Kipper.ee
https://foorum.kipper.ee/

Uppus saja-aastane Vormsil ehitatud purjekas Hval
https://foorum.kipper.ee/viewtopic.php?f=8&t=453
1. leht 1-st

Autor:  Potermann [ Esmaspäev, 06 Sept 2004 15:24 ]
Teema pealkiri:  Uppus saja-aastane Vormsil ehitatud purjekas Hval

Postimees 21. juuli 2004 kirjutas:
Uppus Helsingi lähedal üks kolmest seni veel alles olnud vanast Eestis valmistatud purjekast, inimesed õnnetuses ei kannatanud. Soome meremuuseumi uurija Hannu Matikka ütles agentuurile, et Hval oli vanim allesolev Eestis valmistatud purjekas. See valmistati 1902. aastal Vormsi saarel ning kandis alguses nime Vaal.
Vanadest Eestis valmistatud purjelaevadest on alles veel Rootsis olev Hoppet ning Hiiumaal Emmastes seisev Alar. 1930. aastate lõpus valminud kolmemastilise Alari hooldamisega tegeleva Ernst Jaaksoni sihtasutuse juhataja Kalev Kotkas ütles BNSile, et Hvali uppumine on Eesti meresõiduajaloole korvamatu kaotus. «Kahju, et ta Eestisse ei jõudnud,» lisas ta.
Loe veel...

Autor:  vahva.madrus [ Teisipäev, 07 Sept 2004 00:09 ]
Teema pealkiri: 

vana uudis. alles nüüd ärkasid? :shock: küllap siingi foorumis figureeriv Herkki kommenteerib ja täpsustab. kuuldavasti tõstetakse Hval kevadel jälle välja...?

Autor:  Potermann [ Teisipäev, 07 Sept 2004 18:32 ]
Teema pealkiri: 

vahva.madrus kirjutas:
vana uudis. alles nüüd ärkasid? :shock:
Vana jahh ja rubriiki vb ei ole kõige õigem aga tegemist on ajaloolise laevaga ja mereõnnetus on ta samuti. Lisaks õpetlik näide kuidas ei tohiks lekkivat alust pukseerida.

1. leht 1-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/