Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 37 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Kuidas ehitada paati
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 02 Nov 2005 16:46 
Eemal
Kasutaja avatar

sellesse teemasse ääremärkus. ei tea, milles asi, aga kui siin kommentaare lugeda siis enamik isetegijate pihta rohkem kui kriitilised. vaadates erinevaid muukeelseid foorumeid (inglise, soome etc.), siis seal ikka positiivne kuidagi "elu" - "et oh kui vahva et keegi teeb ja jagama kogemusi...". leian, et foorum neile, kes üht valdkonda armastavad võiks ikka olla pigem julgustav, innustav. elik lühidalt - olgem nati positiivsemad.
ise ikka omast "laevast" unistades....

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 02 Nov 2005 20:06 
Eemal

Kui ikka meestel on tahtmist omale paati ehitada ,siis jõudu.Minu meelest igati väärt mõte.Arvan ,et paadi võib teha just sellise nagu keegi õigeks peab ja millise tegemisest jõud ja mõistus üle käib.Esimene vaenlasele ,teine müügiks ja kolmas omale.Nii mõnelgi mehel tasuks enne üks asi (kasvõi vineer küna) valmis teha ja siis targutama hakata.
Alustajatele aga veel kord jõudu ja peale hakkamist.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 02 Nov 2005 20:25 
Eemal

Hei

Ma arvan siiski kah et väike puu- või plastikutöö oskus meesterahval ei jookse mööda külge maha. Et olgu see ükspuha milline seamoll vms. Halvimal juhul saad ainult töötegemise rõõmu, paremal juhul saad aga peale oskuste ka veesõiduki.

Jõudu ja julget pealehakkamist!
Paadimees

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 04 Nov 2005 21:10 
Eemal

Mnjah ....Nüüd sain kül kui Kusti Vändrast saelaudu :lol: .Mõte oli mu postituse juures selline et kui teha mingi veesõiduk siis ikka jooniste järgi ja ikka läbimõeldult.Omastkäest tean.Ise teen juba aastat oma laevukest kuigi vanale põhjale.Siinkohal tänan Matit Hiiumaalt kes jõu ja nõuga mul palgaliseks oli kuna ise kartsin aluse tuksi keerata.Seda härrat soovitan teistelegi kel vana aluse taastamine käsil on,kui jõuga pole tal võimalik siis nõuga kindlalt.Ja kui kunagi alustan päris uue tegemist otsin algul sellised joonised mis meeldivad ningpärast tüütan vanad paadimeistrid surmani ära oma küsimustega

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Kuidas ehitada paati
PostitusPostitatud: Laupäev, 14 Jaan 2006 02:30 
Eemal
Kasutaja avatar

Kui tahad endale laudisest vanas klassikas puupaati ehitada mis on 5.4m pikk siis mul on kodus orig.joonised.kaaresabloonid.lauasabloonid ja köik muu vajalik olemas kui sul akkamist ja raha on siis ma vöin sulle mingi 40 kilo eest ää anda.
NB.Neid paate on tehtud 15 (3 jaapanis)+(4 soomes) ylejäänutest ei tea keegi midagi Tehtud 1984 ja paadi patent on minu nimele kuigi ma syndisin samal aastal. :wink:

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 22 Okt 2014 14:33 
Eemal

Vineerpaatidele leiab netist jooniseid ja õpetusi nii mis mühiseb.
Paar lehte, mis parajasti uurimise all:
http://www.duckworksbbs.com/plans.htm
http://www.unclejohns.com/

Enamasti kaetakse põhjad klaasriide ja vaiguga.
Öelge, kogenud inimesed, kui vajalik see on?
Plaan teha vineerist kanuu või väike lamedapõhjaline paat.
Arvan, et esimene võiks olla käeharjutuseks ja teise teeks korraliku ja kataks klaasriidega, sellest ka siis see küsimus, et kas veekindluse ja vineeri kaitse saab nt 1-2 hooajaks saavutada ka mõne muu odavama vahendiga?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 22 Okt 2014 21:03 
Eemal

On ka palju mudeleid kus ei ole üleni klaasriidega katmist ette nähtud, vaid liitekohad. Lisaks on väiksematele paatidele meetod "teibi ja liimi", kus kasutatatakse riide-teipi ja veekindlat puiduliimi (viimast tehnikat küll ise ei prooviks). Ise ehitasin kanuu vineerist, katsin liitekohad klaasriidega, kasutasin polüester vaiku, klaasriide liimimiseks ja vineeri katmiseks enne värvimist. viis aastat mitte eriti aktiivset kasutamist (kasutati näiteks küttepuude veoks ;) ), aga esimesel kahel aastal oli paat pea terve suve vees - ei tähelda erilisi muutuseid, välja arvatud kividel hõõrumisest ja vineeri defektid löövad välja (kasutasin odavat männi vineeri)...

Võib ka lihtsalt vineerpinnad värvida mõne hea veekindla värviga; eriti paadi puhul mis ei ole kogu aeg vees, aga mehaaniliselt on klaasriidega kaetud pinnad oluliselt vastupidavamad ja tugevamad kui värvitud või ka vaigutatud ja värvitud pinnad.

Pilt

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 37 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis