Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 93 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 27 Mär 2008 14:12 
Eemal
Kasutaja avatar

minu idee selline, süsteem oleks ju iseenesest pea tasuta ja töötaks. kõik kes soovivad abiandjateks lisatakse listi. piirivalve või päästeteenistus saab listi. kui kellelgi midagi juhtub siis helistab sinna. vastavalt olukorrale hindab ametkond ohtu ja kui seda ei ole siis saadab listi sõnumi. kõik saavad sõnumi abivajaja asukoha ja teema kohta mida vajatakse. kui nüüd keegi otsustab appi minna saadab vastussõnumi, et mina lähen (abivajaja saab ju ka sellisel juhul aluse ja omaniku nime ja tel numbri, et soovi korral juba ise asja arutada). see sõnum saadetakse samuti kõikidele listis olnutele ja kõik saavad ju teada, et abi on teel ja ei hakka kümme masinat appi tormama. kui aga näiteks kindla aja (määratakse näiteks 20 minutit) jooksul vastussõnumit ei tule siis ametkond teab, et peab ise minema. lihtne labane süsteem mis peaks ju väga eduliselt toimima. kui praegu on nii et ei saa kedagi appi siis lihtsamate asjade puhul suvel on vähemasti pooltel sündmustest võimalik vabatahtlike kasutada. kui asi juba käima läheb siis võib ju mingit edevamat süsteemi aretama hakata

Viimati muutis vuss, Neljapäev, 27 Mär 2008 20:46, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 27 Mär 2008 15:06 
Eemal
Kasutaja avatar

janno kirjutas:
Mina eelistaks sellist vahetut suhtlust koos kohese tagasisidega kindlasti sellele, et saadan SMS-i ning siis ootan, et äkki võtab keegi minuga ühendust.
Eks see ole natuke maitse asi. Mina näiteks eelistaks, et info liiguks ühte konkreetset kanalit pidi ja ma ei peaks muretsema, kas ma ajasin nüüd mõne mehe saunast või naise kaisust välja oma telefonikõnega. Ühelt konkreetselt suunalt tulevaid teated võib juba igaüks filtreerida vastavalt oma soovidele.

janno kirjutas:
Kui palju üldse neid kõnesid tervikuna võib tulla? Ma ei usu millegipärast, et kartus selle kohta, et pidevalt tuleb hakata mingite mõtetute kõnedega tegelema väga põhjendatud oleks.
Mnjah, võibolla tõesti ma hindan võimalike kõnede hulka tugevalt üle. Paar juhust suve jooksul pole muidugi kellelegi probleemiks isegi kui need juhtuvad väga ebasobivatel aegadel.

Kokkuvõttes, nii nagu mingi teavitussüsteem ei välista tõelise merepääste organisatsiooni teket, ei välista ka lihtsa nimekirja olemasolu natuke põhjalikuma süsteemi teket. Mingi nimekiri siin teema alguses juba hakkas moodustuma ja see on ju igati positiivne. Ehk paneb Kipper selle mingil hetkel ka kuskile ühte kohta kokku. Aga kui keegi suudaks veel tõhusama süsteemi käima lükata, siis seda uhkem ju.

janno kirjutas:
Mulle meeldib väga Madis16-e mõte, mida ta siin foorumis on korduvalt välja öelnud (Kirjutan oma mälu järgi, täpset sõnastust ei hakka otsima)- Kõik merel liikujad on minu sõbrad.
Sellele lausele tuginedes - minule ei ole sõprade telefonikõne kunagi koormaks. Minu arust oleks hea, kui seda mõtet saaks juurutada mereteedel ka laiemalt. Liiga idealistlik? :?
Võibolla ongi veidi liiga idealistlik, aga juurutama peaks ikka :)

vuss kirjutas:
kõik kes soovivad abivajajateks lisatakse listi. piirivalve või päästeteenistus saab listi.
Heh, abivajajaks ei soovi meist vist keegi :P

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 27 Mär 2008 15:41 
Eemal
Kasutaja avatar

Nagu ma varemgi meelde tuletanud head meretava: suhtu teistesse veelviibijatesse sõbralikult ja siis suhtutakse ka sinusse samamoodi.

Aga leidsin ka ühe seaduse:

HÄDAOLUKORRAKS VALMISOLEKU SEADUS

https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp ... 40!pr28lg2

Ei sõnagi vabatahtlikest ega nende organisatsioonidest...
Sõna vabatahtlik seoses päästmisega on riigiteatajast üsna raske leida, Ohvriabi seaduses olemas, abipolitseiniku seadus ka kuidagiviisi, aga mujal...

Näiteks Lennuohutust mõjutavast juhtumist teatamise korras on viidatud:

Tsiteeri:
§6. Teatamine vahejuhtumist
(6) Lõike 2 punktis 7 nimetatud teatamiseks on tsiviillennunduses tegutseval ettevõttel ja mittetulundusühingul otstarbekas luua vabatahtlik lennuohutust mõjutavast juhtumist teatamise süsteem.

Hädaolukorraks valmisoleku seaduse määrus:
Hädaolukorrast teavitamise kord ja nõuded edastatavale teabele
Vastu võetud Vabariigi Valitsuse 20. mai 2002. a määrusega nr 166 (RT I 2002, 43, 279), jõustunud 1.06.2002
Tsiteeri:
§6 (3) (3) Riigiasutused ja riigiosalusega aktsiaseltsid teavitavad Siseministeeriumi teabe- ja analüüsiosakonda järgmistest hädaolukordadest:
---
9) Päästeasutused ja nende kohalikud asutused:
–loodus- ja tehnogeensed õnnetused;
–tulekahjud ja plahvatused;
–transpordiõnnetused ja -avariid;
–paikkonna keemiline, bioloogiline või radioaktiivne saastumine;
10) Piirivalveamet:
–relvastatud konflikt riigipiiril;
–massiline riigipiiri ebaseadusliku ületamise katse või selle oht;
–ulatusliku merereostuse avastamine sise- ja territoriaalmeres ning majandusvööndis;
–looduslikud või tehnogeensed õnnetused riigipiiril ja piirivalve tegevuspiirkonnas;
–laevaõnnetus või selle oht;
–inimeste massilise hukkumise oht jää lagunemisel;
–rahumeelse läbisõidu reeglite eiramine välisriigi sõjalaeva poolt;
–lennuõnnetus või selle oht;
----
17) Veeteede Amet:
–õnnetused ohtlike kemikaalide käitlemisel laevadel;
–laevaõnnetus või selle oht;
----
https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=12789833

Ei ole vabatahtlikke kuskil... Igasugu päästmisega tegelevad ametnikud inimlikult on vabatahtlike süsteemiga nõus, aga kui tegutsema hakata, siis ükski seadus ei kohusta ega toeta koostööd vabatahtlikega... Või ma eksin?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 27 Mär 2008 16:16 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Rehepapp kirjutas:
Kokkuvõttes, nii nagu mingi teavitussüsteem ei välista tõelise merepääste organisatsiooni teket, ei välista ka lihtsa nimekirja olemasolu natuke põhjalikuma süsteemi teket. Mingi nimekiri siin teema alguses juba hakkas moodustuma ja see on ju igati positiivne. Ehk paneb Kipper selle mingil hetkel ka kuskile ühte kohta kokku. Aga kui keegi suudaks veel tõhusama süsteemi käima lükata, siis seda uhkem ju.

Esimese variandi algatus on tehtud: http://foorum.kipper.ee/viewtopic.php?t=2674
Kas sobib nii? Kogume hulga andmeid kokku. Siis tekib ehk mõtteid, et kuidas saaks sellele infole parema kuju anda!?

Las need, kes siia juba info üles panid, sisestavad oma andmed sinna uuesti ja vastavalt nendele punktidele. See on kasulik selleks, et siis jääb neil oma postituse juurde nupp Muuda - hea hiljem seal andmeid muuta (näiteks telefoninumbrit). Kui mina paneks nad sinna, siis neile Muuda nuppu ei jääks.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 28 Mär 2008 13:10 
Eemal
Kasutaja avatar

Samal teemal:

Merepääste - SAR (Search And Rescue)
http://www.foorum.kipper.ee/viewtopic.p ... sc&start=0

Vabatahtlik Reservpäästerühm otsib uusi liikmeid
http://www.foorum.kipper.ee/viewtopic.p ... 28a11058fa

Kaitseministeerium soovib anda merepääste õhujõudude hallata
http://www.foorum.kipper.ee/viewtopic.p ... p%E4%E4ste

On mõeldud koostööle päästeteenistusega, piirivalve merepäästega, merepäästeühinguga, vabatahtliku reservpäästerühmaga, kaitseliidu meredivisjoniga, punase ristiga ja kellega-millega iganes. Lisaks esitatud juba tegutsevad ideed naaberriikidest (Meripelastusseura).

Ressursse kogu merepääste osas on tegelikult palju (+ merevägi, veeteede amet koos VTS-keskusega, lootsilaevad, kalalaevad jm), aga nüüd ei ole kedagi, kes kogu infovahetus- ja tegutsemissüsteemi üles ehitaks. Naaberriikidega on koostöö konkreetsem, kui me enda riigis sees.

Eesti Mereakadeemias on algusjärgus rahvusvaheline projekt, mis peaks merepääste koostöö osa tunduvalt parandama.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 28 Mär 2008 14:23 
Eemal
Kasutaja avatar

Paksu kommentaari peaks sealt http://foorum.kipper.ee/viewtopic.php?t=2674 üle kolima siia, kus toimub arutelu.
Kipper, ehk lisad reg lehele esimesse postitusse veelkord selgituse et
tegemist on vabatahtliku abilistiga (pääste on ehk tõesti liiga pretensioonikas), kus registreerunud on võimalusel valmis üksteist abistama. Listi liikmed ei võta endale mingeid siduvaid kohustusi.
Tegemist ei ole abiga olukorras kus inimeste elud on ohus või kui abi osutamine võib kuidagi ohustada abistajat või teisi merel liiklejaid.
Listi liige tuleb appi, kui selles on sidevahendite teel omavahel kokku lepitud ja kui seda ei takista ilmastikuolud, tehnilised rikked vm mõjuvat.

Paksu mainitud merepääste MTÜ-l peaks olema antud listi tekkimise üle heameel. Vaata kui palju huvilisi lisandub.
Muuseas, Revali Merekooli alt on seda MTÜ tegevust väga raaske leida. Otsing "merepääste ühing" ei anna ka tulemust.
Ja kui sellest ühingust abi saab, siis pange palun end ka sinna listi kirja.
Sellest listist võib ju ka samm-sammult kujuneda vabatahtlik päästeorganisatsioon. Esmalt oleks vaja pakkuda huvilistele koolitust.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 28 Mär 2008 14:46 
Eemal
Kasutaja avatar

Kas keegi omab infot, mis üldse selle Revali juures tegutseva Merepäästeühinguga toimub? Kodulehel on viimased uudised poolteist aastat vanad, kas lihtsalt pole ressurssi veebilehe ülalpidamiseks või on kogu üritus välja surnud?

Kui see organisatsioon endiselt toimib, siis ma ei näe küll mingit mõtet hakata veel mõnda paralleelset üksust looma, huvilised võiks pigem oma jõud rakendada olemasoleva organisatsiooni täiendamiseks. Eks sama asja on ju ennegi arutatud, aga jõudnud pole see miskipärast kuhugi.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 28 Mär 2008 15:06 
Eemal

Härrased!
Soovitan veelkord hästi tähelepanelikult lugeda Soomes tegutsevast RIIKLIKUST vabatahtlike merepäästeseltsist:
www.meripelastus.fi/en/main.html
ja nüüd läheksime asjaga edasi...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 28 Mär 2008 21:58 
Eemal
Kasutaja avatar

Finnish Lifeboat Institution was founded 1897. Nii et meil veel päris pikk tee käia.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 04 Mai 2008 11:05 
Eemal
Kasutaja avatar

Ei saa öelda, et piirivalve kasutu organisatsioon oleks :

http://www.epl.ee/artikkel/393963

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 17 Mai 2008 11:45 
Eemal
Kasutaja avatar

Võimaluse korral pakun oma abikäsi Harjumaalt appitõttavasse kaatrisse.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 18 Mai 2008 21:38 
Eemal

Mismõttes piirivalve ei tule välja? :S Mina olen ka kuulnud, et piirivalve just selliste asjadega peaks tegelema..

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 30 Mai 2008 15:25 
Eemal
Kasutaja avatar

hunditydruk kirjutas:
Mismõttes piirivalve ei tule välja? :S Mina olen ka kuulnud, et piirivalve just selliste asjadega peaks tegelema..

Naiivitar. :D

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 10 Juun 2008 21:03 
Eemal

Seekord läks piirivalve appi.
Laupäeva hilisõhtul pukseeriti Dirhami sadamasse Osmusaare juures mootoriga jänni jäänud 10m kaater, pardal 2 eestlast.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 11 Juun 2008 08:21 
Eemal
Kasutaja avatar

erikuradikinomees kirjutas:
Seekord läks piirivalve appi.
Laupäeva hilisõhtul pukseeriti Dirhami sadamasse Osmusaare juures mootoriga jänni jäänud 10m kaater, pardal 2 eestlast.

viited juurde:
1) 2 inimest - mootoririke http://www.pv.ee/index.php?page=163&act ... le_id=1356
2) 2+4 inimest - jaht madalikul http://www.pv.ee/index.php?page=163&act ... le_id=1358

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 93 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: