Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 32 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 23 Jaan 2010 22:12 
Eemal
Kasutaja avatar

Mark kirjutas:
Eks see Priidu purjejutt ongi ju tegelikult üsna seesama asi mida ma kirjeldasin, lihtsalt käepäraste vahenditega orgunnitud kuliibin. Kui puri asendada jämeda võrguga siis peaks asi üsna ilusti toimima, kuna võrgu takistus on vees vähim võimalik.

Selge, et võrku tuleb omada pardal, kui ookeane ületada või lihtsalt suurema jahiga suurematel vetel seilata. Eestis rannasõidul seda nõuda pole mõtet ja siis on ainus päästevahend "halva" ahtriehitusega purjekal väikseim saadaolev puri. Kui uppuja ei suuda enam isegi omal jõul meetristest tõkkest üle ronida, tuleb ta sealt üle tõsta. Muidu on selline asi vajalik jalgealuse tekitamiseks. Ja meetrine tõke vees olijale on Džomolungma...

Kes ei ole vees hulpinud ja reaalselt enda või sõbra elu eest võidelnud, ei saagi sellest aru. Ootamatult vette kukkudes laine, jahedama vee ja kõige muu ebameeldivaga ei saa sa isegi ujumsiredeli alumisele astmele pihta, kui see just ülisügavale vette ei ulata. Ei saa ka lingule pihta (mis asendab Julial redelit), lihtsalt ei saa ja ongi nii. Erand kinnitab reeglit aga üldiselt on veesolija vägagi ehmatanud ja närvis. Ja kui saad, siis pole jalas jõudu, ei suuda üles-alal liikuva alusega taktis liikuda ja õiget tõukehetke oodata etc, etc. Paadi kere on kumer, ling läheb kere/ahtri alla jne. Isegi korralikust nöörredelist on üliraske üles ronida.

Reaalsuses oled vees kui "hunnik õnnetust", elu on sigaarmas aga jõud ei käi üle. Ma võin kogemusest öelda, et isegi kummuli treening-akadeemilise peale ronimine aprillikuises vees Harku peal oli tõsine ponnistus. Künnis 25-30 cm ja lainet samapalju... tohutu ehmatus, kerge paanika, sigakülm aga nagu näha, ellu jäin. Kui oledki doublehanded ja pardalolija lihtsalt füüsiliselt ei suuda pardataga olijat peale tõsta, siis puri asendab põrandat. Sa võid veesolija otsaga aluse külge kasvõi rippuma saada ja siis järgmisena libistadki talle "kõva jalgealuse", mille pealt saab pardale ronida. Muidugi on võrk veel sada korda parem, mööda seda saab suisa ronida.

Muuseas, selle akadeemilise pealt vanasse Pellasse saamine oli järgmine "ületamatu takistus", õnneks tulid trennikaaslased kahekesti ja puhta jõuga tõstsid sisse. Oli juba apaatsuse staadium käes... See kõik on sigailus teooria, mida targad koolis räägivad ja REAALSUS on hoopis midagi muud. Kohe ja Kiiresti on ainus tee.

PS: treeningu mõttes võtke 50 kilo vilja/kartuli/suhkrukott, ronige põlvili tooli peale ja püüdke kott üle toolileeni maast tooli peale tõsta. Naine peab tooli kinni hoidma, siis on õige "üle reelingu vees olija väljatõstmine". Aga see on 50 kilo...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 24 Jaan 2010 16:07 
Eemal
Kasutaja avatar

Ja täitsa nõus. Ma olen riietega vees olnud ja paati ennast vinnanud. Kui ikka redelit vee all pihta hakkamas ei ole, siis jääbki ronimata. Mul oli õnneks suur päramootor mille jalga trepina kasutada. Ja ega see riietega ujumine kah teab mis kerge asi pole. Kuigi kaua ei uju kui päästevesti pole. Kusjuures ma noorpõlves käisin trenni tõttu 6 päeva nädalas basseinis spordiga tegelemas.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 32 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid