Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 58 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 30 Aug 2007 09:20 
Eemal

SAR paatide olemasolu meie randades kindlasti hädavajalik, eriti arvestades kasvavat huvipaaditajate arvu ja nende kesist väljaõpet.
Aga minu meelest on vale, kui tekib suhtumine, et ilusa ilmaga sõidame, trullallaa, läheb ilm kõvaks, midagi juhtub, vilistame helikopteri kohale...
Seadus ütleb, et inimelude päästmine kohustuslik, muidugi juhul, kui oma alust või meeskonda ohtu ei sea...aga igasuguste hulpima jäänud paadikeste päästmise ja pukseerimise eest võib raha küsida, ja mitte vähe!
Kes iganes merele läheb, peaks mõtlema mitte nii, et ehk on ilus ilm ja läheb õnneks vaid:
Millise tuule ja lainega saame veel hakkama, kus asuvad varjulised kohad ja hädasadamad, kas on piisavalt mootorikütust ja varu(tormi) purjesid, kas alusel on hädarool ja nii edasi, ühesõnaga NATUKE VASTUTUSTUNNET!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 30 Aug 2007 09:32 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Andres-algaja kirjutas:
Ma võin Revalis teie soovidest rääkida ja ise plaanin sel talvel niikuinii seal ka radisti ära teha. Seega võin kursused konkreetselt kokku leppida.
Omaltpoolt õpilasena (ilma inimesi eelnevalt tundmata), võin julgelt öelda, et seal on tõesti oma ala asjatundjad, kes eriti ei pedagoogitse ja eeldavad inimeselt endalt väikest ajukübet. Oleneb muidugi suhtumisest :roll:
Igaljuhul on vabatahtlik merepääste ja inforing, kuhu hädas helistada ja abi küsida, kuldaväärt ettevõtmine. Ma üritan selle jutuks võtta ja annan teada, kuidas asjad on ja kuidas liituda, ning mida liitunutelt oodatakse.

:!: Ärme teemat segaseks tee! Vastav algatus on juba tehtud ja selleks on teema siin: http://foorum.kipper.ee/viewtopic.php?t=2056
Hetkel juhendan seda üritust mina. Seega palun selle grupi nimel kursust mitte kokku leppida (niisama info saamise mõttes rääkimist keelata ei saa). Revalist tuleva info võib viidatud teemasse postitada.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 13 Sept 2007 13:57 
Eemal
Kasutaja avatar

Vabatahtlik Reservpäästerühm

Merepääste nende pädevuses kirjas (veel) ei ole. Õlireostuse koristusega on nad juba tegelenud.

http://www.rpr.ee/

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 13 Sept 2007 14:38 
Eemal

Näed, jälle saab targemaks, minul näiteks sellise organisatsiooni olemasolust polnud aimugi. Tore, et leidub veel missioonitundega inimesi. Aga vee peale nad ikka ei pääse.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 17 Sept 2007 12:23 
Eemal
Kasutaja avatar

Kui asju ajada, äkki saaks nende juriidilise "keha" alla ka vabatahtliku rannapääste organiseerida? Või ikka eraldi? Oma tehnikaga vabatahtlikke peaks ju jaguma, kes sooviksid ühineda?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 17 Sept 2007 21:27 
Eemal
Kasutaja avatar

Kipper kirjutas:
Andres-algaja kirjutas:
Ma võin Revalis teie soovidest rääkida ja ise plaanin sel talvel niikuinii seal ka radisti ära teha. Seega võin kursused konkreetselt kokku leppida.
Omaltpoolt õpilasena (ilma inimesi eelnevalt tundmata), võin julgelt öelda, et seal on tõesti oma ala asjatundjad, kes eriti ei pedagoogitse ja eeldavad inimeselt endalt väikest ajukübet. Oleneb muidugi suhtumisest :roll:
Igaljuhul on vabatahtlik merepääste ja inforing, kuhu hädas helistada ja abi küsida, kuldaväärt ettevõtmine. Ma üritan selle jutuks võtta ja annan teada, kuidas asjad on ja kuidas liituda, ning mida liitunutelt oodatakse.

:!: Ärme teemat segaseks tee! Vastav algatus on juba tehtud ja selleks on teema siin: http://foorum.kipper.ee/viewtopic.php?t=2056
Hetkel juhendan seda üritust mina. Seega palun selle grupi nimel kursust mitte kokku leppida (niisama info saamise mõttes rääkimist keelata ei saa). Revalist tuleva info võib viidatud teemasse postitada.

Ära muretse, ega ma päris idioot kah ei ole. Pealekauba pole seal midagi keerulist, lihtsalt mine ja tee. (ega rääkimist jah vist keelata päris ei saa) Aga sorry omaltpoolt, kui teemat risustasin :oops:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 01 Jaan 2008 19:28 
Eemal

Mõnest asjast on siin jagu saadud hulga lehekülgede trükkimisega 8) ,ehk oleks aeg nüüd hakata arutama seda merepääste asja.Kes seda meie eest ikka teeb ja tolmu üles keerutab.Piirivalve on piirivalve ja seda igas riigis,nende asi on piiri valvata.Ainuke asi mida ma miskit moodi kokku sobitaks on väikesaarte hooldus ja merepääste.Muide huvitav kus on see laev milline kingiti väikesaarte hoolduseks või peab seda hr.Reiljani käest küsima.See siis küsimus suurele ringile.Maapelsed asjad tahavad ka päästmist,aga meie siin nagu rohkem vesised inimesed.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 01 Jaan 2008 19:41 
Eemal

Valus teema, olen kuulnud, et kodanik Reiljan on organisatsiooni Hoia eesti merd! kasutanud oma erakonna ja võib-olla ka isikliku tasku täitmise rahapumbana.
Samuti on sellele organisatsioonile annetatud? praami Roope remondi ja remondirahadega väga segased lood. Kui Roope toimiks, kindlasti leiduks sellele ka kipper ja kari vabatahtlikke, kes puhtast tegemise rõõmust laidudel korda looks ja muud sarnast. Kindlasti pole Roope päästelaev, aga mõne hädalise ju varjulisse kohta pukseeriks...Ja Ruhnust Narvani on muidugi ühest aeglasest alusest vähe.
kahjuks ei ole mul fakte, kõik on kõlakate tasemel.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 01 Jaan 2008 20:13 
Eemal
Kasutaja avatar

Ma arvan, merepäästet ja piirivalvet ühildada ei olegi Eesti suuruses väga piiratud resurssidega riigigis paha mõte. Alternatiiv oleks treenitud ja varustatud vabatahtlikud. Aga esiteks ei ole varustust teiseks ei ole piisaval hulgal vabatahtlike ja kolmandaks ei ole vabatahtlikel aega valves istuda ja väljakutset oodata. Vabatahtlikega koostöös võib teha plaanitud aktsioone.

Olen ühe korra helistanud abipalvega piirivalvesse. Tookord polnud midagi tõsist ja kuna kaatril oli valves üks mees (teised olid nö koduses valves) siis rohkem ka midagi ei toimunud. Aga reaalse abi vajajatel ei ole minumeelest abi saamata jäänud ehk teisisõnu süsteem iseenesest toimib ja kasutades arvutitehnikute aksioomi kui toimib ära näpi.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 01 Jaan 2008 21:07 
Eemal

Praegu see nii ju toimibki. Põlvesügavusest veest päästavad tuletõrjujad, sügavamast piirivalve.Soomlaste vetelpääste-meripelastusseura vist, on minu teada vabatahtlike organisatsioon, mis püsib annetustel ja muul sarnasel raha saamisel.Vaevalt eesti kesised ressursid võimaldaks piirivalvele paraleelset organisatsiooni looma hakata...siis riikliku organisatsioonina.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 02 Jaan 2008 19:29 
Eemal

mairold kirjutas:
Vabatahtlik Reservpäästerühm

Merepääste nende pädevuses kirjas (veel) ei ole. Õlireostuse koristusega on nad juba tegelenud.

http://www.rpr.ee/

Kusjuures neil käib hetkel jälle värbamiskampaania. Infotund juba 9. jaanuar. Koolitused peaksid ka varsti hakkama

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 03 Jaan 2008 09:40 
Eemal
Kasutaja avatar

Organisatsioon on hea asi, kuid minul nendega ühte jalga käia enamasti ei õnnestu...
Pole ise küll piirivalve osa, kuid kui sõidan välja kuskile piirkonda, siis helistan ka kohalikku piirikate jaama, et selline masin on sellises piirkonnas ja kontakt - kui keegi abi vajab siis lahkelt võib mind kasutada. Ehk siis - osaliselt annab reageerimiskiirust ja kohalolekut põimida - ja eks see olegi nagu vabatahtlik päästevalmidus.

Ma arvan küll, et kui on piisavalt võimekas masin, siis ainus mis takistab seda hädaliste hüvanguks kasutada on infosulg - ja piirikatele enamasti hädas teatakse vist... seega on üks loogilisem jada - piirivalve saab hädast teada ja kui tal pole alust õiges kohas - aga ta teab, et seal ligidal ON üks alus kes oma abi lahkelt kasutada lubab, siis on tal lihtne edastada infi ja asi tundub olema operatiivne.

Kruiisijatel muidugi pole see nii lihtne... aga kel võimalus on saab oma panuse anda iga kord kui merele lähed.

(Tallinna lahel muidugi on rahvast murdu, aga kõrvalised piirkonnad vajaks katet küll vahel)

(PS ja noh, kes ise sita sees istunud kõrini ja mõtelnud, et maa oleks armas koht - küll see juba appi läheb)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 03 Jaan 2008 10:05 
Eemal

soomlaste Meripelastusseura on jah vabatahtlike kasutamisele üles ehitatud organisatsioon, nende rahastamisest on kirjas siin: http://www.meripelastus.fi/fi/smps/talous.html

põhiraha saavad minu arusaamise järgi hasartmängumaksust, lisaks soomlaste enda veeteedeamet (merenkulkulaitos) Jenny ja Antti Wihuri fond.
märkimisväärset abi saavad laevamaaklerite kogutavast vabatahtlikust laevaabi maksust ja annetustest.
2000 meest ja 140 alust, huvitav võrdlus- riiklikult samasuguse organisatsiooni ülalpidamine vajaks vähemalt 4 kordset tööpanust.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 03 Jaan 2008 10:07 
Eemal
Kasutaja avatar

Mingil määral see ehk leevendaks olukorda küll. Ma näen pigem sellist lahendust, et olemasolevale lapsekingades skeemile ( riigilaevastik, mis koosneb peamiselt humanitaarabist ja natuke kaasaegsemat sekka ) lisatakse vabatahtlik erasektor. Ja seda pigem mitte sellise skeemiga, et kes parasjagu merel viibib see aitab vaid ikka nii, et annad end koos oma kaatriga vabatahtlikku nimerja ja kui häda käes, siis saad telefonikõne, et nüüd on just sinu kandis keegi hädas ja tuleb appi minna või vähemalt tuge pakkuda kuniks piirivalvurid oma tehnikaga kohale tossutavad.
Päästestruktuuri tuleks kaasata riiklikul tasemel ka kogu lootsilaevastik. Nagu elu on näidanud on just nemad tihtipeale kõige kiirema reageerimisvõimega ja laevad on neil ka üsnagi päästelaeva mõõtu omadustega - üledimensioneeritult jõulised, merekindlad ja hea manööverdusega. Mehed on iga päev oma alusega sõidus ja suudavad neid seetõttu ka hullemates ilmastikuoludes väga täpselt juhtida.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 03 Jaan 2008 11:25 
Eemal
Kasutaja avatar

Suvaline kaatriga jors on vaatamata heale tahtele pigem lisaoht. Pärast on tarvis kahte alust päästa. Pealegi palju on inimesi kes saaksid paugust merele tormata. Minu kogemus räägib, et isegi nädalavahetustel on inimestel tarvis pigem maal rohida või sauna kütta vms rääkimata argipäevast. Lisaks veel see, et inimesed ei viibi ju sadamas ega sadama lähedalgi. Kõne saamisest kuni sadamasse jõudmiseni kulub mõni tund ikka.

Lootsikaatrite kasutamine on hea mõte. Samas ei ole teada kas nenil on huvi asjaga tegeleda ja mis see abika maksta võiks. Üldse oleks ehk põhjust nuputada kuidas rahastamist korraldada. Ma kardan, et kui on juba hõre rahaeest päästjate organisatsioon siis suunab piirivalve kõik abikõned sujuvalt neile ja kokkuvõttes abi kvaliteet väheneb. Pigem võiks olla vabatahtlik ühiskassa (umbes nii nagu soomes) ja see kes reaalselt päästet osutas saab sealt ka kulud kaetud.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 58 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: