Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 20 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Buster-i ahterpeegli vineeri vahetamine
PostitusPostitatud: Pühapäev, 21 Dets 2014 16:31 
Eemal

Küsimus kerkib enamuses Busteri teemades üles. Võiks täiesti eraldi teemana olla, et uued leiutajad infu kergemini üles leiaksid. Sünniaasta on sellistel paatidel sinna Moskva olümpiamängude perioodi ning tehase pandud vineer võib olla oma parimad omadused minetanud.
Hetkel on sama töö käsil ning paadiks Buster R. Olen foorumis olevad teemad selle kohta lugenud aga täit selgust pole saanud. Hetkel on peamine probleem see, et puurisin neetidest lahti vana peegli vineeri ja sai ta liikuma. Vineer tuli umbes 10 cm allapoole aga mitte piisavalt, et saaks selle välja väänata. Paadi põhi ei lase allapoole. Ilmselt on tehases vineer pandud enne ülemise osa keevitamist paika. Kas see tähendab, et veekindla vineeri vahetamiseks peab ülemise osa keevitusfaasi mööda lahti lõikama? Või on kellegil õnnestunud ilma lõikamiseta see detail ära vahetada?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Buster-i ahterpeegli vineeri vahetamine
PostitusPostitatud: Pühapäev, 21 Dets 2014 17:06 
Eemal

Ma just alles vaevlesin sama teemaga. Enda vineeri sain lõpuks suure pusimisega altpoolt kätte aga kerge see polnud. Üks vineeriplaadi serv oli ka täiesti mäda ja pudenes ära osaliselt. Võib olla andis see rohkem ruumi kangutamiseks. Aga uut ja tervet plaati altpoolt küll poleks tagasi saanud paigaldada, kui ikka arvestada normaalmõõtmetega.
Ülevalt aga lõikasin lahti, kuna tahtsin tõsta peeglit L jalaga mootori jaoks. Originaalis oli see S jalale ja tundus ikka üüratult madal. Sealt ikka vupsaks vett vast üsna korralikult üle ääre sisse ??

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Pühapäev, 21 Dets 2014 18:12 
Eemal

Kas ikka on originaalis lühikesele jalale? Ma olen lugenud Soome foorumeid ja seal jäi peale arvamus, et pikk jalg on tootja poolt soovitatud. Lühikest jalga armastavad aga need busterlased, kes madalas kivide vahel kalastamas käivad. Minu mootor on samuti pika jalaga ehk "L" mõõdus.

Nüüd aga ikka veel peegli vineerist. Kas keegi on saanud selle ära vahetatud nii, et ilma paati lõikumata vana kätte saanud? Selle järgi samade mõõtudega uued plaadid tagasi sokutanud?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Pühapäev, 21 Dets 2014 19:43 
Eemal

Minu paadu mudelinimi on SUN, see on R`ist ca 30 cm lühem. Seepärast ei oska väga kindlaid soovitusi plaadi tagasi paigaldamise osas anda. Aga arvamust võib ikka avaldada ja arvan, et kui soovid ikka korraliku ja tugeva plaadi paigaldada, siis nö tagumiku kaudu tagasipressimine ei õnnestu. Loodame, et eksin :wink:
SUN mudelit on mõlema sabaga, nii pika kui lühikesele jalale. Tundub, et vanemad mudelid olid S jala jaoks. Buster müüb ka spets lisatükki peegli kõrgendamiseks originaalosana. Kui Fiskarsis lasta töö ära teha, siis maksab see kokku 600 € !!!
Netis fotosid vaadates tundub, et ka R on olemas mõlema sabavariandiga, RS vist juba enam lühikesele mitte.
Aga kui naabrimeeste keelt ymmärrät, toksi Googlesse - Busterin peräpeili ja teksti tuleb lahinal.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Pühapäev, 21 Dets 2014 20:33 
Eemal

Mõned sõnad põhjanaabrite keelt õnneks mõistan. Tundub aga et erinevatel aastatel toodetud R-id võivad olla juba tehasest veidi erineva tagumise otsaga. Täna ei hakanud veel ketaslõikuriga paati tükeldama. Kuid mida rohkem paadile otsa vaatan, seda tõenäolisem tundub lõikamine/keevitamine. Ootan veel mõne Busteri meistri nägemuse ära. Neid peaks siin ikka leiduma.

Siit pildilt on näha,et vineer on vastu põhja. Samas oleks vaja veel min 6-7 cm allapoole saada, et saaks välja väänata. https://www.dropbox.com/s/90os9raut9aqp ... 3.jpg?dl=0

Miks on pandud kaks 18 mm vineeri üksteise peale? Teoorias oleks tugevam 36 mm vineer monoliitsena.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 25 Dets 2014 21:16 
Eemal

Muud moodi minu paadil seda vineeri kätte ei saa kui tuli "mootorikaevu kaas" lahti lõigata. Seejärel pole vana ja väsinud tüki kättesaamisega mingeid probleeme. Tegelikult ei olnudki vineer väga halvas seisus. Kuna aga vanust on alusel üle 30 aasta, siis enese südamerahu pärast otsustasin seda siiski teha.

Nüüd uue vineeri tegemiseks on vaja soetada 18 mm materjali mõõduga 1390 x 660 mm. Kas merevineer on rohkem dekoratiivne materjal aluste ehitamiseks? Tundub, et originaal on tavaline pruun veekindel vineer. Foorumis on olnud juttu ka paksematest plastidest mida sinna kasutada aga jääks siiski vineeri juurde kuna selle eluiga on piisav.
Millisest kohast võiks Tallinna kandis sobiliku materjali küsida?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 26 Dets 2014 09:33 
Eemal

Eri mõõtudes pruuni vineeri müüvad kõik ehitusmaterjalide kauplused aga sobivat mõõdus tükki sa vaevalt kuskilt saad. Ikka terve suur plaat tuleb osta.
Mina ostsin enda vineerid Vineerimaailmast, seal kohe kõrval on ka Proplastik, sai ka aluplekk korraga ära toodud. Nad lõikavad vajadusel mõõtu ka vist.
Kodus oli ka 9 mm alles, seega tegin enda plaadi 4 x 9`sest vineerist. Plaadi servad immutasin tumepruuni tõrvaga niikaua kuni enam sisse ei imendunud. Nostalgisast tuli pisar silma, kunagi väga ammu, keskkooli ajal sai gasipliidi kohal immutatud, kuumutatud ja tõrvatud puusuuski, lõhn oli täpselt samasugune.
Kui kõik muud tööd ahtri kallal tehtud, siis finaaliks tõmban servad veel üle mingi veekindla värgiga, lakiga või sellesama Kiilto liimiga näiteks. Siis peaks see plaat küll järgmised paarkümmend aastat kestma.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 26 Dets 2014 10:05 
Eemal
Kasutaja avatar

Enne plaadi ostmist (tellimist) Vineerimaailmast soovitkas sealt lihtsalt enne läbi käia, sest neil seal laos on tihtipeale erineva suurusega "jääk" tükke/plaate.
Ise sain seal laos töötava venna käest kaks ala meeter*meeter veekindlat vineeri 5€'iga :D

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 26 Dets 2014 11:01 
Eemal

Ehitustööriistade rendi firmad võivad ka müüa veekindla vineeri plaate soodsamalt kui poes.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 26 Dets 2014 12:00 
Eemal

See on muide õige mõte, laomeestel võib alati midagi huvitavat ja soodsat riiulinurgas leiduda. Ja sealsamas Vineerimaailmas võib saada korraliku allahindlusega nö praakvineeri, mille "praak" võib seisneda paaris kriimustuses vaid.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Laupäev, 03 Jaan 2015 16:10 
Eemal

Jap, "praak" on nendel tihti ka paki ülemiseks ja alumiseks leheks, millel kinnitusrihma jäljed peal vms.. Sellised lehed visatakse eraldi..

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Pühapäev, 25 Jaan 2015 20:03 
Eemal

Tundub, et Bustereid on erineva ehitusega. Minu omal ilma paati lõikamata vineeri kätte ei saanud. Panen siia üles pildi, kus täpsemalt näha....

https://docs.google.com/file/d/0BxoZUQZ ... cslist_api

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Pühapäev, 25 Jaan 2015 20:43 
Eemal

Vabandan juba ette oma teadmatust, aga tahaks targematelt küsida, seda et kust te aru saite, et ahtripeegli vineer on mäda? Kas see väljendub väsimuspragudes või on mäda vineeri puhul ahtripeegel pehme ja annab käega katsudes painutada? See on ju alumiinium-konstruktsiooni sisse ära peidetud. Ma enda 92 a. Sun Busteri ahtripeeglit ka proovisin ka mitutpidi muljuda-sikutada-painutada, aga ei saanud küll aru, et see järgi annaks ja painduks. Väsimuspragusid kusagil samuti ei täheldanud. Sellest võiks vist järeldada, et asi ok, aga kahtluseuss on hinge pugenud.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Pühapäev, 25 Jaan 2015 20:59 
Eemal

Harri kirjutas:
Vabandan juba ette oma teadmatust, aga tahaks targematelt küsida, seda et kust te aru saite, et ahtripeegli vineer on mäda? Kas see väljendub väsimuspragudes või on mäda vineeri puhul ahtripeegel pehme ja annab käega katsudes painutada? See on ju alumiinium-konstruktsiooni sisse ära peidetud. Ma enda 92 a. Sun Busteri ahtripeeglit ka proovisin ka mitutpidi muljuda-sikutada-painutada, aga ei saanud küll aru, et see järgi annaks ja painduks. Väsimuspragusid kusagil samuti ei täheldanud. Sellest võiks vist järeldada, et asi ok, aga kahtluseuss on hinge pugenud.

Siis ongi sinu paadi vineer korras ning muretsemiseks põhjust ei ole. Minu paat on 10 aastat vanem. Tegelikult polnud ka mul vineer mäda aga väike pragu oli tekkinud mootori siini alumiiniumi servadesse. Ning koos värvimise ja remondiga otsustasin igaks juhuks ka vineeri ära vahetada. Sina aga sõida rahulikult oma Busteriga edasi.

Viimati muutis loonik, Esmaspäev, 26 Jaan 2015 08:50, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 26 Jaan 2015 07:06 
Eemal

Kui tagumine iste ära võtta, pääseb ju mootorikaevu alt plaadile ka ligi. Umbes pool plaati on sealt nähtaval. Vähemalt minu 90`nda aasta SUN`il on nii. Altpoolt ma seda lihtsalt ei saanud kätte, kuna enamus plaadist oli siiski veel kõva ja ei paindunud nii palju läbi, et alt välja kangutada.
Minul oli plaat ühelt poolt täiesti mäda, praktiliselt võis sõrme sisse torgata. Tundub,et peamiselt pääses vesi plaati tapma mootorikaevu vee väljavoolu avadest, mis oma pesas loksusid ja polnud ilmselt Sikaflexist kunagi kuulnudki.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 20 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid