Kipper.ee
https://foorum.kipper.ee/

Lae/seinte kattematerjal
https://foorum.kipper.ee/viewtopic.php?f=7&t=10825
1. leht 1-st

Autor:  marth [ Esmaspäev, 17 Veebr 2020 14:57 ]
Teema pealkiri:  Lae/seinte kattematerjal

Tere

Kuna osa lae kattematerjalist, mis on (ilmselt) kunstnahk poroloonist pehmendusega, kipub alla kukkuma, siis oleks vaja see ära vahetada. Kas on soovitusi, mis materjali selleks kasutada ja kus seda Eestis müüakse? Kas on oluline, et see on spetsiaalselt paatide jaoks mõeldud?

Autor:  Tim [ Neljapäev, 20 Veebr 2020 07:55 ]
Teema pealkiri:  Re: Lae/seinte kattematerjal

Vaata siit https://nevotextooted.ee/, seal menüü Paat & Markiis. Paati sobivad ka autode ja haagissuvilate kangad.

Autor:  sults [ Neljapäev, 20 Veebr 2020 18:34 ]
Teema pealkiri:  Re: Lae/seinte kattematerjal

Pead ikka arvestama, mis oludes sa oma paati kasutad, näiteks kas kasutad ka jahedal või külmal aastaajal, kas kasutad mingit kütteseadet, kas ööbid paadis jne. Sellest sõltub see, kui sageli võib tekkida probleeme rohke kondenseeruva veega.
Kui paadi lagi kuskilt natuke vett sisse laseb, siis vett mitte läbilaskvad katted ei ole kuigi hea mõte.

Autor:  duud [ Teisipäev, 15 Sept 2020 15:06 ]
Teema pealkiri:  Re: Lae/seinte kattematerjal

Tim kirjutas:
Vaata siit https://nevotextooted.ee/, seal menüü Paat & Markiis. Paati sobivad ka autode ja haagissuvilate kangad.


Tänud viitamast, TOOTE-koduleht neil imeb aga mine kohale ja küsi Priitu. Temaga saad arutada, ta teab neid asju ning vana on hästi asjalik - "know how" ja praktika paigas.
Hetkel mina katsetan selliseid(kavatsen katsetada):
https://www.spradling.eu/collections/skyline - seinte ja sisu katteks
VÕI
https://www.spradling.eu/collections/silvertex - katteks
VÕI panen ühega seina-lae ning teisega padjad-istmed.

Mõlemad on hallituse "mildew" vastu ning tulekindlus ja samas ka PERMABLOK3. Ehk siis kolm peamist asja mida merel on vaja paadi salongis.

Selle kanga alla ma panen paksema "vahu" mis kannatab vett ....paadis oli sarnane asi seal juba olemas. Sellel mis paadis oli juba tehasepoolt, kahjuks oli ajaga liim läinud pehmeks(väga kleepuv ja määriv vaik-sitt-saast) :shock: ning ei hoidnud enam seda "vahtu" kinni. Seda "vahtu" ma ei oska kirjeldada, pehme kuni 4mm paks materjal, seal Nevotexis kohapeal saab katsuda. See materjal natuke isoleerib ka paati, heli ja temperatuuri möistes.

Tuttav ömbleja ömbleb asjad kokku, et tekib ka ömmeldud muster jne... 8)

Autor:  mehiso [ Teisipäev, 15 Sept 2020 20:09 ]
Teema pealkiri:  Re: Lae/seinte kattematerjal

soovitan soojalt vältida veekindlaid siseviimistluskatteid - mul oli üks reelingupost pihta saanud ja tilkus sealt vahelt säärase plaadi peale (all veekindel vakstu, keskel mingi poroloon ja peal puit. See tekitas sinna ikka väga korraliku ökosüsteemi, mida ei olnud paadis sees olles näha - avastasin täiesti juhuslikult muud teemat uurides.
Peale seda kakkusin kõik maha ja lasin tavalisest veekindlast vineerist plaadid asemele - väljanägemine pole suurem asi, aga kui kuskilt midagi lekib, siis on kohe näha!

Autor:  duud [ Kolmapäev, 16 Sept 2020 08:11 ]
Teema pealkiri:  Re: Lae/seinte kattematerjal

no mul on kate otse krobelise fiibri peale, ehk ei ole kusagil kohta kus vöiks mingi ökotoode vahel olla. kui köik on tehis ja miskite certidega paigas, et hallitus ei tule ja asi hapuks ei lähe siis vöib riskida.

Mul tekib kohe küsimus, et kuidas selle pealmise kanga paned seina kui fiiber on krobeline ja läbi kanga jääks see kohe väga väga näha, kenasti ei panegi....selleks ka panen alla selle niiöelda porolooni, mis mariine kval. aga ikkagi niiöelda poroloon... :roll: eks omal ka natuke kipitab, et kisun ühe porolooni maha ja teise asemele... :mrgreen:

1. leht 1-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/