Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi
Tee uus teema Vasta teemale  [ 13 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Väikelaeva registreerimise eeskirjast
PostitusPostitatud: Neljapäev, 10 Jaan 2008 13:07 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede, 27 Jaan 2006 17:15
Postitusi: 636
Asukoht: Meriküla
Määrus ise siin: https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=12847953


-----------------
Suvel muudeti Väikelaeva ja alla 12-meetrise kogupikkusega laeva registreerimise eeskirja. Muudatused eelkõige seoses Mootorsõiduki ja selle haagise registreerimise eeskirja muutmisega ja elektrooniliste avalduste kasutuselevõtuga. Hakkas kehtima 2. juulist 2007.

https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=12846656

Mis meid puudutab, olulisem:

Tsiteeri:
§ 2. Majandus- ja kommunikatsiooniministri 9. augusti 2006. a määruses nr 76 «Väikelaeva ja alla 12-meetrise kogupikkusega laeva registreerimise eeskiri» (RTL 2006, 64, 1172) tehakse järgmised muudatused:

1) paragrahvi 2 punkt 14 muudetakse ja sõnastatakse järgmiselt:

« 14) vastavusdeklaratsioon on valmistaja või pädeva asutuse kirjalik kinnitus, et väikelaev vastab Euroopa Liidu direktiiviga esitatud nõuetele ja väikelaeva suhtes on järgitud direktiivis sätestatud väikelaeva nõuetele vastavuse tõendamise korda;»;

2) paragrahvi 3 lõiked 1–2 muudetakse ja sõnastatakse järgmiselt:

« (1) Eesti Riiklik Autoregistrikeskus (edaspidi ARK) teostab registritoiminguid omaniku või muu õigustatud isiku taotluse alusel.

(2) Registritoimingu teostamiseks peab taotleja esitama avalduse kirjalikult või sellega võrdsustatud elektroonilises vormis ja vajalikud alusdokumendid. Kõikide registritoimingute avalduste esitamiseks võib omanik volitada esindajat, kes peab esitama vähemalt kirjaliku või elektroonilise volikirja, kui õigusaktides ei ole sätestatud teisiti. Kui avaldus esitatakse kirjalikult, peab taotleja esitama ARK-s isikutunnistuse või sellega võrdsustatud isikut tõendava dokumendi.»;

3) paragrahvi 4 lõige 10 muudetakse ja sõnastatakse järgmiselt:

« (10) Väikelaev ja alla 12-meetrise kogupikkusega laev registreeritakse omaniku või tema esindaja avalduse alusel, millele tuleb lisada väikelaeva ja alla 12-meetrise kogupikkusega laeva seaduslikku omandamist või kasutusvaldust tõendav dokument ning toimingust lähtuvalt dokumendid alljärgnevast loetelust:

1) väikelaeva ja alla 12-meetrise kogupikkusega laeva registreerimistunnistus kasutatud väikelaeva ja alla 12-meetrise kogupikkusega laeva registreerimisel, kui see on eelnevalt väljastatud;
2) registreerimiseelse ülevaatuse akt;
3) vastavusdeklaratsioon alates 1. maist 2004 valmistatud väikelaevale (ei nõuta enda tarbeks ehitatud väikelaevalt, mida ei lasta viie aasta jooksul turule);
4) väikelaeva kasutusjuhend alates 1. maist 2004 valmistatud väikelaevale (ei nõuta enda tarbeks ehitatud väikelaevalt, mida ei lasta viie aasta jooksul turule);
5) väikelaeva ja alla 12-meetrise kogupikkusega laeva sissetoomise või tollivormistuse lõpetamist tõendavad dokumendid;
6) alla 12-meetrise kogupikkusega laeva tehnilise ülevaatuse raamat; [- sellest ei saa ma aru - mairold]
7) Veeteede Ameti poolt väljastatud kontrollakt.»;

4) paragrahvi 4 lõige 13 muudetakse ja sõnastatakse järgmiselt:

« (13) Väikelaeva ja alla 12-meetrise kogupikkusega laeva saab registreerida ainult ühe isiku nimele. Kui väikelaev ja alla 12-meetrise kogupikkusega laev kuulub kaasomanikele, registreeritakse see omanike avalduse alusel ühe omaniku nimele.»;

5) paragrahvi 5 lõige 1 muudetakse ja sõnastatakse järgmiselt:

« (1) Registriandmete muutmiseks peab väikelaeva ja alla 12-meetrise kogupikkusega laeva omanik või tema esindaja või muu õigustatud isik esitama viie tööpäeva jooksul pärast andmete muutumist ARK-le avalduse, millele tuleb toimingust lähtuvalt lisada või esitada dokumendid alljärgnevast loetelust:
1) väikelaeva ja alla 12-meetrise kogupikkusega laeva kehtiv registreerimistunnistus;
2) omandiõiguse üleminekut tõendav dokument;
3) kohtuotsus;
4) Veeteede Ameti väljastatud ekspertiisiakt ümberehitatud alla 12-meetrise kogupikkusega laeva kohta;
5) Veeteede Ameti väljastatud kontrollakt ümberehitatud väikelaeva kohta;

6) Veeteede Ameti väljastatud alla 12-meetrise kogupikkusega laeva tehnilise ülevaatuse raamat väikelaeval, mis kantakse registrisse alla 12-meetrise kogupikkusega laevana.»;

6) paragrahvi 8 lõige 1 muudetakse ja sõnastatakse järgmiselt:

« (1) Kadunud, varastatud või kasutamiskõlbmatuks muutunud registreerimistunnistuse asendamiseks tuleb väikelaeva ja alla 12-meetrise kogupikkusega laeva registrijärgsel omanikul või ametlikult kinnitatud või registrijärgse omaniku digitaalselt allkirjastatud volikirja alusel tema poolt volitatud isikul ARK-le esitada avaldus, milles tuleb muuhulgas märkida asendamise tinginud asjaolud.».Volikirja saab siis teha elektrooniliselt digiallkirjaga ID-kaardiga.
http://www.ark.ee/atp/failid/VOLIKIRI_ARK.doc


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 21 Mai 2008 11:14 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev, 10 Nov 2003 14:52
Postitusi: 137
Asukoht: Tallinn - Võsu
Möödunud nädalal oli veidi sebimist purjejahi registreerimisega.
Asju tuli ajada nii purjetajate, kui ka ametnikega (iseenesest toredad inimesed aga paatidest ja merest ei tea küll midagi).

1. Eesti Jahtklubide Liidus oli asjajamine igati meeldiv ja kiire. Jaht registreeriti A kategooria jahina, väljastati Jahi Registreerimiskiri ja omistati purjenumber. Aega kulus kõigeks ca 10 minutit. 1000 krooni registreerimistasu läheb purjetamise hüvanguks.

2. Tiit Haagma töökojas purjenumbrite valmistamiseks ja paigaldamiseks ei kulunud üle tunni, töö kiire, korralik ja mõistliku hinnaga.

3. ARK-ist tuli spetsialist jahti üle vaatama, kontrollis HIN koodi, soetusdokumente, CE sertfikaati ja tootja plaati kerel ning tundis eriti muret maksimaalse lubatud mootorivõimsuse pärast. Väljasõt maksis 250 krooni.

4. järgmisel päeval kulus tunnike ARK-i autode ülevaatuse hallis, sest tekkisid probleemid Eestis varem mitteregistreeritud jahiklassi programmi sisestamisel. Kuna vastavalt CE sertifikaadile on jahi maksimaalne lubatud inimeste arv pardal A kategooria sõidus 4 inimest ja B kategooria sõidus 6 inimest, siis ülevaatusakti läks ka nii kirja: Purjejaht kaetud, A kategooria, lubatud maksimaalne inimeste arv pardal 4 !!!

5. Edasi läksin ARK-i peamajja kus pärast järjekorras ootamist selgus, et jahti ei saa registreerida, kun mul polnud kaasas Jahtklubide Liidu registreerimiskirja, muud paberid olevat aga OK.

6. Järgmine päev läksin uuesti ARK-i ja pärast järjekorras ootamist sattusin teise klienditeenindaja otsa.
Siis selgus, et kaasasolev raamleping jahi tootjaga, tellimuskinnitus (order confirmation) ja tarnekinnitus (delivery confirmation) kus peal firmade andmed, HIN koodid, hinnad ja üldse kogu informatsioon jahi ja ostu- müügi tehingu kohta, ei ole piisav vaid on vaja ka arvet, mis tõestaks minu õigust paati omada.
Siinkohal mul kiilus veits kinni, sest arved olid esitatud ja makstud juba möödunud aastal.

7. Käisin kähku kodus ära ja võtsin ARK-i kaasa Tootja esitatud transpordi ja montaaziarve ja viimasel hetkel lisavarustusena juurde ostetud autopiloodi arve.
Transpordi arve ei sobinud, kuid autopiloodi arve (maksumusega 700 EUR) sobis jahi omandiõigust tõestava dokumendina, kuna seal oli peal jahi HIN kood.

8. Läks veel veidi aega ja sainigi kiletatud paberi, mis lubab kasutada A kategooria kaetud purjejahti maksimaalselt 4 inimesega pardal.
Kaks päeva asjaajamist läks maksma 600 krooni.

Kokkuvõttes tekkis küsimus, milleks kogu seda ARK-i värki vaja on, kas veepolitsei trahvi ka teeb, kui näiteks Naisssarele sõites 8 inimest pardal on?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 21 Mai 2008 12:53 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev, 10 Nov 2003 14:39
Postitusi: 1416
Asukoht: Tallinn
ruts kirjutas:

Kokkuvõttes tekkis küsimus, milleks kogu seda ARK-i värki vaja on, kas veepolitsei trahvi ka teeb, kui näiteks Naisssarele sõites 8 inimest pardal on?


Kui sul on passis kirjas ainult A kat ja 4 inimest siis on trahvi tõenäosus täiesti olemas.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 21 Mai 2008 13:38 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev, 10 Nov 2003 14:52
Postitusi: 137
Asukoht: Tallinn - Võsu
Tuleb siis välja, et ARK-i ebatäiuslik meresõidukite registreerimise programm on ülimuslikum Saksa Lloyd-i kontrollraportist, EL direktiividest, vastavusdeklaratsioonist ja tootja plaadist jahi pardal.
Samas on ka paarimeetrise kummijulla lubatud inimeste arv 4 ja kategooria C, julla sleppi ja ongi vajalik kapatsiteet olemas.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 21 Mai 2008 13:50 
Eemal

Liitunud: Neljapäev, 01 Apr 2004 21:52
Postitusi: 331
Mis te jahute nende ARK j....ga.
Võta ostuarve,ID kaart ja sõida Helsinkisse.Rega Soome registrisse ja sõida järgmise laevaga koju tagasi.Sama raha eest ja protseduur kestab 10 min.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 21 Mai 2008 14:47 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev, 10 Nov 2003 14:52
Postitusi: 137
Asukoht: Tallinn - Võsu
ainult selle pärast, et ahtris ikka sini must valge lehviks...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 21 Mai 2008 21:21 
Eemal

Liitunud: Reede, 05 Dets 2003 21:59
Postitusi: 1440
Asukoht: Haapsalu
Ostsid kajutiga Lutsu vöi mis.A-kat ja 4 kohta :roll: Ja mis kuradima arvet seal ARKis taheti.Kelle asi se peaks olema palju makstud,ostu-müügileping ja kogu moos.Aga pole midagi imestada,seal ju ka miilitsatest välja kasvanud kaader :lol: .Täna kuulsin Haapsalu VA esindajalt järjekordsest üllitisest.---paadi regamiseks tuleb minna ARKi,sealt antakse kirjalik paber millega lähed VA mehe juurde et see paadi üle vaataks.Siis saad paberi,et paat üle vaadatud ja silkad tagasi ARKi.Kes oli see tropp ,kes paadid VA alt küll ARKi alluvusse pani :evil: .Ja sellest ma ikka veel aru ei saa,miks peab jaht olema kahes registris????Jahtklubide Liidu registrist peaks ju täielikult piisama,seal vähemalt inimesed ,kes teavad millega tegu :lol: .Kui vaja tehku ka esmane ülevaatus .Kurat mitu registrit ja köik tahavad raha ka.Peab vist öiguskantsleri poole pöörduma. :roll:

_________________
Paadikuur OÜ,53316319


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 21 Mai 2008 21:27 
Eemal

Liitunud: Neljapäev, 01 Apr 2004 21:52
Postitusi: 331
ruts kirjutas:
ainult selle pärast, et ahtris ikka sini must valge lehviks...

Muidugi on sellele võimatu vastu vaielda.Ja meie riigil ja ARK bürokraatidel on sügavalt savi,mis riigi registris alus on...
Aga ikkagi -kui ka soomlaste siniristi ahtrisse üles tõmbamata jätad,ei arva meite VTA ametnikud sellest midagi,politsei ammugi mette.
Ja Eesti rahvuslipu kasutamist oma paadis ei saa keegi keelata.
Äraproovitud värk.Mul mõlemad paadid naabrite registris.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 21 Mai 2008 22:13 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev, 18 Jaan 2007 22:56
Postitusi: 479
Asukoht: Pärnu
retti kirjutas:
Äraproovitud värk.Mul mõlemad paadid naabrite registris.

Siis vist pole miilitsal ka võimalust sind trahvida puudu oleva otsa meetri pärast ?
Kus see soomes reglamine konkreetselt käib ? Kui on juba Eestis reglatud , kas siis peab enne registrist kustutama või saab nii, et enne Soome registrisse siis Eesti omast maha ?

_________________
Me kinnitame, et tõe teatud aspektid on teispool mõistust ega saa olla mõistusest mõõdetud.
(A.Norak)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 22 Mai 2008 08:38 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev, 22 Sept 2005 22:43
Postitusi: 2544
Asukoht: Tallinn
Papah kirjutas:
Kus see soomes reglamine konkreetselt käib ? Kui on juba Eestis reglatud , kas siis peab enne registrist kustutama


Ma kardan, et need registrid ei hakka veel nii pea omavahel infot vahetama. Vabalt võid (vist) mõlemas olla? :twisted:

_________________
Buddha oli vist purjetaja:
"Tähtis pole mitte eesmärk, vaid teekond sinna!"


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Paadi registreerimine ja kirja panemine.
PostitusPostitatud: Neljapäev, 22 Mai 2008 21:52 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev, 22 Mär 2004 10:37
Postitusi: 19
Asukoht: Stockholm Sweden
Olen kyll önnelik kes elan Rootsis. Ostan,myyn keegi ej kysi midagi. Teiseks vanematel jahtidel polegi mingit hin koodi. Kui teen kindlustuse ytlen jahi sort, möödud, ja kui palju värt om. Tulen jahiga kyll Eestise kylla aga jätan Rootsi lippu alla.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 30 Mär 2012 19:31 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev, 10 Nov 2003 14:52
Postitusi: 137
Asukoht: Tallinn - Võsu
Aastad on möödunud, aga väikelaeva registreerimisega Maanteeameti Põhjaregiooni Liiklusregistri Tallinna Büroos (end.ARK) saab ikka nalja.

Kui neli aastat taqasi märgiti A kategooria 30 jalase avamerejahi lubatud inimeste arvuks pardal 4 ja nii jäigi, siis seekord registreeriti pärast 63,91 EUR kasseerimist täisvereline roolikonsooliga RIB Grand 340GL sõudepaadiks!

Ega see kiirusele küll ei mõju, aga kuhu :evil: ma need aerud küll kinnitama peaksin :shock:


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 30 Mär 2012 19:56 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev, 28 Mär 2006 09:32
Postitusi: 636
Asukoht: Suurupi
nyyd saad rakettide pealt selle regamis raha tagasi 8)


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 13 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group