Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 8 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Puidu töötlemine veekindlaks
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 12 Sept 2016 12:06 
Eemal

Tere foorumlased,

seoses ideega on mul vaja informatsiooni puidu töötlemisest. Täpsemalt, kuidas muuta väärispuitu niiskuse -ja veekindlaks.

Uurides olen avastanud, et paaditööstuses on laialdaselt levinud Epox vaigu kasutamine ja hetkese informatsiooni kohaselt tundub, et see on ka kõige parem varjant kuidas puit muuta veekindlaks, kuid ma ei ole siiani leidnud täpset informatsiooni kui efektiivne antud asi siiski on.

Siit kohalt on tekkinud siis küsimused millele ma vaiaksin hädasti vastuseid!

Keskkond on niiske, maksimaalne temperatuur 80kraadi- minimaalne 10kraadi. Vesi, tavaline majapidamisest tulev vesi. Detail on siseruumis ning üldjuhul ei puutu kokku pidevalt päikesega.

* Kui puidule kanda peale 2-3 epoxy vaigu kihti, siis kas puit siiski imab niiskust?

* Kui töödeldud puitdetailid puutuvad kokku veetemperatuuriga vahemikus 10-80C siis kui suurelt see mõjutab vaigu vastupidavust ja millistel kraadidel üldjuhul hakkab epoxy venima/lagunema?

* Kui kaua püsib muidu vaik merevees puitpaatidel, ehk kui tihti tuleb neid hooldada ja kuidas?

olen teada saanud ka, et paadiaerud tehakse epoxy ja klaasriidega. Kas klaasriiet kasutatakse ainult aerude tugevndamiseks või aitab see ka veekindlusele kaasa?

ehk teate veel mõningaid nippe kuidas muuta puit veekindlaks?

ette tänades,
Rait-Kristjan

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Puidu töötlemine veekindlaks
PostitusPostitatud: Teisipäev, 13 Sept 2016 14:43 
Eemal

Esiteks mis puiduga tegemist. Kui Teak siis pole eriti midagi vaja teha aga kui mingi muu siis asi suht lihtne . epo peale paar kihti siis lihvida korralikult siledaks aga nii et puitu paljaks ei nühi ja paadilakk peale . Kui välitingimustes korralikult tehtud paat peab vastu aastaid siis miks ta toas ei peaks kestma. see kuum vesi satub sinna peale ju aegajalt ja mitte väga kauaks . Mul köögi töötasapind tehtud männist ja kestnud juba pea 7 aastat aga aknalauad pea 15 ja pole siiani taastamist vajanud . kõik tehtud ilma epota . aga eelnevalt krunditud lakiga vahekorras lahustiga 60% lahustit 40 lakki . kannad järjest peale niikaua kuni puit enam eriti palju ei jaksa sisse imeda . pärast korralikku kuivamist ja vahelihvi paar kihti lakki 7-8 tunniste vahedega peale ja valmis .. Lakile tuleb tingimata lisada lahustit nii ca 20% .

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 13 Sept 2016 18:17 
Eemal

Tiik on kõige kindla peale minek, aga mahagon, tamm, maarjakask on ka silmapiiril.

Kas paadilakk mitte ei ohusta kuidagi moodi inimeste tervist, kui on ta ära kuivanud. Ma just mõtlengi, et sisepinnad oleks vaja üle teha kaasaarvatud valamu..

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 13 Sept 2016 20:26 
Eemal

Tervist ohustab samapalju kui iga teine lahusti baasil olev värv . Kui oleks ohtlik siis ei toodetaks ka . Ise kasutan Tikkurila paadilakki .
Teak sisaldab ise sellisel hulgal õli et see jäetaksegi naturaalseks . olen näinud ülelakitud jubinaid ja sealt koorub lakk maha . Vahetult enne liimimist tuleb materjal atsetooniga puhtaks pesta mitte lahusti lapiga üle käija .

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Teisipäev, 13 Sept 2016 21:56 
Eemal

Kõige pealt tänan, et teemasse süvenete ja mind aitate! Kui teil pole midagi selle vastu, et telefonitsi räägiksime siis saatke mulle sõnumina enda number. Mul on palju küsimus ja tean, et see info mida ma ka loodan saada on midagi väärt. Kui saame jaole siis saab ka usinat töömeest premeerida! :)

Praeguseks on tekkinud küsimused, kui hästi epox toimib siis tiikpuu peal kui ta nii õline on.

Samuti kui epoxy kihti karestada, siis hiljem sinna peale kanda lakki jääb ikkagist klaasjas ja läbipaistev pind?

kindlasti on veel selliseid võhikule kohaseid küsimusi- aga ma otsingi inimest kes on ise testinud ja teab milliste toodeteni mind suunata! Mulle on see info kuldaväärt ja usun, et ka teilegi.. ;) Oleks väga tore kui telefoni numbri saadaksite. Seal on kõvasti etem suhelda!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 14 Sept 2016 11:10 
Eemal
Kasutaja avatar

Tiigiga pole tõesti mitte midagi vaja teha, õlitada võib maitse järgi.
Ülejäänutega on lugu teine. Puit tuleks väliskeskonnast epoga isoleerida täielikult, st absoluutselt igast küljest ja kõikidest kruviaukudest ka.
Mina teeks nii:
Kõigepealt kiht epot, et immutada puit korralikult läbi.
Siis, kui alumine kiht on veel niiske, peale kiht 200g klaasriiet ja korralikult epoga läbi immutada. Vajadusel veel kiht epot peale, et klaasriie oleks täielikult kaetud. Kui on kuivanud, siis karestada ning katta polüuretaanlakiga.
Üks 200g klaasriide kiht puidul on praktiliselt läbipaistev ning kaitseb vigastuste eest.
Ainult epoga viimistletud pinda võib mingi kukkuv asi kergesti vigastada ning tekib mõra, mille kaudu vesi pääseb puidule ligi.
Jõudu!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 14 Sept 2016 12:07 
Eemal
Kasutaja avatar

Rkristjan kirjutas:
Oleks väga tore kui telefoni numbri saadaksite. Seal on kõvasti etem suhelda!

Foorumis suhtlemise point on selles, et sellest jääb teistele ka jälg järgi. Me kõik tahame ju targemaks saada.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 14 Sept 2016 20:19 
Eemal

Riidega võib teha küll aga sellel see miinus et puidu tegelik ilu jääb varju . riie tekitab hallika varjundi . Enamus kauneid lakitud aluseid tehtud ilma riideta .
Lakkima peab juba ainuüksi epot sellepärast et epo ei kannata uv kiirgust . lakikiht kaitseb uv eest ja liim teeb aluspinna veekindlaks . liiga paksu kihti epot ei või ka panna siis tekibki see õrn glasuuri sarnane kiht mis kergelt puruneb ( kaotab elastsuse ).
Teaki ei tohi katta ei liimi ega lakiga . see koorub varsti niikuinii maha . võib õlitada aga põranda teeb õli libedaks ja tekkinud plekkisid on raskem välja saada . naturaalse pesed harjaga puhtaks ja jälle ilus . kui väga inetuks muutub siis paberiga kerge lihv ja jälle nagu uus . ( harjaga küürida risti puusüüd )

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 8 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid