Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 7 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Jaht oli uppumisohus!
PostitusPostitatud: Reede, 01 Mai 2009 09:14 
Eemal

Tere!

BNS-i ajakirjanikuna kirjutasin reede hommikul alljärgnevast sündmusest uudise. Hää meelega ootan siin lisainfot, mis jahiga oli tegemist ja õnnetuse muude asjaolude kohta.

Kalalaeva meeskond päästis lekkivalt jahilt neli inimest
10:09, 1. mai 2009

TALLINN, 01. mai, BNS - Tallinna lahel sattus neljapäeva õhtul uppumisohtu jaht, millel viibinud neli inimest päästis merehädalistele appi sõitnud kalalaeva meeskond.

Piirivalveameti pressiesindaja Kaisa Pungase sõnul sai merevalvekeskuse korrapidaja kell 18.47 teate, et Harjumaal Miiduranna sadama muulist ligi 200 meetri kaugusel on jaht merehätta sattunud. Selgus, et jaht oli hakanud tugevalt lekkima ning alusel tekkis reaalne uppumisoht.

Merevalvekeskuse korrapidaja võttis koheselt ühendust Miiduranna sadamaga, kust sõitis hädalistele appi kalalaev Narvia. "Operatiivselt tegutsenud kalalaeva meeskond jõudis juba 13 minutit pärast abiteadet jahini ja võttis sellel olnud neli nimest oma pardale," ütles Pungas BNS-ile.

Kalalaev tõi merehädalised kaldale ning keegi neist arstiabi ei vajanud. Uppumisohust õnnestus päästa ka tugevalt lekkinud jaht, mis pukseeriti Miiduranna sadamasse.

Jahiõnnetuse asjaolud on selgitamisel.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 01 Mai 2009 09:22 
Eemal

Sai ka sündmusi koos Jensiga kaldalt jälgitud. Tegu oli Beneateau First Class 7.5 tüüpi sportjahiga nimega Alfa.

Kuskilt tekkis lekk, paudi ajal liikus sisse voolanud vesi kõik korraga vööri ning hakkas paati põhja vedama. Lõpeks oli paadil kuskil 1m jagu ahtrit veest väljas. Kiil tundus terve olema kuna masti hoidis ka püsti ja selle tipp oli samuti veest väljas. Piritale pukseerimine oli kindlasti päris karm, kuna selles paadis pidi vähemalt tonn vett olema.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 01 Mai 2009 10:54 
Eemal
Kasutaja avatar

AndresA kirjutas:
Piritale pukseerimine oli kindlasti päris karm, kuna selles paadis pidi vähemalt tonn vett olema.

Ülalpool oli kirjas, et pukseeriti Miiduranda - ~300m

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 01 Mai 2009 10:57 
Eemal

Minu viga. Lahkusin kui nägin neid Pirita poole suundumas.

300m on küll kuidagi väga optimistlik hinnang. Aga no 1nm ka ei olnud.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 01 Mai 2009 21:43 
Eemal

AndresA kirjutas:
Tegu oli Beneateau First Class 7.5 tüüpi sportjahiga nimega Alfa.

Assalitakas, peale seda kui ma nägin Haapsalus ühte First 21-e mõnusa auruga otse vastu kai betoonosa põrutamas ning sellest laksust ilma suurema kriimuta välja tulemas, tekkis mul selle jahitüübi vastu sügav sümpaatia ning ilajooks, mis peale seda uudist küll pidurdus :shock:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 02 Mai 2009 16:26 
Eemal
Kasutaja avatar

Sellesama Alfaga olen ise käinud palju kordasid merel ja kõiksuguseid trikke teinud aga ,et midagi sellist võib juhtuda ma küll ei oleks uskunud.
Jahil on hydralikaga töötav svertkiil mis teatud asendisse jäetult ja lukustamata võib vastu lainet sõites puruneda ja lõhkuda hydraulika kust hiljem ka vesi väga kiiresti sisse võib tulla.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 02 Mai 2009 22:37 
Eemal

tollboy kirjutas:
Sellesama Alfaga olen ise käinud palju kordasid merel ja kõiksuguseid trikke teinud aga ,et midagi sellist võib juhtuda ma küll ei oleks uskunud.
Jahil on hydralikaga töötav svertkiil mis teatud asendisse jäetult ja lukustamata võib vastu lainet sõites puruneda ja lõhkuda hydraulika kust hiljem ka vesi väga kiiresti sisse võib tulla.

tollboy, palun selgita lähemalt, mis asendisse ei tohi jätta tilpnema hüdraulikaga pulbi?

tnx :)

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 7 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis