Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 36 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 15 Juul 2008 13:49 
Eemal

Noh, aga mida ikkagi teha, et mehed paneksid vendrid välja, et oma paati ja ka naabri paati kaitsta ootamatute kõksude vastu?
Tänane näide Pirital: räägin mehele vendrite kohalt jutu ära! Küsin on sul veel lisavendreid (ujuvkai sanga poole mehel ilusti vendrid pandud!), vastus
mõned ikka on! Niikaua, kui mina sadamasillal olin tegeles ta seal paadis teise poordi vendrite välja riputamisega. Käisin mina vahepeal Muuga sadamas ja tagasitulles näen: sanga pool on vendrid ja naaberlaeva pool ei ole enam!!! Osad mehed on peale minu juttu pannud välja ühele poole ühe vendri ja teisele poole teise, no mis see aitab? See mees, kes kokkupõrke tegi, pole siiani naaberaluse poole vendreid pannud, vaatamata sellele, et sai
ka temaga sellel teemal räägitud!
Sealsamas sillas seisavad soomlased oma paatidega ja kõigil on ilusti mõlemas poordis vendrid väljas! Ei mingit probleemi!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 15 Juul 2008 19:05 
Eemal
Kasutaja avatar

Räägi sadamakaptenile. Või oled äkki ise uus sadamakapten Pirtal? :)
Kui jutt ei aita, võta Klausi Matil ehk veepolitseil nööbist kinni ja kurda muret. Kui Klausi jutt ka ei aita, siis tuleb mingeid repressiivmeetodeid nuputama hakata. Ma küll ei saa aru, miks peaks juba välja pandud vendrid uuesti ära korjama :roll:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 15 Juul 2008 20:01 
Eemal

Uus sadamakapten on Muhuväina regatil.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 16 Juul 2008 15:33 
Eemal

Kui sadamal on üks töötaja, kes korra ja kvaliteetse teenuse eest vastutab, ning see töötaja on keset suve, sadamateenuse tarbijate jaoks tippajal ära, on see siis puhkus, tööluus või imelikule ajale sattunud lähetus, siis tuleks äkki mõelda sadama vahetuse peale.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 25 Juul 2008 01:22 
Eemal
Kasutaja avatar

Varem oli väikelaevade nõutavas varustuses kirjas, et igal väikelaeval peab vähemalt 6 vendrit olema. Nende mittekasutamine on minu arvates sama mis auto parkimine mäeveerule ilma käsipidurit ja käiku sisse lülitamata.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 25 Juul 2008 07:23 
Eemal
Kasutaja avatar

ma võtaks sõna veel kummipaadiga sõitjate poole pealt :)

Minul on enam vähem 7,5 meetrine suur vender millega ma seisan teiste vahel... et mõlkimise koha pealt RIB ilt vendrid kohustuslikuks teha oleks suht painajalik unenägu.

Tegelikult siiski - valged vendrid siis nõuda, et musta värvi hüpaloon ei teeks valgele jahile tumedat jutti ehk.

Muidugi uuele sadamakaptenile teen ma ettepaneku et ma võin vendrina jahtide vahele pugeda küll kui tasuta koht antakse (noh, palka ei tahakski, lahke nagu ma olen)

PS jube lõviosa asju on pandud kirja sõnapaari "hea meretava" alla. Juriidiliselt seal midagi ei määrata (vist?) kuid asja põhiolemus on kultuuris.
Kultuur on asi mida antakse inimeste vahel isekeskis edasi.
Pigem on häda omeaette nina peidus ringirallijates, kes ei suhtle teiste mereinimestega ja ei tea mis mured laiemalt sõitjaid kummitavad.

Jumal on muidugi karm ka nede vastu, sest nemad ei tea ka kust abi saada otseteed pidi ja jäävad ilma heast seltskonnast.

Et pigem tuleb jah ise neid harida ja nedega rääkida.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 36 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid