Kipper.ee
https://foorum.kipper.ee/

Meremärgid, toodrid
https://foorum.kipper.ee/viewtopic.php?f=8&t=2595
1. leht 3-st

Autor:  Ranno- [ Neljapäev, 28 Veebr 2008 09:10 ]
Teema pealkiri:  Meremärgid, toodrid

Teema võiks sobida pealkirja "Meistrimees - kui alus on dokis alla", kuid alusega ei ole siin otseselt just tegemist.
Nimelt tekkis mõte järgmisel suvel tähistada ohutu randumise teekond. Tegu on üsna kivise ja madala, põhjaeesti merelahega. Iga suve alguses juhtun tabama vaikse hooga mõnda kivi, millega olen juba kiirusevalikul arvestanud. Suve lõpuks on asi käpas ja kivid ning madalikud teada ning teekonnas üsna kindel. Hakkasin mõtisklema et kuidas seda teekonda tähistada, et see ka hea välja näeks , torm tähiseid minema ei viiks ja saaks sügisel enne jää tulekut kergelt välja korjata. Samuti võiks märgid olla kergelt valmistatavad ja väikese kulu ning kerge vaevaga paigaldatavad. Mõte jäi pidama toodritel. Peipsil on kasutusel miskid puidust, vitstest korviga toodrid, kuid lähemalt ei ole selliseid uurimas käinud, et kuidas neid valmistatakse.
Samuti tekkis küsimus kas navigatsioonimärke tohib paigaldada ilma VA loata.
Ootaks soovitusi ja nõuandeid.

Autor:  kussu [ Neljapäev, 28 Veebr 2008 09:17 ]
Teema pealkiri: 

Ise olen sama asja mõelnud teha roheliste ja punaste plastikpudelitega, aga kui sobilik/seaduslik see on peavad targemad vastama.

Autor:  kassoggy [ Neljapäev, 28 Veebr 2008 09:22 ]
Teema pealkiri: 

Navigatsioonimärk on nagu liiklusmärk. Seda ikka ilma kooskõlastuse ja loata paigaldada ei tohi, ma arvan.

Autor:  Tiks [ Neljapäev, 28 Veebr 2008 09:28 ]
Teema pealkiri: 

Meremärkide paigutamise kohta saad kõige ammendava vastuse VA aadressil taivo.kivimae@vta.ee. Ilma eelneva kooskõlastuseta neid panna ei tohi, võib tekitada suure segaduse.

Autor:  madis16 [ Neljapäev, 28 Veebr 2008 09:31 ]
Teema pealkiri: 

Äkki saab asja lahendada liitsihi või sihtidega. Siis poleks ohtu ketti/nööri vinti sõta ega tarvis ka talveks välja korjata. Oomi poest saad osta puldi ja juhtimise, millega saaks liitsihti ka näiteks öösel km kauguselt põlema süüdata (kui statsionaarne elekter pole mõeldav). Kas need päikesepatareidega seasilm tüüpi lambid paistaksid?

Võib kasutada ka gps tracki ja sellejärgi sõita. Kui faarvaater on kitsam kui gpsi täpsus siis läheb muidugi jamaks.

Autor:  Ranno- [ Neljapäev, 28 Veebr 2008 09:47 ]
Teema pealkiri: 

Mõtlesin ka liitsihtide peale. Kuid siis on märk keset teed. Samuti on keeruline jälgida, et asuksin pidevalt liitsihil. Eksida võib max 1,5m nii et GPS jääb ära. Minu tee pikkus oleks 100m kaldast. Praeguse variandina leian et parim on värvitud teivas, värvi järgi oskan arvestada kummalt poolt pean mööduma. Loodan et mõni naftatanker nende märkide järgi kaldassse ei sõida:).

Autor:  Ranno- [ Neljapäev, 28 Veebr 2008 10:24 ]
Teema pealkiri: 

Millist puitu toodrite tegemisel kasutatakse? Okas, leht?

Autor:  kassoggy [ Neljapäev, 28 Veebr 2008 10:30 ]
Teema pealkiri: 

Ma kasutaks plastikpuud sajaseid kanalisatsioonitorusid näiteks. Või väike laevanduse faarvaatrile 50 kanalitorud
Paned penot täis ja korgid otstest ette. :D

Autor:  KGF [ Neljapäev, 28 Veebr 2008 10:31 ]
Teema pealkiri: 

Võta mehepikkune kadakas, jäta tutt otsa ja - põhja. Nii on seda tehtud aastasadu.

Autor:  kassoggy [ Neljapäev, 28 Veebr 2008 10:33 ]
Teema pealkiri: 

Otsesse soovitaks panna need Koduluxis müüdavad päiksepatareiga ja akuga aialambid. Hää ööse sadamasse sõita.

Autor:  poom [ Neljapäev, 28 Veebr 2008 10:41 ]
Teema pealkiri: 

Kooskõlastama peab http://www.vta.ee/atp/?id=1072 Eks see ole ka üsna loogiline, et päris oma suva järele igamees meremärke ei paigalda. Usun, et see eriti keeruline protsess ei ole. Targem ikka VTAst järele küsida.

Ma paneks ka kanalisatsioonitorud, üsna lihtne ja püsiv lahendus.

Autor:  Rehepapp [ Neljapäev, 28 Veebr 2008 10:49 ]
Teema pealkiri: 

Kadakas ajab igal juhul asja ära ja keegi ei tule virisema ka, et omavoliliselt navigatsioonimärgistust paigaldad. Ise tead ju niikuinii, kummalt poolt millist tutti sõitma pead, mis neist ikka värvida.

Päris korralikud toodrid saaks näiteks kanalitorudest küll, aga siis peaks seda põhimõtteliselt tõesti VA's kooskõlastama hakkama.
§ 2. Navigatsioonimärgistuse liigid
...
(4) Reglementeerimata navigatsioonimärgistuse hulka kuuluvad harrastusmeresõitjatele teenuseid osutavate paadisadamate ja lautrite navigatsioonimärgid. Reglementeerimata navigatsioonimärgistus ei tohi eksitada ega häirida liiklust üldkasutatavatel veeteedel. Reglementeerimata navigatsioonimärgistuse rajamine või paigaldamine tuleb kooskõlastada Veeteede Ametiga ja vajadusel on viimasel õigus teha ettekirjutusi navigatsioonimärkide oluliste tunnuste ja tehniliste näitajate muutmiseks.

Iseasi muidugi, kui suur on tõenäosus, et keegi kontrollib, mida sa oma õue all meres ujutad...

Autor:  ErkkiS [ Neljapäev, 28 Veebr 2008 12:53 ]
Teema pealkiri: 

No kui oma tarbeks oma lautrisse sõitmiseks tehtud märgistust peaks kuskil registreerima hakkama, siis äkki peaks ka teeäärsed helkuritega piimapukid ja postkastid maanteeametis üles andma? Et nagu liiklusmärgistus või nii.

Autor:  Tarmo K [ Neljapäev, 28 Veebr 2008 13:07 ]
Teema pealkiri: 

Kanalitorud on saadaval halli ja punakaspruuni värvi, peenemad ka valged. Kui nendest ehitada, pole see mingi navigatsioonimärgistus, mida registreerida. Ei pea ju hakkama roheliseks ja punaseks tegema. Ise saad aru ja näeb ka enam vähem viisakas välja. See oli ju eesmärk nagu ma aru sain. Ainus asi mille pärast keegi võiks viriseda on see, et mis prahti sa merre oled visanud.

Autor:  kassoggy [ Neljapäev, 28 Veebr 2008 13:12 ]
Teema pealkiri: 

Idee järgi peakski kogu märgistus, mis teevööndisse jääb, olema vastavas ametkonnas registreeritud. Piimapuki paigaldamiseks riiklikule maanteele peab ikka vat, et projekt olema. Võiks ju proovida kuhugi Tartu maantee kurvi peale näiteks seinapeegleid üles panema hakata ja seda veel teevööndist väljapoole. Arvan, et üsna pea on vastavast ametist tigedad mehed kohal. :D

1. leht 3-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/