Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 57 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 21 Mai 2010 08:46 
Eemal
Kasutaja avatar

Ma olen plekkmerel nendega hüpekatega korduvalt kohtunud, aga ma ei saa sellest aru, kuidas see kohtumine ootamatu saab olla. Need lainejurakad paistavad jube kaugele kätte. Arvestades seda, kui lahtiste silmadega tuleb Tallinna lahel juba kasvõi usinate kalameeste pärast sõita (kõige kõvem näide sellest vallast jääb 2008. sügisesse, kui ma leidsin võrgu, mis oli tõmmatud risti üle TOPi liitsihi), siis ei tohiks ühe tapjalaine märkamine päris võimatu olla. Täiega sinna sisse lajatamine lõppeb jah tõesti palju suurema hüppega kui ise tahaks.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 21 Mai 2010 15:42 
Eemal

Olavi kirjutas:

Tsiteeri:
Keskkonnainstituuudi teadlane Hyökyaalto

Kui see on kokkusattumus, siis sajandi kokkusattumus. Vastasel juhul jääb lihtsalt arvata, et artikli kirjutajal pole teemast aimugi ja keelt ta ka ei valda ;)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 24 Mai 2010 09:07 
Eemal
Kasutaja avatar

Olavi kirjutas:
[http://www.ekspress.ee/news/telejaraadio/varskeekspress/akadeemik-olukord-on-lainud-hullemaks-kuigi-kiirlaevade-soitude-arv-on-vahenenud.d?id=31181161

Aluse kaal 15 T ja kinnituskarabiin on keeratud 12 mm traadist !!! :D :D

Ma parem ei ütle rohkem midagi :?

http://www.heratech.ee

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 24 Mai 2010 12:14 
Eemal
Kasutaja avatar

Lained on suured ja mõne koha peal kus merepõhi järsul tõuseb kerkivad ka lained järsult. Olen sellist asja üks kord kogenud lahe peal. LAined ise on kaugele näha ja üllatust pole neist kordagi olnud. Küll aga oli see üks mainitud kord üllatuseks laine suurus ja teravus. Mul ei ole ju kaater, aga hammastega pidi kinni küll hoidma ja hea et kedagi tekilt ei kaodanud. See oli tõesti ootamatult käre keset siledat vett. Uurisin sonarit ja seal tõepoolest tõuseb merepõhi, aga kas asi nüüd selles oli, eks võta kinni.

Aegna saarel kaotas tunamullu üks jaht oma knaabid !!! KAhjuks ei mäleta kes see oli.
Seal on asi päris jõhker. Kui Tallinki elukate laine pärale jõuab siis sõuab muuli äärest läbi vähemalt 1,5 meetrit lainet. Aga minu arust ei ole siin muud lahendust ku normaalne sadam.

Et siis üllatusena ei tohiks ühegi säärase lainega kohtumine tulla kuid laine iseloom ja kõrgus ei ole alati ennustatav ja mõne kipakama paadi jaoks võib asi nigelasti lõppeda küll.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 24 Mai 2010 23:41 
Eemal
Kasutaja avatar

Sõbrad, sellest ajast kui Tallink sai monopoli ja kiirlaevad enam ei sõida, pole "tapjalaineid" enam olemas. Endistel aegadel oli ebamugav jah. Nii ebamugav, et ma ei tahtnud Tallinna lahel enam sõitagi. Aga praegu on igati OK.
Huvitav tähelepanek siinjuures - Star tuli hea käiguga mineva laup sisse ja samal ajal tuli Vanasadamast välja sadama kaater Kuuse Kalle käe all. Mul olid pardal väiksed lapsed, üks 6-aastane kommenteeris sadama kaatrit - nii väike paat ja nii suured lained, miks suurel laeval pole nii suurt lainet???

Tapjalaineid muidugi Tallinna lahel pole, siia on kunagi eksinud ainult üks õnnetu vaal, kelle munateadlane von Baer omale loodusmuuseumi eksponaadiks veest välja sikutas.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 25 Mai 2010 09:36 
Eemal
Kasutaja avatar

See sama Star teeb Aegna sadamast pesumasina kui ta soome poolt tuleb ja Aegnast möödub. Midagi pole muutunud.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 25 Mai 2010 10:11 
Eemal

Herkki kirjutas:

Tapjalaineid muidugi Tallinna lahel pole

Loe palun teema algusest peale läbi. Keset lahte olles, ei ole lained (väga) ohtlikud, kui sõita lahtiste silmadega ringi. Lained on pikad ja lauged ning nende kõrgus ei tundu väga suur. Aga probleem tekib just ranniku lähedases vees, kui sügavus kukub 25 meetri pealt 5 meetri peale. Ja lõpuks randa jõudes on 5 meetrisest sügavusest saanud 1 meeter ja see laine peab sinna 1 meetri sügavusse vette ära mahtuma. Just seal muutuvad nad tapjateks.

Aga eks alusega lainete tekitamine või mitte tekitamine algab pihta ikkagi kultuurist - merekultuurist.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 27 Juun 2010 13:13 
Eemal

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... 7&l=fplead

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 27 Juun 2010 15:50 
Eemal

Lähenevaid laineid on kaugelt näha, kas tõesti sõideti silmad kinni?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 27 Juun 2010 16:58 
Eemal
Kasutaja avatar

h2kristo kirjutas:
Lähenevaid laineid on kaugelt näha, kas tõesti sõideti silmad kinni?

Aga vat alati ei ole. Sõites 25+ sõlme ei eristu juba mahajooksev, eriskummaline laine piisavalt, et enne pauku midagi ette võtta jõuaks. Kaatrimeeste hädad...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 27 Juun 2010 18:09 
Eemal
Kasutaja avatar

Kui oled ikka reisijana (mitte roolis) natsa suuremas kaatris, ega siis ikka kogusaeg ette ei vahi, eriti veel, kui "kaunis kaasa" kõrval.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 27 Juun 2010 20:14 
Eemal
Kasutaja avatar

Aga mina arvan, et ... Kundla arvas teisiti.
Tihtilugu ei käi ju poliitikud meiesugustele pööblile kehtivate seaduste alla.
Ehk siis füüsika seadused.. -> no Ta vist arvas, et ka need "seadused" on meiesugustele.

Kuid võta näpust.

Kuid miski ei välista, et ma olen hetkel Ülekohtune.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 27 Juun 2010 21:24 
Eemal

Ah kuulge, hapukurgihooaja pastakast imetud paarinädala-tagune uudis. Majoneesimees kukkus paadis lainega oma naisele otsa. Keegi ju ei teagi, kas oli "tapjalaine" või niisama merelaine. Või kas oli üldse laine, äkki oli lihtsalt tiba üle tarbinud "valijatega kohtumisel". Seega täiesti 0-väärtusega info. Ms "kogujad" on meil 24/7 tööpostil, mida kuradit ta seal paadis üldse lõbusõidul oli? Tööluus?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 28 Juun 2010 09:31 
Eemal

Muhv kirjutas:
Aga vat alati ei ole. Sõites 25+ sõlme ei eristu juba mahajooksev, eriskummaline laine piisavalt, et enne pauku midagi ette võtta jõuaks. Kaatrimeeste hädad...

Olen kaatrimees ning mul seda häda ei ole.
Kõik karmima tagajärjega lained leian üles ning võimalusel väldin.

Tormisel merel on teine lugu, siis võib märkamata jääda küll,
kuid sellistes tingimustes peaksid nii kapten kui ka reisijad niigi kõrgendatud tähelepanuga olema.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 28 Juun 2010 12:54 
Eemal
Kasutaja avatar

h2kristo kirjutas:
Olen kaatrimees ning mul seda häda ei ole.
Kõik karmima tagajärjega lained leian üles ning võimalusel väldin.

Nu jah.
Pean nentima fakti, et lained .. neid üksikuid elajaid laineid on küll ja küll maha magatud. Eriti veel kiirustel 30 + kn .... ja päikesepaiste ja hea selzkond.

Seega kaldun Muviga samasse kategooriasse.

Tavaliselt virutab siis ikka õhku ja kaugele .... ja maandub järgmisest alla ....

See läheb teemasse ... Tallinna tänava augud.
Väites: "MA JU TEAN NEID PEAST, MIND EI HÄIRI!!!" .

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 57 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google [Bot] ja 3 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: