Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 43 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Kodune purjeka projekt, 16jalga
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 23 Veebr 2015 15:28 
Eemal

Ehitasin samuti samal meetodil vineerpaati ja mul oligi ette nähtud kahekordsest vineerist svert. Vaatan kodus järgi, et mis vahe sinna ette nähti.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 23 Veebr 2015 21:49 
Eemal
Kasutaja avatar

Ma soovitan algatuseks tõmmata augu otstest tihvtid välja, jätta need ainult külgedele. Siis valada seatinast sama mõõduga tükk, nagu auk on ja keerata jahtunud tükk pikkupidi niipalju kokku, et mahub tihvtide vahele. Siis svert lapiti kindlale alusele ja haamriga peksad selle seatinaplönni sinna augu sisse sirgeks. Lihtsustamiseks võib plönni kuumutada enne kuskil 150 kraadi peale, siis annab kergemini töödelda. Tõenäoliselt tasuks plönnile enne õigete kohtade peale augud sisse puurida, et svert tina paigalduse käigus puruks ei läheks.

Sisse valamine ei õnnestu peale puidu kärssamaminekut veel ka sel põhjusel, et igasugune metall tõmbub jahtudes kokku ja plönn jääb ikkagi loksuma.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 24 Veebr 2015 12:37 
Eemal

Tegemist oli sellel sverdil netist leitud näidis pildiga.

Aga mõtlesin ise sama seda et tina hakkab põletama ja leidsin lahenduse et eelnevalt tükk valmis teha. sobiv kuju sverti sisse freesida ja siis epoga ta sinna sisse kinnitada viisakalt.
aga seda kas 2vineerist ja keskele tina või siis üks 19mm vineer ja sinna sisse see paigutada pole veel otsustanud.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 24 Veebr 2015 15:29 
Eemal

Sõbrad, see pole ometigi mingi kosmosetehnika ega raketiteadus!
Tinaplönn istutada oma pesasse pahtliga, niikuinii liimitakse kogu svert üle klaasriidega, kas siis epo või polüestervaiguga, tina jaoks vahet pole!
Head aastapäeva!

www.marumeri-marumeri.blogspot.com

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 16 Apr 2015 06:12 
Eemal

See kasevineer. Kas kasutasid mingit puidukaitsevahendit ka või läks niisama epoksiidi alla?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 16 Apr 2015 10:47 
Eemal

Epovaik on kõige võimsam puidukaitse

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 16 Apr 2015 11:03 
Eemal

Toivo kirjutas:

Kindluse mõttes võiks kasutada ka merevineeri. Kui epovaigu ja klaasriide kihti tekib pragu ja vesi pääseb sinna vahele, siis on oht, et see mädandab tavalise vineeri sellelt kohalt ära, sest vesi/niiskus ei suuda sealt praost enam välja aurata.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 17 Apr 2015 13:18 
Eemal

Toivo kirjutas:

Nagu ei tahaks nõus olla. Epoksiid on ainult niiskuskaitse, mida saab 100 protsenti usaldada ainult kuival maal ja klaasvitriinis. Paat saab ikka kolakaid ja nagu eespool öeldud, piisab ainult ühest mikropraost...
Samas saab tavalisest kasevineerist teha suurepäraseid paate, mis kestavad aastakümneid - nii igatahes väidab üks tüüp internetis. Tema võõpab kõik vineerdetailid enne epoksiidiga katmist puidukaitsega üle. Ei olnud mingi imemürk, Eestiski kõik kohad teda täis, ei ole kallis ka. Vanim paat tal üle 20 aasta vana, on seda korduvalt lappinud ja parandanud, aga vineer on siiani nagu uus. Ei idane, ei mädane. Muide, sama mees arvas, et merevineer on mõttetu raiskamine...
Lihtsalt endal ka plaanis üks paat valmis teha, praegu lõikan vineerist ribisid välja. Järgmisel aastal tahaks merele saada. Tuleb 6-meetrine trimaraan.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede, 17 Apr 2015 17:30 
Eemal

6-meetrine trimaraan? Tubli!
Ma ei tea ühtegi teist liimi ega vaiku, peale epo, mis ennast nii tugevalt puidu küljes kinni hoiaks. muidugi saab paat kolakaid ja paks vaigukiht võib praguneda, see, mis puidu sisse on imbunud, ei pragune.Samas nõuab epo sooja tuba, polüestriga on oluliselt lihtsam töötada, aga polüester ka vastavalt viletsam. Vinüülester vaik on hea.
Arvan sama moodi, et merevineer on, eriti lihtsa odava paadi jaoks, raiskamine. Eriti sertifitseeritud kraam.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 20 Apr 2015 17:33 
Eemal

Toivo kirjutas:
Arvan sama moodi, et merevineer on, eriti lihtsa odava paadi jaoks, raiskamine. Eriti sertifitseeritud kraam.

Kuidas võtta, väidetavalt ei pea merevineerist paati üleni epoga katma. Ma ise muidugi kleepisin kindluse mõttes veealuse osa ja lõikepinnad ikkagi klaasriidega väljast üle.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev, 20 Apr 2015 20:23 
Eemal

Üsna tavaline praktika on, et vineerpaat liimitakse väljast üle õhukese klaasriide kihiga epovaigul, see annab ka mehhaanilist tugevust. Sisse võib panna ka riiet, aga säästuprojekti puhul lihtsalt epovaiku...nii ehk naa peab vaiku kuidagi päikese UV lagundava toime eest kaitsma, laki või värviga.
Kasevineeri kasutamise kohustuslikuks eeltingimuseks võiks olla, et kõik on ümberringi epoga kaitstud. Kui unustad ja keerad paadi külge mingi vidina kruvide või poltidega ja jätad korralikult isoleerimata,pääseb niiskus sisse ja kask hakkab lihtsalt kõdunema-mädanema ja hävib. Okaspuu peab veidi kauem vastu.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 21 Apr 2015 11:51 
Eemal

Thera kirjutas:

Samas saab tavalisest kasevineerist teha suurepäraseid paate, mis kestavad aastakümneid - nii igatahes väidab üks tüüp internetis. Tema võõpab kõik vineerdetailid enne epoksiidiga katmist puidukaitsega üle. Ei olnud mingi imemürk, Eestiski kõik kohad teda täis, ei ole kallis ka.

Vanim paat tal üle 20 aasta vana, on seda korduvalt lappinud ja parandanud, aga vineer on siiani nagu uus. Ei idane, ei mädane.

Millest täpselt jutt käib? Mina olen kuulnud, et efektiivsed puidukaitsevahendid on pliimannik ja vaskneftenaat. Aga neid kaubandusvõrgust tänapäeval enam ei leia. Ometi ju tehnoloogia areneb ja peaks olema leiutatud mõni efektiivsem, ohutum ja odavam alternatiiv.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 21 Apr 2015 14:08 
Eemal
Kasutaja avatar

Ma olen päris palju igasugust jahiehituskirjandust lugenud ja kõrvu on jäänud, et materjali hind moodustab lõpptulemusest ca 10%, nii et seal pole mõtet koonerdada. Üleilmne praktika on tõesti merevineer + epo+ klaasriie. Võiks vähemasti eelistada okaspuud vineeri, ka seda on Deboras saadaval. Epoga peaks vineeri korra enne riidega katmist ära immutama, et riie kuivale ei jääks. Edu ehitusel.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 22 Apr 2015 23:31 
Eemal

Meerschwein kirjutas:
Ma olen päris palju igasugust jahiehituskirjandust lugenud ja kõrvu on jäänud, et materjali hind moodustab lõpptulemusest ca 10%, nii et seal pole mõtet koonerdada.

See omahinna arvutamine on üks väga kahtlane tegevus. Silmas on peetud ilmselt suuri kiiljahte ja professionaalset paadiehitust, kus 50 % omahinnast on töömeeste palk ning mastid erimaterjalidest ja purjepinda palju, plokke ja vidinaid samuti. Kõik see maksab ja mitte vähe ning sellisel juhul võib kere enda hind tõesti olla vaid 10% kõikidest kuludest. See paat, mida mina plaanin, seal maksab kere 3/4 ja kõik ülejäänu 1/4 ning iseendale ma palka ka ei maksa. Minu meelest on päris suur vahe, kas vineeritahvel maksab 8 euri või 80 (laest võetud arv, täpselt ei teagi, palju merevineer maksab, aga kindlasti mitte 8 euri tahvel).

hundux kirjutas:
Millest täpselt jutt käib? Mina olen kuulnud, et efektiivsed puidukaitsevahendid on pliimannik ja vaskneftenaat. Aga neid kaubandusvõrgust tänapäeval enam ei leia. Ometi ju tehnoloogia areneb ja peaks olema leiutatud mõni efektiivsem, ohutum ja odavam alternatiiv.

Ma ei tea, kas julgengi kõva häälega välja öelda, saan veel piki päid ja jalgu. Kõige tõhusamaks puidukaitsevahendiks on tavaline tosool, täpsemalt selles sisalduv (mono)etüleenglükool. Selle kasutamine puidukaitsevahendina on Euroliidus rangelt keelatud, sest vesi peseb ta puidust välja ning siis saastab ta rängalt keskkonda, aga kui puit on üleni epoksiidiga kaetud, siis seda ohtu ei ole. Tapab kõik mikroorganismid ja seente eosed puidus ning mis see mädanik muud on, kui pisilased, kes puitu söövad.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 23 Apr 2015 00:16 
Eemal
Kasutaja avatar

Kui Sa puhta nimetet alkoholi asemel auto jahutusvedelikku plaanid kasutada, siis vaata ette, sest see sisaldab määrdeaineid! Äkki ei hakka epo pärast kinni.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 43 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: