Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 7 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Lipu suurus
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 09 Veebr 2004 16:37 
Eemal
Kasutaja avatar

Kas on kindlaks määratud milliste mõõtmetega peab olema väikelaeval kasutatav lipp?

Käisin Tallinnas Lipuvabrikus ja valik oli väga kirju. Lisaks muudele olid eraldi välja toodud paadilipp, jahilipp, ahtrilipp. Vahe oli ainult mõõtudes ja hinnas.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 09 Veebr 2004 19:05 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Uurisin ka äsja Kipper.ee (paadi-) lipu tellimist. Pakkumiskutseid saatsin ca 7 tk. Üks vastas, et laeva ja paadilippude väiksemad standardmõõdud on:
200 x 330 cm
350 x 550 cm
570 x 900 cm

Samas on need riigilippude mõõdud.

Ma kipun arvama, et standardmõõtu pole kehtestatud, vaid lipp tuleb valida vastavalt paadi ja selle lipuvarda suurusele.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 10 Veebr 2004 13:08 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

suwa tõi selle lingi ära Dokumentide teemas, aga samahästi sobib see ka siia:

EESTI SPORDILAEVADE (jahid,svertpaadid, mootorpaadid, edaspidi tekstis ALUSED) LIPPUDE JA VIMPLITE KANDMISE
EESKIRI

Selle õigusjõudu ei oska ma kommenteerida, aga mõtteid ja andmeid siit üle võtta saaks.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 10 Veebr 2004 13:59 
Eemal
Kasutaja avatar

kas see eeskiri kehtib endiselt? loodan, et mitte.

ma pole elu sees yhtegi liputervitust n2inud - kas keegi teine on?
Tsiteeri:
6.2. Lipuga tervitatakse järgmiselt:
- ahtrilippu kandvatel alustel tõstetakse lipp koos vardaga õla kõrgusele horisontaalasendisse ahtri suunas,
- statsionaarse lipuvarda olemasolu korral langetatakse lipp 2/3 lipuvarda kõrguseni.

ja veel - t2iesti on kirjeldamata Q-lipu kasutamine. praktikas (kui on ainult yks saalingusse viiv lipuvall), kantakse Q-lippu vastava riigi lipu all. viidatud eeskiri ytleb aga:
Tsiteeri:
• austuslipp tõstetakse parema saalingu alla (mootorpaadil signaalmasti paremale poole) külastatava riigi territoriaalvetesse jõudmisel. Mitmeid austuslippe üheaegselt ei kasutata.
Austuslipu alla ei tõsteta muid lippe ega vimpleid.

praktikas olen n2inud ka austuslipu (lippude) kasutamist, kui laeval viibib vastava riigi kodanikke.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 19 Apr 2005 21:11 
Eemal
Kasutaja avatar

Eesti Lipuvabriku lehel sellised mõõdud:

EESTI (paadilipp) 21 x 33 70,80 kr
EESTI (jahilipp) 25 x 39 118,00 kr
EESTI (ahtrilipp) 35x55 129,80 kr
:?:
Huvitav mis vahe on ahtri- ja jahilipul peale mõõtude.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 20 Apr 2005 08:49 
Eemal
Kasutaja avatar

Mina olen kaassõitjana näinud kuidas " PITKAT " tervitati. Kapteniks oli vana vene merekaru ja tänu temale ma saingi tervitusviisist teada. Ilus oleks olnud ka vastutervitust näha aga vähe sellest, päise päeva ajal seilati üldse ilma liputa ( vähemalt ei olnud seda näha ). Tema jutu järgi tervitatakse sõjalaevu ( alati ) ja eriti häid sõpru, mitte kõiki möödujaid. Nii sain mina asjast aru.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 20 Apr 2005 11:22 
Eemal
Kasutaja avatar

Austuslipud on ikka 99% juhtudel välismaalastel saalingus. Vähemalt nendel, kes Haapsalu lahest läbi sõidavad. Liputervitust tõesti ei ole kohanud. Vanasti ei suvatsenud ükski eestlasest "natsionalistlik siga ehk fashist" tiblade sõjardeid tervitada. Ju sellest ajast komme, et sõjalaeva ei tervitata. Nad lihtsalt polnud teretulnud... ja egas tänagi pole näiteks NATO neegritest tulvil laevad siin väga teretulnud nähe. Samas Eesti paari puidust sõjalaeva võiks kenasti tervitada küll.
Täna käib tervitamine ju ikka rohkem lõbusa käeviipega, kui teine alus on traaversis. Pole siiani vastutervituseta jäänud. Vähemalt minu jaoks pole vaja hakata lipuga vehkima ... läheme paraaaadileee... meenub:D
Liputervitus on raskendatud ju ka seetõttu, et ei ole täna alustel kõrgeid lipuvardaid. Julial mul on lipp ahtris vardas kindlas asendis ja selle mahavõtmine paras töö. Või on hoopis ahterstaagis. Ja väikese jahi peal ei ole just palju ruumi lipuga vehkimisega tegeleda. Tormad hullunult lippu haarama ja käid kummuli... Suurte ja väga suurte jahtide ning kaatrite puhul, kus ahtritekil võib tantsu lüüa, tuleks vast see liputervitus kõne alla.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 7 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid