Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 262 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 03 Okt 2013 13:40 
Eemal
Kasutaja avatar

Tauri kirjutas:
Aga ma arvan, et vest ei pea olema nüüd sedasi kohustuslik, et raiume kivisse (seadus), vaid see vesti kandmine võiks heade tavade teema olla ikka!

Kui nüüd täpne olla, siis on üllatav mereinimeste, kes peaks olema pisut laiema simaringiga seltskond, totaalne orjameelsus! Või veel täpsem: see on suisa masendava, kuidas inimesed keelduvad oma peaga mõtlemast ja suisa laulavad oode pealesunnitud idiootsustele! Suisa oodatakse, et "baatjuška" annaks käsu midagi teha.
IGA KOHUSTUS, mis on peale sunnitud, viib meid kaugemale demokraatiast ja muudkui lähemale/tagasi päris- ja teoorjusele. Pime keskaeg hiilib vaikselt ligi ja seda just Teie kaasabil, kes Te iga idiootsuse peale kaasa määgite. Määäää, määää... muud enam ei kuulegi.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 03 Okt 2013 14:59 
Eemal

Vähemalt on keset pilkast pimedust üks üksik valguskiir, nii ere, nii ere.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 03 Okt 2013 15:24 
Eemal
Kasutaja avatar

PriitV kirjutas:
Suisa oodatakse, et "baatjuška" annaks käsu midagi teha.

No võta nüüd rahulikult, see teema on ammu muutunud küsimusest vesti kohustuslikuse kohta hoopis küsimuseks kas vesti peaks selga panema või mitte ja millal anda oma paadis reisijatele korraldus vest selga tõmmata.
Kas keegi suudab kuskilt leida mingi seadusepügala mis tänase seisuga on KEHTIV ja räägib vesti kasutamisest?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 04 Okt 2013 07:31 
Eemal
Kasutaja avatar

:o Priit ma ei saa nüüd aru kas sa vaidled mulle vastu või räägid kaasa :) aga jah teema peaks olema nii nagu Mark ütles, et arutelu, millal ja miks tuleb vesti kasutada.

Lisaks need paljalt päevitavate meeste piltide kohta, et kui tekib siin küsimus, et kas nad on antud olukorras valesti käitunud siis vastus on, et ei ole- väikelaeva juht tol hetkel teeb otsuse, kas vesti kanda või mitte!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 04 Okt 2013 08:48 
Eemal
Kasutaja avatar

Mul on igal aastal paukvest "selga päevitunud".
Ei teagi nüüd kas mul ei ole piisavalt ajusid või olen ma muidu sitt mees?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 04 Okt 2013 09:59 
Eemal
Kasutaja avatar

Mark kirjutas:
Kas keegi suudab kuskilt leida mingi seadusepügala mis tänase seisuga on KEHTIV ja räägib vesti kasutamisest?

Ma kohe ei viidanud ühele tüüpilisele suhtumisele, millest ka pahameel tingitud:
anni.ka kirjutas:
...aga ei virise, kui see kohustuslikuks tehakse.

Sellisele määgimisele kaasnebki, nagu väga-väga paljude muude elu valdkondade puhul tõestatud, lauslollide tehtav seadus-määrus ja käsk!
Niipaljukest on hetkel küll hea, et meie oma päästevestitööstur Eberle vist ei käi "ämma kapist kilekotiga" omale kasulikke seaduseid ostmas, raha Tal selleks ju jätkuks. Järgmine "tase" päästevestide kohustuslikkusega võiks siis olla - jälle täiesti loogiline ja teoorias mõnikord isegi vajalik! - et eranditult kõik jääle minejad peavad kandma pauguvesti. Milline pauguvesti käive oleks, ja kus alles riik saaks raha oma eelarveaukude lappimiseks: jämedalt 20 euriku kaupa käibekat + trahvid sibullätlastelt ja ka teistelt kalalollidelt.

Ehk ainult päästevestindusega saaks ka lõdvalt lolliks minna! Seega las asi olla nagu ta praegu on, sest väikelaev iseenesest on nii "laialivalguv" mõiste oma ehituselt ja suuruselt, et siin ei ole võimalik seda asja loogika põhiselt seadustada. Ehk päästevahendite kasutamine peab jääma indiviidide enda otsustada. Kui keegi paugukat absoluutselt kogu aeg ja igal pool/alati kannab, pole iseenesest ju ei paha ega vale. Või paneb rattaga sõites rattakiivri pähe või rullitama minnes lisaks kiivrile ka kaitsmed jne. Või "meie pere" üritusel kasutatakse reaalselt pead kaitsevat kiivrit, hea kui FIA või SNELL märgistusega, ka kogu ~~350 km trassi peal.
Aga üks asi jääb kogu aeg tähelepanuta, millest ei tea kaatrimehed üldse midagi ja meie purjetajad ka suures piires tühjagi ning mida mina olen püüdnud siin propageerida: see on iseenda ihu aluse külge kinnitamine! Veelkord - kas selleks kasutatakse spetsrakmeid või mugavat ja metallkinnitustega ning aasaga paugukat, pole vahet. Tavaline päästevest ja eluliini-kõlbmatu paugukas aga on üldse mõttetused, sellest ei ole abi, see ei päästa uppumissurmast. Kahjuks, ja ka seda olen korduvalt öelnud, on seegi isiklik kogemus kahe sõbra/vendadega. Jah, laibad ujusid kenasti kaldale, ei pidanud pikalt otsima. Päris lombivees kallaste lähedal, kus on teoreetiline võimekus mingil moel sumades kuivale maale jõuda, seal sobib ka tava-päästevest. A'la pisikese kummikaga Voosis haugi taga ajades. Aga näidake mulle tegelast, kes täna ujuks keset Tallinna lahte vette kukkudes elusalt kaldale???

Minu kampaania: tavapärasele käsk-soovitusele "hoia ennast kogu aeg kinni!" lisaks "pane ennast aluse külge kinni!".

PS: siin muudkui võrreldakse päästevesti turvavööga aga see on VALE võrdlus! Turvavöö on sama, mis eluliin paadis! Päästevesti "asendaja" maismaal autos on tulekindel spetsriietus, kiiver ja HANS või tsikliga kulgedes kaitsemetega spetsriietus ja motokiiver. Ja nende "asendaja" tavaautos turvapadjad, mida püütakse ka tsikliriietusse sisse panna.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 04 Okt 2013 11:03 
Eemal
Kasutaja avatar

...lihtsalt meenub sarnane põtkimine, mis algas siis, kui turvavöö kohustuslikuks tehti. polnudki nii ammu.
lauslolliks ja lambaks tembeldamine ei pane mind oma arvamust muutma. eks ma natuke ikka tean ka, millest räägin.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 04 Okt 2013 11:40 
Eemal
Kasutaja avatar

Muud häda nagu polegi, kui et riik püüab end sel moel rahvale rohkem pähe määrida. "Kui ei tee, nagu meie käsime saate surma!" Algul kiivrid, siis turvavööd, siis siutsuandurid siis ..., ..., kiip naha alla...

Ses osas mulle "metsikud" riigid meeldivad. Kehtib teadmine, et "kes surma saab on loll". Ja täpselt nii suhtutaksegi.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 04 Okt 2013 12:50 
Eemal
Kasutaja avatar

anni.ka kirjutas:
...lihtsalt meenub sarnane põtkimine, mis algas siis, kui turvavöö kohustuslikuks tehti. polnudki nii ammu.

No ma kahtlustan, et Sa pole nii vanagi, et sellist asja mäletada :D Õigemini loodaks, mida nende "muldvanade muttidega" ikka peale hakata ;)
Meie kodukamar ehk NL ratifitseeris 1968 aasta Teeliikluskonventsiooni 7. juuli 1974. Alles siis tekkis turvavöö kandmise nõue ja 1974 ja edasi toodetud NLiidu autodel hakkasid tehases "tekkima" ka needsinased vidinad tulenevalt Konventsiooni punktist 58 ;) Eesti Vabariik ratifitseeris sellele 24. august 1992. Hetkel on 1968 aasta omaga ühinenud 72 riiki ja meile lähimatest ei ole Iirimaa ja Portugal, kes elavad veel 1949 aasta konventsioonis, kus ei ole mingit juttu turvavöödest... sest neid polnud sel ajal veel "väljagi mõeldud" :D

Küll olid olemas safety belts ja seda juba aastast 1885, kui saadi esimene teadaolev patent sellisele vidinale, mis, nagu autor ka ise ütleb, on mõeldud ka purjetajatele iseenda kinnitamiseks! Kuigi teatud kujulisi turvavöid kasutati ka I ja II MS vahelisel ajal lennunduses ning Nash'i ja Ford'i ja SAAB'i (standardis 1958 mudelil 2-punktisena) valikus olid algsed turvavööd olemas, siis tänapäevase turvavöö algusaeg on 1959 ja muidugi autoks Volvo PV.
See siis Bohlin/Volvo AB patent ja suurem pilt tegelikust tootest tänasele turvavööle.
Pilt

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 04 Okt 2013 13:03 
Eemal
Kasutaja avatar

Just täna jäi kuskil silma kena tarkusetera: "Kui sa ära sured, siis sa ise sellest aru ei saa. Ainult teistel on raske. Sama lugu on ka siis, kui sa oled loll."
Looduslik valik on muidugi kah tore, aga paraku inimühiskonnas mitte eriti hästi toimiv lahendus. Või siis peakski paika panema, et uppuja päästmine on uppuja enese asi ja kogu lugu? Milleks kõik need kulutused merepäästele, tuletõrjele, jne.?

Ma ei hakka siin nüüd rohkem lahkama, kas vesti kandmine peaks olema kohustuslik või mitte ja kui suurt trahvi ikka kellelegi lolluse eest tegema peaks. Aga mõned väheke praktilisemad mõtted ütleks välja küll. Lihtsuse mõttes PriitV-d kommenteerides...

PriitV kirjutas:
Järgmine "tase" päästevestide kohustuslikkusega võiks siis olla - jälle täiesti loogiline ja teoorias mõnikord isegi vajalik! - et eranditult kõik jääle minejad peavad kandma pauguvesti.
Jää peal ei ole paukvest nüüd kindlasti mitte mõistlik valik. Oled sa kunagi proovinud avatud paukvestiga jääaugust välja ronida? Kujutab keegi ette, kuidas see toimiks? Jää peal ikka jäänaelad ja näiteks ujuv kombe, mis sooja kah hoiab.

PriitV kirjutas:
Päris lombivees kallaste lähedal, kus on teoreetiline võimekus mingil moel sumades kuivale maale jõuda, seal sobib ka tava-päästevest. Aga näidake mulle tegelast, kes täna ujuks keset Tallinna lahte vette kukkudes elusalt kaldale???
Päästevest ei ole selleks, et kuskile ujuma hakata. Ei tavaline ega paukvest. Päästevest on selleks, et ta hoiaks hädasolija pinnal kuni abi saabub. Ja seal pole tegelikult mingit vahet, kas see on pauk- või korkvest. Aga selleks, et abi saabuks enne kui surm, oleks mõistlik lisaks päästevestile omada enda küljes ka veekindlat sidevahendit.

PriitV kirjutas:
Minu kampaania: tavapärasele käsk-soovitusele "hoia ennast kogu aeg kinni!" lisaks "pane ennast aluse külge kinni!".
Lisaks, et kinnitus peaks siis olema selline, mis tõepolest välistab üle parda kukkumise. Eriti kiirema aluse puhul - ei ole ilmselt meeldiv mingi rihmaga 45 kn liikuva kaatri parda taga lohiseda...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 04 Okt 2013 15:36 
Eemal
Kasutaja avatar

Rehepapp kirjutas:
kinnitus peaks siis olema selline, mis tõepolest välistab üle parda kukkumise. Eriti kiirema aluse puhul - ei ole ilmselt meeldiv mingi rihmaga 45 kn liikuva kaatri parda taga lohiseda...

Pole hullu, kiirus kukub kohe 43 sõlme peale alla kah :lol:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 04 Okt 2013 16:04 
Eemal
Kasutaja avatar

Rehepapp kirjutas:
Jää peal ei ole paukvest nüüd kindlasti mitte mõistlik valik. Oled sa kunagi proovinud avatud paukvestiga jääaugust välja ronida? Kujutab keegi ette, kuidas see toimiks? Jää peal ikka jäänaelad ja näiteks ujuv kombe, mis sooja kah hoiab.

Päästevest ei ole selleks, et kuskile ujuma hakata. Ei tavaline ega paukvest. Päästevest on selleks, et ta hoiaks hädasolija pinnal kuni abi saabub. Ja seal pole tegelikult mingit vahet, kas see on pauk- või korkvest. Aga selleks, et abi saabuks enne kui surm, oleks mõistlik lisaks päästevestile omada enda küljes ka veekindlat sidevahendit.

Lisaks, et kinnitus peaks siis olema selline, mis tõepolest välistab üle parda kukkumise. Eriti kiirema aluse puhul - ei ole ilmselt meeldiv mingi rihmaga 45 kn liikuva kaatri parda taga lohiseda...

Püüan vältida jääaukudes mulistamist, mulle piisab ühest sinna uppunud Jahtkaptenist küll. Aga mõte oli ju, ja ka kirjutatud konkreetselt, et "teoorias mõnikord vajalik". Ehk just need kevadised juhused, kus jääpankadega parvetatakse ja päästeteenistused peavad sadade ja tuhandete kaupa kalalolle kokku korjama. Kuid see oli üldse utreeritud näide, kuhuni on täiesti lõdvalt Eesti kohati üdini loll seadusloojate bande võimeline minema.
Aga selles Sul õigus, et võiks siis hoopis "kohustuslikuks" teha kuivad kombed jms - jälle saaks sitta kanti midagi maha müüa, trahve teha ja riik + "keegi" rikkaks. Valdavalt, eranditega, ongi just see asja tegelik eesmärk. Ehk kui mina oleks Eberle, siis "paneks pisut pappi ämma kappi" ja suruks sellised lauslollused läbi. Ise tootjana saad ka hinda dikteerida ja inimene ostab eelkõige hinda aga Marine Pool on ka kvaliteetne. Õnneks on sakslane pisut parema kasvatusega, kui NLiidust tulnud...
Sinu asjalikke soovitusi jälle utreeritult edasi arendades saaks teha kohustuslikuks jääpeal käijatele aga üldse kõigile veepeal olijatele personaal-beaconid elik PLB'd! Jälle saaks midagi sitta kanti palju müüa. Mis see arvuline käive võiks olla? Paarkümmend tuhat seadeldist? Loomulikult on siis ka kohustus igal veepeal olijal omada IP65-klassiga mobiili, soovitatavalt Sonim vms ekstra haard-koori.
Siis võiks ju ka kõigile väikelaevadele kohustuslikuks teha EPIRBi, AIS'i, digiradari jne, jne. Mis kuradi "kaitstud veekogul" sõitmine: D-klassi 2,51-meetrisele täispuhutavale sõudepaadile kõik jutud külge! Et teeme jälle kampaania, kus "tõestame" süüdimatu näoga, et see kõik on vaid ja ainult inimese enda õnne ja turvalisuse nimel! Ja pappi muudkui voolab... kuhugi, kilekottides.
Ja siis võiks ju teha kohustuslikuks näiteks 10 sõlme ületavatel paatidel vedrustatud spetsiaalsed korvtoolid serditud traksidega - ei olegi võimalust 45kn kuhugi kukkuda! Ja muidugi ka oranž merekiiver...

Üldse paistab IGA "ohutuse" teema taga äri- ja pangahaide eeslikõrvad, alustades laste turvatoolidest kuni kurat-teab milleni kõik välja. K.a. tsikli sõidukombed/kiivrid jne. USAs võib mõnes osariigis sõita ilma kiivrita ja pole kuulda, et seal eriliselt kõrge laibastatistika oleks... Kahjuks aga saabki lollidele ja mõtlemisvõimetutele orjamentaliteediga lammastele selle kõik "ohutuse" nime all maha müüa!
Isemõtlevat ja ajudega tegelast ei pea tema enda eest "kaitsma" - see oskab ISE sobiliku vahendi, aja ja koha valida.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 04 Okt 2013 16:05 
Eemal
Kasutaja avatar

Mark kirjutas:
Rehepapp kirjutas:
kinnitus peaks siis olema selline, mis tõepolest välistab üle parda kukkumise. Eriti kiirema aluse puhul - ei ole ilmselt meeldiv mingi rihmaga 45 kn liikuva kaatri parda taga lohiseda...

Pole hullu, kiirus kukub kohe 43 sõlme peale alla kah :lol:

no siin on hoopis teine teema- kaater hakkab tiire tegema- liin vinti ja edasi nimetame seda siis hakklihamasinaks! Teine pool on puht füüsikaline- väljalennates inertsi ja takistusjõu koostoimel toimub pidurdumine sujuvalt (sama efekt mis tsiklil)- liini otsas ma ei tahaks seda näha kui inimesel on mingi liin ümber keha ja siis 45 kn kihutav asi teeb sellele tõmbe...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 04 Okt 2013 17:21 
Eemal
Kasutaja avatar

Tauri kirjutas:
no siin on hoopis teine teema- kaater hakkab tiire tegema- ......

Jah, otsa kasutamine ei ole päris hea, aga näen selles lauses veel ühte ohutusalast "rikkumist" - turvalüliti, see va tüütu punane spiraal, peaks ikka kuskil juhi küljes kinni olema. Kipub ka mul endal meelest minema, aga püüan end teadlikult parandada. See on päris tõsine teema.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 04 Okt 2013 17:47 
Eemal

Kas mitte praeguse seaduse järgi ei pea veesõidukis olema iga pardal viibiva isiku jaoks vest? Seega vandenõuteooriat pole mõtet kahtlustada, sest juba praegu on kõigi veesolijate kohta üks vest vähemalt müüdud?!

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 262 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: