Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 6 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Päramootori mürasummutus
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 13 Aug 2018 18:01 
Eemal

Tere,
Viimati emajõel kohtasin "kummituslaeva".
Tavaliselt kuuled juba kaugelt mootori häält, seekord aga oli alus minu kaldaloleku kohast juba praktiliselt möödas, kui teda märkasin.
Tegu oli mingi Yamu 4t mootoriga vast 30-50 hp, ei tuldud tühikaigul vaid korraliku hooga.
Kuna möödasõitjaid oli mitmeid, siis ei saa siiani aru kuidas saab nii vaikselt sõita, ehk oli antud isendi ahtripeegli ehitus kuidagi sellega seotud .
Endal hetkel 30 hp 4t.Mercury ja tundub kuidagi lärmakas.
Võimalik, et kolme silindriline ongi lärmakam kui neljane.
Kas on võimalik paigaldada kapoti alla lisa helisummutust?
Näiteks midagi 5mm automaailmast...
Pigimatt vist pole parim lahendus aga ehk miski kummilaadne toode.
On mingeid kogemusi?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Päramootori mürasummutus
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 13 Aug 2018 21:47 
Eemal
Kasutaja avatar

Mõned yamud ongi väga vaiksed.
Olen proovinud üht evikat täiendavalt “vaigistada”. Pigimatid+helineelavad kummimatid. Tulemus oli nullilähedane.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 14 Aug 2018 08:45 
Eemal
Kasutaja avatar

Silindrite arv tundub mitte rolli mängivat. Ma sõitsin pool hooaega 2014a Mercury 60EFI-ga, mis oli neljasilindriline. See oli kohe häirivalt valjema heliga, kui sellele eelnenud 2012 Honda 50 (3 silindrit) ja järgnenud 2014 Mercury 150EFI. Ja see ei tundunud ainult endale paadis nii, vaid ka kalakaitse ükskord ütles, et ootasid huviga, mis sealt kanalist nüüd sellise lauluga välja lendab ja ei jõudnud ära imestada, kui nägid lõpuks mind tulemas tavalisel marsikiirusel :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 14 Aug 2018 15:48 
Eemal

Samal teemal jätkates: Askeladdeni/Parkeri Poola tehase meeste sõnul olid nad üllatunud, kui tavapäraste Suzuki mootorite asemel ühele "paadile" Mercury Veradod paigaldada paluti. Mürataseme vahe pidi olema märgatava (Verado kasuks).

Aga ehk oli siinkohal teemalgataja poolt märgatud paadi enda kuju koostöös uue ja vaikse mootoriga mõjusaks teguriks. Mingil hetkel märkasin kuskil müügikuulutuseski mingit paati, millele päramootori ümber "kopsik" ehitatud, mootor ise oli kahe nö. pontooni vahel ja "kopsikuga" kaetud. Sellisel puhul võib olla küll, et heli on tahapoole suunatud. Või sõitis paat lihtsalt ülehelikiirusel. :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 14 Aug 2018 17:12 
Eemal
Kasutaja avatar

Mootorid ongi erinevad ja ei loe seal ei silindrite arv ega bränd. 150hj Honda oli minu kõrvale väga lärmakas, 150hj Mercury on samasse kanti ja 150hj Suzuki ainult sosistab nende kõrval. 300hj Suzuki on võrrledes vana Veradoga väga lärmakas, aga asi pigem selles, et Verado on vaikne mitte Suzu vali. Uus 300 Verado on veel ülivaikne ja tema õde 300 FourStroke pisut valjuhäälsem aga siiski ka vaikne. Nendel on müramaanide rõõmuks lausa "sport exhaust" lülitus ühe menüüvalikuga saadaval :) 115 Yamaha tundus vaikne, aga neid ma lahtise teki peal kuulamas ei käinud. 115 Mercury on samuti ok. Aga igal juhul on nad kõik allpool müranorme, see on ka üsna kindel.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 14 Aug 2018 18:33 
Eemal
Kasutaja avatar

Just nõnda ngi, et ei loe bränd, vaid mudel. 350 Yamahad on minu arust oluliselt lärmakamad kui 350 Veradod, aga samas tabasin end mõttelt, et Veradode tooni võiks isegi lauluks nimetada, lihtsalt palju meeldivam ja inimsõbralikum hääl. Kardan ka, et kui on lärmakas mootor, siis on lärmakas mootor ja miskit pole suurt teha, kui lisaehitisi ei tee

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 6 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 23 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid