Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 32 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 10 Jaan 2013 16:34 
Eemal
Kasutaja avatar

Kalle Kuus kirjutas:
Kalle1 kirjutas:

Ja kui jutt mürkvärvile läks, mida peab eriliselt silmas pidama kui alupaadilt vana maha koorima hakkan ja uut alla ? Pole veel ise kordagi teinud. Mis oleks head/õiged tooted mida alumiiniumile sobib nuusutada anda ? Olen kuulnud, et iga asi ei passi, et siis aluga mingid allergiad tekivad?

Nimekaim, kuna Mark pole selle asja koha pealt sõna võtnud, julgen vähe juhatust anda:
1. Missugusest alumiiniumist Su alus on? a) kas on merealumiiniumist ja keevitatud, või on nn."lennukitehase" töö ja needitud?
2. Mõlema alumiiniumikere kordategemiseks soovitan: a) kõigepealt aluse kere liivapritsiga haljaks teha! b) Siis umbes 8 tunni jooksul see katta "Internationali" kruntvärviga (Mark ütleb krundi numbrid... :D !)
c) Kui krunt on kuivanud, siis võimalik, et panna peale enne mürki veel krunt nr.2 (Mark ütleb numbrid... :D ) ja d) seejärel juba mürk ise!
NB! Jäta see meelde, et liivapritsi töö on alumiiniumi puhul ÜLIMALT tähtis!

No värvi margid jms saab Tõnu käest, värvi ka. Kui ta mingi müstilise juhuse läbi just purupurjus pole, siis ta annab kohe päris õiged värvid ja vedamise korral on need tal riiulis ka. Igatahes ei hakka ta müüma sellist asja mis alla ei passi.

Kalle jutt on täpselt õige kui tahad asja hästi teha. Kui aga rahakott pigistab ja liivapritsiteenust osta ei soovi, siis saad ka liivapaberiga põhja puhtaks. Aega läheb muidugi üksjagu ja võhmale võtab ka.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 10 Jaan 2013 16:36 
Eemal

Igaks juhuks mainiks, et mürkvärvi kuiv eemaldamine on päris jube töö. Ja töömees ei ole pärast mitte tolmuahv vaid mürgiahv. Peab olema ikka väga peenike pihus, et mürki ise käsitsi liivapaberiga maha nühkida.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 10 Jaan 2013 17:43 
Eemal
Kasutaja avatar

Meerschwein kirjutas:
Sukeldumine ja harjaga üle käimine on kindlasti hea ennetustöö, aga midagi võiks neile sinna närimiseks ka panna, sest ilam millegita on habe ja tõruvähid kähku platsis. Proovitud tüüri peal, mille hooaja keskel välja tõstsime ja iga võimaliku koha ikkagi üle võõpasime.

Mida neile siis närimiseks panna, ikka mürki?

Huvitav-huvitav, üks kogemus on mul Hempeli Racing Blue mürgiga. Suvega kasvatas habet alla, karpe ei tulnud. Ja selle praeguse teadmata firma punane värv habemel ei lasknud tekkida, ainult karbid olid. Peaks ütlema, et "habet ajada" oli ikka palju raskem. Kraapisin, harjasin ja uhasin survepesuga. Veeall ei oleks seda saanud korralikult teha.

On ju veel ka elektrilised abivahendid põhja puhtana hoidmiseks.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 10 Jaan 2013 19:30 
Eemal
Kasutaja avatar

Mul ka ainult tõruvähkide müriaadid, habemekasvu nullis nimetu Rootsi punane ära küll. Ehk siis järvelt ostetud purjekatega võivad järgmised mehed loota ainult vähkidele, habemest ja üldisest lugupidamisest ärgu unistagu. Ja võrreldes ülejäänud LYS-i grupiga tegi minu Olivia ikka mõnusat vähikäiku terve suve ...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 11 Jaan 2013 13:54 
Eemal
Kasutaja avatar

Tim kirjutas:
Mida neile siis närimiseks panna, ikka mürki?

Vist ilma ei pääse. Meriseal on 2 aastat Seatec, odavaim võimalik mürk all olnud.

Plussid:
* Pehme harjaga tuleb igasugune habe kergesti lahti.
* Tundub end ise 5kn sõidu juures uuendavat, nagu lubatakse.
* MADAL HIND
* Kui vaja kevadel uuendada, tõmbad lihtsalt rulliga kehvematele kohtadele kihi peale.

Miinused:
* määrib.

Merisea all pidas see mürk kaks aastat vastu, mõni karp lõpuks tekkis. Kevadel pean nagunii põhja korralikult ette võtma (klaasplasti parandused, korralik epokrunt ja mürkvärv), sest renoveerimsie käigus polnud põhja jaoks lihtsalt jõudu ega aega.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 12 Jaan 2013 19:11 
Eemal

No jah - mul Buster M . Liivapritsiga tuleb vist hellalt ümber käia, muidu lased augu sisse ... Ise mõtlesin mingi pahtlilabidaga proovida, kuid see vist lootusetu üritus kuna keegi ei pakkunud isegi seda välja.
Suvel kasvas alla vaid tõruvähki, habet ei olnud. All oli tehases paigaldatud mürk. Aprilli lõpul sai vette , enne jaani välja ja siis polnud miskit all. Augustis slipitasin taas korra, siis oli vähki täis, kuid survekas tegi ilusti puhta vuugi. Sügisel oktoobris sama jutt, aga vähk oli tiba kangem ja survepesurit tahtis natuke kauem.
See ökovariant väiksel paadil oleks täiesti mõeldav - tõmbad näiteks Aegnale randa. Seal siis kena olemine, sebid vaikselt plastkaabitsaga värske karbi alt ära. Kuid kui mürki ei pane siis vist peab väga tihti seda tegema.
Keegi soovitas isegi, et samale vanale mürgile rulliga uus selga ja asiants. Tea kuda sellesse suhtuda?
Ja kes-kus liivapritsi teenust pakub Tallinnas ( sihuksi vendi kes ennegi paadi kallal käinud )? On mingit soovitust? Sadamates ?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 12 Jaan 2013 20:55 
Eemal
Kasutaja avatar

Kalle1 kirjutas:
No jah - mul Buster M . Liivapritsiga tuleb vist hellalt ümber käia, muidu lased augu sisse ... On mingit soovitust? Sadamates ?
http://www.soodaprits.ee/ sooda pidi õrnem olema :) Ise pole proovinud, aga plastiku olla ellu jätnud :roll:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 12 Jaan 2013 21:35 
Eemal
Kasutaja avatar

Kalle1 kirjutas:
See ökovariant väiksel paadil oleks täiesti mõeldav - tõmbad näiteks Aegnale randa. Seal siis kena olemine, sebid vaikselt plastkaabitsaga värske karbi alt ära. Kuid kui mürki ei pane siis vist peab väga tihti seda tegema.

Karbil on mingi teatud aeg (või pigem vee temperatuur), millal ta alged kinnituvad. Enamasti peaks see kuskil veidi peale jaanipäeva olema. Kui õnnestub sel ajal põhi korra või kaks puhtaks pesta, siis peaks ülejäänud hooaeg muretu olema. Soomlased on seda päris põhjalikult uurinud, aga ma praegu ei jaksa hakata viiteid otsima. Muidugi sõltub see karbikasv veel tont teab millistest asjaoludest, nii et ega päris kindlat retsepti ilmselt ei ole.

Omast kogemusest... Ma olen oma pisikest plastikut 5 suve ilma igasuguse mürgita Väinameres vees hoidnud. Esimesel suvel kasvas räige karbikiht alla, päris korralik kraapimine oli. Edaspidi olen teinud kahte asja - kevadel põhja vahaga üle käinud ja kuskil peale jaani üritanud korra põhja ära pesta. Karpidega pole mingit probleemi olnud (mõned üksikud sügiseks küljes), erilist habet ei kasva, ainult veidi sellist pruuni lima tekib põhja alla. Sel aastal jäi suvine põhjapesu tegemata, karpe ikka ei ole, aga seda va pruuni ollust on märksa paksemalt.
Muidugi ma ei julge väita, et näiteks naabersadamas ei oleks olukord hoopis erinev.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 12 Jaan 2013 22:04 
Eemal

Tsiteeri:
Keegi soovitas isegi, et samale vanale mürgile rulliga uus selga ja asiants. Tea kuda sellesse suhtuda?

Väga hästi tuleb suhtuda... Buster M on puhas töö- ja kalapaat, pole teda mõtet hellitada, muidu veel solvub... no offence :lol: . Ma oma eelmisele Silverile tegin just nii, karukeelega vana mürk karedamaks. Uus Hempeli spetsiaalne alupaadi mürk rulliga 2 kihti kõhualla ja sai väga hea. Sügisel oli igatahes kõhualune vähkidest ja habemest puhas. Järgmisel 2 aastal teed rulliga õhemaks kulunud mürgikohad üle ja on väga hea. Mürki läheb sul sinna 1 purk kui mu mälu mind ei peta.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 13 Jaan 2013 00:55 
Eemal
Kasutaja avatar

Kalle1 kirjutas:
Ja kes-kus liivapritsi teenust pakub Tallinnas ( sihuksi vendi kes ennegi paadi kallal käinud )? On mingit soovitust? Sadamates ?

VV Auto, Suur-Sõjamäe 29a.

Mina lasin oma vene alu paati seal liivapritsiga puhastada ja mitte ühtegi halba sõna ei ole öelda. Ilmselt tunnevad tööd ja ei lasknud täie vungiga. Lopiliseks ei tõmmanud, rääkimata plekist läbi laskmisest.

Sooda kohta lugesin kuskilt, et pole hea, kui mingeid jääke peaks õõnsustesse jääma. Ei tea kui tõene.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 13 Jaan 2013 12:01 
Eemal

Soodajäägid saab veega maha pesta erinevalt liivast, mis just jääb pinna konarustesse ja pooridesse ning tuleks üle harjata. Sooda on palju vähem abrasiivne ja algne struktuur ja teravad nurgad jms jääb enamvähem alles. Samas ka palju kallim.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 13 Jaan 2013 13:58 
Eemal
Kasutaja avatar

smithers kirjutas:
Tsiteeri:

Väga hästi tuleb suhtuda... Buster M on puhas töö- ja kalapaat, pole teda mõtet hellitada, muidu veel solvub... no offence :lol: . Ma oma eelmisele Silverile tegin just nii, karukeelega vana mürk karedamaks. Uus Hempeli spetsiaalne alupaadi mürk rulliga 2 kihti kõhualla ja sai väga hea. Sügisel oli igatahes kõhualune vähkidest ja habemest puhas. Järgmisel 2 aastal teed rulliga õhemaks kulunud mürgikohad üle ja on väga hea. Mürki läheb sul sinna 1 purk kui mu mälu mind ei peta.

Väga õige! Vana eemaldus tuleb päevakorrale alles siis kui aastate taak põhja all liiga paksuks hakkab saama ja pragunema kipub. Seni aga ei ole mõtet midagi muud teha kui igal aastal või igal teisel aastal ( vastavalt kuidas põhi praktikas käitub eksole ) lihtsalt puhastus, karestus, uus kiht. Ainult kohtadest ei pruugi piisata kui värvi eluiga ammendunud, kuna mürk on eraldunud ja kosmeetline külg ei tee tööd mida mürk tegema peaks.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 27 Jaan 2014 23:52 
Eemal
Kasutaja avatar

Saaks nüüd kudagi selle toote nimetuse ka siia teemasse.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 06 Mär 2014 20:36 
Eemal

Teema hakkab taas päevakorda saama. Eelmine kord lasin paadimüüjal ära teha.
Aga , Rehepapp - ma saan aru , sul plastpaat, ja seda siis vahatad mingi vahaga.

Tea kui prooviks alupaati kah vahatada oopis sedapuhku... ? :oops:
Kes arvab miskit ?

Eelmine aasta jäi suve algupoole paat välja tõmbamata/alt pesemata ja kasvas lõpuks nii karpi täis , et augustis juba kui sõitsin punn põhjas, tubli 3700 rpm ja ca 12 kn ( tõsi 2+2 hinge , aga me kõik sihuksed lahjemad kui harju keskmine = summum ca 190kg lihakonte ). Igatahes see oli väga hää nõuanne Rehepapilt et suve alul kindlasti vähemasti korra pesta.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 06 Mär 2014 21:40 
Eemal
Kasutaja avatar

Paadiks jah Terhi Nordic, nii et materjal on ABS plastik. Nagu ennegi juttu oli, mäkerdan kevadel kerge vahakihi põhja alla ja mulle tundub, et see aitab puhtamana hoida küll. Kasutusel on olnud Hempeli vedel vaha, sellest pudelist on jätkunud viimased 3-4 aastat ja jätkub ilmselt sel kevadel ka veel.
Eelmise suve kogemus oli selline, et ei leidnud jälle aega suvist põhjapesu teha, aga kuna sadamas käis ehitus ja hoidsin paati oma värava taga lautris, siis seal kõrkjate vahel õõtsudes ei kasvanud põhja alla küll mitte midagi, isegi mitte tavapärast pruuni ollust.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 32 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: