Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 16 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: HOIATUS!!!Ka nii võib minna mootorivahetusega
PostitusPostitatud: Teisipäev, 26 Mai 2015 19:03 
Eemal

Tahan foorumlastele hoiatuseks tuua oma loo jahi sisemootori vahetusest, et teistel nii ei läheks.

Kõik algas juba 2013 aasta sügisel, kus otsisin võimalust mootorit vahetada. Soovituste kaudu jõusdin firmasse XX . Seal tegime diili kasutatud Volvo Penta osas ning kuna jahti linnast kaugele polnud mõtet vedada otsisid nad mulle mootori vahetamiseks firma Tallinna külje alt. Selleks sai Härra X firma Y
Nimelt 2013 sügisel sai löödud Härra X-ga käed mootori vahetuse osas koos võlli paigaldusega (ennem oli jalaga mootor) lisaks transport tema töökotta ja sealt mere äärde tagasi ning talvehoid. Alguses kõik sujus märtsiks oli mootor paigaldatud koos võlliga ning kogu vana värk välja korjatud. Aprillis pandi ka pult jm ning asi oli valmis. Esimene jama hakkas juba sellest, et jaht transporditi Miiduranna sadamasse, kus veeskamine pidi toimuma, kuid esimesel korral jäi see pooleli, sest transpordi käigus olid mõrad tekkinud kiilu juurde jahi põhja, mis on ilmselge traspordi tagajärg. Ei hakkanud selles numbrit tegema, sest olin entusiasmi täis ning tänud Härra X-i töömehe juhendustele sain asja korda et nädal hiljem jaht vette lasta.
Kahjuks sain sõita ainult Piritani, kui mootor enam käima ei läinud. Jällegi suured tänud Härra X-i töömehele, kes tuli ja vaatas vähemalt asja üle kuid kahjuks tema ei osanud öelda mis viga. Siis tuli kohale juba mootori müüja mehed kes tuvastasid et mootor on omadega õhtul (vesi mootoris) ning kui nad nägid paigaldust siis nende seisukoht oli, et see on seotud valest paigaldusest (polnud tehtud kurekaela jne)
Sellegi poolest pärast pikka ootamist mootori müüja tuli ja vahetas mootori oma kuludega ära, andsid teada kogu valesti tehtud tööst ka Härra X-le, ning ütlesid et seal on ka tihendi boks valesti paigaldatud jne. Saime lõpuks jahi liikuma ning esimesel sõidul Naissaarele hakkas tihendi bloki vahelt lekkima nii, et pilsipumbad töötasid terve öö. Jällegi tänud Härra X-i töömehele, kes mu palvel tuli ja vaatas asja üle pingutas peale ning saime asja korda, kuna see info mida tegema pean oleks pidanud kaasa tulema..aga see selleks. Läbi hädade, et tihendi boks küll läks nii kuumaks et oleks võinud seal muna praadida jne jõudis kätte sügis, kus juba ka käigukastist hakkas õli kaduma. Mootori müüja firma käis jälle kohal ning andis teada et ennem pole mõtet miskit vahetada kui tihendi boks on uuesti ja õigesti paigaldatud (kumivoolik oli sisse lamineeritud ning see hoidis võlli jäigalt kinnit ja kulutas tihendit).
Loomulikult Härra X seda viga ei tunnistanud ning peale mitmekordset palvet ka ise kohale ei tulnud. Saatis korra töömehe, kes asja üle vaatas ja viga ei näinud.
Palusin siis juba oma kuludega, et tuleks kohale inimene, kes annaks olukorrale hinnangu et mis täpselt valesti on, kuna ise pole selle ala mees. Kui jaht kuival ja me püüdsime tihendi boksi lahti võtta, siis leidsime alloleva pildi.(vt pilti)
Peale mitmeid telefoni kõnesi palveid ja kordi seletamisi Härra X-le, et see on tema firma poolt tehtud praak ning et see on vaja korda teha (ausalt öelda olin juba lootuse kaotamas, sest minusse suhtuti kui väljapressijasse), sain peale jõule maili, et see tehakse nende poolt korda olin üllatunud..
Nüüd kevadel kui ilmastik lubas asja kallale asuda pidin ma kordi paluma, et see asi ära tehakse, loomulikult oli see kiire aeg ning tööd venisid ja venisid. Jällegi tänud töömehele, kes käis peale tööd seda tegemas kuna tööajal teda ei lastud. Paraku peale tööd kiirustamine maksis lõivu ning jahi vette laskmisel selgus, et paranduskohtadest jaht lekib...kohe sai kiiresti jaht välja tõstetud et saaks asja korda teha. Jällegi helistades ja informeerides Härra X-i mingit tulemit ei tulnud ja ta tagasisidet ei andnud kuid õnneks töömees tuli ja tegi selle nädalavahetusel korda. Kirjutasin talle ka et kuna iga tõste maksab ja jahi tõstmine on üsna kallis siis teine tõstmine ei saa olla enam minu kulu, sest esimese tõstmise mis ma nagunii pidin tegema juba maksin. Lisaks muretsesin ma ise põhja krundi ja mürgi millega paranduskohad üle teha mõlemal korral nii enne esimest vette laskmist kui enne teist vette laskmist.
Eelmine nädal kui ma käisin Härra X-ga kohtumas...(sest telefoni teel ta ei vastanud ja tagasi ta ka ei helistanud), siis teatas ta üsna ülbelt, et tema mingit sellist kulu ei hakka küll maksma. Kui ma selgitasin ,et mis siis oleks saanud kui jaht oleks ära uppunud tema praagi tõttu või veel hullem kui merel olles oleks midagi juhtunud siis selle peale öeldi et see pole tema probleem.
Kogu selle aja jooskul (saaga kestis siis eelmise aasta aprilli kuust) pole Härra X isiklikult kordagi kohal käinud ja asja vastu huvi tundnud- peale seda kui raha ära maksin oli üldiselt minu mure, kuidas hakkama saan. Tahan siinkohal tänada Härra X-i töömeest, kes püüdis mu muret mõista ja aitas mind võimaluste piires. Jah ta tegi vigu, kuid ta vähemalt tunnistas neid ja püüdis olukorda lahendada.

Seega kui kellegil on selline etapp ees või on mingid muud paatide ja mootoritega seotud teemad käsil siis on teie endi valik kas ja kus te teenust ostate, kuid minul jäi see küll viimaseks teenuse ostmiseks sellest firmast ja kirjutasin selle just selleks et igal paadi või purjeka omanikul on õigus teada kuidas võib asjadega minna, sest see närvi lisaraha ja muu kulu, mis kogu selle asja taga on on hindamatu ning kui palju veel suve purjetamise niigi lühikesest ajast kaduma läks ja see suhtumine asjadesse.....
Vabandust, kuid teatud põhjustel ma siin ei firma nime ega Harra X nime avaldada ei saa ,kuid nõu võin privaatselt anda....

Manused:
DSC_0347.JPG
DSC_0347.JPG [ 694.77 KB | Vaadatud 5936 korda ]
Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: HOIATUS!!!Ka nii võib minna mootorivahetusega
PostitusPostitatud: Teisipäev, 26 Mai 2015 19:48 
Eemal
Kasutaja avatar

Eee... et nii ongi - kummivoolik sisse lamineeritud?! :shock:

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 26 Mai 2015 20:21 
Eemal

peebuste kirjutas:
Eee... et nii ongi - kummivoolik sisse lamineeritud?! :shock:

Jep..siit veel parem vaade...et tänaseks olen tark ja tean et see on ni vale kui olla saab, kuid siis kahjuks ei teadnud. Ja siit näeb tähelepanelik vaataja veel ühe vea, et veepiirist allpool peaks olema topelt klambrid.....

Manused:
DSC_0349.JPG
DSC_0349.JPG [ 745.09 KB | Vaadatud 5880 korda ]
Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 27 Mai 2015 09:44 
Eemal

Kogu saaga paistab X ja Y (Kipperi edit) (või seotud ettevõtted) käekirja moodi.
Mõni aasta tagasi mootorpaadiga sarnane jama läbi elatud. Mina ei X`ita ei Y`ita.
Eelmisel aastal esines ülbelt ka Pealtnägijas- kus mees ostis tema käest paadi ja lõpuks ei olnud paati ja oli veel võlgu ka.
Mitme selles äris pikalt olnud mehega rääkinud ja tema vägitegudest saab juba pikad mitmeköitelised romaanid kirjutada. Eestlase häda on - kui astus sitta täis ämbrisse ja kolistab sellega ringi, siis katsub võimalikult vähe lärmi teha ja loodab, et naabrimees ka astub, eriti hästi, kui kahe jalaga.

Kipperi edit: mina "X-itan" omal põhjusel.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 27 Mai 2015 14:54 
Eemal

bodzadaja kirjutas:
Kogu saaga paistab X ja Y (Kipperi edit) (või seotud ettevõtted) käekirja moodi.
Mõni aasta tagasi mootorpaadiga sarnane jama läbi elatud. Mina ei X`ita ei Y`ita.
Eelmisel aastal esines ülbelt ka Pealtnägijas- kus mees ostis tema käest paadi ja lõpuks ei olnud paati ja oli veel võlgu ka.
Mitme selles äris pikalt olnud mehega rääkinud ja tema vägitegudest saab juba pikad mitmeköitelised romaanid kirjutada. Eestlase häda on - kui astus sitta täis ämbrisse ja kolistab sellega ringi, siis katsub võimalikult vähe lärmi teha ja loodab, et naabrimees ka astub, eriti hästi, kui kahe jalaga.

Kipperi edit: mina "X-itan" omal põhjusel.

See ei olnud Pealtnägija vaid C-comando...

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 27 Mai 2015 15:38 
Eemal

jahh- oli C -comando. Kipperi x`itamine aktsepteeritud -nii ehk naa, kes paadinduses pisut kauem olnud teab, kellest jutt ja väldib . Samas oleks ikkagi vajalik luua must nimekiri isikutest ja ettevõtetest , kes regulaarselt hu*avad ja s*tta kokku keeravad-viideteks ajaleheartiklid, telesaated,isiklikud kogemused, mida ei häbeneta kirja panna. Veega seotud tööd võivad tuua kaasa fataalsed tagajärjed, kui eksitakse lihtsate reeglite vastu, või tehakse tööd totaalse teadmatuse,hoolimatusega. Algaja paadi- jahihuviline on lihtne oma näilise pädevusega lõksu püüda ja siis toota kalli raha eest praaki, mille parandamine läheb lõpuks rohkem maksma, kui kohe vältida sosseppasid. Hea, kui hing sisse jääb.
PS. minu juhtumi puhul sain pärast aru, et töömees tegi tööd nii, kuidas kästi ja tema napp kogemus võimaldas. Korrektse juhendamisega ja minu soove arvestades oleks äkki isegi õnnestunud.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 27 Mai 2015 23:48 
Eemal

Nii
Süvenemata teemasse (sest igas loos on alati mitu osapoolt ja arvamust), häirib mind siinne formaat. Palun seletagu nüüd ära miks X veebilehel ei ole see info tsenseeritud, Y lehel aga kehtib tsensuur...

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 28 Mai 2015 07:53 
Eemal

Kipperi härra isiku nime X`iga asendamine on kindlasti tingitud sellest, et juriidiliselt on Kipperi inforuumis avaldatud info eest tema vastutav. Seega tsensuuriks ei nimetaks võimaliku kohtuskäimise ajakulu vältimist. Mina vastutan oma sõnade eest, aga nõue on võimalik suunata tema vastu- nii on ju meie Eestis paari kohtuasjaga läinud. Kui on mingi muu põhjus veel, siis võib Kipper ise seletada.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 28 Mai 2015 08:28 
Eemal

Nimede mitte mainimine jätab ju lugejale otsustada, mis firmad need siis olla võisid. Kuna siin varem on ikka nimeliselt firmasid mutta tambitud, pole võimalike valede järelduste tegemine kuigi keeruline. Usun, et sellist mainekahju ei soovi ükski väikelaevasid teenindav ettevõte.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 28 Mai 2015 09:50 
Eemal

Milleks üldse teemat teha kui on x ja y ning kellegile sellest abi ei ole kes ise seda ära ei jaga.

56157755

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 28 Mai 2015 10:27 
Eemal

http://kanal2.ee/pluss/video/?id=23601

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 28 Mai 2015 10:39 
Eemal
Kasutaja avatar

Algataja võiks siis panna viite näiteks Facebooki artiklile?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 28 Mai 2015 11:15 
Eemal

Kevinpajula kirjutas:
http://kanal2.ee/pluss/video/?id=23601

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 28 Mai 2015 11:19 
Eemal

peebuste kirjutas:
Algataja võiks siis panna viite näiteks Facebooki artiklile?

Facebook väikelaevade maailma grupp:
https://www.facebook.com/groups/paadima ... 980011540/

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev, 28 Mai 2015 18:24 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

tkala kirjutas:
Milleks üldse teemat teha kui on x ja y ning kellegile sellest abi ei ole kes ise seda ära ei jaga.

Lool on ka tehniline aspekt - õpetus, kuidas teha ei tohiks või kuidas ei tohiks teha lasta.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 16 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid