Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 32 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Kui merel jääb kitsaks
PostitusPostitatud: Reede, 31 Juul 2009 14:43 
Eemal
Kasutaja avatar

Lisaks rannakaluritele, kes purjetajate ja meresõitjate ’’kiusamiseks’’ on Pärnu lahe oma, reeglina mitte alati korrektselt tähistatud, püügivahendeid täis toppinud, on teinegi nuhtlus – nimelt lanti lohistavad paadi- ja kaatri mehed.
COLREC’i järgi peaks purjede all liikuv alus andma teed kalapüügiga tegelevale laevale.
Sammas sätestab COLREG, et traaliv kalapüügi laev peab kandma valgel ajal vastavaid päevamärke.
Siit küsimused:
1. Kas spinninguid vedav kaater on traaliv kalalaev?
2. Kas ilma päevamärkideta traalivat alust tuleb lugeda kalapüügiga tegelevaks laevaks, COLREG’i mõistes?
3. Kas purjede jõul liikuv alus peab õngi vedavale kaatrile andma teed, kui tal puudub vastav päevamärgistus?
Endale tundub, et kui kaater ei kanna ,õngi järelvedades, vastava sisulist päevamärki, siis tuleb teda lugeda harilikuks mootori jõul liikuvaks aluseks ja ta peab andma teed purjede jõul liikuvale alusele. Kas ma eksin?
Seega kui selline spinninguid tragiv kaater ei anna, mulle kui purjede all liiklejale, teed siis ei ole ’’surmapatt’’ sõita üle tema õngede.
Või kuidas sellega täpselt olema?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 31 Juul 2009 20:41 
Eemal

kui sa üle õngede sõidad, oled niiehknii surmapatu teinud.
1. kui kellelgi on õnged sees ja paat seisab ning sa nööri katki sõidad, siis sa sõidad niiehknii liiga lähedal teisele alusele. sul on piisavalt aega oma kursi korrigeerimiseks, kui tegemist on seisva alusega.

2. kui sa sõidad trolliva aluse ahtrist mööda ja nööri puruks sõidad, sõidad sa mööda liiga lähedalt. nimelt on lant tavaliselt ikka 2+m sügaval ning mitte üle 50m tagapool, niiet selleks et seda katki sõita, sõidad sa üldiselt liiga lähedal. seega keera rohkem ahtrisse.

aga seaduse järgi jääb ilmselt õigus sinule.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 31 Juul 2009 22:14 
Eemal
Kasutaja avatar

martn32 kirjutas:
1. kui kellelgi on õnged sees ja paat seisab ning sa nööri katki sõidad, siis sa sõidad niiehknii liiga lähedal teisele alusele. sul on piisavalt aega oma kursi korrigeerimiseks, kui tegemist on seisva alusega.

2. kui sa sõidad trolliva aluse ahtrist mööda ja nööri puruks sõidad, sõidad sa mööda liiga lähedalt. nimelt on lant tavaliselt ikka 2+m sügaval ning mitte üle 50m tagapool, niiet selleks et seda katki sõita, sõidad sa üldiselt liiga lähedal. seega keera rohkem ahtrisse.

Uskumatu postitus!
Või olen ma pisut küündimatu ja ei saa kalamehe naljadest aru!

Mismoodi ma saan purjeka kaptenina pimesi eelistada tragivat õnegemeest eriti, kui mul on eesõigus?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 31 Juul 2009 22:16 
Eemal
Kasutaja avatar

Trolliin ka Pärnu lahel aegajalt, ja näen vahest tõesti selliseid situatsioone kus mootorpaat jahile teed ei anna. Hullem veel, eile nägin kuidas üks trollingut teostav Buster Magnum ei andnud teed talle paremalt lähenevale jahile :shock: .
Tuleks muidugi mainida, et niimõnigi jaht käib seal mootorpaatide vahel lanti lohistamas. :roll:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 31 Juul 2009 23:24 
Eemal

Kas kala vihastab ja läheb oma teed, kui õnge otse ei vea? :D

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 01 Aug 2009 09:26 
Eemal

Indrek66 kirjutas:
martn32 kirjutas:

Uskumatu postitus!
Või olen ma pisut küündimatu ja ei saa kalamehe naljadest aru!

Mismoodi ma saan purjeka kaptenina pimesi eelistada tragivat õnegemeest eriti, kui mul on eesõigus?

ahoi!

tragivale õngemehele anna vastu pead ja tõmba nöörid katki - tragimine pole eestis kuidagimoodi lubatud tegevus.

minu jutu point seisneb selles, et ankrus olevast alusest pead sa niimisnii mööda manööverdama ise, purjega või ilma, ning selleks pead sa ruumi jätma enda ja ankrusolija vahele. sinu teekond ajaliselt oluliselt ei pikene, kui teed pöörde 200m varem 50m kaugusele.

pimesi ei ole vaja midagi ega kedagi eelistada, pigem võta asja mõistusega. kui keegi trollib, siis pead ka sina hoolitsema, kas või enda tervise huvides, et sa kellestki mööda saad ja sinu teekond ajaliselt oluliselt ei pikene, kui teed pöörde 200m varem 50m kaugusele.

Eesõigus võib sul olla, ja palju muud õigust ka. Mõistus sul aga peab olema.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 01 Aug 2009 12:22 
Eemal
Kasutaja avatar

Tuli meelde üks seik.
Pärnus toimus mingit sorti regatt ning paarkümmend jahti galseerisid stardi ootel jahtklubi vastas mitme sadama akvatooriumi vetes. Veeskasin parasjagu paati Japsi kai slipilt ning jäin mõne meetri kaugusele kaist triivima nautides ilusat vaatepilti. Võistlejad liikusid kiiresti edasi-tagasi nind tegid paute väga hilja, möödudes teineteisest, kaidest ja kaldast väga lähedalt, mis pakkus mulle väikest närvikõdi.
Siis hakkasid mõned jahid tegema pöördeid minu paadi kõrval, mis pakkus mulle juba päris SUURT närvikõdi. Päris hirmus on kui 36-40 jalga pikk alus liigub sinu poole suure kiirusega ja teeb pöörde mõne meetri kaugusel sinu paadist. Jahtidel olijate pilkudest lugesin välja, et olen justkui segav faktor, kuigi seisin praktiliselt kai ääres.
Selliste hilinenud pautide tagajärg oli see, et kohe pärast starti jäi üks jaht madalikule pikaks ajaks kinni Laevatehase juures ja teine Vana-Pärnu muuli otsas. :roll:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 01 Aug 2009 18:42 
Eemal

Merehuviline,kas sa oled kunagi purjetanud võistleva jahi pardal.Kui ei ,siis soovitan siiralt .

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 02 Aug 2009 08:44 
Eemal
Kasutaja avatar

Olen.
Kõik mis jahtidesse puutub mulle väga meeldib ja arvatavasti vahetan kunagi ka mootorpaadi jahi vastu välja. :D

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 02 Aug 2009 11:19 
Eemal
Kasutaja avatar

seda enam ei saa aru, mis siin yllatavat on. kirjeldasid ju tavap2rast kolmap2evaringi starti P2rnus.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Kui merel jääb kitsaks
PostitusPostitatud: Pühapäev, 02 Aug 2009 13:06 
Eemal

Papah kirjutas:
1. Kas spinninguid vedav kaater on traaliv kalalaev?
2. Kas ilma päevamärkideta traalivat alust tuleb lugeda kalapüügiga tegelevaks laevaks, COLREG’i mõistes?
3. Kas purjede jõul liikuv alus peab õngi vedavale kaatrile andma teed, kui tal puudub vastav päevamärgistus?
Endale tundub, et kui kaater ei kanna ,õngi järelvedades, vastava sisulist päevamärki, siis tuleb teda lugeda harilikuks mootori jõul liikuvaks aluseks ja ta peab andma teed purjede jõul liikuvale alusele. Kas ma eksin?
Seega kui selline spinninguid tragiv kaater ei anna, mulle kui purjede all liiklejale, teed siis ei ole ’’surmapatt’’ sõita üle tema õngede.
Või kuidas sellega täpselt olema?

1. Ei ole. Trolling ei ole traalpüük. Trollingul traale ei kasutata.
2. Ilmselt ei tule? Trollingusse see ei puutu.
3. Ei pea. Trollingule vastavat päevamärgistust pole olemas. Küll on loomulikult kalastamisega tegeleva alus ja ja pika püünise märgid, aga ma ei kujuta päris hästi ette, kuidas ja kuhu need nõuetele vastavalt väikeses paadis paigaldada, nii, et teised neid kah veel näeksid ja endale ette ei jääks igal sammul.
Aga kui võimalik siis võiks jätta piisavalt ruumi kaatrile pöörde tegemiseks. Ei pea ju otse külje alla ronima teisele misiganes alusele.
4. Tragimine ja trolling ei ole sama asi, sarnased nagu kaelkirjak ja põhjapõder.
5. Kui sa näed, et ridvad paadis püsti/lookas, mootor tuksub ja käik on 2-3 sõlme siis ilmselgelt käimas landivedu.

Trollingu puhul võib üks kaater olla vabalt 100m lai ja 100m pikk :) Vähemalt Katarina pahatihti on, kelgud on kummalgi pool u 40-60m väljas ja vabastuspikkused tahapoole 30-100m, seega landid täpselt niikaugel. Alati ei ole ka sügavalt vedu, eriti kevadel ja sügisel meriforelli vedades, kus pm ainult pinnalandid ongi. Seega mõistlik oleks minna eest või minna piisavalt kaugelt tagant. Alati ei pea ju oma "õigust" taga ajama iga hinna eest.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Kui merel jääb kitsaks
PostitusPostitatud: Pühapäev, 02 Aug 2009 16:07 
Eemal

Trutta kirjutas:
4. Tragimine ja trolling ei ole sama asi, sarnased nagu kaelkirjak ja põhjapõder.
5. Kui sa näed, et ridvad paadis püsti/lookas, mootor tuksub ja käik on 2-3 sõlme siis ilmselgelt käimas landivedu.

Et mis on siis mis? Kas landivedu on siis trolling või tragimine või veel miskit?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 02 Aug 2009 17:02 
Eemal

Landivedu mootoriga on trolling ja tragimine on spetsiaalse rakendusega(rohkete konksudega) kala kehast haakimine.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 02 Aug 2009 18:46 
Eemal
Kasutaja avatar

vahva.madrus kirjutas:
seda enam ei saa aru, mis siin yllatavat on. kirjeldasid ju tavap2rast kolmap2evaringi starti P2rnus.

Juu siis on tavapärane suures võidutuhinas teiste võistluses mitteosalevate aluste ees vimasehetke pöördeid teha ja ennast kaldasse või muuli otsa kinni sõita. :(
Trollingut tehes olen alati jahtidele teed andnud.
Toonitan veel kord seda, et ka jahtidega käiakse seal trollimas nii, et ei ole ainult paadi ja kaatri mehed nuhtlus. Asi on ikkagi konkreetsete inimeste tegudes.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 02 Aug 2009 19:17 
Eemal
Kasutaja avatar

Abiks lugemine! Kala ma püüda ei mõista, ka vastav temaatika on päris woodoo. Et miskisest mootorpaadist peaks 100m kauguselt mööduma, selle peale küll ei oleks tulnud :o

Kas ülalnimetadud asju ka pimedas tehakse?

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 32 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid