Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 140 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 09 Veebr 2010 10:59 
Eemal

Vuss, ole meheks ja jaga andmeid (võid ps-i või meili saata), mul on teistsugune info, aga tundub, et olen tõesti ajast maha jäänud - 2009. sügise kokkuvõtet pole veel näinud, 2009. kevadel oli pilt sootuks teistsugune.

Aga hüljeste juurde tagasi: jutt jumala õige, et hülgejahti lubamine ei ohustaks (vähemasti hetkel) hallhülge populatsiooni, olen seda isegi Jüsside suust kuulnud (seda enam ei mäleta, kas tegu oli lihtsalt möönmisega või olid nad põhimõtteliselt hülgejahiga nõus). Priidul (jälle) õigus, et tuleb määrata vaid konkreetsed tingimused ja nõuded. Aga mina pole kuulnud, et keegi seda oleks isegi üritanud. Kihnlased ainult ajavad mingit joga, et esivanemad küttisid, meie tahame ka etc. Pole kuulnud, et mingit asjalikku plaani oleks välja käidud. Ainult "meie tahame". Võib-olla olen paranoiline, aga mina näen selle "meie tahame" taga lihtlabast kättemaksuhimu lõhutud võrkude eest. Et kui saaks, küll raiskadele kõrvetaks, traditsioonid on mugav ettekääne. Ja muide, ainult moodsal moel "optikaga vindiga kilomeetri pealt" see toimuda saakski. Või räägib tõsimeelselt keegi traditsioonilistest viisidest - harpuuni ja malakaga?
Mul ei ole midagi põhimõttelist hülgejahi vastu (ulukiliha üldse mekib hästi), aga veenvaid argumente tahaks kuulda (limiidid ja kvoodid etc kaasa arvatud).

P.S. Äkki peaks hüljestele omaette teema tegema - iseenesest huvitav ja oluline valdkond ju, mida võiks veel pikalt edasi arendada.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 09 Veebr 2010 13:22 
Eemal
Kasutaja avatar

ai-ai, mosse, ise veel jahimees, aga ikka "optikaga vindiga kilomeetri pealt" teemal rahvaluulet arendad :D

antropoloogina ma ütleks, et traditsiooniliste tegevuste (taas)lubamine kinnitab ja tugevdab identiteeti. mis ju Kihnu puhul UNESCO maailmapärandi nimistusse kantud on jne. kui ka zooloogid lubavad, siis ei näe ma enam põhimõttelist küsimust.

P.S. minu elu viimane hülgejaht oli küll norras ja lõppes tulemuseta: http://www.folklore.ee/khanty/texts/karvakala_pyydmas.pdf

huvilised leiavad sealt ka selkjött'i retsepti.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 09 Veebr 2010 14:54 
Eemal
Kasutaja avatar

H. Kipper võiks selle hügejuttu ja vaalajutu lahku lüüa.

Väike OT ka. Olen juba paaril suvel käinud niisama n.n. hülgeturismi tegemas (fotografeerimas oma tarbeks) Malusi saarte juures. Kellel huvi siis koordinaatidel 59.37 093 ja 25.19 977, 10-15 minutit paadiga vaikselt seista, tuevad uudishimust päris paadi kõrvale. Aga arvestama peab sellega, et ennem 20 juulit pole lubatud sinna kanti minna.
http://xgis.maaamet.ee/xGIS/XGis?app_id ... 752&LANG=1

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 09 Veebr 2010 16:36 
Eemal

Nende hülgetega on asi küll täitsa korras selles mõttes,et ei kao nad kuhugi.Vaadake või hülgekaamerat.
Ja kui selline kaamera Uhtju põhjatippu panna,siis alles näeks tegelikku seisu.Aga on küll ka selliseid kordi kui Uhtjul viigrit ei näe.
Vahva Madrus siin veidi muigab,aga Soome saaristos just nii need rootslastest põlisasukad teevad.Toru köögiaknast välja kui rõdule minna ei viitsi - ja tuld niikaua kui hüljest näevad.Neil ju padrun püünisehinnaga võrreldes ei maksa midagi.
Ilma naljata.
Esimest korda sellesse paugurahesse sattudes arvasin,et rootslasekurat mind kalapüügi pärast maha tahab tappa.Käsi oli juba telefonis kinni,et politseile helistada.

Jah.Ei kao need hülged kuskile.
Aga ütelge, kas keegi teist PRINGLIT on oma silmaga näinud?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 09 Veebr 2010 16:43 
Eemal

Vaalapüüdjad vs. Sea Sheperds vol.2
http://www.motorboatsmonthly.co.uk/news ... hern-ocean

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 09 Veebr 2010 17:55 
Eemal

Õlifondi loomine kooles kabinetivaikusesse

Olgu nende vaalapüüdjatega kuidas on, kuid kui mõni lastis tanker tõsiselt karile jookseb, nagu siin aasta alguses juba kergelt prooviti siis on nii kalade, lindude, hüljeste kui supelsakstega kööga.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 10 Veebr 2010 10:11 
Eemal

Vahva.madrus, ära nüüd kurjusta minuga :oops: . Ma ju panin küll ilusad suured ja rasvased jutumärgid, et ikka aru oleks saada, et see kilomeetri jutt mitte tõsiseltvõetav ei ole. Eks ma ikka ka hülgejahist üht-teist olen lugenud ja tean, et kahe sõja vahelisel ajalgi peeti hülgejahti ju juba püssidega. Lihtsalt keel kuidagi tõrgub püssiga jahipidamise kohta "traditsiooniline" ütlema. Jahti peetaksegi püssiga, mis seal nii traditsioonilist ikka (selle sõnaga seostuvad kuidagi ammused ajad, mitte just päris paljasjalgsed mehed mammutinahkades, aga midagi sinnapoole :D ). Siis muidugi asi teine, kui võtta niipidi, et hülgejaht ise, mitte konkreetne jahiviis, on traditsioon (traditsiooniline, krt mõte jookseb kinni, peab postituse ära lõpetama).

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 10 Veebr 2010 15:09 
Eemal
Kasutaja avatar

Tsiteeri:
tean, et kahe sõja vahelisel ajalgi peeti hülgejahti ju juba püssidega

Kas mitte oluliselt varemgi? Või jah, oleneb, mis sõdu on mõeldud :D
Saaremaal teati arvata, et püssiga hülgejahis käimine oli juba Vene-Türgi sõja paiku tavaks olnud.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 10 Veebr 2010 18:23 
Eemal

Veemees kirjutas:
Tsiteeri:
tean, et kahe sõja vahelisel ajalgi peeti hülgejahti ju juba püssidega

Kas mitte oluliselt varemgi? Või jah, oleneb, mis sõdu on mõeldud :D
Saaremaal teati arvata, et püssiga hülgejahis käimine oli juba Vene-Türgi sõja paiku tavaks olnud.

Niipalju kui mäletan siis Herman Sergo „Näkimadalad” räägib ka hülgele tina andmisest.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 11 Veebr 2010 09:19 
Eemal

Türgi sõja aegu? Täiesti usutav. Polnudki see ju nii hirmus palju enne esimest ilmasõda (tühised 30-40 aastat :) ). Vastus küsimusele, millal Eestis hülgejahiks püssid kasutusele võeti, kuulub vist mõnevõrra vahva.madruse ampluaasse. Teine huvitav küsimus oleks, millal hülgepüssid kasutusele võeti (need olid ju erikonstruiga ega muuks jahiks enamasti kõlvanudki).

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 11 Veebr 2010 09:49 
Eemal
Kasutaja avatar

mosse kirjutas:
/millal Eestis hülgejahiks püssid kasutusele võeti/

viljar kirjutas:
/„Näkimadalad” räägib/

Näkimadalad on muidugi kaasakiskuv jutustus.
Eesti verd talumehel polnud võimalust ja saksad ikka maismaal.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 25 Veebr 2010 19:34 
Eemal
Kasutaja avatar

Postimees: Austraalia tahab lõppu "teaduslikule vaalapüügile"

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 25 Veebr 2010 22:03 
Eemal

Aitüma Vahvale Madrusele selle kirjatüki eest karvkalade püügist, ma sain ka nüüd teada, et mis sööki mulle lapsest saati vanaema sisse on söötnud.

Muudkui räägitakse, et tuhlis ja nott. Muid arvasin, et tegemist on miski jahukastme teemaga ja ju see värk on iidamast aadamast ajast pärit. Aga näe, kui Kihnu rahvas asja nõnda nimetab, et küllap on ka teistes hülgerikastes vetes notil asisem tähendus kui lihtsalt jahukaste.

Sisu on kesisemaks muutunud, aga nimi rahvasuus säilib.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 02 Dets 2010 18:11 
Eemal
Kasutaja avatar

Tõenäoliselt saab sellele teemale punkti panna, kuna vaalakütid on omale uue aluse saanud: http://www.iltalehti.fi/nettitv/?29878213

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 03 Dets 2010 00:21 
Eemal
Kasutaja avatar

Tsiteeri:
teemale punkti panna, kuna vaalakütid on omale uue aluse saanud

:D Kas oled selles ikka kindel?

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 140 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: