Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 32 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Mürkvärvi valik
PostitusPostitatud: Teisipäev, 08 Jaan 2013 23:42 
Eemal

Siin Kariibidel sadamakõrtsis istudes ja merele vaadates tuli tahtmine kiita Stella Marisele valitud mürkvärvi.
Kevadel sai põhi puhtaks lastud, uuesti krunditud ja mürgitatud. Praegu vaatan, et endiselt ei ühtki karpi ega sammalt kasva küljes. Terve suvi oli jaht koduvetes ja enne Kariibidele minekut me ei pidanud isegi vajalikuks põhjapesuks teda välja tõsta. Mõtlesime, et teeme seda Las Palmases. Seal jällegi vaatasime, et pole ju asjatut tööd mõtet teha. Nii et julgen soovitada Autoeksperdist mürki võtta omale kevadvärvimisteks, hinnalt parem kui Inter ja Hempel ning töötab laitmatult. Minu teada Madis16 nüüd askeldab Autoeksperdis laevajubinate teemadega. Ja Madis siis teeb mulle tasuta reklaami eest natuke jälle hinda paremaks :)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 09 Jaan 2013 11:14 
Eemal

Tee kindlasti pilti kui kunagi välja tõstad :)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 09 Jaan 2013 14:15 
Eemal
Kasutaja avatar

Anojah, OK lähen autoeksperti. Hästi.Aga mis ma siis küsin? Andke mulle seda mürkvärvi, mis ei ole Inter ega Hempel? Andke aru. Kevadel ostsin Mälari järvest plastikfolkboodi. Ilus kõik aga poole suve peale oli ikka täitsa kinni kasvanud ja sügisel oli ikka täielik loomaaed all kogu ulatuses. Mürki nagu oli pandud küll, jooksis seda punast seal larinal maha kui põhja puhastasin karpidest. Äkki oli mageda vee mürk, Mälar on ju mage. Ei tea midagi asjast aga nüüd on vaja teada.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 09 Jaan 2013 15:58 
Eemal

Äkki küsid Wilkensi mürkvärvi :D

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 09 Jaan 2013 16:14 
Eemal

...ei tea, mis sellel Hempeli Hard Racing`ul viga peaks olema...?
Pilt
...ei olnud "Tormilinnul" ühtegi karpi all ja pole ka "Mariellil"... :lol:
...noh OK! "Mariellil" ikka trimmiplaatidel mõni oli tulnud... :wink: !

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Mürkvärv.
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 09 Jaan 2013 16:45 
Eemal

2008.a tegin põhja korralikult üle Hempeliga,2009,2010,2011 tegin mürgiga ainult parandusi.kolme suve jooksul mingeid karpe aga neljas oli liiast,Jaht ise seisis Haapsalus ja läbis selle ajaga ligi 4 tuhat miili.Möödunud kevadel tegi sõber Autoekspordist ostetuga üle-sügisel karpe ei olnud aga kogu veealune osa oli kaetud mingi õhukese löga kihiga.Millest ei oska öelda.Seega mina olen truu Hempelile!! Mõlemad on purjejahid.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 10 Jaan 2013 02:12 
Eemal

Ma ei tee kuidagi Hempelit, ega Internationali maha, lihtsalt hind on oluliselt kallim!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 10 Jaan 2013 10:57 
Eemal
Kasutaja avatar

Ahoi, Kaspar, ma siis lähen ja ütlen, et müüge mulle seda, mida Kasparilegi aga vähem, noh nii 8 meetri jagu. Ära vigurda, ütle mis see on kui see ei ole inter ega hempel ja on nii odav ja hea. Saan ka targemaks. :roll:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 10 Jaan 2013 11:11 
Eemal
Kasutaja avatar

Jausa kirjutas:
Andke aru. Kevadel ostsin Mälari järvest plastikfolkboodi. Ilus kõik aga poole suve peale oli ikka täitsa kinni kasvanud ja sügisel oli ikka täielik loomaaed all kogu ulatuses. Mürki nagu oli pandud küll, jooksis seda punast seal larinal maha kui põhja puhastasin karpidest. Äkki oli mageda vee mürk, Mälar on ju mage.

Sama lugu ka Vänerni järve pealt. Puhas ja mage, ümberkaudsed tarvitavad seda joogiveeks. Nagu meie Ülemiste järv, aga palju-palju suurem ja pole liikumispiirangut.
Oli ka punase värviga põhi üle tehtud ja mitte ühtegi karpi ega taime polnud tekkinud. Meie kergelt soolatud vees aga kasvas sügiseks karpe täis ...
Pahtlilabidaga tulid nad krõbinal kergelt maha.

Siit ka väike "ökoroheline" mõte. Kui jätaks jälle kevadel mürgitamise ära ja paar korda suvejooksul teeks sukeldumistööd. Palava ilmaga kuskil mõnusas ankrukohas käiks plastist pahtlilabidaga kogu põhja üle, enne kui sinna midagi õieti kasvama jõuab hakatagi. See oleks palju meeldivam töö kui staapliplatsil lihvimine-värvimine.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 10 Jaan 2013 11:32 
Eemal

Jausa kirjutas:
Ahoi, Kaspar, ma siis lähen ja ütlen, et müüge mulle seda, mida Kasparilegi aga vähem, noh nii 8 meetri jagu. Ära vigurda, ütle mis see on kui see ei ole inter ega hempel ja on nii odav ja hea. Saan ka targemaks. :roll:

ega kaspar ei vigurdagi, ta vist polegi kursis mida mürki madis16 talle täpselt kokku keetis :)
nali naljaks, aga võta Madisega ühendust, ta siin foorumis ju .või leiad mobla www.merepood.ee

Ja kui jutt mürkvärvile läks, mida peab eriliselt silmas pidama kui alupaadilt vana maha koorima hakkan ja uut alla ? Pole veel ise kordagi teinud. Mis oleks head/õiged tooted mida alumiiniumile sobib nuusutada anda ? Olen kuulnud, et iga asi ei passi, et siis aluga mingid allergiad tekivad?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 10 Jaan 2013 13:17 
Eemal
Kasutaja avatar

Tim kirjutas:
Siit ka väike "ökoroheline" mõte. Kui jätaks jälle kevadel mürgitamise ära ja paar korda suvejooksul teeks sukeldumistööd. Palava ilmaga kuskil mõnusas ankrukohas käiks plastist pahtlilabidaga kogu põhja üle, enne kui sinna midagi õieti kasvama jõuab hakatagi. See oleks palju meeldivam töö kui staapliplatsil lihvimine-värvimine.

Põhimõtteliselt õige mõtlemine, nii tulekski teha. Kirglikumad võistupurjetajad talitavad nii lausa enne iga võistlust. Häda on aga selles, et kui mõni karp end kuhugi kinni sööb ja karbi all enam midagi hammustada ei ole, närib ta end klaasikiuni välja lues nii hea pinnase osmoosi tekkeks. Nühid karbid maha, karbi all on ainult väike auk, aga kui urgitsema hakkad, on kihtide vahel suur õhuvahe. Olnud,teinud, näinud.

Ökomad paadipõhjavärvid toimivad pinna libeduse põhimõttel. Tõruvähkidel ei jää küüned kuhugi taha. Need vähesed elusorganismid, kes end kuhugi püüavad kinnitada, uhutakse tavalise sõidu ajal veevoo poolt maha. Pole proovinud.

Sukeldumine ja harjaga üle käimine on kindlasti hea ennetustöö, aga midagi võiks neile sinna närimiseks ka panna, sest ilam millegita on habe ja tõruvähid kähku platsis. Proovitud tüüri peal, mille hooaja keskel välja tõstsime ja iga võimaliku koha ikkagi üle võõpasime.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 10 Jaan 2013 14:52 
Eemal

Kalle1 kirjutas:
Ja kui jutt mürkvärvile läks, mida peab eriliselt silmas pidama kui alupaadilt vana maha koorima hakkan ja uut alla ? Pole veel ise kordagi teinud. Mis oleks head/õiged tooted mida alumiiniumile sobib nuusutada anda ? Olen kuulnud, et iga asi ei passi, et siis aluga mingid allergiad tekivad?

Mina tegin ühele oma paadile Hempeliga ja neil on kodulehel kõik täpselt kirjas.
Tootja kodulehe juhiseid jälgides on igatahes rohkem lootust asi õigesti teha, kui "keegi olevat nii teinud ja pole häda midagi"-stiilis ekperimenteerides.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 10 Jaan 2013 15:32 
Eemal

Üks asi veel. Nagu ikka tarbijalikus maailmas, püütakse meile müüa universaalseid asju, mis igale poole hästi sobivad.
Siin keegi müüb mürkvärvi, mis väidetavalt võrdse eduga sobib enam- vähem igale pinnale.
"Sobib nii puit-, plastik- kui metallist paadile, mootorpaadile kui purjekale. Omab ka korrosioonivastast toimet."
Kuidas seda mõista? Alumiinium ka ju metall.
Samas, kui suurendada kuulutuses olevat pilti, siis võib sealt välja lugeda, et toode sisaldab vaseühendeid ja tsingitud ning alumiiniumpindadel teda kasutada ei tohiks. Selle jätab müüja targu mainimata. Võimalik muidugi, et ta ostjat siiski enne tehingut informeerib.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 10 Jaan 2013 16:17 
Eemal

Kalle1 kirjutas:

Nimekaim, kuna Mark pole selle asja koha pealt sõna võtnud, julgen vähe juhatust anda:
1. Missugusest alumiiniumist Su alus on? a) kas on merealumiiniumist ja keevitatud, või on nn."lennukitehase" töö ja needitud?
2. Mõlema alumiiniumikere kordategemiseks soovitan: a) kõigepealt aluse kere liivapritsiga haljaks teha! b) Siis umbes 8 tunni jooksul see katta "Internationali" kruntvärviga (Mark ütleb krundi numbrid... :D !)
c) Kui krunt on kuivanud, siis võimalik, et panna peale enne mürki veel krunt nr.2 (Mark ütleb numbrid... :D ) ja d) seejärel juba mürk ise!
NB! Jäta see meelde, et liivapritsi töö on alumiiniumi puhul ÜLIMALT tähtis!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 10 Jaan 2013 16:29 
Eemal
Kasutaja avatar

Adolf kirjutas:
Üks asi veel. Nagu ikka tarbijalikus maailmas, püütakse meile müüa universaalseid asju, mis igale poole hästi sobivad.
Siin keegi müüb mürkvärvi, mis väidetavalt võrdse eduga sobib enam- vähem igale pinnale.
"Sobib nii puit-, plastik- kui metallist paadile, mootorpaadile kui purjekale. Omab ka korrosioonivastast toimet."
Kuidas seda mõista? Alumiinium ka ju metall.
Samas, kui suurendada kuulutuses olevat pilti, siis võib sealt välja lugeda, et toode sisaldab vaseühendeid ja tsingitud ning alumiiniumpindadel teda kasutada ei tohiks. Selle jätab müüja targu mainimata. Võimalik muidugi, et ta ostjat siiski enne tehingut informeerib.

Mind hakkas lausa huvitama mis toode see on ja guugeldamisega tuli välja, et see purk võib olla 4a vana : http://foorum.kjk.ee/viewtopic.php?pid=38

Põhimõtteliselt võib olla küll selline mürk mis kõigele istub, aga kui koostisest vase leidsid, siis ilmselt ikka ei ole.

Mul silmanägemine nõrk ja nägin pildilt ainult suuremat kirja : Eroding antifouling. Noh sel juhul kiirele mootorpaadile ikkagi ei sobi. Need ennast mahapesevad mürgid on siiski purjekate ja ujuvkeredega mootorpaatide teema.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 32 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid