Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 18 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Meresõidu varustus
PostitusPostitatud: Pühapäev, 19 Aug 2018 16:38 
Eemal
Kasutaja avatar

Mark kirjutas:
Ohoh! Ma olen neid ikka paatidega kaasa pannud, aga tundub, et pooliku lahendusena.

Ma ütleksin siiski nii, et siin meie oludes on triivankur mootorpaadimehele tänuväärne abivahend ja sugugi mitte eelviimane kõrs enne parveminekut.

Igatahes paistab nii, et pean seda triivankurdumist koos Muhviga väina peale harjutama minema ja ükski asi pole nii lihtne, et vaatad korra vidinale otsa ja kohe kõik selge....

Läinud sügisest on hulk aega möödas. Küsiks uudishimust,et kas on kellelgi juba kogunenud uut infot triivankrutest? Ka Erik78-le küsimus: Kuidas konkreetse ProMarine triivankru tuunimine on õnnestunud? NB! Tagaotsas paraja suurusega ava mõte peaks olema selles, et ilma vist hakkab raskelt uitama küljelt küljele? Mul sõbral on seni ostmata veel, aga vajadus sai väga selgeks, kui juuli lõpus saime Võrtsjärvel väga karmi tunniajase tormi kaela Albin 57-ga sõites. Ükski olemasolev purjelapp poleks vastu pidanud ilmsesti... Palvetasin, et ankur peaks. Õnneks pidas. Alltuule rand polnud väga kaugel ja vist kivine. Ka triivankur oleks ehk heal juhul halvemast ära hoidnud, kuniks tuul pöördus... Muide, 35 km. kaugusel, Tartus oli päev läbi olnud vaikne ja palav ilm...

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev, 22 Aug 2018 22:53 
Eemal

Võrtsjärve peal peaks rohkem abi olema varuankrust, järv ju nii madal, et põhja peaks ikka kätte saama (suurim sügavus 6m).

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Laupäev, 25 Aug 2018 13:47 
Eemal
Kasutaja avatar

Tänan kommenteerimast!
Võrtsjärv on tõesti väga madal. Suuremal osal järvest kõigub 2-3meetri vahel. (Suur oht on paljud vared.) Aga C- kategooria jahil on nõutav vaid üks ankur... Tõtt öelda- erandjuhtudel oleks teinegi väga kasulik. Aga vist vähesed on selle ostnud... Mu sõber sõidab vahel ka Peipsil, kus keskosas on suured alad umbes 10 meetri ümbruses. Ja mõtetes on tal ka mere rannaveed. C- kat. nõuab triivankrut niikuinii. Olen ära näinud ankru, mis tugeva tuulega lohisema hakkab, ehkki pealtnäha on kõik õige. Ja nüüd nägin (Bruce) ankrut, mis tormiga pidas korrektselt.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 18 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google [Bot] ja 5 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid