Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 49 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 03 Okt 2011 11:41 
Eemal

Mark kirjutas:
Kas keegi okab öelda mis paadiga üleüldse tegu oli? Jutt käib mingist kaatrist, aga mingi artikli juures oleval pildil oli pigem selline sõude-mootorpaat... Võib olla oli jälle mingi suvaline illustreeriv pilt muidugi.

Puitpaat, ca. 30 aastat vana. Vööriaosa kajutiga, ahtriosa lahtine. Meenutas nagu pisemat kakuami, pikkus vast mingi 5...6m. Keskmootoriga.
Kindasti mitte kaater.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 03 Okt 2011 11:53 
Eemal

mina kui kaatri inimene ja mootoritega veesõidukite austaja sattusin juhuslikult ühe nimeka jahi peale ühele sõidule ja küsisin vesti kuna enda oma jäi autosse,siis naerdi,et mis vesti sa ikka siin selga topid,ega sa kaatris pole :D
vot selline suhtumine on paljudel jahi omanikel nagu aru olen saanud ja näinud.
Ma arvan,et sealt sellised tagajärjed tulevad.
Sry OT pärast,jutt ei olnud mõeldud mingisuguse targutamise pärast vaid selle mõttega,et tasub igal pool vesti kanda,kunagi ei tea millal õnnetus tuleb.
Enda viimane kogemus oli see kui läksin võidusõidupaati korraks rohuneeme sadamasse katsetama,mõtlesin veel et ei viitsi vesti ja kombet selga tõmmata,aga vesti ikkagi panin ja hetk hiljem keerasin ülenipli selle,kuigi olin kiiremini ja hullemini sellega sõitnud,aga üks laine keeramise ajal lihtsalt viskas ära ja oligi õnnetus kiire tulema.
Enam ei mõtle kunagi kas kanda päästevarustust või mitte,isegi siis kui korraks veepeale minna.
Kedagi see jutt tagasi ei too,aga ehk teistel tuleb kasuks.

56157755

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 03 Okt 2011 12:35 
Eemal
Kasutaja avatar

Järelikult saab spekuleerida kahel teemal: ohutusvarustust ei kasutatud ja laadimisega tehti viga. Kurb. Eriti just see ohutusvarustuse pool. Laadimisvigu juhtub ka proffidel, mis siis veel teise eluala meestest rääkida.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 03 Okt 2011 12:41 
Eemal
Kasutaja avatar

Kui keegi kohalikest mäletab, siis tegu oli "NOA"-ga. See aastaid Rohuküla-Hobulaiu vahet kündnud.

EDIT: Ja paadil olev meeskond ei kandnud kunagi päästevarustust... nii ka seekord

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 03 Okt 2011 14:27 
Eemal
Kasutaja avatar

Nuvot ja kahjuks võiks juba teist aastat järjest meie omad mehed Darwin Awardsi auhinnanominentideks panna. Õnneks ei ole eestlastel väga suurt "andekust" muu ilma debiilsete surm/enesetapmiste peale aga no paadiõnnetustes oleme raudselt esiotsas. Äkki see ongi üks ideedest "viie esimese seas" olla??? Mina lisaks sinna täiesti rahulikult tagantjärele ka Jaak Veski, nominent 1983... ja 2001 Kalle ja Meelis Saaliste ning 2010 Taavi Peetre (olles näinud tapjapaati).

edit.
janno kirjutas:
Mark kirjutas:
Kas keegi okab öelda mis paadiga üleüldse tegu oli? Jutt käib mingist kaatrist, aga mingi artikli juures oleval pildil oli pigem selline sõude-mootorpaat... Võib olla oli jälle mingi suvaline illustreeriv pilt muidugi.

Puitpaat, ca. 30 aastat vana. Vööriaosa kajutiga, ahtriosa lahtine. Meenutas nagu pisemat kakuami, pikkus vast mingi 5...6m. Keskmootoriga.
Kindasti mitte kaater.

Peaks olema see puupaat. Kui lauakoorem, siis ainult kajutilael, mis võrdub samaga, kui Suzuki Carry bussile (kitsamat enam ei tea ja seda omanuna tean, millest räägin) panna suurim saadaolev suusabox katusele, laduda see šamott-tellist täis ja minna serpentiinile kiiruskatsele... ei saanud "võrdlust" tegemata jätta.
Pilt

Viimati muutis PriitV, Teisipäev, 04 Okt 2011 00:55, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 03 Okt 2011 15:04 
Eemal

PriitV kirjutas:
Peaks olema see puupaat.

Tegelikult ikkagi ei ole. See alus on veel õnneks täiesti vee peal. Noa oli tiba suurem ning koorem ei olnud katusel.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 03 Okt 2011 15:18 
Eemal
Kasutaja avatar

Janno, seegi siis hea kuulda. See pisike muidu igavene armas popsutaja. Toda teist olen ka näinud, sellest küll pilti pole. Aga lauaveoks on ju "Hobulaiu praamid" ehk vanad hääd lollikindlad "poolakad" täiesti olemas...

Kuid täiesti kogemata sattusin selle paadi peale, millega ma Kallel/Meelisel keelasin 10 m/s+ tuule ja 1,5-2 meetrit lainega Rohuküla-Kassari sõitu tegemast isegi oma 2-jõulise Hondaga, nemad panid aga salaja sappa rumpel-juhtimisega 25(20)-jõulise päramootori ja läksid elus esimest (ja viimast) korda sellega suurele merele (enne kasutati Pirita jõel kalapüügiks). Õnneks ujumisokuseta meestena olid ka vestid seljas aga see neid ei päästnud, ei hukust ega Darwini "nominatsioonist". Suur mootor + kaks suurt meest ahtri pool - tulemus sama, mis Peetred oma 100+-jõulisega. Tehti lihtsalt tagurpidi salto lainest või uputas ahtrilaine niisama ära.
See paat ehk siis Nixy Aluminium peaks siiani kusagil vedelema... kogu oma ilus ja haruldudes. Video leidsin ka, ilmestab kõige paremini, kui väike ja õbluke see paat tegelikult on. Rohukülla veeti vagun-Volvo katusel.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 03 Okt 2011 16:00 
Eemal

Otsingud lõpetati: http://www.postimees.ee/585230/kaatrihu ... -lopetati/

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 03 Okt 2011 19:45 
Eemal
Kasutaja avatar

PriitV kirjutas:
/.../
Kuid täiesti kogemata sattusin selle paadi peale, millega ma Kallel/Meelisel keelasin 10 m/s+ tuule ja 1,5-2 meetrit lainega Rohuküla-Kassari sõitu tegemast isegi oma 2-jõulise Hondaga, nemad panid aga salaja sappa rumpel-juhtimisega 25(20)-jõulise päramootori ja läksid elus esimest (ja viimast) korda sellega suurele merele (enne kasutati Pirita jõel kalapüügiks). Õnneks ujumisokuseta meestena olid ka vestid seljas aga see neid ei päästnud, ei hukust ega Darwini "nominatsioonist". Suur mootor + kaks suurt meest ahtri pool - tulemus sama, mis Peetred oma 100+-jõulisega. Tehti lihtsalt tagurpidi salto lainest või uputas ahtrilaine niisama ära.
See paat ehk siis Nixy Aluminium peaks siiani kusagil vedelema... kogu oma ilus ja haruldudes. Video leidsin ka, ilmestab kõige paremini, kui väike ja õbluke see paat tegelikult on. Rohukülla veeti vagun-Volvo katusel.

Oeh, appikene. Isegi peale esimest kuud mootorpaadiga vee peal, mil ma kogu oma veesõidupraktika ajaloo kõige julgem mees olin, poleks ma taolise "killeriga" sarnasele retkele minna julgenud, kuigi üks adrenaliiniotsija olen ma kogu elu olnud. Aga adrenaliinilaksu "orgasmihetk" on minu arusaamise kohaselt ikka siis, kui asi tehtud.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 03 Okt 2011 21:49 
Eemal
Kasutaja avatar

janno kirjutas:
[Mitte selleks, et hakata lahkama siin konkreetse juhtumi tagamaid, vaid meeldetuletuseks ka endale (Me kõik oleme ju alati targad ja teame kõike, ainult me kipume asju ära unustama või õigel hetkel tähtusetuks pidama) panen ma veel kirja siia mõned punktid.

*Kui planeerid merel tegevust, mis on ükskõik mis mõttes erakordne, siis ära jäta tegevust pimeda peale. Pimedas ei suuda Sa ise adekvaatselt olukorda hinnata, kuna ei pruugi õigeaegselt näha ja aru saada toimuvast. Lisaks muutub ka paari meremiili laiune mereala pimedas suureks ookeaniks, kus millegi leidmine tundub nõela otsimisena heinakuhjast. Ka võimsam valgusti, mis maa peal näitab "seitsme miili taha" ja teeb ümbruskonna valgeks nagu päeval, muutub pimedal merel hädapäraseks seasilmaks, sest piirideta meri koos tumeda valgust neelava veega imab valguse kõik endasse.

*Kui vead lauamaterjali või muud ujuvat sorti kraami, siis seo last kokku ühes pundiks. Vähemalt nii suurteks osadeks, kui on võimalik. Kui peaks juhtuma halvim, siis muutub sellisel juhul last vähemalt "parveks", mida saab vajadusel abinõuna tarvitada. Lahtise lasti korral on tulemuseks meretäis "läbu", millest ei ole kasu mitte millekski.

*Päästevarustuse kasutamine ei ole oluline ainult ujuvuse tagamiseks. Päästevarustuse küljes on helkurribad. Sa võid olla ükskõik kui hea ujuja, kuid selliseid asju ei ole Sulle ilmselt looduse poolt ikkagi külge paigaldatud.

*Lahku paadi juurest viimasel hetkel ning siis kui see tõesti on juba hädavajalik. Sadu kordi lihtsam on leida paati ka uppunud olekus (Kui ta midagigi veel on pinnal), kui üksikut inimest keset suurt merd.

*Ära pelga küsida saate-eskordi abi.

Väga õiged punktid. Lisaksin veel ühe - iga tavapäratuma merereisi alguses helista mõnele tuttavale ja ütle, et kui sa teatud aja jooksul uuesti ei helista, oleks mõtekas päästeoperatsioon käivitada.

Olin täna ennelõunat taas merel - 10m/sek tuult, 1-1,5m lainet, hullult paks udu, navigatsiooniks iPhone kuna kogu kaatri pardaelekter sh trimmiplaadid oli maas. Oi ma kirusin ennast, et kellegile vahetult enne merele minekut teada ei andnud. Kaduma jäämise korral oleks vast alles õhtul otsima hakatud...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 03 Okt 2011 22:06 
Eemal

Kuidas Noa peale üleüldse mingit laadungit sai panna? Kui siis kajuti taha.. Kajut oli üüratuma kõrge. Paras piisa torn oli sinna tavalise lappaja peale ehitatud. Kui, siis mootori kanti kajutist ahtri poole sai vist midagi panna. Pilt on mälus üsna hea sellest paadist, oli teine kümmekond aastat vanaisa kainaaber Westmeris. Viimati nägin seda vist Jahtklubi kai ääres.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 04 Okt 2011 00:43 
Eemal
Kasutaja avatar

Ain kirjutas:

Kõik on õige, Nemad (Politsei-Piirivalve) lõpetasid otsimise , Lennukite ja muuga.

Kuid siiski.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=248577485188771&l=c59a1813ec
Ja nüüd kodupoole ... .

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 04 Okt 2011 08:09 
Eemal
Kasutaja avatar

Vot see paat on seal allpool veepinda:
Pilt

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 04 Okt 2011 12:22 
Eemal
Kasutaja avatar

janno kirjutas:
*
*
*
*Ära pelga küsida saate-eskordi abi.

Mina alustaks hoopis sellest punktist. Peale turvapaadi kõrval olemist on teised punktid peaaegu "tähtsusetud", ainult lauakoorma punti sidumine on vajalik.

Eks kindlasti võtan jällegi omaenda mätta otsast aga ka Sinul, Muhvil, raudpolt ka praeguseks kadunud meestel, kõigil teistel hobulaidlastel, enamusel kipperlastel jne, on kari sõpru, kes suurima mõnuga käivad meil-Teil külas ja tarbivad ilusaid suvekodusid või veesõidukeid. No ja ma olen ju sedagi otse öelnud, et mul ei ole "kahju", pigem teengi seda suurima heameelega, ehitan ja möllan peale oma pere vajaduste ka sõpradest koosneva maismaa-tiimi tarbeks. Aga ma tean, et kui ma helistan, siis vähemalt ühel, pigem mitmel, ei ole sel päeval midagi nii olulist teha, et nad ei saaks mulle appi tulla. Ja kui tegu oleks merega seotud ohtliku tegevusega abiga, siis helistaks esimesena mõnele rohkem "tuntud" kipperlasele: Sander, Indrek66 või Madis16 ja tooreks jõuks ikka sõber Mariole, kes jätaks raudselt põdrajahi ära ja tuleks. Mis sest, et olen teda ju üle parda "visanud" etc. Ja kindlasti saaks abi ka vähem tuntud kipperlastelt, kes on riburada Einbys naabrimehed.

Ma tõesõna ei ole kordagi läinud üksinda ka tormimurtud puid teiste pealt alla saagima. Ikka vähemalt kahe mehega, kaks pead on kaks pead, ning valvame üksteise seljataguseid. Sest ka metsast tahan ma tervena tagasi tulla.
Ehk rõhutaks veelkord: JULGE KÜSIDA ABI!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: viitamine
PostitusPostitatud: Pühapäev, 09 Okt 2011 21:37 
Eemal
Kasutaja avatar

viited loetavalt ilma vilkuva reklaamita:
* http://www.postimees.ee/583646/print/ro ... ud-kaater/
* http://www.epl.ee/archive/print.php?id=58984266
* http://www.postimees.ee/585230/print/ka ... -lopetati/
* https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hp ... 2370_n.jpg

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 49 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: