Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 15 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Läänemeres jäi kadunuks üle parda kukkunud kapten
PostitusPostitatud: Teisipäev, 05 Aug 2008 14:09 
Eemal
Kasutaja avatar

Päästevest oleks aidanud!

postimees.ee kirjutas:
Täna öösel Läänemeres tormi kätte jäänud Vene jahi kapten kukkus väidetavalt üle parda ja on siiani kadunud.

Venemaa Peterburi jahtklubile kuuluv alus Bajaan saatis välja hädasignaali täna öösel, kui asus Rootsi pääste-otsingupiirkonnas, teatab lenta.ru viitega Interfaksile.

Jahi juurde sõitnud kaubalaev võttis pardale kuus meeskonnaliiget ning suundus edasi Hollandi sadama Rotterdami poole.

Meeskonna teatel kukkus tormi ajal üle parda kapten, kel ei olnud päästevesti seljas. Meest pole siiani leitud. Peterburist Hamburgi siirdunud jaht triivib praegu vabalt.

Peterburi agentuuri fontanka.ru teatel oli aluse nimi Bojan ning see ei kuulunud mitte Neevalinna jahtklubisse, vaid kasutas selle kaid.

Viide: http://www.postimees.ee/?id=24772

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 05 Aug 2008 17:28 
Eemal
Kasutaja avatar

Rootsi lõunaranniku äärest leiti veel üks hulpiv saksa jaht, katkise mastiga. Kedagi sees ei olnud.
Jaht olevat kuulunud ühele sakslasele kes üksi Taani poole oli purjetanud.
Jahis oli sees elekter ja autopilootki oli peal.

Pilt ka Rootsi rannikult : http://www.hamnen.se/images/stories/nyh ... rak448.jpg

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 05 Aug 2008 18:23 
Eemal
Kasutaja avatar

Jahtkapten Konopatkini otsingud lõpetati.

http://www.postimees.ee/?id=24865

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 05 Aug 2008 18:26 
Eemal
Kasutaja avatar

Sakslase jahi pilt on siin.

Pilt

http://www.postimees.ee/?id=24885

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 05 Aug 2008 22:15 
Eemal

Päästevest poleks aidanud.
Sellist juttu võib ajada, kui pole jahiga/mistahes alusega avamerel/ookeanil tõelises tormis olnud. Lapsejutt.
Päästevest aitab ehk ainult laipa leida. Ja seegi võimalus on suht väike.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 05 Aug 2008 23:29 
Eemal

paha ilmaga pange selga päästevest ja kinnitage kindel ohutusots (lifeline=eluliin) laeva külge. meie rahvas muidugi naerab ja sülitab kõigi pääste ja ohutusvahendite peale, aga neist on kasu.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 05 Aug 2008 23:30 
Eemal
Kasutaja avatar

Ma ka muudkui loen ajudeta riigiametnike, lauslollide miilitsate ja tittajakirjane ülistavaid oode päästevestile. Need sitarattad pole vist üle poolemeetrist lainet näinud...
Tormis aitab vaid ja ainult iseenda konkreetne kinnisidumine aluse külge ja nii lühikese ohelikuga, et reelinguni ei ulata. Ehk lifeline. See on tõesti "eluliin", sama, mis meil siia ilma tulles oli 9 kuud nabanöör emaga ühenduses olemiseks.
Ei salga, et olen seda vääääga harva kasutanud ja sedagi vaid kusepeatuseks aga vist ikkagi rohkem, kui päästevesti. Seda kasutan ma magamismadratsina. Üksi sõites olen ikka endale miskit ümber tõmmanud, elus püsimine pole häbiasi. Mitmekesti olen lootnud sõpradele, tea, kui mõistlik see muidugi on.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 06 Aug 2008 06:32 
Eemal
Kasutaja avatar

ex SUURLAID kirjutas:
Päästevest poleks aidanud.

Ei saa nii väita. Seda ei tea kunagi, mis siis oleks olnud, kui päästevest seljas. Ma isegi lappajaga tormi jalgu jäänud ja üle parda lennanud(kindlasti mitte nii suure), kuid tänu päästevestile leiti mind ligi pool miili eemalt.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 06 Aug 2008 07:04 
Eemal
Kasutaja avatar

Päästevest annab tormiga ühe õhkõrna õlekerrekese juurde. Peamiselt selle, et vettekukkunu on vesti ereda värvi tõttu kergemini märgatav ja jälgitav. Olen ka üsna kindel, et tormiga üle parda kukkunu leidmine ja elusalt pardale saamine on üsna nullilähedane üritus. Kui laine on ikka juba üle meetri, siis kõik tekil ukerdajad peaksid olema ohutusvööga kinni. See on kõige kindlam lahendus, päästevest kergendab ainult laiba leidmist. Proovige 1,5m lainega mõni ujuv vidinas üle parda visata ja see pärast kätte saada. Üsna lootusetu üritus, mis veel siis, kui laine on 5 ja rohkem meetrit.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 06 Aug 2008 07:29 
Eemal
Kasutaja avatar

Eks sõltub olukorrast. Kui kopter tunni jooksul taevas tiirutamas oli, siis oleks vesti helkuritest või tulukesest abi võinud olla küll. Ma sain aru, et abi tuli üsna kiiresti.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 06 Aug 2008 08:28 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

PriitV kirjutas:
Ma ka muudkui loen ajudeta riigiametnike, lauslollide miilitsate ja tittajakirjane ülistavaid oode päästevestile. Need sitarattad pole vist üle poolemeetrist lainet näinud...

Veeteede Amet võtab väikelaevnikud pihtide vahele

Päästevest on oluline. St päästevesti peab kandma! Aga sõge äärmuslikkus on pime!! Tõsi ta on, et meie rahval on tänu ajaloole halb väikelaevanduse praktika, suhtumine teemasse. Aga elu paramatus on, et inimene ei ole täiuslik "masin" - ta on ekslik (ka riskija) ja seetõttu jääb alati surelikuks (neid/meid hukkub - iga päev). Ükski seadus ega ametnik ei pane sellele piiri. Kellel isemõtlemine puudub, siis neile on teavitustööst kasu, aga kunagi ei ole võimalik saavutada totaalset/ideaalset olukorda - sellest tuleb aru saada ka ametnikul.
Kuskil teemas viidatud looduskaitse versus Villise-mehed ei olnud minu arust nähtud tingimustes vesti mittekasutamine probleem. "Nui neljaks" nõudmised ja järgimised on elukauged. Mina usun mõistlikkusesse, kogemustesse ja alahoidu.

Kipper - Beneteau 7,5 peal vestiga iga ilmaga, Beneteau 34,7 peal pole veel kordagi pannud (kuigi vest pardal olemas ja ka enda vest kaasas). Näete ju erinevust?

PS. Loodan, et selles kirjutises ja Kipper.ee ePoe päästevarustuse müügis ei nähta vastuolu. Kui keegi näeb, siis lugegu esimest kahte lauset uuesti.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 06 Aug 2008 09:17 
Eemal
Kasutaja avatar

Kunagi pukseri ("Sulev") peal pootsmanina, käisin ka veebruari kuus keset Baltikumi 5-6m lainega öösel üle parda (päästsime ühte parsat, ja laev lihtsalt kadus alt ära). Poleks korkvesti (veneaegne n.n. töövest) puhvaika all olnud, siis ma seda teksti siin ei kirjutaks.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 06 Aug 2008 11:20 
Eemal
Kasutaja avatar

Aurora kirjutas:
Rootsi lõunaranniku äärest leiti veel üks hulpiv saksa jaht, katkise mastiga. Kedagi sees ei olnud.
Jaht olevat kuulunud ühele sakslasele kes üksi Taani poole oli purjetanud.
Jahis oli sees elekter ja autopilootki oli peal.

Pilt ka Rootsi rannikult : http://www.hamnen.se/images/stories/nyh ... rak448.jpg

Pildil ju suisa mitu purjekat!!!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 06 Aug 2008 14:17 
Eemal
Kasutaja avatar

Jah , pilt on Arildist, Höganäsi lähedalt, kus korraga oli kivisel rannal 3 jahti.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 06 Aug 2008 18:15 
Eemal

Kohe huvi pärast tahaks teada, kas pinnaltpäästjad ka miskist statistikat teevad, kui paljud veest välja tõmmatud 100N päästevestiga uppunud on näoga ülespoole?

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 15 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid