Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 94 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 17 Sept 2010 20:25 
Eemal

Teema lõpetuseks -

puhaku rahus Taavi Peetre , saagu hingerahu tema lähedased.

Ei käinud ma mälestuseks kuuli tõukamas Tallinnas, või Saaremaal ketast lennutamas - siiski soovisin ütelda need sõnad välja mida olen mõelnud juba mõnda aega ....

3 lapse isa
Kalle

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 18 Sept 2010 08:58 
Eemal
Kasutaja avatar

Natuke veel lugemist samal teemal http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=394850

Ning ka Lõuna-Eesti Päestekeskuse vabandused: http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=394847

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 18 Sept 2010 12:31 
Eemal

Peeter, kui sa juba järvel olid, siis oleks võinud ka uppunud paadi välja tirida. Või keeldusid sukeldujad otsa kinnitamisest?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 18 Sept 2010 13:41 
Eemal
Kasutaja avatar

Tundub, et saaga ei lõppe. Õigemini ei tundu, sest mis on inimeste suurim viga: ei tunta ja isegi ei huvituta kehtivatest seadustest! See on aga täiesti masendav lähenemine isegi juhtkonna tasandilt. Ma tean, ma olin isegi verinoore mehena/tolliinspektorina "pinnuks silmas", sest ma ei allunud lauslollidest koosnenud Tolliameti juhtkonan ebaseaduslikele korraldustele, vaid lõin neile alati ninaalla Riigi Teataja, rahvusvahelise õigusakti jne. Ei pea olema õppinud jurist, et seadust lugeda osata. See on asja järgmine tahk, et meie kohtusüsteemis on lõpuks Riigikohus see, kes "arvab, mida seadusandja antud sõnastusega mõtles". Kuid ka sellega tuleb leppida, isegi see on kehtiv seaduslikkus Eestis, seda ei küsita Riigikogu käest.

Tsiteeri:
§ 3. Päästeala tööd

Päästeala tööd käesoleva seaduse mõistes on:
1) päästetööd – inimeste ja vara päästmiseks ning keskkonna kaitseks tehtavad tööd tulekahjude, loodusõnnetuste, katastroofide, avariide, plahvatuste, liiklusõnnetuste ja muude õnnetuste (edaspidi õnnetused) korral, samuti õnnetustega kaasnevate ohtude likvideerimiseks tehtavad tööd;

Kurat, sõnaselgelt on öeldud, et ka oht tuleb likvideerida ja mistahes veekogu põhjas asub mootorpaat koos kütusega ON reostusoht! Jumala eest, ma ei viitsi hakata ka seda mõistet (keskkonnareostuse OHT) ja seaduseid siia kopima, seda võiks iga põhikooli lõputunnistuse saanud isik ise suuta teha.

Paadi Tamula põhja jätmine EI OLE omaniku otsustada, see TULEB kaldale vedada ja siis vaadaku omanik, mis ta sellega teeb. Kui on suured sügavused ja väga suured laevad, ka siis püütakse vähemalt reostuseoht likvideerida kütuste/õlide väljapumpamisega. Alumiinium ise ei ole reostus aga paagis olev kütus on. 8 meetri sügavuselt sadakond meetrit kaldast on tuhat, kui mitte miljon korda odavam paat välja tõmmata, kui kütust välja pumbata. Kui muudmoodi ei saa, tuleb esimene Lõuna-Eesti suure rulli ja pika kevlartrossiga off-roader ja teeb asja ära. Isegi meie võistlusautol on pooli peal seda üle 100 meetri!

Ja nagu ikka, siis ka paar illustreerivat pilti läbi umbes sama suure järve ühest nukast vintsimisest (jah, Venemaal ongi see ametlik metsaveotee, sest sild üle jõe seal kõrval on purustatud!): Terastrossiga vints, kuhu mahub poolile palju vähem trossi. Isegi siin on ligemale 100 meetrit peal. Ja siis ka järv ise, kuskohast Venemaal teed läbi käivad :D Ja ärge kurask väitke, et Eestis pole tehnikat või oskajaid!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 18 Sept 2010 14:36 
Eemal
Kasutaja avatar

PriitV kirjutas:
Tundub, et saaga ei lõppe.

Tsiteeri:
§ 3. Päästeala tööd

Päästeala tööd käesoleva seaduse mõistes on:

Paadimaksu-teemaga tekkis mul sama mõte.

Ennemuistsel ajal faxiga võis saatva seadme paberil alguse ja lõpu kokku liimida.
Saatev masin muudki saatis ja saatis.
Vastuvõtja muudkui võttis ja võttis...

Kui häkker-tehniliselt oleks võimalik viimasele järjekordele mittemõistvale või kogu teemat mittejälginu postitusele vastuseks liita teema-algataja esimene postitus, ja sealt järjekorras edasi, siis ega vist seda "liimitud kohta" enam ära ei toksiks.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 18 Sept 2010 15:56 
Eemal

kussu kirjutas:
Ning ka Lõuna-Eesti Päestekeskuse vabandused: http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=394847

No kummalisemat vabandust pole ma veel näinud.

(Jah, laenasime küll sonari aga palume vabandust, et sellise sõnakasutusega sonariomanikule ülekohut tegime)

Isegi vabanduses ei suuda nad ära öelda, mis nad siis ikkagi valesti tegid. Ja ikkagi ei laenanud.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 18 Sept 2010 18:39 
Eemal

Täna ka teine uppunu leitud kes kadus Praagal.Ise leidmise juures ei viibind aga kalastades Kalli jõel sain kokku kalameestega kes väitsid et tänane saak esialgu üks ahven ja üks laip.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 18 Sept 2010 23:08 
Eemal
Kasutaja avatar

ÕL

kommenteerija: Kaljo Veltbach

Selline sonar oleks iga tõelise vetelpäästja elu unistus olnud. Siinjuures suurim tänu Peeter Udele. Minul isiklikult on tulnud 27 aasta jooksul otsida sadu uppunuid ja olen nad ka lähedaste rõõmuks üles leidnud, aga millise vaevaga. On olemas 25 a. uppumiste statistika ja põhjuste analüüs.Alles hiljuti kurtis üks kõrge päästeameti ülemus,et seni see vabariigis puudub,ei tasu kurta kui ei tea.Ennem oli ka elu ja tegijad. Nüüd selgub kõrgema Pääste ülema suust, et amet tegeleb ainult päästmise ja selle ennetamisega. Uppunute otsimine olevat Piirivalve(ilmselt siis merel ja Peipsil)ja Politsei? Kas tõesti on tuukrid nüüd Politsei palgal? Siit küsimus,kui teada on et inimese päästmiseks vee alt on aega suvel max. 3-5 min.,miks ikkagi likviteeriti vetelpääste ühingud ja asendati nad pinnaltpäästjatega ja pritsimeestega?Mina tean elud vahetati raha vastu!

Kui Kaljo ei ole siit meie sast siis mõttekaaslasi on rohkem kui küll...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 19 Sept 2010 12:30 
Eemal

Priit, reostusohu suhtes olen sinuga täiesti ühel meelel, aga mis puudutab päästeseadust uppunu suhtes, siis siia tegelikult koer maetud ongi. Seadust osatakse erinevalt sinu arusaamast lugeda väga hästi, märksõnaks on "päästesündmus". Ja see hea lugemisoskus (loe: mitmeti tõlgendatavus) annabki võimaluse uppunu otsimisest kõrvale hoida. Mina ja sina ja meie võime asju hinnata talupoja mõistuse kohaselt, aga juhtkonnal virvendab silme eest kogu aeg kitsuke eelarve ja sellest lähtuvalt kõik otsused tehakse. Ehk nagu eelpool öeldud - elud vahetatakse raha vastu.
Aga et seda ei saaks juhtuda, peab seadus olema konkreetne ja täpne. Koos vastava reaga selle ametkonna eelarves, kelle kätte asi peaks koonduma. On ju natuke imelik tänane regulatsioon, kus teatud veekogudel tegeleb päästega politsei-piirivalve ja teatud veekogudel päästeamet?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 19 Sept 2010 15:01 
Eemal
Kasutaja avatar

amuuur kirjutas:
Täna ka teine uppunu leitud kes kadus Praagal.Ise leidmise juures ei viibind aga kalastades Kalli jõel sain kokku kalameestega kes väitsid et tänane saak esialgu üks ahven ja üks laip.

On au olla üks nendest "kalameestest"...

Kaarel paadininas sõber gerdile: "kuule sõida täitsa kalda äärest. tõmba veel lähemale. Proovin rohulandiga vesirooside vahelt"
Gert: "Kaarel! Mis see on?!"
Kaarel: "See on siil." (...justkui oleks siilid normaalne nähtus veepeal?)
Gert: "Siilil pole kõrvu ju?!"

Ja ei olegi. Oli hoopis üks uppunud isik, kes tuli välja, sattus sellisesse õnnetusse olukorda saunparvelt vette kukkudes nädalajagu päevi varem.

Kaarel helistab piirivalvesse: "Tere. Kaks juttu. Tulime peipsi pealt maha, 2 isikut"
PV: "Selge. Aitäh teatamast"
K: "Ühe laiba leidsin ka"

edasi siis normaalne (vist?) asjade kulg...

Pärast ca pool h ootamist helistatakse tagasi ja teatatakse, et politsei peab ka tulema kaatriga. Piirivalve üksi EI TOHI midagi teha. Selge... mis seal ikka. Trollime siis laiba veeres veel natuke aega.
Uuesti kõne: "olete veel seal?" Mina: "Olen, ei lasta ju kalale. peab laipa passima." PV: "Selge. Politsei saabub KA KOHE VARSTI. Oodake veel laiba juures. Muidu liigub ära."
Ok, ootan.
Kusjuures, sai pikalt planeeritud seda puhkepäeva, sõitmaks emajõele. Sõbral graafik veelgi hullem. Tallinnast starditud kell 5 hommikul. Et ikka kala püüda.
A mis seal ikka... Valvame laipa.
Ca 2h pärast oli Boomeranger VARNJAST (!) Praaga jõesuudmes. Ma arvan et keskmiselt 10 min matk. Mitte rohkem.
A mis seal ikka...

Näitasime kätte koha ja laip saadi välja. Vaatasin ametimeestele otsa ja küsisin, "kas on kõik?!"
Ametnik: "Jah. Kandke päästeveste!"
:?:
Muuseas, päästevestid olid meil seljas...
Ja oligi kõik :!: Tehtud.

Aitäh? Hea, et ikka oodata saite? Sorry, et aega võttis?
Nende paari tunni jooksul õnnestuski saada 1 ahven (laiba juurest), sõbrad teise paadiga Kalli jõelt juba 6nda haugi kallal. Pärast iga eksemplari väljatõmbamist jälle kostitamas kõnega "kas kurat tulete juba? Kala võtab!"
"ei saa. valvame laipa"

PS! Absoluutselt olen teadlik, et selline asi on normaalne. Õnnestus leida kadunuke... Loomulikult ootan, aitan, olen koostöövalmis organisatsioonidega ja tont võtaks, kui vaja, tragin ta või kaldale...
Aga! Kui oleks vool viinud teada venemaa poole? Tuul ju kõva Peipsi peal!

Aga kui isegi Piirivalve EI TOHI uppunut välja võtta. Mis siis mina teen?

A noh, tore et sai kodanikukohust täidetud.

Mõni uudis ka:

http://www.tartupostimees.ee/?id=314948
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/110_112/lobusoidul-kadunuks-jaanud-mehe-laip-leiti-joesuudmest.d?id=33248755
Kes leidis? Päästjad? :)

PS! Ei apelleeri äramainimisele, tänule ametkonna poolt vms...
Tore lihtsalt konstanteerida reaalsust.

PS! Õnnetu ahvena viskasin ikkagi ära. Ei isutanud kuidagi.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 19 Sept 2010 15:20 
Eemal
Kasutaja avatar

caarel kirjutas:
Kes leidis? Päästjad? :)

PS! Ei apelleeri äramainimisele, tänule ametkonna poolt vms...
Tore lihtsalt konstanteerida reaalsust.

PS! Õnnetu ahvena viskasin ikkagi ära. Ei isutanud kuidagi.

Esimese asjana:
Kaastunne Lähedastele.!

IRW, Vähemalt ei antud pressiteadet, et LAENATUD landiga leti uppunu.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 19 Sept 2010 19:52 
Eemal
Kasutaja avatar

http://www.tallinnapostimees.ee/?id=314775

Tulen täna (19.09.2010) Piritale sisse, kell miski 18 tuuris. Tibutab. Vaatan, et seal surfikeskuse taga, tribüünide juure pol. bussike. OK, meenub ülalolev uudis ja ka muu siinne jutt. Jõuan ligemale - kai serval vedeleb leitu. Justnimelt vedeleb, krõnksus ja kange, jäsemed taeva poole turritamas, sest polnud teda kinni kaetud, ega midagi. (Vähemalt) 2 helkurvestides meesterahvast vaatasid teda bussist, valvsal pilgul...

Huvitav, kas ka siinkohal ei jagunud kattetekiks-laibakotiks raha? Või on tegu lihtsalt igasuguse empaatia puudumisega vastavas ametkonnas?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 19 Sept 2010 23:01 
Eemal

Mulle tegelt esimese asjana meenub CSI seriaal. Ehk lihtsalt ei tohi pollar mitte miskit puutuda enne vastavate tegelaste saabumist? Äkki nad toimetavad vastavalt seks puhuks ette nähtud instruktaažile?
Siinkoal võiks mõni politseinik vastata, ei usu, et ükski ei loe meie foorumit!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 22 Sept 2010 19:30 
Eemal

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... 3657&com=1

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 22 Sept 2010 21:22 
Eemal
Kasutaja avatar

AndresR kirjutas:
Mulle tegelt esimese asjana meenub CSI seriaal. Ehk lihtsalt ei tohi pollar mitte miskit puutuda enne vastavate tegelaste saabumist?

Et kadunuke kargas jõest ise serva peale?

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 94 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: