ole sa silk või tuurakala!

Jälgi mängu esireast:
http://eoigus.just.ee/?act=6&subact=1&O ... 3c08218a87

Kui see link ei aita, mine majandusministeeriumi kodulehele (riigi teatajas veel välja kuulutet ei ole) ja löö õigusloome otsingusse sisse sõna "väikelaev", naudi.

Kahjuks ei ole see ei halb uni ega hea nali...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 10 Sept 2004 10:42 
Eemal
Kasutaja avatar

sk kirjutas:
Minu arust ei ole asi materjalide puudumises. Kui otsid siis leiad.
Puudub õppevahend mis kataks eksamiprogrammi. Müügil on/oli ainult "Purjetamine Võhikutele" aga see on vaid sissejuhatuse tasemel. Oleks vaja õpikut koos eksamipiletite vihikuga (nagu autojuhtidele) mis kataks 120% eksaminõuetest ja sobiks iseseisavaks ettevalmistuseks eksternieksamiks.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 10 Sept 2004 14:11 
Eemal

Sedamoodi ette nämmutatud asja ei ole jah leida kui sa just ise ûhte kokku ei pane - aga teisalt - ise otsides on sul pealesunnitud vôimalus ka rohkem ôppida ja asja sisu sügavamalt hoomata.

HV kursuste materjalid arenevad ka ilmselt läbi aegade edasi.

Kas Sa raamatukogusid oled väisanud?

Lisaks Volmeri tôlgitud "Purjetamine vôhikutele" mis on vast tsipa pealiskaudne aga kasuks ikka:
Purjetamise kohta oli hää raamat vana "Purjetaja käsiraamat" (oli vist, sihuke pealkiri, mul on ta hetkel riiulilt kadunud)

Veel on Lind kirjutanud "Valgete purjede saladused" ja "Vôistluspurjetamine".

Navigatsiooni kohta on mul erinevatel aegadel erinevaid ôpikuid käest läbi käinud, eestikeelsetsest oli vana eestiaegne "Navigatsioon" päris huvitav ôpik, môni tähistust puudutav asi ôpetatakse kursustel täna teisiti aga pôhimôtted on ju samad läbi sajandite ja vana keelekasutust on tore tänasega vörrelda. Seesinase üks versioone oli ka HV kaustas kopeeritud.

Veel andis Mereinspektsioon omal ajal koos kaatrijuhi papritega miskid öpikud kätte, neid peaks ka külapeal liikuma.

Tôttöelda on materjali nii netis kui otsida, ise olen palju kasutanud inglisekeelseid materjale.

Kas foorumis mônda Mereakadeemia kadetti pole, mille järgi nemad täna navigatsiooni ôpivad?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 12 Sept 2004 13:57 
Eemal
Kasutaja avatar

sk kirjutas:
Sedamoodi ette nämmutatud asja ei ole jah leida kui sa just ise ûhte kokku ei pane - aga teisalt - ise otsides on sul pealesunnitud vôimalus ka rohkem ôppida ja asja sisu sügavamalt hoomata.
Sa võid kompunnida jahh mitmest allikast aga häda selles, et vanu õpikuid ei ole võimalik laenutadagi. Ikkagi oleks uut õpikut vaja.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 12 Sept 2004 15:39 
Eemal
Kasutaja avatar

Mereakadeemia kursustel õpetatakse navigatsiooni nö. kooli oma materjali järgi. Õpetaja loeb ette ka õpilased kribivad konspekti kirjutada.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 12 Sept 2004 21:54 
Eemal

Mitte ei leia seda uut määrust veebist -- kas keegi oleks nii kena ja postitaks siia viite.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 13 Sept 2004 13:15 
Eemal

[quote]
http://eoigus.just.ee/?act=6&subact=1&O ... 3c08218a87

Kui see link ei aita, mine majandusministeeriumi kodulehele (riigi teatajas veel välja kuulutet ei ole) ja löö õigusloome otsingusse sisse sõna "väikelaev", naudi.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 13 Okt 2004 16:40 
Eemal
Kasutaja avatar

Kõikidel lubadel ja keeldudel on kaks otsa. Loomulikult praktika on õige, samas puudub reaalne kontroll. Kurrunurruvuti saare "Kapten" võib mu stazööri raamatu minutiga täis joonistada :roll: . Mina pole roolimehe paberitest kaugemale jõudnud. Eelkõige raha + tranpordikulud. Merel purjetamas olen käinud tublisti üle kümne aasta. Ühesõnaga viie miiline sõidurajoon on pärssiv piirang :evil: . Loomulikult on ilus omada jahtkapteni pabereid ja müts maha nende ees. Samas kas mäletate aega kui amatöörautojuht ei tohtinud taksot sõita või algajad ei tohtinud öösel sõita või oli ka sõidurajooni kauguse piirang, 70 JNE. Ometigi nende kaotamisega pole me midagi kaotanud :roll: .

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 21 Okt 2004 10:31 
Eemal

Kus siin see "teine ots" on. Praktikal on ainult üks ots - KOGEMUS. Kogemus=ohutus.

Mis puudutab praktika "joonistamist" - jaa see on vôimalik et seda teha vôidi, - ei tunne küll reaalselt selliseid praktikata kipreid.
Sestap oligi too hooaegade süsteem, - sôida aastake ja tule jälle kooli. See filtreeris sellise kiprikandidaadi välja kellele ei ole vaja miile "joonistada". Ja keda sul lôppeks petta on vaja, ennast?

Seafish, ma tean inimesi kes on kaugemalt Kalevis kursustel käinud kui Salmistu. 10 aastat tagasi oli kursuse hind alla 300 kr, ju Sa oleks ammu oma paprid tehtud saanud kui oleks tôsist tahtmist olnud. Sul lihtsalt polnud vaja, peale pograde seda paprit ju keegi ei vaadanud, stiimul puudus.

Minu arust on ikka müstika, et mehed kellel on all näiteks 90 m loa, 3000 tn ja 6-10 meheline kaubalaev käivad aastaid koolis, sajal kursusel ja täiendusöppes et seda vastutust hallata ja samas tuleb Atonen-poiss ja joonistab seaduse mis lubab, - saan ma ikka ôigesti aru - viieteistaastasel nagal kes on käinud ainult 3 kuud kursustel vôtta 24 m loa /1000HP kaatri ja näiteks 20 meeskonnaliiget/reisiat/-potentsiaalset ohvrti ja kärutada sellega näiteks Soome. Kus siin ohutus on?

BTW - autojuhilubade saamine on ju nüüd raskem kui väikelaevajuhi ja kanäe - "katseajaga", see selleks.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 21 Okt 2004 12:04 
Eemal
Kasutaja avatar

seafish kirjutas:
Kõikidel lubadel ja keeldudel on kaks otsa. Loomulikult praktika on õige, samas puudub reaalne kontroll. Kurrunurruvuti saare "Kapten" võib mu stazööri raamatu minutiga täis joonistada :roll: . Mina pole roolimehe paberitest kaugemale jõudnud. Merel purjetamas olen käinud tublisti üle kümne aasta. Ühesõnaga viie miiline sõidurajoon on pärssiv piirang :evil:.
sõida väiksema jahiga, näiteks Folkboati (pujepind ei ületa 25 m2) juhtimiseks pole lube vaja.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 21 Okt 2004 13:54 
Eemal
Kasutaja avatar

Potermann kirjutas:
sõida väiksema jahiga, näiteks Folkboati (pujepind ei ületa 25 m2) juhtimiseks pole lube vaja.

kohalikus s6idurajoonis, auus Potermanni-herra, on see nii. kui kaugemale seilata tahad, peab paber olema. seda vist pole muudetud?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 21 Okt 2004 14:05 
Eemal
Kasutaja avatar

Tsiteeri:
viieteistaastasel nagal kes on käinud ainult 3 kuud kursustel vôtta 24 m loa /1000HP kaatri ja näiteks 20 meeskonnaliiget/reisiat/-potentsiaalset ohvrti

Küsimus on põhimõttes. Kes peaks keelama või lubama. Kas inimene ise, mõni ametkond või näiteks isake tsaar.

madis

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 23 Okt 2004 14:44 
Eemal
Kasutaja avatar

Atoneni ei maksaks sarjata. Tema eest tehti seadus valmis ja väidetavalt tegi seda väga kompetentne väikelaeva komisjon. Kui palju oli neid kes MjK ministeeriumi lehel eelnõu suhtes oma arvamust avaldasid? Mina saatsin omapoolsed arvamused!
Ja minu arust on suurim viga, et purjetajatel ja kaatrijuhtidel vahet ei tehta.
Muuseas ka vana seaduse järgi võis viieteist aastane paadijuht sõita kuni 24m 750Kw paadiga kuni viis miili. Ohtlik rannikusõit oli ikka lubatud.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 23 Okt 2004 20:03 
Eemal

Tsiteeri:
Ohtlik rannikusõit oli ikka lubatud.

Seda minagi olen mõtelnud, et mis loogika järgi, on ametnike arvates 5 miili rannast palju ohutum kaugus, kui 10 või 20 :?
Ise ei tahaks nagu Väinameres tormi kätte jäädes väga ranna lähedale hoida.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 23 Okt 2004 23:40 
Eemal
Kasutaja avatar

alar kirjutas:
Seda minagi olen mõtelnud, et mis loogika järgi, on ametnike arvates 5 miili rannast palju ohutum kaugus, kui 10 või 20 :?
Ise ei tahaks nagu Väinameres tormi kätte jäädes väga ranna lähedale hoida.
5 miili kaldast Tallinna lahes oskamatule juhile on kaa ohtlik kui ta farvaatril jalgu jääb mingi või muu jama seal korraldab. Seadusandja aga ei suuda kõike olulisi nünasse ette näha. .

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 32 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: