Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 69 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Automaatne versus manuaalne isetäituv vest
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 10 Okt 2011 08:21 
Eemal
Kasutaja avatar

Kipperi edit:
Teema sai alguse siit:
http://foorum.kipper.ee/viewtopic.php?t=6216

tundub, et paukvest on mitte eriti usaldusväärne päästevahend. Kunagi ei tea kas see ikka aktiveerub...
tavaline vest sadamast minnes kohe selga ja ära võtab siis kui paadist maas ja kõigil rahulikum.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 10 Okt 2011 09:14 
Eemal

merilane kirjutas:
tundub, et paukvest on mitte eriti usaldusväärne päästevahend. Kunagi ei tea kas see ikka aktiveerub...

Paukveste on kahte tüüpi - ise rakenduvaid ja manuaalseid. Manuaalse avanemiseks on vaja, et keegi nöörist sikutaks. Ise ta vette sattudes ei avane.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 10 Okt 2011 09:48 
Eemal
Kasutaja avatar

Kasutan ise samuti manuaalset paukvesti ja olen täie teadmise juures iseärasustest, mis selle kasutamisega seonduvad.

Manuaalse paukvesti kasutamisel on oluline, et see oleks ohusituatsiooni puhul seljas. Tegelikult juba enne seda. Kui tavalise vesti puhul võib diskuteerida, millal panna selga ja millal mitte, siis nendes diskussioonisituatsioonides peab manuaalne paugukas igal juhul juba seljas olema. Ja une pealt on vaja teada, kummas otsas päästikunöör on. Sest mayday puhul pole kellelgi aega otsida ei päästikunööri ega ka vesti ennast, kui see kuskil pingi all vedeleb. Tühi paukvest minu teada pinnal ei püsi. Pole küll proovinud (Priit võib järele proovida, kui see niikuinii juba märjaks saanud vest veel tema käes on), aga komplekt poolest kilost tihedalt kokku pakitud kummeeritud riidest, rakmetest ja poole mobiiltelefoni suurusest paksust rauast balloonist ei oma teoorias vähemalt just eriti head ujumisvõimet.

Kõigele lisaks jääb manuaalse vesti puhul valitsema ikkagi see oht, et kui selle kandjal on kas enne vette sattumist või sinna sattudes pilt tasku läinud, saab vesti aktiveerida ainult kõrval ujuv kaaskannataja. Muidugi juhul, kui tal selleks enda päästmise kõrvalt aega üle peaks jääma.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 10 Okt 2011 11:55 
Eemal
Kasutaja avatar

Kui vestile kord aastas ametlik hooldus teha, küllap ta siis ikka avaneb. Aga paljud ei tea seda ja kui teavad, siis ei tee. Sest see ju maksab kahjuks.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 10 Okt 2011 13:58 
Eemal

Olen seda ennegi ütelnud (ka VA ametimeestele)
et keelake ära-
manuaalne vest kõlbab ainult siis,kui kapten ütleb,nüüd vestid selga,tõmbate nööri ja kelle vest on täitunud,hüppab üle parda

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 10 Okt 2011 14:20 
Eemal
Kasutaja avatar

retti kirjutas:
Olen seda ennegi ütelnud (ka VTA ametimeestele)
et keelake ära-
manuaalne vest kõlbab ainult siis,kui kapten ütleb,nüüd vestid selga,tõmbate nööri ja kelle vest on täitunud,hüppab üle parda

Keelamine poleks õige, on siiski küllalt situatsioone, kus automaatne ennast ei õigustaks. Olen ise näinud, kus suurema laine puhul on vöörimehe vesti automaatselt lahti löönud. Ka sadamas otste kinnitamise ajal võib vajadusel vees niisama "supelda"

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 10 Okt 2011 14:20 
Eemal

retti kirjutas:
Olen seda ennegi ütelnud (ka VTA ametimeestele)
et keelake ära-

Ega see manuaalne paukvest ei ole ainult "säästuvariant" automaaselt avanevast. Manuaalsel vestil on vägagi point olemas, kuna on väga palju situatsioone, kus automaatvesti kasutamine võib ise kaasa tuua õnnetuse, kui ta soovimatul hetkel avaneb. Automaatvesti kontrollida ei ole ju võimalik - nii kui ta vett saab, nii ta ennast lahti ka virutab.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 10 Okt 2011 14:38 
Eemal

janno kirjutas:
Automaatvesti kontrollida ei ole ju võimalik - nii kui ta vett saab, nii ta ennast lahti ka virutab.

Kas automaatveste ei ole mitte 2 tüüpi

- avanevad veega kokkupuutel ehk nii vette kukkudes kui näiteks lainet saades, niiskuse, vihma vms mõjul (mõne sekundi jooksul pärast veega kokkupuutumist)

- avanevad vee alla sattudes (paar sekundit minimaalselt ca 10 cm sügavuses vee all olles) ehk lihtsalt märjaks saades ei tohiks lahti minna

Mõlemal on muidugi manuaalse avamise võimalus ka.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 10 Okt 2011 14:57 
Eemal
Kasutaja avatar

Jah, automaatse avamise mehhanisme on mitut sorti.
Vee rõhu peale avanevad on kindlamad ja lihtsalt niiskuse peale lahti ei lähe. Aga kui korralikum laine üle käib, võib ka selle lahti lüüa.

Samas tuleb nõustuda, et manuaalsetel vestidel on oma kasutusvaldkond selgelt olemas ja neid keelama asuda oleks jabur. Sisuliselt tuleks vesti valikul hinnata, kumb tõenäosus on suurem - kas see, et satud vette teadvuseta olekus või see, et satud olukorda kus avanenud vest on segav tegur (kummuli paadi all, otstesse takerdunud, vabatahtlikult vette minek näiteks kellegi abistamiseks, jne.) Rääkimata siis juba kuiva ülikonnaga vette minekust. Muidugi tuleb arvesse võtta ka enda ujumisoskust.

Aga see on täiesti eraldi teema, nii et ehk Kipper teeb peale Peetri postitust split'i?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 10 Okt 2011 15:10 
Eemal
Kasutaja avatar

Rehepapp kirjutas:
/.../Aga see on täiesti eraldi teema, nii et ehk Kipper teeb peale Peetri postitust split'i?
Pole küll vaidluskoht, aga split tuleks teha juba peale PriitV postitust, kuid Peetri postitus sellest reast välja nokkida ja siia alles jätta. Siis saaks ka mõistliku algusega teema. See manuaalse pauguka küsimus on, jah, omaette oluline teema, et plussid-miinused läbi analüüsida.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 10 Okt 2011 17:14 
Eemal

mul on ettepanek - talvel võiks kõik oma taatlemisele kuuluvad paukvestid avada ja kirja panna kas 100% avanes või jäi mõni kinni. kui siis miks. mis marki vest ja kui vana, millal viimati taadeldud. taatlemisel vahetatakse ju balloon niikuinii ära ja pakitakse uuesti.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 10 Okt 2011 17:35 
Eemal
Kasutaja avatar

Selleks tuleks kohe üks jahtklubidest broneerida. Rumm, suupisted.
Ja siis ... kolm-kaks-üks-põmmmm.
Viking võib oma sildid üles panna kui laua katab.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 10 Okt 2011 17:50 
Eemal
Kasutaja avatar

AndresA kirjutas:
mul on ettepanek - talvel võiks kõik oma taatlemisele kuuluvad paukvestid avada ja kirja panna kas 100% avanes või jäi mõni kinni. kui siis miks. mis marki vest ja kui vana, millal viimati taadeldud. taatlemisel vahetatakse ju balloon niikuinii ära ja pakitakse uuesti.
Ma ei ole sugugi kindel, et iga kontrolli ajal CO2 baloon ära vahetatakse. Nii et enne kui seda laadi testi korraldama hakata peaks uurima, kui suur on hinnavahe lihtsalt kontrollil ja avatud vesti "taastamisel". Muidugi kui Viking on nõus üritust sponsoreerima, siis miks mitte :)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 10 Okt 2011 17:53 
Eemal
Kasutaja avatar

Marlene kirjutas:
Selleks tuleks kohe üks jahtklubidest broneerida. Rumm, suupisted.
Ja siis ... kolm-kaks-üks-põmmmm.
Viking võib oma sildid üles panna kui laua katab.

Et oleks aus, siis joogid võiks Autoekspert Indrek66 isikus tuua, Vikingile jätaks korraliku eestlasliku laua katmise.

Aga nüüd automaat vs manuaal. Mul isiklikku paugukat (veel) ei ole aga kindlasti soetan. Kuid ma olen mõelnud niipidi, et mul tuleb tihtipeale kalda ääres vette hüpata aga kus sa siis jõuad automaatvesti seljast ära võtta? Jube jama on, kui lihtsalt rinnuni vette hüpates asi pauguga avaneb. Seega kaldaäärseks tuuseldamiseks Julia või kummikaga võiks asi ikka manuaalne olla. Praegu ei kanna korkvesti just selle pärast, et see segab tegutsemist. Isegi vette hüppamist segab, jalad peavad ikka kindlalt põhjas olema, kui alust poile haakida või seda hoopis madalalt lahti lükata. Manuaalvest on ses suhtes parem: ei sega ka vees tegutsemist aga vajaduse korral tõmbad asja lahti. Manuaalpaugukaga peaks saama isegi hädapärast sukelduda, näiteks vindi ümbert võrku lahti harutama.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 10 Okt 2011 17:59 
Eemal
Kasutaja avatar

Viking võiks oma esindaja üritusele saata ja kõik kohaletoodud vestid ära taadelda. Muu sponsorlus siis kokkuleppel. Mul endalgi Vikingist ostetud vest, mis tänaseks taas kord taatlemist vajab.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 69 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: