Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 31 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Skuutrid (jetid) ülbitsevad Emajõel
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 01 Okt 2008 08:22 
Eemal

alles Kabinas oli üks laks ega järgmine tulemata jää!!!! http://tartu.postimees.ee/011008/tartu_ ... 342590.php

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 01 Okt 2008 11:54 
Eemal
Kasutaja avatar

Hakkasin huvi pärast selle kohta inffi taga ajama, a la, et kui nii suur seltskond koos, peab netis mingisugunegi jälg ju selle organiseerimise kohta olema. http://foorum.ejml.ee/viewforum.php?f=8 on selle kohta lausa mitu teemat. Ei ole minu asi ega huvi kindlaks teha, kes oli süüdi ja kes süütu, aga suhteliselt selge on see, et taoliste vahejuhtumite tõttu meie riigis, olemegi varsti olukorras, kus isegi varbaga vee katsumine on regelementeeritud ja lõputute seadustega kindlaks määratud. Kui mingi seltskond otsustab, et kõik, mis pole otseselt keelatud, on lubatud, poegib taoline olukord taas uued ja karmimad seadused, mis eelkõige korrektset kodanikku ahistavad. See, kes aga otsib kõverteed, leiab selle ikkagi.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 01 Okt 2008 15:39 
Eemal

Härrased!
Skuuter on päramootoriga võistlusmootorpaat!
Glisser on samasugune võistluspaat, aga sisemootoriga!
Jet on propulsiooniseade (vene keelne vaste vodomjot)!
Nimetagem siis ikkagi õigete sõnadega: kas
a) jetiga väikeseks mootorpaadiks
b) vesimotorolleriks
või
c) pakkuge veel nimesid välja!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 01 Okt 2008 16:21 
Eemal
Kasutaja avatar

Tekitasin nimede/nimetuste/terminite kohta eraldi teema, et ma käesolevas teemas ise väga teemast mööda ei paneks.
http://foorum.kipper.ee/viewtopic.php?t ... highlight=

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 01 Okt 2008 17:57 
Eemal
Kasutaja avatar

ma võin omadest kogemustest kinnitada, et ka võistlusmootorpaadid laiavad emajõel. umbes kuu aja eest püüdsin Ihaste all, kenasti ankru peal olles tonkaga latikat, kui miski ES- numbriga jubekiire mootorpaat mind alla ajada üritas ja viimasel hetkel ära keerata jõudis. VTAst uurides sain teada, et ES märgistust antakse veemotoliidu paatidele vms.

VA link siin:
http://www.vta.ee/atp/?id=3799

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 01 Okt 2008 18:51 
Eemal
Kasutaja avatar

ES numbrite kohta oleks ka siit uurides targemaks saanud. Nende väljaandmisega tegelevad meil mõlemad härrad Jõul'id ja neid on välja antud üle Eesti umbes paarkümmend tükki. Julgen väita, et tean neid kõiki ja kui Sa natuke seda paati kirjeldaksid (värv, mootor jne.), saaksin selle kurjategija käest otse küsida ja süü korral vabandused edastada.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 01 Okt 2008 19:12 
Eemal
Kasutaja avatar

Tjah, ilmselt sellised juhtumeid tuleb ka edaspidi ikka ette. et keegi keerab punni põhja "seepärast et ta saab".
Lihtsalt natuke rohkem kängus inimesed teevad seda piiratud vaateväljas, piiratud reeglitega ja muudel lollidel tingimustel - mis tegelikult küll tema enda tervise ohtu seavad.

Aga võibolla muidu ta adrenaliini ei suudagi kuskilt välja pigistada kui enda ja teiste elu ja tervise piirimail. Masendav igaljuhul. Oma elu ja tervise üle tahaks ikka ise otsustada.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 01 Okt 2008 19:37 
Eemal

Küsiksin mis kuupäeval siis intsident hr. vahva madrusega juhtus. 31.08. see tõenäoliselt ei olnud, kuna sel kuupäeval viibis enamus sõidukorras olevaid ES-kaatreid terve päeva Võrus võistlustel. Samuti võiks ära mainida kuidas olukord siis välja nägi, kus paiknes vahva madrus jõe peal, kust tuli kaater jne. Ja samuti nagu hr. kodanik juba ütles, piisab kui kannatanu mäletab kasvõi kaatri värvi, kleebiseid, mootori tüüpi jms. ja kaater saab tuvastatud kuna tõenäolisi variante on vähe. Tundes samuti kõiki ES kaatrite omanikke, tunnen momendil ennast samuti puudutatuna ja julgen väita, et kindlasti ei käi nad jõe peal "laiamas". Seetõttu olen huvitatud tõe jalule seadmisest ja väidetava süüdlase süü korral vabandused saavad edastatud hr. vahva madrusele.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 01 Okt 2008 20:06 
Eemal
Kasutaja avatar

võib-olla oli 30ndal või 29ndal. küsimuse VA-le panin üsna kohe peale jõelt tulekut...
kaatri marki ei mäleta - polnud võimalust ja aega uurida. miski heledam oli, 2 meest sees, ES ja miski number külje peal. kas meestel ka rullis nokkadega mütsid peas olid, ei jõudnud samuti uurida. mul oli nende käigulaine tagajärgede korraldamisega piisavalt tegemist.

asusin ihaste all miskis käärus, savijõest allavoolu pika sirge lõpus. ja olin ankrus, sestap liikumisvõimetu.

kas kurvilisel emajõel peab suure kiirusega liiklema? võistlusi tol hetkel ilmselt sellel jõelõigul ei toimunud. kellel ja milleks oma veeliikuri kiirust demonstreerima pidi, ma ei tea. minu hinnangul oli sõidukiirus ilmselgelt liiga suur. jõel asus peale minu veel teisigi paate, osad triivis, osad ankrul.

vabandusi ma ei oota. minu kommentaari eesmärk oli teisi emajõel liiklejaid hoiatada.
veemotosportlastel palun olla ettevaatlikum. selliste kiiruste ja sõidustiili juures on õnnetused kerged tekkima. ka rallimehed ei sõida ju igapäevaliikluses võimete piiril...

ehk on aeg käes ka ametimeestel miski kiirusepiirang emajõele paika panna, vähemasti tartu-ligidaste jõelõikude jaoks.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 01 Okt 2008 20:09 
Eemal
Kasutaja avatar

Samas, ma võin olla väga ebapopulaarne aga minu arust ei peaks igasugused kalalollid Emajõel molutama!!! Ja kuigi nii esivanemad kui ise ka tegelenud sõudespordiga, ning õepoiss samaga Tartus, ei pea ka õigeks akadeemiliste ukerdamist igal pool.
See on sama, kui kestahes hobiga tegeleja nõuaks õigust keset Tartu maanteed oma harrastusega tegeleda, ketivenitaja sõidaks 40 km/h keset sõidurida jne. Mina paneks väga konkreetselt paika, KUS sel veetrassil võib ankrus seista, kala püüda ja üle paari meetri kaldast kaugemale ujuda, vastava info avalikult välja ja vastavad märgid kallastele.

Linnavahel kihutamise keeld on normaalne aga 30 km/h kogu pikkuses järjekordne looduspedede kuritegelik mahhinatsioon. Lisaks, kus peaks Eesti veemoto mehed ometigi treenima??? Peale Kanteri, purjetajate, mõne rallimehe ja krossipoiste vaat et ainsad, kel on mingisugunegi sportlik maailma/Euroopa tase! Kui kihutas ES paat, siis las olla. Tulemuste korral oleme kõvad mehed vastu rinda taguma - Eesti Mees tegi! - aga KUIDAS selle tulemuseni jõutakse? Mõnikord tuleb ka kannatada. Mootorisport pole kettaheide, mida võid tagaõues heinamaal teha.

Sõudjad on veel omaette teema, neile oleks tõesti kanalit vaja. Üle 2,1 km kanalit pole, seega piisaks, kui sõudjad võiks sellisel pikkusel Emajõel treenida, kuniks sinna valitud Ihaste sohu ometi kanal tuleb. Sellel lõigul üldse kiirus 5-10 km/h ja igasuguse laine tekitamise keeld.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 01 Okt 2008 20:19 
Eemal
Kasutaja avatar

Mina paneks väga konkreetselt paika, KUS sel veetrassil võib veemootorispordiga tegelda, vastava info avalikult välja ja vastavad märgid kallastele. Kvissentali alla, näiteks...

kalamehi on kordades rohkem kui veemootorisportlasi. demokraatia, enamuse tahe, you know...

anne kanali peal oli ka teisi päris kena hiljuti kihutamas näha.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 01 Okt 2008 22:09 
Eemal
Kasutaja avatar

See jutt, et kiirust piiravaid märke pole, minu teada küll paika ei pea. Pead just pandiks ei pane, aga mälus on, et Võrtsu ääres S-Emajõe silla juures on 30 piirangu märgid suurelt üleval. Lähen laupäeval "kalalolli" mängima ja kontrollin üle.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 01 Okt 2008 22:33 
Eemal

PriitV kirjutas:
Samas, ma võin olla väga ebapopulaarne aga minu arust ei peaks igasugused kalalollid Emajõel molutama!!! Ja kuigi nii esivanemad kui ise ka tegelenud sõudespordiga, ning õepoiss samaga Tartus, ei pea ka õigeks akadeemiliste ukerdamist igal pool.
See on sama, kui kestahes hobiga tegeleja nõuaks õigust keset Tartu maanteed oma harrastusega tegeleda,

Põha müristus PriitV, mis Sul viga on, et sa ikka, alati ja järjekindlalt kogu maailma vastu oled ? Kas Sa järgmine kord väidad, et igasugused "purjelollid" ei peaks oma hobiga tegelema keset "Kihnu maanteed" ? Ja jumal hoidku, kui kui mõni neist "ukerdab" ennast vastutuult kodu poole ja segab kang põhjas kimavat mootorivenda ?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 02 Okt 2008 00:14 
Eemal

PriitV kirjutas:
See on sama, kui kestahes hobiga tegeleja nõuaks õigust keset Tartu maanteed oma harrastusega tegeleda, ketivenitaja sõidaks 40 km/h keset sõidurida jne. Mina paneks väga konkreetselt paika, KUS sel veetrassil võib ankrus seista, kala püüda ja üle paari meetri kaldast kaugemale ujuda, vastava info avalikult välja ja vastavad märgid kallastele.

Linnavahel kihutamise keeld on normaalne aga 30 km/h kogu pikkuses järjekordne looduspedede kuritegelik mahhinatsioon. Lisaks, kus peaks Eesti veemoto mehed ometigi treenima??? Peale Kanteri, purjetajate, mõne rallimehe ja krossipoiste vaat et ainsad, kel on mingisugunegi sportlik maailma/Euroopa tase! Kui kihutas ES paat, siis las olla. Tulemuste korral oleme kõvad mehed vastu rinda taguma - Eesti Mees tegi! - aga KUIDAS selle tulemuseni jõutakse? Mõnikord tuleb ka kannatada. Mootorisport pole kettaheide, mida võid tagaõues heinamaal teha.

Sõudjad on veel omaette teema, neile oleks tõesti kanalit vaja. Üle 2,1 km kanalit pole, seega piisaks, kui sõudjad võiks sellisel pikkusel Emajõel treenida, kuniks sinna valitud Ihaste sohu ometi kanal tuleb. Sellel lõigul üldse kiirus 5-10 km/h ja igasuguse laine tekitamise keeld.

Igasugused rikkujad olid, on ja ilmselt ka jäävad - ei suudeta neid ju maa pealgi ohjeldada.

Jah, minu poolest motomehed las kihutavad - ainult tehku seda võimete piires (et ei oleks "võsaniitmist" jms), nende käigulaine mind ei häiri. Kui nad suudavad sõita Tartust Võrtsuni ja seda mitu korda päeva jooksul, siis äkki nad selle tiiru jooksul leiavad hoopis aega, et Võrtsul kimada? Seal ju ruumi küll. Samas, jah, Emajõgi on nii mõnusalt käänuline :) Ei imesta, kui mõni varsti autorullnokkadest eeskuju võtab ja paneb oma künale sildi "selles paadis surrakse mehena" :D

Kalamehed las samuti olla. Küll aga, jah, on paadiga kalal olles ohutum pugeda kaldaäärsesse rohtu ja mitte jääda ankrusse kusagil käänukoha siseküljel.

Tegelikult veemotomehed ei tundu olevat nii hullud kui muud motoloomad. Kui mina aerutamistrennis käisin, siis üks motoloom uhas lihtsalt minust paari meetri pealt mööda, teine kasutas suurel kiirusel möödasõiduks 10-15-meetrist ala minu ja kalda vahel (pagan, sõitku jõe poolt ikka!) ja olin tunnistajaks ka napikale, kus peale Emajõe maratoni paate ja süstasid täis Kvissentali sadama ees tuustinud veelauduritest üks oleks peaaegu otsa lennanud parajasti sinna saabuvale rahvapaadile. Suht õigel hetkel oskas mees veel nöörist lahti lasta ja kõrvale pöörata.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 02 Okt 2008 07:21 
Eemal
Kasutaja avatar

Peaks siia lisama veel, et osasid kalamehi vaadates tundub, et nad otsivad ise surma. Pole üldse harv nähtus, kui jõekäänaku tagant tulles avastad ees keset jõge RISTI ankrusse pandud kalameeste paadi. Ok, mul väike ja aeglane küna, saan pidama, aga kui tuleb ikka korralikum kaater (jet jne.) kasvõi selle lubatud 30 km/h, siis läheb ikka rabelemiseks küll. Kuna tegemist on ikkagi laevatatava veekoguga, siis võiksid ka kalamehed arvestada teiste liiklejatega.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 31 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid