Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 37 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: A4 ja lamineeritult
PostitusPostitatud: Laupäev, 06 Mai 2006 14:33 
Eemal
Kasutaja avatar

PriitV kirjutas:
..... 12 korda 4 A4 formaadis külge või 2 A3 külge.

Tee paari popima liiklemise koha sadamad-sissesõidud ja lähimad lahed
A4-le ja lamineeri ära ning serva jäta köitmisruum ja müüd kui sooja saia.
Lamineeritud pinnale miski vildikaga sirgeldada ka toredam ja kustutamine toimub kergesti...

Viimati muutis suwa, Esmaspäev, 08 Mai 2006 09:30, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: A4 ja lamineeritult
PostitusPostitatud: Pühapäev, 07 Mai 2006 17:23 
Eemal
Kasutaja avatar

suwa kirjutas:
Tee paari popima liiklemise koha sadamad-sissesõidud ja lähimad lahed
A4-le ja lamineeri ära ja serva jäta köitmisruum ja müüd kui sooja saia.

Tallinna lahe kohta on vastav materjal juba olemas VA kodulehel - täiesti tasuta.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: A4 ja lamineeritult
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 08 Mai 2006 09:43 
Eemal
Kasutaja avatar

Paun kirjutas:
Tallinna lahe kohta on vastav materjal juba olemas VA kodulehel - täiesti tasuta.

Nõus ja ma ei taha miskit vaidlust alustada, kuid sellest skeemist on vähe, mõtle, et sul Pirtalt Lohusallu on ~8 A4 kilega kaetud lehte, st 16 ülekattega kaardikest sodimiseks ja plaanimiseks - minumeelest mõistlik koht eraettevõtlusele, nt Tallinna laht ja natuke rohkem Muuga ja Suurupi poole kui VA skeemil mahuks 6-le leheküljele... jne Sellist kaarti, kui oleks up-to-date on hea svertpaadis ja väiksemal alusel kokpitis kasutada, sest suur paberkaart on kodus või kajutis töölaual... ja sellisele saab panna nt Kräsuli vahelt mineku kursi jne ...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 08 Mai 2006 12:03 
Eemal
Kasutaja avatar

Märg unistus oleks tegelikult selline, avatava köitega, A3 kaardikaust:
    - Lamineeritud ja tugevdatud köitmisservaga kaardid
    - Kausta vahel paralleeljoonlaud, kaardisirkel ja kustutatavad whiteboard'i markerid
    - Manitsuste, õpetussõnade ja hoiatustega avaleht

Maksta võiks selline päris mitu raha, sest tema kasutusmugavus, kestvus ja väärtus oleks suurem, kui kaardirullil.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 08 Mai 2006 16:32 
Eemal
Kasutaja avatar

Mitte et ma nüüd tahaks vähendada paberkaartide tähtsust, aga... Tehnoloogija läheb suurte sammudega edasi. Kaardiplotterid on muutunud üsnagi kättesaadavateks. Seega minu märg unistus oleks saada plotterisse kaart, millel Lohusalu kohal poleks vaid sadama märgiga kleks vaid oleks ka kontuurid loetavad jne. Oeh.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 08 Mai 2006 19:19 
Eemal
Kasutaja avatar

Muhv - selle poole on kogu kaardindus teel. Ühel nav. elektroonika workshopil oli sellest juttu. Tuntumatel tootjatel on juba osade sadamate kohta olemas täpsed kaardid, soovitused sissesõiduks, fotod selle kohta kuidas sadam merelt paistab jne.

Paraku on probleem selles et eesti (turg) on niivõrd väike ja meile jõuab see kunagi kauges tulevikus - kui üldse jõuab.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 08 Mai 2006 20:13 
Eemal
Kasutaja avatar

Paun kirjutas:
Paraku on probleem selles et eesti (turg) on niivõrd väike ja meile jõuab see kunagi kauges tulevikus - kui üldse jõuab.

See on jama. St. selle nimi on haldussuutmatus. Ajal, mil tagastamatu euroabi tuulde kaob kuna keegi ei viitsi projekte kirjutada on raha või turu olematusest nõme kirjutada. Teha projekt pealkirjaga "vägisi merest võõrandatud rahva taastoomine mere juurde" ja panna vastutavad inimesed jalgu sirutama, et paber õigel ajal õigesse kohta viia ning mure peaks murtud olema. Müüt IT rahvast - eestlastest kaob varsti. Naaberriikidel on selle üle ainult hea meel...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 08 Mai 2006 21:32 
Eemal
Kasutaja avatar

Muhv kirjutas:
Teha projekt pealkirjaga "vägisi merest võõrandatud rahva taastoomine mere juurde" ja panna vastutavad inimesed jalgu sirutama

Kui üks 3-täheline asutus oma laia ahtriga kaardimateriali otsas ei istuks, nagu oleks tema see kõiksuse looja, poleks mingit probleemi...

peep@bitinikerdaja

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 09 Mai 2006 13:11 
Eemal

Selleks, et üht merekaarti toota, peab olema lisaks tahtmisele ka veel oskused ja normid millest lähtuda, kui kõik hakkaksid kaarte tegema, siis mis sellest välja tuleb? Kui härra peebuste arvab, et ühe merekaardi tootmine on lihtne ja odav lõbu siis paraku võib 100% kindlusega väita, et nimetatud härra ei tea merekaardi valmisest mitte halligi.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 09 Mai 2006 14:48 
Eemal
Kasutaja avatar

Vaevalt siin keegi hakkab uusi kaarte tootma, jutt ikka olemasoleva kaardimaterjali levitamisest.

VA kaardimaterjal on dKart programmidega käsitletav ja vastav märge ka kaartidel peal.
dKart'ist väljatrükk näeb välja täpselt nagu meie paberkaardid... paistab et teatud möendustega seda nad ongi.
Olen vaadanud dKart'ist pdf'i A4 trükkida... nagu poest ostetud. Nii on tõenäoliselt tehtud ka need üksikud pdf kaardid VA kodulehel.
Miks peaks ennast üldse printimisega vaevama... sellised asjad võiks olla vabalt levitatud.
Mina ei usu, et kaartide müük oluliselt väheneks. Küll suureneks teadmised ja ohutus.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 09 Mai 2006 14:53 
Eemal
Kasutaja avatar

patsid kirjutas:
Mina ei usu, et kaartide müük oluliselt väheneks. Küll suureneks teadmised ja ohutus.

Olen sinuga täitsa nõus. Väikelaeva varustuses peab ju olema nagunii sõidupiirkonna kaart. Sellest ei pääse üle ega ümber. Aga nagu Suwa juba tabavalt märkis on neid abilehti mere peal oluliselt lihtsam ja parem kasutada.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: eksituste vältimiseks
PostitusPostitatud: Reede, 12 Mai 2006 11:30 
Eemal

Et vältida arusaamatusi ja valesid järeldusi minu vastuste 02.05.2006 12:46, 03.05.2006 07:50 ja 03.05.2006 09:57 põhjal, siis lugege need vastused minu vastutusel tühistatuteks.
Kuna olen siin esinenud oma nime all, siis seostatakse mind tahes-tahtmata mitte kui eraisiku mõtteid väljendanud osalejat, vaid kui riigiametnikku, kel pole õigust avaldada vastava ametkonna ametlikku seisukohta. Ise pole ma seda soovinud ega soovi, sellepärast edaspidi ma ekslikult ametlikuks peetavat teavet edasi anda ei saa. Ametlikku teavet saab VA kodulehelt.
Lugege minu siin osalemine lõpetatuks.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 12 Mai 2006 12:51 
Eemal
Kasutaja avatar

kahju, et asjatundja oma foorumil osalemise lõpetamisest teatab.

ja veel enam on kahju, kui keegi foorumi kasutajate seast pidas hr. Oja vastutulelikult jagatud teavet VA ametlikuks seisukohaks.

ühtlasi esitaks üleskutse seda foorumit anonüümselt külastavatele VA ja Jahtklubide Liidu ametnikele. olge niipalju julged mehed ja selgitage oma tegevusvaldkonda puudutavaid asjaolusid, mis siinsetel kasutajatel küsimusi tekitavad. et asjad oleksid klaarid ja liiklemine vetel turvalisem. meie kõigi ühistes huvides, kas pole?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 12 Mai 2006 18:10 
Eemal

Tõenäoliselt ei olnud asi mitte selles, et seda võeti kui ametlikku seisukohta vaid pigem selles, et "pere musta pesu tuldi pesema küla peale". Kui on ettepanekuid asutuse töö paremaks korraldamiseks, siis oleks ju tulusam esitada need asutuse sees. Ei ole ju tõenäoline, et siin foorumis saab paika pandud, et rannakalurid hakkavad seni mõõdistamata merealasid mõõtma ja pakk merekaarte hakitakse juppideks ja paisatakse tasuta jagamiseks turule.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 12 Mai 2006 18:29 
Eemal
Kasutaja avatar

Äärmiselt kahetsusväärne lugu igatahes. Ilma hr Oja alati konkreetsete ja asjatundlike sõnavõttudeta kaotab foorum palju.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 37 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: