Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 93 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: "Abistav käsi" keset merd hädasolijale?
PostitusPostitatud: Laupäev, 15 Mär 2008 11:53 
Eemal

Sõber hädas keset merd, täpsemalt Lohusalu all, täna ja nüüd ja praegu! Tuttuues mootoris tõrge. Piirivalve välja ei tule, väidavad, et pole nende teema, valvekaater Tallinnas ja nemad ei tule.Soovitasid kedagi erasektorist, 1000 eek tund kui uksest välja astub?
Kas nii ongi?Kuhu helistada ja abi saada sellises situatsioonis?
Äkki Kipperisse vabatahtlike abistajate list teha?

PS!Detailsema info situatsioonist saab kui mees koos alusega kaldal!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 15 Mär 2008 12:06 
Eemal
Kasutaja avatar

Ehk siis jälle seesama vana vabatahtliku päästeorganisatsiooni teema :!:
Leiduks keegi, kes viitsiks asjaga tegeleda, võiks sellise asja ikkagi moodustada - päästeoperatsionn läheks maksma ainult otseste kulude võrra - kütus, vajadusel pumba või generaatori rent vms.....
Kunagi kui ise hätta jääd, siis tead, et su enda hirmakallis omand saab ka vajadusel seltsikaaslaste poolt sadamasse ära aidatud.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 15 Mär 2008 15:34 
Eemal
Kasutaja avatar

Kui elu on ohus, siis peaks ikka piirivalve välja tulema. Täna veel Meremessil piirivalve boksis suure suuga räägiti mulle, et tulevad kohe appi , kui mingi jama on. Sain veel kleepsu ka, kästi armatuurile kleepida.
edit: selles päästeseltsis oleksin ise ka nõus osalema nõu ja jõuga, kui see peaks ükskord tehtama.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 15 Mär 2008 16:35 
Eemal

Kell on 16.35. Kuidas on olukord Lohusalu all? Kellel on infi?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 15 Mär 2008 16:42 
Eemal

Nii, hädalised merelt ära toodud oma jõududega.
Vaja oleks mereteadlikku ajakirjaniku abi, kes paneks asja mustvalgele, kuidas hädalised oma isikliku õlekõrrega ainult arvestama peavad, sest riikliku abi ei osutata.
50 65 671 saab juhtunu kohta lisainfi.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 15 Mär 2008 17:36 
Eemal

Kuna täna sai 4 inimest kesk merd ära pukseeritud, siis teeks otsa lahti:
Valmis tulema appi merel hädasolijatele: asukoht Vääna-Jõesuu ja selle ümbrus, paat pisike aga tragi;) Yam 330S+15hp mootor. tel:50 65 671.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 15 Mär 2008 18:04 
Eemal
Kasutaja avatar

Andres kirjutas:
Kui elu on ohus, siis peaks ikka piirivalve välja tulema. .

Piirivalve tuleb, isegi lendab kohale. Ainult, et tegu peab olema välismaalasega. Ärge unustage kus te elate.
Meie maal käivad ikka asjad nii, et võõraid orjatakse ja omasi kotitakse.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 15 Mär 2008 18:13 
Eemal

Maa sisse uppujate vabatahtlike päästjate list on küll olemas:
http://forum.4x4.ee/viewtopic.php?t=4960
Aga kummaline tõesti, kui piirivalve appi ei tule, kui oma paadiga keset merd abitult triivis oled
:roll:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 15 Mär 2008 18:27 
Eemal

Lgp. Piirivalvurid. Kas tõesti peab kellegi ohvriks tooma, enne kui te liigutate ennast? :(
Tegelikult oleks olnud võimalus oma mainet tõsta :!:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 15 Mär 2008 19:34 
Eemal
Kasutaja avatar

no aga see vabatahtlike päästjate ühendus on ju siin samas teemas tekkimas. kõik kes soovivad jagavad oma piirkonnad ja numbrid välja. edasi tuleb ainult merele minnes paber kaasa võtta kus kirjas inimeste numbrid kes hädas aitavad. küll pärast aega seda asja timmida ja ametlikuks ajada

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 15 Mär 2008 20:35 
Eemal
Kasutaja avatar

Selles loos on tegelikult mitu apsakat:

1. Piirivalvel ei ole ilmselt hetkel kaatrid sees ja Tallinnast oleks mõni talvine sõiduvahend liikuma hakanud. Peeti mõtetuks.
2. Küll aga peaks piirivalvel olema järelveetavaid veesõidukeid. Kui ei ole, siis oleks tagumine aeg hankida/parki uuendada.
3. Merel seisma jäänud mootor loetakse tegelikult raskeks laevaavariiks ja üldjuhul tähendab see, et inimeste elu on ohus. Eriti praeguse külmaga.
4. Piirivalve saaks selliste asjadega palju kergemini hakkama, kui ta teaks, kus keegi eraisik on valmis abikätt ulatama ja kas paat on vees või mitte. Kas on kiirelt vette viidav või mitte.

Sellised mõtted...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 15 Mär 2008 23:06 
Eemal
Kasutaja avatar

Kuna me teame, et Lohusalule lähedal asub Ämari lennuväebaas ja neil ON korralik kiirkaater treileril ja jeebu selle veoks, siis selle osa põhjaranniku jaoks võiks Kaitsevägi nüüd küll 24/7 valmis olla. See on minu-Sinu-meie raha ja mina näeks selle otstarbekat kasutamist ka SAR-süsteemi raames. Lisaks, sõjavägi PEAB suutma reageerida ohuolukorrale loetud minutitega ehk tänased hädalisel oleks pidanud saama päästetud maksimaalselt poole tunni jooksul. Kui oleks see paat olnud binlaadenid pisikese tuumakohvriga...

Tähendab, asi on otsesõnu persses siin Eestis. Usutavalt meremeeste uuriv ihuajakirjanik Küllike Rooväli võtab vaevaks Talle omasel teraval moel asja kajastada, see ei ole enam naljakas. Normaalses riigis oleks esmaspäev viimaseks tööpäevaks nii mõnelegi pagunitega seltsimehele... sest need hobusevargad käivad ju abistamas vaid teisi omasuguseid. Härrasmeestest kodanike (kodanlaste, isikliku veesõiduki omanike) mure on seltsimehele ju vastik tüütus... ja neid seltsimehi on meil ikka veel sitta kanti, eesotsas Tanki-Antsuga, kes vandunud igavest truudust Punaarmeele ja kommunismile.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 16 Mär 2008 10:15 
Eemal

See sinu-minu-meie raha läheb ju riigikogu palkade tõstmiseks enamasti. Kaitseväele tehakse eelarve ja see on mõeldud Iraaki-Afganistaani. Kuni meil esimest binlaadenit tuumakohvriga pole olnud, ei koti see asi siin kedagi. Mul kogu aeg selline tunne, et meil siin kohapeal on ainult õppelaager ja tegijad mehed on kõik binlaadeni käsilasi kantseldamas. Vabandan, kui ma nüüd kellelegi liiga tegin, andke mulle vastu pääd kui see asi niimoodi pole. :oops:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 16 Mär 2008 10:19 
Eemal

Priidult siin terav sõnavõtt, aga tõeteragi sees...Aga kuidas oleks, kui ajaks kõik sotsialismiehitajate nelja põlisvaenlase- kevad, suvi, sügis, talv-süüks? tegelt ju ka kliimasoojenemine, erekordselt soe ilma jääta talv. Igal kevadel on piirivalve pidanud tegelema hullude sikuskameeste armee päästmisega Peipsi järve jäält, tänavu vist pole vaja...aga lisanduvad uued probleemid- põhjarannikul varajased paaditajad, ja piirivalve raudlaevad välja tõstetud või muidu remondis.Aga neid treileripaate peaks ju olema, looduskaitsjatel ja inspektoritel ja päästeametil ja üks on kindlasti tallinna lennuväljal, seks puhuks, kui keegi Ülemistesse peaks plartsatama!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 16 Mär 2008 10:29 
Eemal

Sõbrad, minu meelest on siin nüüd küll vähe lahmimiseks läinud.

Ei ole ise kokku puutunud aga olen kuulnud, et
Piirivalve päästab tasuta merehädalised siis kui elud ohus.
Vinnab kopteri peale või mis iganes. Alus jääb siis merele.
Kogu hädas oleva materiaalne vara päästmisega tegeldakse raha eest
ja olen ka mina kuulnud Piirivalve kaatri 1000 kroonisest töötunnist.
Minu teada tuleneb see Piirivalve ette seatud ülesannetest.
Ja ma usun, et üks Piirivalve kaatri/laeva töötund ON kallis.

Kas ma saan õigesti aru, et antud juhtumil Piirivalvega ühendust võttes öeldi, et elud pole ohus ja tasulist pukseerimisteenust selle raha eest ei soovita tellida?

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 93 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: