Kipper.ee
https://foorum.kipper.ee/

Evinrude 30 hooratas ja selle varju jääv
https://foorum.kipper.ee/viewtopic.php?f=7&t=9914
1. leht 1-st

Autor:  Umx [ Kolmapäev, 22 Mär 2017 14:52 ]
Teema pealkiri:  Evinrude 30 hooratas ja selle varju jääv

Esmane probleemikirjeldus: Evinrude 30hp 2T, elektrikäivitusega. Tootmisaasta 1990, enne 2016.a. kevadet umbes 10 aastat seisnud. Ei tööta. 2016.a. juunikuus töötas väga valesti (jõle kõrged pöörded ja siis suri välja), väidetavalt oli hooratta kiil pooleks ja seetõttu süüde vale. Vahetati kiil ära, väidetavalt saadi tööle, kuid minu käes "la istmikkugi". Seega ostsin uue mootori, aga vana lihtsalt ära visata ka ei raatsinud.

Võtsin mitte-töötava Evinrude 30hp mootoril hooratta maha, hooratta kiil ulatus küll veidi väntvõlli soonest välja, kuid mu meelest liiga vähe (alla 1mm). Lisaks oli selline 0,2-0,3mm paksune kiilust eraldunud kild väntvõlli kõrval määrde sees. Hooratta koonuses on vigastused, kuid kas neist võib välja lugeda, et hooratas on väntvõlli peal liikunud (ja seetõttu süüde metsas)? Panen allapoole kaks pilti, loodetavasti arusaadava kvaliteediga.
Pilt
Pilt

Teine teema on elektroonikavidinate seisukord: Kas nende selline kulumine on normaalne või siiski midagi, mida hea meelega mootori omanik ei näeks? Allpool kolm pilti, millest esimesel on kõige paremini kulumist näha ja teisel-kolmandal rohkem üldpilti:
Pilt
Pilt
Pilt

Nüüd siis kõige tähtsam küsimus: Kas on sellega üldse mõtet jamada või pigem loota, et keegi soovib varuosadoonoriks?

1. leht 1-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/