Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 69 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 10 Okt 2011 18:00 
Eemal

avatud vesti taastamine maksab pea pool vesti hinnast ca 35 EUR
taatlemine kui ei ole vaja vahetada ballooni ega tabletti siis 10 EUR
kohustus taadelda on iga 2,5 aasta järel .. uutel vestidel balloni poolses otsas katte all kehtivusaeg kirjas või klipsiga rakmete küljes...
Mul taatlemiseks vajalik sert olemas.
Kui muresid võtke ühendust

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 10 Okt 2011 18:01 
Eemal
Kasutaja avatar

Siis kui mina paadi peale veste valisin, siis sain teemast aru sedasi:
Seal, kus võib poomiga vastu pead saada ja teadvusetult vette kukkuda, on vaja iseavanevat ja D-seekliga vesti (et end ka vajadusel paadi külge kinnitada).
Muidu, ehk siis mootorpaadil, sobib manuaalselt avatav vest.

Seda, kas ja kuidas vest tõesti ise ka lahti läheb, oleks kiusatus katsetada küll.

EDIT: Olen ka sadamas planeerimatult ujumas käinud. Õnneks polnud vesti seljas, muidu oleks see avanenud. Aga telefon unus ikka taskusse, kuigi panen ta ALATI kuhugi kajutisse :) ja kaelas ripub ainult veekindel telefon ning GPS.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 10 Okt 2011 19:42 
Eemal

tiit kirjutas:
avatud vesti taastamine maksab pea pool vesti hinnast ca 35 EUR
taatlemine kui ei ole vaja vahetada ballooni ega tabletti siis 10 EUR
kohustus taadelda on iga 2,5 aasta järel .. uutel vestidel balloni poolses otsas katte all kehtivusaeg kirjas või klipsiga rakmete küljes...
Mul taatlemiseks vajalik sert olemas.
Kui muresid võtke ühendust

Aga mida selle taatlemise juures üldse vestiga tehakse? Nii nagu tulekustuti taatlemine, et visatakse pilk peale, lüüakse tempel selga ja kasseeritake EUR-e?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 10 Okt 2011 19:51 
Eemal
Kasutaja avatar

janno kirjutas:
Aga mida selle taatlemise juures üldse vestiga tehakse? Nii nagu tulekustuti taatlemine, et visatakse pilk peale, lüüakse tempel selga ja kasseeritake EUR-e?

Põhimõtteliselt vist jah. Aga: kuna pauguvesti õhku pidav sisu on ju mingist plastikupõhisest värgist (vähemalt Tiina peal peale masti murdmist lahti lastud olid sellised, muuseas, need püsisid kogu Väina aja kenasti punnis-täis) siis vist kuulub sinna ka vesti survestamine? Seega võiks iseendale rahustuseks ju vesti lahti lasta ja siis lasta see uuesti pakkida ning uue ballooni/tabletiga varustada.

Küsimus: kaua peab vest täis püsima? Tiina omad kestsid rahulikult teisipäevast pühapäevani.
Ja teinegi küsimus: kas avatud ja täis CE-tähisega aga taatlemis"templita" pauguvest kvalifitseerub päästevestina?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 10 Okt 2011 20:07 
Eemal

Mul on korkvestid ja ka automaatsed, aga manuaalse ostsin just lisaks ja seda kannan. Korkvestid neil seljas, kes üldse ujuda ei oska. Sest olen hea ujuja ja loodan ikka kõigepealt ujudes paati tagasi saada, kui midagi ujumist ja paatironimist ei sega ( ise tätunud vest näiteks) .Ja alles siis, kui võhm otsas, tõmbaks nöörist. Et midagi ära keelata oleks mõtetu. Olukorrad ja inimeste võimed on erinevad. Kalurid ju kalda lähedal ja mõni ka jõel, järvel kalda ligidal, kust hea ujuja kaldale ujub ilma vestia, vestiga ehk mitte. Kui ta aga korra täispuhutud on, kas siis vees seljast kätte saab? Kõigil pole pandlaid.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 10 Okt 2011 20:09 
Eemal
Kasutaja avatar

Mh, Priidu küsimusele jätkuks - mul samuti "kogu kollektiivi" + sõprade tarvis automaadid. Korduvalt on lapsed/lapsemeelsed proovi mõttes nöörist sikutanud. Olen seejärel padruni ise ära vahetanud ja vesti kokku pakkinud. Kas sellel tegevusel ka kuriteo maik man on?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 10 Okt 2011 20:19 
Eemal

hmm... minu 5 vesti taadeldi Vikingis ära vist ca 54 eur eest. Väidetavalt olla justkui ka balloone vahetatud. Öeldi veel, et need osad Osculatid tuleks minema visata või iga aasta taadelda :-)

Või siis et kokkulappimisega koos 34eur/tk? tundub kuidagi väga rajult hea bisnis olema...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 10 Okt 2011 20:31 
Eemal
Kasutaja avatar

Muhv kirjutas:
Mh, Priidu küsimusele jätkuks - mul samuti "kogu kollektiivi" + sõprade tarvis automaadid. Korduvalt on lapsed/lapsemeelsed proovi mõttes nöörist sikutanud. Olen seejärel padruni ise ära vahetanud ja vesti kokku pakkinud. Kas sellel tegevusel ka kuriteo maik man on?
Siis kindlasti, kui vest merel/järvel olles aktiveeritakse, varupadrun/tablett kaasas on ja ise pakkida oskad. Sest muidu saaks ju kasutuskõlbliku vesti puudumise eest trahvi teha, aga Sina võtad tähenärijast veepolitseilt oma asjatundliku tegevusega selle rõõmu ära. :lol:

Edit: mul omal kogu aeg varuballoon kaasas et kui peaks vest pikemal väljasõidul aktiivsesse kasutusse minema, siis oleks võimalus asi uuesti stardivalmis seada, ilma, et kuskilt karup....st michelini mehikesena tagasi ei peaks tulema ja vesti korda seadmiseks kohe eraldi kellegi juurde minema ei peaks.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 10 Okt 2011 20:31 
Eemal
Kasutaja avatar

PriitV kirjutas:
Küsimus: kaua peab vest täis püsima?
LSA koodeksi järgi ei tohi vest kaotada rohkem kui 5% oma kandevõimest 24h jooksul. Kontrolli käigus neid minu teada 24h täis hoitakse, iseasi kui täpselt seda 5% keegi mõõdab.

Muhv kirjutas:
Olen seejärel padruni ise ära vahetanud ja vesti kokku pakkinud. Kas sellel tegevusel ka kuriteo maik man on?
"Nõuded väikelaeva varustusele" § 5 ütleb, et "Päästevestid ja ujuvusvahendid peavad olema sertifitseeritud ja vastavalt markeeritud ning olema hooldatud vastavalt valmistajatehase kasutusjuhendile." Seega kui su vesti kasutusjuhend ütleb, et peale avamist võib selle uuesti kokku pakkida ainult volitatud esindaja, siis oled seadust rikkunud :)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 10 Okt 2011 20:40 
Eemal
Kasutaja avatar

Rehepapp kirjutas:
/.../LSA koodeksi järgi ei tohi vest kaotada rohkem kui 5% oma kandevõimest 24h jooksul. Kontrolli käigus neid minu teada 24h täis hoitakse, iseasi kui täpselt seda 5% keegi mõõdab.
/.../

Minu vesti küll niikaua täis ei hoitud. Viisin selle hommikul, kui Tallinna läksin, Vikingisse taatlusele ja pealelõunal, kui ära sõitsin, korjasin jälle kaasa. Vest oli mind kenasti juba ootamas, kui järele tulin.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 10 Okt 2011 20:41 
Eemal

Vaatasin siin Hong Kongi kaubamajas synnipäevapakkumist: ujuvylíkond koos helkurite ja viledega ja CE-sertifikaadiga ning töstejöuga 90N. Näeb välja nagu töökombe. Jahedama ilmaga tundub igati kohane ka jahi peal toimetamiseks, kuna kapuutsid, traksid ja vesilukud köik olemas. Paugutamisega ka probleemi pole, sest ujuvmaterjal köik kahe kanga vahel. Hind oli 119 Eurorubla. Kas klassifitseerub seegi päästevarustuseks?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 10 Okt 2011 20:55 
Eemal
Kasutaja avatar

kassoggy kirjutas:
...ujuvylíkond koos helkurite ja viledega ja CE-sertifikaadiga ning töstejöuga 90N. Kas klassifitseerub seegi päästevarustuseks?
Kui tal on CE (või SOLAS või ISO) markeering peal, siis klassifitseerub ujuvusvahendiks ja vastab D kategooria paadi nõuetele. C kat. kah, kui püsid lähemal kui 5 miili kaldast. Kui kaugemale tahad minna siis jääb 90N-st väheks.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 10 Okt 2011 21:24 
Eemal

Näed siis kui kena.Minu provokatsioon ei ole mitte just tühja jooksnud.

Aga võtke kuidas tahate, kui valida on,kumb selga ajada,kas manuaalne paukvest või ohutusvest, - eelistan igal juhul viimast ja soovitan teistele ka.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 10 Okt 2011 21:24 
Eemal
Kasutaja avatar

Mis ballooni vahetamine...

Igal vestil on oma tingimused, mida kontrollida tuleb ja need kirjutab ette tehas. balloonidel on nõue üks: peab vastama peale löödud kaalule pluss miinus 2 grammi ja ei tohi olla täket nõelast peal. Ja ballooni CO kogus grammides peab vastama vesti mahule või siis ehk tõstejõule. 38 grammi näiteks 150sele. Pisekesele junnile suur CO kogus teeb ainult ribasid taha.
Kui on 175, siis mõned mudelid kasutavad 2x25 või 2x26, sõltub kas euroopa või meerika.

Ülejäänud test peab toimuma nii, et kamber lastakse õhku täis ja vastavalt ettekirjutusele peab selle sees püsima kindel rõhk, näiteks Vikingi FMK-150 l 4 tundi 0,2 baari.
Ja kontrolli sagedus - see on niikuinii improvistatsioon, mõnda vesti tuleb kontrollida 4 kuu tagant, mõnda 6 kuu tagant, ahjaa, ballooni kaalumise järel tuleb muidugi ka see pisike kummitihend ära vahetada, mis surema kipub.

Seda ei pea rääkimagi, et helkurid lambid jne kontrollitakse ja ka nende kehtivusaeg peab olema vesti lipikul nähtav ilma vesti lahti tegema, eriti sellistel vestidel, kus on ka majakad sees, kus EPIRB i aku on viieaastase expirationiga. ja nii edasi bla bla bla.

Teema on suur ja lai.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 10 Okt 2011 21:45 
Eemal
Kasutaja avatar

Dillinger kirjutas:
Teema on suur ja lai.

Ühesõnaga - kes klubiruumi ära bronnib?

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 69 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: