Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 4 postitust ] 

Kuidas seilaksid sina
Hääletus lõppes Teisipäev, 18 Apr 2006 00:29
Soome kaudu nikerdades 29%  29%  [ 4 ]
Üle õudse ulgumere 71%  71%  [ 10 ]
Hääli kokku : 14
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Kuis oleks tark Rootsist Eestisse tulla?
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 12 Apr 2006 23:43 
Eemal
Kasutaja avatar

Tere. Sihukene reis seisab kohe ees. Pole kunagi varem pidand selle küsimuse üle pead murdma, sest alati on keegi teine otsustanud. Nüüd aga uuriks targemate arvamusi ka.

Laias laastus on ju kaks teed kas sirgelt üle ulgumere või kaldaääres nikerdades Soome kaudu. Mis jahti puutub, siis selleks on B31 http://foorum.kipper.ee/viewtopic.php?t=1006. Mis meeskonda puutub, siis kogemusi napib. Meid on nats vähe ka- kaks purjetajat ja Paavo (vist) nii, et hetkel kahte vahti välja ei tule. http://foorum.kipper.ee/viewtopic.php?p=7388#7388 Aga ma arvan et toomise hetkeks on meeskond kompekteeritud.

Ma ise tahaks muidugi Gotlandilt läbi käija ja vajadusel ka nats ilma valida ning siis sirgelt Kuressaarde seilata (kus onu teeb kehasse ehk kena ölut). Aga ütleme nii, et meeskonnas on ka teistsuguseid arvamusi. Sest kujutate ju ette küll ulgumeri, maikuu öö, külm, tuult 15 m/s, võõras jaht, kõht pole veel loksumisega harjunud jne uuuh.

Madis

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 13 Apr 2006 02:14 
Eemal
Kasutaja avatar

Ikka otse, põikega Gotlandile. B31 on küll nii suur jaht, et sellega ei ole mitte vähimatki probleemi. Kui just "jaanuaritorm" pole, siis peaks B31 peaaegu igasuguse kõvema ilma tuima näoga üle elama. Ja et ülesõit kestab vaid 24 tundi, siis skääridest välja jõudes ilmaennustust vaadates on ju kohe selge. Kas minna sadamasse ootele või rahulikult purjetamist nautida. Ja arvestada tasub ka sellega, et maiööd, eriti kuu lõpus, on juba väga valged. Kui oleks küsimus, kas tulla oktoobris äsja soetatud 31-jalasega otse või kalda ääres, siis hakkaks isegi mõtlema. Aga maikuus: kaardid on, navi on, etekter on, purjed on, jaht vett peab, purjetada oskajad ka(kasvõi mõned), milles küsimus? Nii või naa saad uue jahi mingisugused omadused skääridest välja sõitmisega selgeks. Kui vähegi ilma valida, kannatab mais juba 20-jalase kiiljahiga otse tulla. Mina põeks kõige rohkem hoopis sooja saamise pärast. Mõnusam oleks siiki korraliku köögi ja küttega jahis vahist puhata ja vajadusel riideid kuivatada.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 13 Apr 2006 07:32 
Eemal
Kasutaja avatar

Mina soovitaksin mööda vett :P
30h. Norm tuulega otse piritale.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 13 Apr 2006 12:27 
Eemal
Kasutaja avatar

Olen seda retke kaks korda aprilli kuus teinud, väike lumi ja öine jää paadisillal, see päris lahe...
Vahepeatus Farösundis ja siis Mõntu. Sulejope peaks küll olema:)

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 4 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid