Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 26 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Max. lubatud inimeste arv väikelaevas?
PostitusPostitatud: Teisipäev, 09 Dets 2003 19:59 
Eemal
Kasutaja avatar

Kui väikelaeva passis ja sõidukõlbulikuse tunnistuses ei ole märgitud lubatud inimeste arvu, kui palju ikkaga max. inimesi võib olla alusel?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 09 Dets 2003 20:29 
Eemal
Kasutaja avatar

Mida tehn. ülevaatusel selle kohta öeldi?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 09 Dets 2003 20:38 
Eemal

Niipalju et kaasa ujuma ei peaks :P :D. Kui Sul tegu jahiga on siis kas sellele mingi klassimäärustiku vms ei ole? Mina arvan et kui arvestada 100-120kg inimese kohta (kandejõud ikka on märgitud?) siis peaks ju terve väe peale saama võtta. Peaasi et veste või ujumisrõngaid jätkuks :lol:

Paadimees

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 09 Dets 2003 20:41 
Eemal
Kasutaja avatar

Paun kirjutas:
Mida tehn. ülevaatusel selle kohta öeldi?

ylevaatusel ei olnud aga kysida seda aja, ma polnd ise kohalgi :)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 09 Dets 2003 20:48 
Eemal
Kasutaja avatar

Paadimees kirjutas:
Niipalju et kaasa ujuma ei peaks. Kui tegu jahiga kas klassimäärustiku ei ole? Mina arvan et kui arvestada 100-120kg inimese kohta (kandejõud ikka on märgitud?) siis peaks ju terve väe peale saama võtta. Peaasi et veste või ujumisrõngaid jätkuks

Kahjuks eeltoodu ei ole argument laevakontrollile. :(
Rekord pidavat olema 25 inimest aga seda pole minu silmad näinud :)
Seaduse silmis on siin mitmeid tõlgendusi aga ma jätan selle teema juristide pärusmaaks :)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 09 Dets 2003 21:09 
Eemal

Mina usun et see kokkuleppe küsimus registrimeestega ja nende poolt välja arvutatav. Minu künal on hetkel 6 inimest lubatud aga kui küsisin et kas rohkemaks ei saa seda numbrit siis öeldi et osta veste lisaks ja teeme paberitesse muutuse. Kandejõud on 1200 kg.

Paadimees

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 09 Dets 2003 21:16 
Eemal
Kasutaja avatar

Paadimees kirjutas:
Mina usun et see kokkuleppe küsimus registrimeestega ja nende poolt välja arvutatav. Minu künal on hetkel 6 inimest lubatud aga kui küsisin et kas rohkemaks ei saa seda numbrit siis öeldi et osta veste lisaks ja teeme paberitesse muutuse. Kandejõud on 1200 kg.

Mul ei ole sellist kohtagi laevapassis kus lubatud inimeste arv kirjas oleks.
Küll aga on magamiskohtade arv, mis aga ei ole kindlasti max. lubatud inimeste arv.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 09 Dets 2003 22:01 
Eemal
Kasutaja avatar

mulle ütles ülevaataja, et ta võib niipalju kirja panna kui võimalikuks peab, peaasi et igale molule päästevest oleks ette näidata.
valmistajatehase plaadil on neli, laeva passis viis inimest.

ja hea merepraktika ütleb, et kapten on jumal ja tema otsustab ja vastutab. võtab peale kui palju tahab ja kindlustab ohutu meresõidu.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 09 Dets 2003 22:18 
Eemal
Kasutaja avatar

vahva.madrus kirjutas:
mulle ütles ülevaataja, et ta võib niipalju kirja panna kui võimalikuks peab, peaasi et igale molule päästevest oleks ette näidata. Valmistajatehase plaadil on neli, laeva passis viis inimest ja hea merepraktika ütleb, et kapten on jumal ja tema otsustab ja vastutab. võtab peale kui palju tahab ja kindlustab ohutu meresõidu.

Juttude järgi läheb yle 12 reisijaga juba reisilaevade kirja, samas ei tohi ka meeskonda rohkem olla kui magamiskohtade arv. Kui need kokku panna, saaks MAX. peale panna magamiskohtade arv (meeskond) + 12 reisijat, tingimusel et kõigile päästevahendeid jätkub. Iseasi, kas kandevõime paberites ka tegelikkusele vastab.

Kuipalju aga seadus võimaldab väikelaeval maksimaalselt inimesi koos meeskonnaga hoida?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 09 Dets 2003 23:23 
Eemal
Kasutaja avatar

Lubatud inimeste arv ja kandevõime peaks olema tehn. ülevaatuse raamatus, seega saab seda ka vajadusel muuta.
Kui ei ole, siis vist vastavalt päästevahendeile?

Mul on määratud 600 kg ja 6 inimest 5,5m jahil :)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 09 Dets 2003 23:35 
Eemal
Kasutaja avatar

sebija kirjutas:
Lubatud inimeste arv ja kandevõime peaks olema tehn. ülevaatuse raamatus, seega saab seda ka vajadusel muuta. Kui ei ole, siis vist vastavalt päästevahendeile? Mul on määratud 600 kg ja 6 inimest 5,5m jahil :)

mulle see meeldiks, hangin varuga päästeveste ja laen inimesi niipalju kui jaht kanda suudab vaikse ilmaga ?? :D

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 10 Dets 2003 00:14 
Eemal
Kasutaja avatar

võta rahvast peale palju tahad, vastutad ikkagi sina kui aluse kapten.
merel EI SAA ajada näpuga paragrahvis või raamatus järge. viimane instants on kapten, jumala asemik laevas. sa EI SAA õnnetuse korral paragrahvitegijaid süüdistada.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 10 Dets 2003 00:43 
Eemal
Kasutaja avatar

vahva.madrus kirjutas:
võta rahvast peale palju tahad, vastutad ikkagi sina kui aluse kapten. merel EI SAA ajada näpuga paragrahvis või raamatus järge. viimane instants on kapten, jumala asemik laevas. sa EI SAA õnnetuse korral paragrahvitegijaid süüdistada.

Minu point on selles, et kui laevakontroll peale tuleb, siis saaksime me mõlemad seaduse sättest lähtuda. Suurema seltskonnaga on alati see häda, et mõni inimene on nagu liiast, kuid arvastades ilusat ilma, päästevahendiste arvu ja tegelikku kandevõimet, julgeb laevajuht siiski väljuda veidi suurema seltskonnaga. Laevajuht peab teadma kus on seaduse piir ja tunnetama kus on konkreetsele ilmale ja seltskonnale ohutu inimeste arv.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 10 Dets 2003 09:41 
Eemal

Reisijate lubatud arv tuleneb määrusest "Väikelaevade kasutamise nõuded", mis on aasta tagasi majandusministri poolt välja antud. Sealne paragrahv 4 lõige 3 sätestab selle nii:

(3) Inimeste arv väikelaeva pardal ei tohi ületada väikelaeva tehnilise ülevaatuse raamatus või muus väikelaeva iseloomustavas dokumendis märgitud maksimaalselt lubatud inimeste arvu. Igale inimesele peab olema istekoht, sõidupiirkondades A–C ka magamiskoht.

Päästevestid muidugi ka. Niiet lubatud inimeste arvu pardal määrab siiski ülevaataja, kes ei pea selle määruse kohaselt tegelikult ka näiteks valmistajatehase poolt ettenähtud reisijate arvu arvestama. Nii ta praktikas ongi, et max inimeste arv johtub päästevestide hulgast. Muidugi selge on see, et 400 kg kandejõuga künale 10 inimest peale ei lasta, aga 5 matsi pole probleemiks.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 10 Dets 2003 10:14 
Eemal

Minikapteni kirjutatule täienduseks:

Majandus- ja kommunikatsiooniministri 19. detsembri 2002.a. määrus nr 50 "Väikelaevade kasutamise nõuded"
§ 4 Väljumine merele või siseveekogule

Lõige 5 Klassijahtidele lubatakse kohalikus sõidurajoonis lisaks meeskonnale reisijaid maksimaalselt:
1) Soling – 2 inimest;
2) Draakon – 2 inimest;
3) Folkboot – 4 inimest.

Lõige 6 Kaugsõidujahtidele lubatakse kohalikus sõidurajoonis lisaks meeskonnale reisijaid maksimaalselt:
1) jahile kogupikkusega kuni 7 meetrit (kaasa arvatud) – 2 inimest;
2) jahile kogupikkusega üle 7 meetri kuni 7,5 meetrit (kaasa arvatud) – 4 inimest;
3) jahile kogupikkusega üle 7,5 meetri kuni 8,5 meetrit (kaasa arvatud) – 6 inimest;
4) jahile kogupikkusega üle 8,5 meetri kuni 10 meetrit (kaasa arvatud) – 8 inimest;
5) jahile kogupikkusega üle 10 meetri kuni 12 meetrit (kaasa arvatud) – 10 inimest;
6) jahile kogupikkusega üle 12 meetri – 12 inimest.

Lõige 7 Kõikidel käesoleva paragrahvi lõigetes 5 ja 6 nimetatud jahtidel on minimaalseks meeskonna suuruseks 2 inimest.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 26 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid