Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 138 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 30 Okt 2007 16:23 
Eemal
Kasutaja avatar

peebuste kirjutas:
Fonx kirjutas:
Eile sain eksami edukalt sooritatud, ja kursustega jäin ka igati rahule va. meteoroloogia, kus õppejõud ei osanud ühegile küsimusele vastata :cry:

Õnne siis Sulle ;)
Ilma kohta võib aga alati küsida aadressil ilm@ilm.ee. Püüame leida spetsialisti vastama.

Aga kas spetsialist foorumis ka kirjutaks?
Alustuseks uuriks millist eestikeelset kirjandust soovitakse?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 30 Okt 2007 17:23 
Eemal
Kasutaja avatar

sebija kirjutas:
Aga kas spetsialist foorumis ka kirjutaks?

Ma kardan, et Taimi Paljak või Merike Merilain vist foorumis suhtlema ei hakka :?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 30 Okt 2007 17:39 
Eemal
Kasutaja avatar

sebija kirjutas:
Alustuseks uuriks millist eestikeelset kirjandust soovitakse?

Algajale sobiks üsna hästi soomekeelest tõlgitud raamat "Mereilm ja meri" Kursuselt sain väikse soodukaga umbes 150kr eest selle, ja tasus ära. Algajale tehakse tähtsamad asjad üsna "maakeeli" selgeks. Siiski ei tasu sealt raamatust otsida otseseid näpunäiteid võistluspurjetamise valdkonnas.
Kui keegi oskab soovitada mõnda head võistluspurjetamis raamatut andku aga teada.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 30 Okt 2007 22:35 
Eemal
Kasutaja avatar

Heino Lind "Purjetamise strateegia ja taktika" - aga see ei ole lihtne lugemine.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 31 Okt 2007 09:19 
Eemal
Kasutaja avatar

Fonx kirjutas:
Ilma kursuseta pole mõtet proovidagi, kuulsin et olevat juhtumeid kus meelega kukutatakes "muidusööjad" läbi...

Et siis jälle üks iseloomulik nähtus AS Eesti (Banaani)Vabariigis :(
Aga ehk annad lähemat infot, kes ja kus niimoodi toimib! No ma saan aru, et koolitaja tahab raha teenida, aga eksam on ikkagi ju nn. riiklik. Ja inimesel peab olema võimalus iseenese iseseisvaks arendamiseks.
Ma kohe tahaks näha neid nn. läbikukutajaid - ma eksamineeriks neid heameelega gümnaasiumi õppekava piires matemaatikas, füüsikas, keemias, bioloogias jne... :wink: Kõrgkooli õppekavast vist ei tasu rääkima hakatagi...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 31 Okt 2007 09:39 
Eemal

Mina leian et kursustest osavõtt on väga vajalik.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 31 Okt 2007 10:02 
Eemal
Kasutaja avatar

Ma arvan kül, et saab ilma kursusteta ka. Kui inimene on ise endale kõik selgeks teinud siis ei saa teda ju hukka mõista.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 31 Okt 2007 10:37 
Eemal

Kui kõik on selge siis ei olegi võimalik läbikukkumine.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 31 Okt 2007 12:42 
Eemal
Kasutaja avatar

pingviin kirjutas:
Aga ehk annad lähemat infot, kes ja kus niimoodi toimib!

Asi oli niimoodi olnud, et sugulasel jäi veneaegsed jahtkapteni paberid õigeaegselt vahetamata, ja siis oli vaja eksam uuesti sooritada. Tahtis algul eksternina teha, aga siis olid targemad soovitanud mitte proovidagi, et jah võivad läbi kukutada. Saan aru, et kui kõik on selge siis ei ole võimalik läbi kukkuda aga noh eks see ole minu arusaamise järgi nii, et kursustel, kui nad midagi vähetähtsat õpetamata on jätnud siis nad seda ei küsi ka, aga eksterni eksamil pannakse kohe täie rauaga.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 31 Okt 2007 14:35 
Eemal
Kasutaja avatar

vonks, ära hirmuta inimesi. ise tegin eksternina ja sain läbi, nii ka mitmed teised. kadunud Hans Nukkiga oli pikem vestlus eksami käigus.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 31 Okt 2007 16:22 
Eemal
Kasutaja avatar

Kui eksternina teha, siis kelle poole peaks pöörduma oma eksamitegemise sooviga ?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 31 Okt 2007 23:59 
Eemal
Kasutaja avatar

vahva.madrus kirjutas:
vonks, ära hirmuta inimesi. ise tegin eksternina ja sain läbi, nii ka mitmed teised. kadunud Hans Nukkiga oli pikem vestlus eksami käigus.

Ega ma ürita hirmutada, lihtsalt räägin mida ma kuulnud olen. Pealegi ununes mainimata, et see oli ikka mitu aastat tagasi ka. Tänapäeval vist ei ole kuidagi enam võimalik jahtkapteni pabereid teha.(?) Kui eksin andke märku.
Võin veel öelda, et selle eksami mille ma läbisin oleksin vabalt võinud ka eksternina teha, aga Greenwich eksterne ei võta ja ega mul poleks see plaaniski olnud.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 01 Nov 2007 07:06 
Eemal

Vaata aadressil: www.rya.org.uk
Üle 24 m pikkustele jahtidele saab Yachtmasterite eksameid sooritada minu andmetel Monako jahtklubis, enne peab olema muidugi väiksemad paberid olema, kõlbab ka vahiohvitseri sertifikaat (laevajuht EMA).

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 26 Mär 2008 22:38 
Eemal

Torkaks noka siia rokka :)
Täieliku maarotina (ok 3m RIB ja 2hobuseline honda ja 6-7 aastat veepealkäimist maha arvata, mis tegelikult tähendab jalgrattasõitu kapakohilas umbes C-kategooria juhilubade taotlemisel) ja hetkel emara kursandina :lol: pean ütlema, et kursustel käimine tuleb kasuks. Just selle poole pealt, et seadused, eeskirjad jms seletatakse lahti praktilisest küljest ja lisatakse juurde ka see kuidas neid teadmisi praktilises elus rakendada. Lisaks veel nüansse, mida seadustes pole ja kirjutamata hea meretava reeglid-kombed. Ma pole päris loll inimene, (nu vähemalt Tipi-kooli inimesed andsid inseneripaberi mõniteist aastat tagasi) aga soovitan igal juhul see ette võtta. Üks oluline tegur on see, et asi peaks ikkagi sisulist huvi pakkuma, ka meil on näha inimesi, kes on tulnud ootuses, et tarkus kapaga sisse kallatakse ja pärast paber antakse. Nii päris ei saa ja sel juhul on iga kooli kursus vilets. Lõppeks kindasti on võimalik ka eksternina see asi läbi närida, aga minu puhul ei tuleks kõne alla, aega vähe ja laisk ka :roll: Aga Tunniplaan ja Eksamitähtaeg distsiplineerivad ja panevad materjale lugema, õigel ajal või natukene hiljem ;) Vanadele merekarudele (loe: lapsest saadik merega sinapeal olnutele) on kindlasti palju juttu tarbetu aga enamus ju ei ole vanad merekarud. Ja lõppeks moodustab kursuse maksumus nii 10-0,0000....1 protsenti juhitava aluse hinnast.....
Aga kui kursus läbi ja eksam tehtud siis panen pikema ülevaate emara kursusest, õppejõududest, materjalidest ja kõigest muust, nii et hoidke alt, niikuinii keegi TEIST loeb seda 8)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 15 Juun 2008 21:08 
Eemal
Kasutaja avatar

Kas Sul on kursus läbi?

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 138 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: