Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 49 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Veel üks paadiõnnetus - Rohuküla lähistel
PostitusPostitatud: Laupäev, 01 Okt 2011 13:35 
Eemal

http://www.postimees.ee/583646/rohukula ... ud-kaater/

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 01 Okt 2011 13:52 
Eemal

No mis värk on see aasta? Kas kunagi varem on olnud nii õnnetusterohket aastat? Või pole ma lihtsalt sellele varem tähelepanu pööranud :?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 01 Okt 2011 19:39 
Eemal
Kasutaja avatar

võib näida sarkastiline, aga mina ei roni lainetesse, kui oskusi ei ole :?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 01 Okt 2011 19:58 
Eemal
Kasutaja avatar

Hiid - sõnad suhu tagasi! Eile oli väga vaikne ilm kuniks peale nelja äkitse tuule üles tõmbas. Suures väinas tõmbas laine poole tunniga sisuliselt nullist meetri peale. Vedasin samuti just majaehitus materjali. Ei olnud kõige lihtsam tegemine.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 01 Okt 2011 20:12 
Eemal
Kasutaja avatar

Muhv, kõik õige, kui laualast Rohukülast Hobulaidu vett peab. Aga siis on küll väga konkreetne küsimus, et kus kurat oli meestel päästevarustus ja ettevalmistatud riietus siiski ebatavapäraseks retkeks??? Käisin teispäev Einbys ja just tulin Kelvingist, vesi on oktoobri esimeste päevade kohta arusaamatult soe! Korralik termopesu all, ideaalis hoopis kalipso, midagi tuulekindlat peal ja korralik päästevest kõige otsas: mina läheks ainult nii mistahes kaatriga laudu või kive vedama. Mitte kutat karupükste ja sportvestiga. Ja tundes antud veeala päris hästi, siis vähegi ettevalmistatuse puhul ei ole praeguses vees võimalik ära külmuda ega ka ära uppuda.
Kui nüüd arst ja militarist uppununa randa "ujuvad" (loodan, et mitte jälle kord minu randa, mis on päris võimalik!), siis on süüdistada neil vaid iseennast. Isiklikult loodan, et seekord nii hull see asi pole. Aitab juba, just "ujus" üks kapten kaldale...
Edit: eile Rohukülas küll tuuline ega külm ei olnud... aga Virtsus oli küll tuult.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 02 Okt 2011 18:26 
Eemal
Kasutaja avatar

Laupä haapsalust vormsile purjetades ei teadnud ma kaatri ja meeste kadumisest veel midagi ja imestasin suurelt, et miks üks pisike lennuk järjekindlalt hobulaiu kohal väga madalal tiire teeb.. jõudes hobulaiu rohuküla poolsesse otsa ledsin sealt piirivalve laeva midagi toimetamas.. kummikas ka paari mehega kaldaäärseid kividevahesid läbi kammimas ja siis tekkis juba kõhe tunne et midagi halba on juhtunud.. ööse tiirutas helikopter ka vormsi ja hobulaiu ümber ringi.. pühapäe vormsilt tagasi tulles kammis üks kaater hobulaiu otsas vett edasi tagasi läbi.. samas kohas kus eelmine päev piirikad olid toimetanud .. paat meenutas kangesti Udre Peetri paati aga võis olla kes iganes .. iganes tundus et veeti väheke täpsemat sonarit sabas ja vaadati veepõhja üle. Igatahes on tegu kurva sünmusega ja igasugu targutamised teemal et mehed oleks võinud käituda nii või naa .. ei too mehi tagasi..

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 02 Okt 2011 18:48 
Eemal
Kasutaja avatar

indrekk kirjutas:
tagasi läbi.. samas kohas kus eelmine päev piirikad olid toimetanud .. paat meenutas kangesti Udre Peetri paati aga võis olla kes iganes .. iganes tundus et veeti väheke täpsemat sonarit sabas ja vaadati veepõhja üle. Igatahes on tegu kurva sünmusega ja igasugu targutamised teemal et mehed oleks võinud käituda nii või naa .. ei too mehi tagasi..

Peab siis Udre Peetri käest küsima... Kas tema paat oli seal või ei .

Õhtul igahes olid tuukrid kohal ja etv24 andmetel midagi ei leitud.
Kuulujutu kohaselt segas otsinguid üle 8m/s puhuv tuul ja üle meetri lainetus, mis hetkel igasuguste tööde teostamist segab.

Terv,

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 02 Okt 2011 19:02 
Eemal
Kasutaja avatar

Sorry nimede nimetamise pärast aga Sa juhtud olema ainuke mees keda ma nimetada oskasin .. kellel piisava tasemega tehnikat mida sellisel juhtumil on mõtet kasutada.. aga see kõigest minu teadmine.. vast on mehi ja tehnikat ikka rohkem.. ja ega su vastusest olnud võimalik välja ka lugeda et olid siis sina või mitte.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 02 Okt 2011 21:02 
Eemal
Kasutaja avatar

indrekk kirjutas:
Igatahes on tegu kurva sünmusega ja igasugu targutamised teemal et mehed oleks võinud käituda nii või naa .. ei too mehi tagasi..

Tohoh? Tõesti, tagasi enam ei too, küll äkki saavad omaksed nii enam-vähem "vaadatavad" ihud lahtise kirstukaanega maha matta. Meie ei saanud... aga mingi debiilne r.i.p.-imine jms hala on ka räigelt läila. See annab iga jumala järgmine kord igale järgmisele "lollile" õigustust loll või veel lollim olla, kuniks lõpuks saavad kõik toredad ja austatud inimesed lihtsalt otsa.

Surnutest halba ei räägita aga enne seda tobedat "hei uhnjem, me oleme ju mehed"-reisi olid nad siiski elus ja oleks kõigi eelduste põhjal pidanud omama ka suisa kõrgendatud ettenägemisvõimet. Aga kui juba selliste kogemustega mehed oskavad ennast sileda veega ära uputada, omamata pääste- ja ohutusvarustust, siis...??? Ja lööge või lõhki aga mina ei usu, et ka seekord ei "loetud meestel sõnu peale" teemal, "kas see on ikka tark mõte määndunud künaga kajutilael lauamaterjali vedada". KÕIK minule teada olevatel sarnastel juhtudel on uppunuid ette hoiatatud ja mõistusele manitsetud. Ja neid kogemusi on mitmega ja olen ka ise manitsenud ning oma võimete piires idiootsust takistada püüdnud.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev, 02 Okt 2011 23:55 
Eemal
Kasutaja avatar

PriitV kirjutas:
Aga kui juba selliste kogemustega mehed oskavad ennast sileda veega ära uputada, omamata pääste- ja ohutusvarustust, siis...??? Ja lööge või lõhki aga mina ei usu, et ka seekord ei "loetud meestel sõnu peale" teemal, "kas see on ikka tark mõte määndunud künaga kajutilael lauamaterjali vedada". KÕIK minule teada olevatel sarnastel juhtudel on uppunuid ette hoiatatud ja mõistusele manitsetud. Ja neid kogemusi on mitmega ja olen ka ise manitsenud ning oma võimete piires idiootsust takistada püüdnud.

Tere Priit,

Kuna iga hetkega Rohukülla lähemale jõudes muutub infomüra väiksemaks ja faktid selgemaks. Ei ütleks, et Me Siin täna mehi maapõhja kiruma peame.

Mehed on läinud. Paat merepõhjas.
Tagasi nad ei tule.
Ja mis täpselt juhtus, ei tea veel keegi.

Versioon 1
...

Aeg ja uurimine annab arutust.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 03 Okt 2011 00:20 
Eemal

http://www.epl.ee/news/eesti/merel-jai- ... d=58984266

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 03 Okt 2011 08:21 
Eemal
Kasutaja avatar

palgile otsasõit?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 03 Okt 2011 08:56 
Eemal

PriitV kirjutas:
Muhv, kõik õige, kui laualast Rohukülast Hobulaidu vett peab. Aga siis on küll väga konkreetne küsimus, et kus kurat oli meestel päästevarustus ja ettevalmistatud riietus siiski ebatavapäraseks retkeks??? Käisin teispäev Einbys ja just tulin Kelvingist, vesi on oktoobri esimeste päevade kohta arusaamatult soe! Korralik termopesu all, ideaalis hoopis kalipso, midagi tuulekindlat peal ja korralik päästevest kõige otsas: mina läheks ainult nii mistahes kaatriga laudu või kive vedama. Mitte kutat karupükste ja sportvestiga.

Mulle käib küll vastukarva Priidu väljendusviis, kuidas ta asjadest siin teemas räägib, kuid tegelikult räägib ta õiget juttu.

Mitte selleks, et hakata lahkama siin konkreetse juhtumi tagamaid, vaid meeldetuletuseks ka endale (Me kõik oleme ju alati targad ja teame kõike, ainult me kipume asju ära unustama või õigel hetkel tähtusetuks pidama) panen ma veel kirja siia mõned punktid.

*Kui planeerid merel tegevust, mis on ükskõik mis mõttes erakordne, siis ära jäta tegevust pimeda peale. Pimedas ei suuda Sa ise adekvaatselt olukorda hinnata, kuna ei pruugi õigeaegselt näha ja aru saada toimuvast. Lisaks muutub ka paari meremiili laiune mereala pimedas suureks ookeaniks, kus millegi leidmine tundub nõela otsimisena heinakuhjast. Ka võimsam valgusti, mis maa peal näitab "seitsme miili taha" ja teeb ümbruskonna valgeks nagu päeval, muutub pimedal merel hädapäraseks seasilmaks, sest piirideta meri koos tumeda valgust neelava veega imab valguse kõik endasse.

*Kui vead lauamaterjali või muud ujuvat sorti kraami, siis seo last kokku ühes pundiks. Vähemalt nii suurteks osadeks, kui on võimalik. Kui peaks juhtuma halvim, siis muutub sellisel juhul last vähemalt "parveks", mida saab vajadusel abinõuna tarvitada. Lahtise lasti korral on tulemuseks meretäis "läbu", millest ei ole kasu mitte millekski.

*Päästevarustuse kasutamine ei ole oluline ainult ujuvuse tagamiseks. Päästevarustuse küljes on helkurribad. Sa võid olla ükskõik kui hea ujuja, kuid selliseid asju ei ole Sulle ilmselt looduse poolt ikkagi külge paigaldatud.

*Lahku paadi juurest viimasel hetkel ning siis kui see tõesti on juba hädavajalik. Sadu kordi lihtsam on leida paati ka uppunud olekus (Kui ta midagigi veel on pinnal), kui üksikut inimest keset suurt merd.

*Ära pelga küsida saate-eskordi abi.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 03 Okt 2011 11:39 
Eemal
Kasutaja avatar

Kas keegi okab öelda mis paadiga üleüldse tegu oli? Jutt käib mingist kaatrist, aga mingi artikli juures oleval pildil oli pigem selline sõude-mootorpaat... Võib olla oli jälle mingi suvaline illustreeriv pilt muidugi.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 03 Okt 2011 11:40 
Eemal
Kasutaja avatar

janno kirjutas:
Mulle käib küll vastukarva Priidu väljendusviis, kuidas ta asjadest siin teemas räägib, kuid tegelikult räägib ta õiget juttu.

Sry, ma lihtsalt olen räigelt otsekohene. Õigemini olen võtnud sellise joone - rääkida asjadest ilustamata, eriti nendest, mis puudutab oma lollusest merel uppumist või teatud juhtudel veesõidukiga ümberkäimisel saamatust. Halamise ja kirukuõpetaja kombel lollakalt ilukõneledes (andku Rebasenahk ka andeks, kuigi Tema jutlustest räägitakse vahvaid lugusid just ebatraditsioonilise aususe poolelt) ei hakka inimene kaasa mõtlema ja ei tee iseenda edasiseks tegevuseks järeldusi.

See ajabki vihale, õigemini teeb meele eriliselt nukraks, et oma rumalusest ja liigsest enesekindlusest/mehelikust uhkusest lähevad põhja parimad mehed. Seekord suisa kaks meest, kes mõlemad oleks pidanud nii "labast" ohtu oskama ette näha oma suurest kogemustepagasist kriisiolukordades. Kogu selle kurva loo "muster" on ülisarnane minu isa uppumisega: oli ju ka mees, kes enen seda mitmeid uppumisest päästnud ja ka uppunuid välja (ja Kalingradist koju) toonud, jahi peal ja sadamakail omaenda meeskonna joomaseid kantseldanud, muudeski kriisisituatsioonides olnud (kasvõi Karpaatides jäälõhes üksinda) ja siis "oskas" isegi lapsele arusaadava ohuga ennast lihtsalt ära uputada. Asja ühine nimetaja on "liigne enesekindlus, egoism ja mehelik uhkus".

Miks egoism: jällegi vabandust ette, aga suurim egoism on enda tapmine. Ükstapuha, mil moel ja kas surmatunnistusele seda kirjutatakse või mitte. SISU on tähtis. Kes valib selleks jääaugu, kes nööri (oma äi, Cat, sõbra ema etc), kes ülekoormatud või täiesti vale paadi (kaks venda - oma sõbrad) päästevarustust kasutamata (seekordne juhtum).
Vahva.madrus ei saa siiani aru, et minu eesmärk mistahes puhul veepeale minnes on sealt elusana kaldale tagasi jõuda, mitte miski muu mind ei huvita, kõige vähem suvalise külagonka finišitulemus. Seegi aasta on olnud päris mitu juhust merel, mis valede otsuste puhul oleks võinud lõppeda suhteliselt sitasti iseenda elunatukesele. Ja ma olen kindel, et tagantjärgi mõeldes paljudel teistelgi kipperlastel on olnud sarnaseid situatsioone. Jällegi need "oleksid"... aga meie oleme siin ja vaidleme, kahjuks mõnesid enam meie hulgas pole.

Viimati muutis PriitV, Esmaspäev, 03 Okt 2011 11:41, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 49 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid