Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 58 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 25 Sept 2010 00:16 
Eemal
Kasutaja avatar

Kuidas see vana rabi ütlus oligi: Teil kõigil on õigus, migis situatsioonis. Tutkinto tähendab otseses tõlkes uuringut. Aga ka palju muudki.
Igal juhul, olge mõnusad! ;)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: K: Soome registris oleva kaatriga Eestis?
PostitusPostitatud: Neljapäev, 30 Sept 2010 16:43 
Eemal

mennu kirjutas:
Kas võin Eestis sõita omamata paadilube (Soomes pole lube vaja).Olen küll Eesti kodanik kuid elan alaliselt Soomes.

Teema võib lukku panna.Küsisin VTA-st järele,kehtivad lipuriigi seadused:lube vaja pole :idea:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 24 Apr 2012 21:06 
Eemal
Kasutaja avatar

Aga kui olen eesti kodanik ja olen saanud kusagilt soome paadi? Soome registris minu nimel ei saa seda paati ju olla? Seega on mul Pekkalt ostetud sealses registris paat, ost-müügi leping ja nüüd olen ma sellega eesti vetes. Eestis ei registreeri ja muudkui sõidan... Või?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 24 Apr 2012 22:08 
Eemal
Kasutaja avatar

Hiid kirjutas:
Aga kui olen eesti kodanik ja olen saanud kusagilt soome paadi? Soome registris minu nimel ei saa seda paati ju olla?
/.../
Arvan, et saab küll. Sul peab olema ainult mingi sealne postiaadress, kuhu Sa ei pea isegi sisse kirjutatud olema. Mul on näiteks üks kerghaagis Soome registris, kuna seal pole neile ülevaatust ette nähtud ja kindlustus pole ka oluliselt kallim. Haagis on täiesti minu enda nimel ja uhan niimoodi juba kaks ja pool aastat.

Sinu häda antud olukorras on pigem see, et Soomes ei pea kuni 20hj mootoriga ja kuni 7m pikkused paadid üldse mingis registris olema. Lasevad täiesti vabalt ilma igasuguse numbrita ja üleüldse ilma mingi paprita ning kõik on ok. Eestis oled Sa taolisega aga kohe outlaw ja siin ei päästa Sind minu arust isegi see, kui Sa Soome lipu heiskad. Vastasel juhul oleks meil neid Soome lipu all sõitjaid vist omajagu. :roll:

Seevastu sellise paadiga, mida Soomes registreerima peab, läheb sõit Soome lipu all jälle kalliks, kuna sel juhul on kindlustus seal maal kohustuslik, mis meil on seni õnneks veel vabatahtlik.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 24 Apr 2012 22:12 
Eemal

Või...
Et kõik juriidiliselt korrektne oleks ja mõlema maa seadusi täita, -
võtad
eesti ID kaardi
väikelaeva soetusdokumendid
35€ raha
ostad laevapileti Helsinkisse ja regad sealses Maistraatis paadi oma nimele.

Üks küsimus seal esitataks - millise omavalitsusüksuse piirkonnas peaasjalikult väikelaeva kasutatakse.No siis vastad näiteks,et (esimene meeldetulev Soome vald või linn)
Juba aasta või paar ei märgita väikelaeva reg.tunnistusele enam omaniku aadressigi.Ainult nimi.
Kõik
Ja järgmise laevaga eestisse tagasi

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 24 Apr 2012 22:23 
Eemal

rekkamees kirjutas:
Hiid kirjutas:
Aga kui olen eesti kodanik ja olen saanud kusagilt soome paadi? Soome registris minu nimel ei saa seda paati ju olla?
/.../
Arvan, et saab küll. Sul peab olema ainult mingi sealne postiaadress

Seevastu sellise paadiga, mida Soomes registreerima peab, läheb sõit Soome lipu all jälle kalliks, kuna sel juhul on kindlustus seal maal kohustuslik, mis meil on seni õnneks veel vabatahtlik.

Eesti postiaadress ja kontaktandmed on Maistraadis täiesti aktsepteeritavad.
Kindlustusest
Kuskohast siis selline jutt???
Ei ole,ega ole Soomes kunagi olnud väikelaevade kohustuslikku kindlustust

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 25 Apr 2012 07:18 
Eemal
Kasutaja avatar

retti kirjutas:
rekkamees kirjutas:
Hiid kirjutas:
/.../
Arvan, et saab küll. Sul peab olema ainult mingi sealne postiaadress

Eesti postiaadress ja kontaktandmed on Maistraadis täiesti aktsepteeritavad.
Kindlustusest
Kuskohast siis selline jutt???
Ei ole,ega ole Soomes kunagi olnud väikelaevade kohustuslikku kindlustust

Ja regamise kohustus Soomes algab 5 meetrist mitte 7m nagu Rekkamees kirjutab.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 25 Apr 2012 14:18 
Eemal

grandboat kirjutas:

Ja ega keegi ei viitsi ju algallikast vaadata:
.....
Ensirekisteröinnin, muutosilmoituksen ja tietojen tarkistamisen yhteydessä annettava rekisteritodistus maksaa 30 €.
....
Kaikki vähintään 5,5 metriä pitkät purje- tai moottoriveneet tulee rekisteröidä. Myös moottoriteholtaan vähintään 15 kilowatin eli yli 20 hevosvoiman veneet on merkittävä vesikulkuneuvorekisteriin.
.....

http://www.maistraatti.fi/fi/Palvelut/v ... rekisteri/

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 25 Apr 2012 14:30 
Eemal
Kasutaja avatar

Trutta kirjutas:
grandboat kirjutas:

Ja ega keegi ei viitsi ju algallikast vaadata:
.....
Ensirekisteröinnin, muutosilmoituksen ja tietojen tarkistamisen yhteydessä annettava rekisteritodistus maksaa 30 €.
....
Kaikki vähintään 5,5 metriä pitkät purje- tai moottoriveneet tulee rekisteröidä. Myös moottoriteholtaan vähintään 15 kilowatin eli yli 20 hevosvoiman veneet on merkittävä vesikulkuneuvorekisteriin.
.....

http://www.maistraatti.fi/fi/Palvelut/v ... rekisteri/

sry jah, panin puusse seekord. Neil seaduseelnõus oli algselt 5m plaanis panna aga suurendasid 5,5 meetrile. Mis teha, mälu pole enam see mis varem :(

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 25 Apr 2012 18:19 
Eemal
Kasutaja avatar

Minu poolt samuti sry vananenud info levitamise eest. 7-st meetrist rääkisid sommid ise mulle kuskil 6-7 aastat tagasi. See 20hj on vist aga neil juba klassikaline piirang, et üle selle peab "vene" registris olema.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 25 Apr 2012 20:02 
Eemal
Kasutaja avatar

Kindlustus on naabritek väga vastuvõetavate hindadega võrreldes eestiga.Sõber seal maksab 43 eerot aastas 6m paadi eest.Mina siin maksin eelmine aasta 404,see aasta küsitakse juba 780. Igal juhul tasuks seal kindlustada kui soome registris

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 20 Apr 2017 10:51 
Eemal

Tere! Ostsin Soomest paadi, tootja poolt lubatust suurema mootori tõttu ei võta VTA seda meie registrisse. See aga pole otseselt probleemiks, paat on Soome registris ja sellest hetkest, kui olen Soome registris regatud paadi dokumentides omanikuna kirjas, on kõik korras ka meie ametnike jaoks ja saan paati vabalt kasutada. Soome registris saab omanikku vahetada muu hulgas ka kirja teel, kui neile vajalikud dokumendid saata. Nüüd minu küsimus - mida tähendab antud lause: Veneen pääasiallinen käyttökunta Suomessa (ei maakunta tai vesialue)? Soome keel pole mulle arusaadavate keelte hulgas, tõlkeproged ka väga ei abista. Ma saan aru, et kasutuspiirkond, aga kui selle all ei peeta silmas haldusüksust ega vesikonda, siis millest on jutt? Tänud ette vastajatele.

Ühtlasi on oodatud soovitused, millise kindlustuettevõtte käest võtta kindlustus (saan aru, et see registris oleva paadi korral kohustuslik)?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 20 Apr 2017 11:04 
Eemal
Kasutaja avatar

Uhtju kirjutas:
mida tähendab antud lause: Veneen pääasiallinen käyttökunta Suomessa (ei maakunta tai vesialue)? Soome keel pole mulle arusaadavate keelte hulgas, tõlkeproged ka väga ei abista. Ma saan aru, et kasutuspiirkond, aga kui selle all ei peeta silmas haldusüksust ega vesikonda, siis millest on jutt? Tänud ette vastajatele.

Trafi.fi lehelt: "Pääasiallinen käyttökunta kohtaa merkitään se kunta jonka alueella venettä pääasiallisesti käytetään. Tähän tulee merkitä kunta, ei siis maakunta tai vesialue." Ehk siis kirja tuleb panna vald/linn, mitte maakond.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 20 Apr 2017 11:13 
Eemal

Sügisel puutusin kokku regulatsioonide tõlgendamisega.
VTA seisukoht seaduse järgimisel on:
1. Eesti kodanik peab sõitma Eesti lipu all
2. Eesti lipu all saab sõita ainult Eesti väikelaevade või sportaluste registris olles
3. Eesti kodanik sõites võõrriigi lipu all peab paberitega tõestama, kes on aluse omanik ja kuidas ta selle enda kasutusse saanud on. Sinna juurde veel igasugu huvitavaid küsimusi omaniku ja lipuriiki tagasi pöördumise kohta.
4. Siis on veel klausel selle kohta, et näiteks kui Eesti reegli kohaselt ei tohi sel alusel selline mootor olla, siis on kasutaja kohustus tõestada, et lipuriigis on see lubatud. Ehk kehtivad lipuriigi nõuded - näiteks võimsuse suhe või juhiloa olemasolu kohustus.

Kindlustus on ainult kasutaja enese otsustada - liisingu puhul nõuab seda laenuandja, võistlustel osalemisel korraldaja, muudel juhtudel omaniku julgus.
Parandage kui olen mööda pannud.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 20 Apr 2017 12:06 
Eemal

Ma küsisin VTAst järgi paar nädalat tagasi ning tegelikult on ok, kui paat on ükskõik mis riigi registris ja sinu nimel. Nii kirjas ka Meresõiduohutuse seaduses § 35, mille nad oma kodukal küsimuste-vastuste hulgas ka välja toovad, viimane lause on määrav:

(2) Eestis alaliselt elav või Eestis elamisloa saanud füüsiline isik ja Eestis registreeritud juriidiline isik on kohustatud kandma käesoleva paragrahvi lõikes 1 nimetatud väikelaeva ja laeva, mille kodusadam on Eestis, ning jeti asjaomasesse registrisse. Registrisse kandmise nõue ei kehti, kui käesoleva paragrahvi lõikes 1 nimetatud väikelaev, laev või jett on kantud mõne muu riigi asjaomasesse registrisse.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 58 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: