Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 10 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Nõutav varustus ei mahu enam paati ära?
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 19 Apr 2010 10:13 
Eemal
Kasutaja avatar

Selline teemapüstitus:
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=30514871

Mis meil arvatakse?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 19 Apr 2010 11:05 
Eemal

Algne artikkel siin, veidi pikemalt:
http://www.meiemaa.ee/index.php?content=artiklid&sub=1&artid=35733
Seal miski jutt et alla 7sõlmese kiirusega pole pardatulesid vaja?
Seda juttu pole enne kuulnudki.
Kas siis väiksematel purjekatel polegi taris pardatulesid?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 19 Apr 2010 11:25 
Eemal

Mulle meeldib Ropsi kommentaar: Üldiselt on need ka kõik mingil hetkel vajalikud asjad. Merel olles ei saa ju lihtsalt teepeenrale parkida ja abi oodata, ise pead ennast aitama!
Mina lisaks omalt poolt veel juurde, omast praktikast, et Kasse paadil ja ka teistel samasugustel, peaks olema öisel ajal kasutamiseks veel lisaks valgele tulele ka mast või "harjavars", kuhu see on kinnitatud ja paha ei teeks, kui seal küljes on ka radarireflektor! Liiga palju on selliseid "lendavaid hollandlasi" öösel merele tekkinud...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 19 Apr 2010 11:54 
Eemal
Kasutaja avatar

AndresR kirjutas:
Seal miski jutt et alla 7sõlmese kiirusega pole pardatulesid vaja?
Seda juttu pole enne kuulnudki.
Kas siis väiksematel purjekatel polegi taris pardatulesid?

COLREG, Juhis 23, c) (ii): alla 7 meetri pikkune jõuajamiga laev, mille suurim kiirus ei ületa 7 sõlme, võib käesoleva reegli punktis a ettenähtud tulede asemel kanda valget ringtuld ja võimalusel ka pardatulesid.

Lisaks Juhis 25 ütleb, et all 7m pikkune purjelaev või sõudepaat ei pea tingimata tulesid kasutama, küll aga peab tal sel juhul olema käepärast taskulamp või latern.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 19 Apr 2010 13:30 
Eemal

Ma nüüd ei saanud täpselt aru. Kui on laev, millega liigeldakse ainult kas jõe või järve peal, siis läheb see C kategooria alla ikkagi? Või käivad need nõuded puhtalt nende laevade jaoks, mis kasutavad lahtesid ja meresid sõiduks?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 19 Apr 2010 13:47 
Eemal
Kasutaja avatar

Kasset saab C kategooriana regada. Mõttekas on aga regada D kategooriana.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 19 Apr 2010 14:48 
Eemal
Kasutaja avatar

KalleKuus, minule aga meeldib Ropsist ülejärgmine: kogu see kraam võiks asendada ajudega, mille olemasolu võiks "kaptenil " olla. Kui inimesed ümber suudavad oma paadiga minna ja ära uppuda on ilmselge vaegus olnud kahe kõrva vahel.

Ajupuudulikkuse puhul ei aita mitte miski. Kahjuks kipub tavaliselt just kontollmiilitsatel ajuga raskuseid olema...
Jah, kogu see kola on ju vajalik ja tore, kui see on olemas aga sorry, nafik mulle selline hunnik mõttetut kola paati, kui ma lähen näiteks meetrisesse vette võrku nõudma või lanti loopima??? Või tegelikult, nagu me suvel tihti teeme - 150 meetrit kaldast liivaseljakule ujuma otse Haapsalu laevatee äärde. Mida ma selle kolahunnikuga peale hakkan Einby rannas juuli kuus +23 veega keskpäeval??? Heal juhul on mul uikarid jalas, mõnel puhul olen suisa palja peega täpselt sellises olekus, kui siia ilma tulin (sest seal ei hoia ka abielusõrmust sõrmes). Ja mitte ainult minul vaid ka kenadel naisterahvastel, tasub silmad lahti hoida möödasõitjatel :D Tegelikult peaks hoopis päästevestiga olema Orioniga hullates. Samas lähed laudauksega Rootsi ja mitte mingit asja peale COLREGi täitmise pole...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 19 Apr 2010 15:22 
Eemal
Kasutaja avatar

Mõtetu kola on selle jaoks kui juhtub nagu mul juhtus: läksin perega Väikese Väina suus väikest tiiru tegema ja tõusis tuul. Laine kah üsna ruttu. Osa teekonnast merele või tagasi tuleb teha aerude abiga sest koht on kivine ja mootoriga jackpot saada on käkitegu. Aga juhtus see mis juhtuma pidi: tull läks katki. Ja hädas ma olingi. Kusjuures hoovus, laine ja tuul hakkasid meid väiksest väinast välja kandma. Vaat siis ongi hea omad ankrut ja kõike seda muud pajebenni paadis. Tookord sain ikkagi ülestõstetud mootori ja ühe aeruga kabetades tagasi sinna kuhu tahtsin :) Pinnal töötava vindiga ei taha paat tuule ja lainega väga toime tulla. Mootorit sügavale lastes riskid sellega, et kaotad ka mootoriga sõidu variandi.
Üldiselt ei ole kogu sellest kammajaast paljusid asju üldse vaja kuni midagi valesti ei lähe. Aga kui läheb, siis ei saa autoga kodust tooma kah enam minna.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 19 Apr 2010 15:31 
Eemal

Rehepapp kirjutas:
COLREG, Juhis 23, c) (ii): alla 7 meetri pikkune jõuajamiga laev, mille suurim kiirus ei ületa 7 sõlme, võib käesoleva reegli punktis a ettenähtud tulede asemel kanda valget ringtuld ja võimalusel ka pardatulesid.

Lisaks Juhis 25 ütleb, et all 7m pikkune purjelaev või sõudepaat ei pea tingimata tulesid kasutama, küll aga peab tal sel juhul olema käepärast taskulamp või latern.

No vot seda alla7meetri juttu teadsin ennegi. aga et lihtsalt alla 7sõlme kiirust...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 19 Apr 2010 16:55 
Eemal
Kasutaja avatar

Mark kirjutas:
sest koht on kivine ja mootoriga jackpot saada on käkitegu.

Räägib mees, kes on 2 meetrit pikk. Jalutanud siis kaldale, vedades burlaki kombel paati järgi. ;)

Selge, et osa varustust on peaaegu alati tark kaasa vedada, eriti ankrut. Kuid seal on hulk mudru, mida ei ole kaldaääres solberdades kunagi vaja. Aga kui kasvõi ÜHTE asja pole, on AS Eesti Miilits poolt vähemalt neljakohaline summa kindlustatud. Ma ei käi isegi kogu Eestis ringi, kaart, kõps või kompass taskus. Miks ma peaks need kaasa võtma kaldaäärt pidi naabrimehe juurde sõudes? Täiesti tavaline tegevus, oma tee veel lõpuni valmimata ja hetkel autot peale ei luba. Peale pikemat kalaotsa muu kola kannad ju seljas niigi koju, ainult paat, pada ja ankur tuleb siis mujal kärule tõsta. Erandid puuduvad ja see ongi suurim mure. Just reaalse kasutuskoha põhised erandid.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 10 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid