Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 75 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 02 Nov 2012 08:45 
Eemal
Kasutaja avatar

Juristiteema on pea kümneks aastaks soiku jäänud. Vaatame kas hakkab hargnema või mitte.

Ühesõnaga, nagu teada sõitis üks purjus tegelane Alunaudi paadivedurile Tallinn-Haapsalu maanteel haledalt sisse. Auto puruks, ja esialgu tundub, et jama kestab vähemalt paar kuud enne kui saab kas taastatud või vahetatud auto tagasi. Kaskost sai kunagi ära säästetud asendusauto kulude kate. Autota ei ole mul ka võimalik kuidagi oma tööd teha. Siit küsimus - kas süüdlase liikluskindlustus peaks katma ka need kulud mis mul tekkisid rendiauto rentimisel ( kuna oma ju risu tõttu kasutusest maas ) või kas saan näiteks risuks sõidetud auto liisingu ja kindlustusmaksed lasta süüdlase kindlustusel katta kuna masinat selle tüübi pärast ju kasutada ei saa. Kust selliste kulude sissenõudmisega üldse pihta hakata / milline büroo tegeleb kindlustusteemadega?

Keegi teab?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 02 Nov 2012 08:58 
Eemal
Kasutaja avatar

ülikuulus Indrek Sirk peaks ka kindlustus asjadega tegelema. Aga minu teada kohustuslik liikluskindlustus kaasnevaid kulusid nagu rendiauto, saamatajäänud tule jms. ei kata. Küll aga on eesti õigusriik ja sa võid pöörduda halduskorras kohtusse ja nõuda tekkinud lisakulud ja kahju tsiviilkorras sisse. Praktika selles osas muidugi suht nadi ja nõuab advokaadi palkamist. Minu soe soovitus on enne selgeks teha kas on midagi nõuda- on süüdlasel mingit vara! Muidu jõuad healjuhul võiduka lõpuni ja siis selgub, et ainuke asi mille saanud oled on kopsakas arve advokaadilt! :twisted:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 02 Nov 2012 09:17 
Eemal
Kasutaja avatar

Rääkisin vahepeal ka hoopis teises kindlustusseltsis töötava tuttavaga. Jah, tõepoolest , nõue otse süüdlasele. Võit pidi suhtkoht kindel olema ja tavaliselt selliste tegelaste puhul peale võidu eriti midagi muud ei saavutagi. Guugel vähemalt sellisest inimesest eriti midagi ei tea.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 02 Nov 2012 09:19 
Eemal
Kasutaja avatar

Mark, ära parem unista, omal lihtsam elada. Süüdlase liikluskindlustus ei kata eluski mingit asendusautot, veelvähem su liisingmakseid ja peaksid paluma kõige vägevamat, et su auto otsustataks taastada, mitte hüvitada. Sest kui hüvitamiseks läheb, siis saad omaarust tuntavalt alla turuhinna raha ka veel, mille eest sarnast autot sarnases seisukorras asemele kuidagi ei õnnestu leida. See on paraku reaalsus ja ükskõik kuidapidi sa ka ei arvuta, on see päeva lõpuks palju odavam lahendus, kui hakata oma närve, aega ja raha kohtus kulutama.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 02 Nov 2012 09:37 
Eemal
Kasutaja avatar

Jep. Umbes samale järeldusele jõudsin ise ka. Mis taastamisse puutub, siis oli õhus täiesti variant, et antakse uus auto asemele. Mul oli tutikas auto käes olnud mingi 6 kuud. Aga kalkulatsiooni järgi ilmselt siiski läheb remondiks kuigi kahju on üsna megasuur.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 02 Nov 2012 09:50 
Eemal
Kasutaja avatar

Kas sa tead, miks praegu asi venib ja lõplikku vastust pole? Remondikalkulatsioon koostati esinduses kindlasti paari päevaga, see on elementaarne, aga kindlustus ikka muneb. Sest nüüd on kindlutusel remondikalkulatsiooni number ees ja hetkel käib vilgas, kuid aeganõudev töö oma "nurgataguste koostööpartneritega", kas keegi oleks nõus kindlustuselt ostma ära su auto avariilisena sellise raha eest, et sinu jaoks uue auto ostmise hind, miinus avariilise auto müügihind, võrduks vähem, kui remondikalkulatsioon.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 02 Nov 2012 09:58 
Eemal
Kasutaja avatar

Tegelikult läks ka remondikalkulliga üle kahe nädala. Sinna siis tuleb kindlustuse kummivenitus otsa, seejärel tõenäoliselt auto ehitus ja ongi jõulud käes , krt küll.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 02 Nov 2012 10:13 
Eemal
Kasutaja avatar

hmmm... keregarantiiga masin ikka ainult esindusse remonti. Kas garantiikiri käes? Siis suhtle juba ise esindusega! Nagu ma arusaan siis Top? Aega võib võtta eeskätt vidinate tellimine teiseltpoolt kera!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 02 Nov 2012 10:16 
Eemal
Kasutaja avatar

Mark, millega sa rahul pole???

Mulle tagurdas üks jobu sisse... Tänaval.
Ja kui arvad, et IF Kindlustus oli nõus seda maksma, siis eksid.

Nad saatsi mu lasnamäe gaarazidesse "Vitja juurde" remonti... sest auto sai avarii päeval 4 aastaseks. Ja siis ei Tohi esindus autot enam nende arvates puutuda.

Seega ole siis nüüd õnnelik, et sinuga tegeletakse ja pole veel saadetud kirja mille sain Iffilt, et kui tahate siis maksame teile xxx euri remondi eest aga seda, et masinal eest stange alt asjad puruks on ei taha nemad kuuldagi.

Rääkimata sellest õnnest, et auto vahetab temperatuurist tooni ja suvalised garaazid on juba selle ämbrisse korduvalt astund. Toas on auto OK ja õues jahtudes, lapiline kui meie musta-valgekirju muu muu.

Ega ma ju ometigi, seda korduvalt MASTER-itele rääkind pole .....

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 02 Nov 2012 10:32 
Eemal
Kasutaja avatar

Ei no rahul ei ole ma sellega, et pean mingi tüübi pärast, kel hakkas autosõit joomist segama ning kes lisaks sellele üritas Eestis ka vasakpoolset liiklust kehtestada, maksma a) surnud hobust paar-kolm kuud, b) rentima autot paar-kolm kuud ja c) tegelikult tegema ka kulusid mida poleks olnud kui see tegelane poleks rooli roninud.
Lihtsalt mitte väga väiksed ülemäärased kulud ja mõtisklesin kas saaks need kaetud süüdlase rahakotist ilma et asi raketiteaduseks kätte ära läheks.

Topauto kohta ei ole esialgu mul midagi nuriseda, nad on kõik asjad mu eest senini ise ära ajanud. Alates sellest, et kui ma meeltesegaduses sündmuskohal seisin ja polnud ettekujutustki mida nüüd siis kogu selle jamaga pihta hakata. Puksiir tuli kohale, juht vaatas autot ja ütles, et ahha, see ju Topauto paketiga. Sellest hetkest hakkas kõik ise toimuma justkui nõiaväel :D. Pole põhjust nuriseda. Väidetavalt ei saa kindlustus nii uut masinat ka kuskile mujale saata kui margiesindusse.

Viimati muutis Mark, Reede, 02 Nov 2012 10:38, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 02 Nov 2012 10:32 
Eemal
Kasutaja avatar

Peeter aga miks sa www.lkf.ee poole pole pöördunud.

Ise eelistan Ergo ja RSA teenuseid- nendega pole probleemi olnud. If-ga pole järjepidavust- kogemusi mõlemalt skaalalt.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 02 Nov 2012 11:14 
Eemal
Kasutaja avatar

Tauri kirjutas:
Peeter aga miks sa www.lkf.ee poole pole pöördunud.

Ise eelistan Ergo ja RSA teenuseid- nendega pole probleemi olnud. If-ga pole järjepidavust- kogemusi mõlemalt skaalalt.

LKF panin cc.. ja küsisin miks IF kindlustus ei hüvita remondikulusid Kannatanule.
Mul pole neid aega olnud n... aga tuleb talv, siis jätkan. Mingi tädi lehvitas mulle nende koostööpartnerite lipakat, kus oli ca 14 firmat ja igale yhele taha kirjuatud, mida nad teevad...
Küsisin siis, et näidaku , kes Jeepi remondib.Oh ülla-ülla, seda ta ei leidnud sealt isegi.
Siis palusin sellest paberist koopiat, mida mulle ei antud. Näha võid, aga lugeda ei tohi.

Mul tekkis tahtmine oma auto neile salongi kogematta parkida ja siis Ergosse helistada:" et ajasin käigu sassi ja olin eelnevalt ärritunud!"

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 02 Nov 2012 13:45 
Eemal
Kasutaja avatar

Küsisingi Indrek Sirki käest ka igaks juhuks. Ongi täpselt nii et vaata ise kuidas saad ja kohtus võid saada tõenäoliselt emotsionaalse rahulduse, ei palju muud kui süüdlane jõukas pole. Küll aga on olemas võimalus kiiremini oma sõiduk uuesti käiku saada. Tuleb oma kasko appi kutsuda ja need siis hiljem kaklevad ise süüdlase vastutuskindlustusega. Pahalase saab aga kohtu ette vedada veel päris mitme aasta jooksul kui selleks tahtmine siiski peale tuleb. Näiteks kasvõi põhimõtte pärast.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 02 Nov 2012 14:10 
Eemal
Kasutaja avatar

Mark, selleks ongi mõtekas pidada odavat aga tugevat autot. Sellist, mille hävimine idioodi tõttu ei tee endale ega oma rahakotile häda. Ja sinna kõrvale odavat ja turvalist mooodsat väikeautot. See ongi ühe uue ja kalli auto suurim häda: kui idioot selle ära lõhub, oled ikkagi lõpuks sina see, kes kogu jama kinni maksab. Küll nii rahaliselt kui närvide hinnaga. Ja oled pikka aega autota kah veel.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 02 Nov 2012 15:06 
Eemal
Kasutaja avatar

Ma tegelikult arvan, et asi on umbestäpselt nagu Nitse ütles ja seega on vana masinaga sellisesse jamasse sattumine kulukam kui uuega.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 75 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: