Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 69 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 10 Okt 2011 22:02 
Eemal

Taatlemise juures puhutakse vest täis ja see peab survet pidama min. 7 tundi. Seejärel tõmmatakse vaakumisse ja pakitakse ära. Balloonid kaalutakse üle (kaalu erinevus võib olla balloonile märgitust -1 +2 grammi) tabletil peal kehtivus aeg . Kui peale lahtilaskmist oled vesti ise tühjaks lasknud siis pean tegema kogu protsessi ja see maksab 10 EUR ja uus ballooni tableti ja lukustusklipsi komplekt 25 EUR. kui vaja taatlemise käigus vahetada balloon või tablett siis need 10 EUR tükk klipsi pole vaja see on siis terve. puhumiseks ja vaakumisse tõmbeks spets otsad.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 10 Okt 2011 22:06 
Eemal
Kasutaja avatar

Täisriides tuleks ikka sügisesse vette karata ja siis end pardale vinnata. Saun võiks siis klubiruumile lähedal olla. Mul ka vaja automaat kontrollida. Vestikogemus õppusel ära proovida poleks paha.

Kas vesti õhupidavust saaks kontrollida ka ise täis puhudes vastavast torukesest, mis tavaliselt vesti küljes järeleaitamiseks? Kuidas õhu välja saab?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 11 Okt 2011 08:26 
Eemal
Kasutaja avatar

me oleme Nupuklubiga kunagi testinud ujuvkombinesoone siseujulas. meeleolukas üritus oli.
ju siis analoogselt saaks ka paukveste testida. mul on kaks manuaalset, taatlemistähtajad ammu üle.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 11 Okt 2011 09:32 
Eemal
Kasutaja avatar

Lausa ujulat pole ehk tarvis, aga suurema basseiniga saun oleks küll OK :D

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 11 Okt 2011 12:09 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

peebuste kirjutas:
Lausa ujulat pole ehk tarvis, aga suurema basseiniga saun oleks küll OK :D

Siiski - KalevSPA on ju paljudele meist tuttav kuna üks üritus sealses saunas sai tehtud. Vist eelmisel aastal meremessi aegu? Tookord ei jõudnud Porta Bote tollilaost kohale, kuid ehk saaks seekord mingeid väikseid huvitavaid aluseid nö mängimiseks lisaks vestipaugutamisele? :)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 11 Okt 2011 12:34 
Eemal
Kasutaja avatar

Kipper, KalevSPA on lahe koht veel ka selle poolelt, et seal saab "julge mees" proovida päästevarustuses "suure laeva tekilt" vette hüppamist... Ise kardan, et mina ei julgeks 10-meetri tornist jalad ees ilma reaalse ohu ehk vajaduseta seda proovida. Ehk sama asi: miks peaks inimene tervest lennukist niisama välja hüppama? Põlev lennuk või uppuv laev on pisut teine asi.

Muuseas, see oleks päris huvitav vaadata, mitu päästmist õpetavat tegelast seda ise teha julgeks. Olles riietatud "tavalises reisivormis" a'la tossud, teksad ja mingi kampsunilaadne ning siis paned tolle suure laeva kork-päästevesti selga ja hüppad sealt ülevalt lihtsalt tuima näoga "pommi või tikku"! Pluss siis manuaalvestiga ja automaatvestiga.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 11 Okt 2011 13:01 
Eemal
Kasutaja avatar

PriitV kirjutas:
Muuseas, see oleks päris huvitav vaadata, mitu päästmist õpetavat tegelast seda ise teha julgeks.

Tõenäoliselt enamus julgeks probleemivabalt. Olen ise käinud koolitusel sellises kohas:
Pilt
Hüppamise koht on näha tagumises nurgas. Vist oli kuskil 7-8m peal ja enamus seltskonnast tuli sealt alla küll. Justnimelt tavalistes töötunkedes ja kõige harilikum SOLAS vest seljas. Samas ma ise olen samasugune, et ilma karjuva vajaduseta seda proovida ei taha. Las see laev vajub allapoole, küll jõuab siis hüpata... ;)

Aga Kalev SPA on veel selle poolest hea koht, et seal on olemas ka külmavee basseinid (10°C) kus saab erinevate termokostüümide ja ujuvülikondade omadused ära katsetada. Või siis lihtsalt järgi proovida, kui kaua sellises vees tegutsemisvõimelisena püsid.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 11 Okt 2011 13:15 
Eemal
Kasutaja avatar

Rehepapp, 7-8 ja 10 meetrit on väga suur vahe vette plartsatamise kiiruses. 6-meetrisest ma isegi ei mõtleks aga on noorena ka suurest alla hüpatud, isegi ujukates oli "päris kole". Aga oleme ju kõik (vähemalt loodan) tavalise korkvestiga vähemalt kai- või jahipealt (a'la 1-2 meetrit) sisse hüpanud, seda olematult kiiruselt ja isegi siis tunned "survet hargivahel" ning vest kargab korraks "kaela kinni".

Muidugi ma usun, et need mehed peavad julgema asja ette näidata aga seda tahaks ikka oma silmaga näha! Ja mingeid töötunkesid ei saa selga, lisaks eelkirjeldatule veel ka koheva sulejope ning aega antakse vaid mõned sekundid rihmade pingutamiseks. Asi peab olema kui tegelik elu, mitte proffide ettevalmistatud trikk.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 11 Okt 2011 13:19 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Ma ei leidnud infot, et oleks olemas rahvusvaheline ohutuspäev. Sellise võimsa nime all võiks ju testida. Ülehomme on küll rahvusvaheline ülikonnapäev ja selle juurde kuulub tihti ka vest - mis nagu sobiks :)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 11 Okt 2011 14:08 
Eemal
Kasutaja avatar

PriitV kirjutas:
Rehepapp, 7-8 ja 10 meetrit on väga suur vahe vette plartsatamise kiiruses. 6-meetrisest ma isegi ei mõtleks aga on noorena ka suurest alla hüpatud, isegi ujukates oli "päris kole". Aga oleme ju kõik (vähemalt loodan) tavalise korkvestiga vähemalt kai- või jahipealt (a'la 1-2 meetrit) sisse hüpanud, seda olematult kiiruselt ja isegi siis tunned "survet hargivahel" ning vest kargab korraks "kaela kinni".

Muidugi ma usun, et need mehed peavad julgema asja ette näidata aga seda tahaks ikka oma silmaga näha! Ja mingeid töötunkesid ei saa selga, lisaks eelkirjeldatule veel ka koheva sulejope ning aega antakse vaid mõned sekundid rihmade pingutamiseks. Asi peab olema kui tegelik elu, mitte proffide ettevalmistatud trikk.

Kui ma õigesti mäletan, siis laevapere liikmetele õpetatakse, et kõrgemalt kui 5 meetrit hüpatakse vestita seljas (kas siis üks käsi läbi vesti peaava või siis lihtsalt vest ühes käes), et vältida kaelavigastusi. Vest pannakse vees selga. Olen ise hüpanud Revali Pirita platvormi pealt (4-5m) termoülikonnaga ja sel hetkel küll ei oleks tahtnud, et midagi ujuvat pea ümber oleks.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 11 Okt 2011 14:21 
Eemal
Kasutaja avatar

klamber kirjutas:
PriitV kirjutas:

Kui ma õigesti mäletan, siis laevapere liikmetele õpetatakse, et kõrgemalt kui 5 meetrit hüpatakse vestita seljas (kas siis üks käsi läbi vesti peaava või siis lihtsalt vest ühes käes), et vältida kaelavigastusi. Vest pannakse vees selga. Olen ise hüpanud Revali Pirita platvormi pealt (4-5m) termoülikonnaga ja sel hetkel küll ei oleks tahtnud, et midagi ujuvat pea ümber oleks.

Päris kindlasti mitte! Keegi ei suuda enam ekstreemtingimustes vees vesti selga ajada ja nii ei tohi hüpata. Kõrgelt hüpatakse jalad ees, küünarnukid rinnal, kusjuures üks käsi tõmbab vesti alla ja teisega pigistatakse samal ajal ninasõõrmed kinni.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 11 Okt 2011 14:46 
Eemal
Kasutaja avatar

klamber kirjutas:
Kui ma õigesti mäletan, siis laevapere liikmetele õpetatakse, et kõrgemalt kui 5 meetrit hüpatakse vestita seljas (kas siis üks käsi läbi vesti peaava või siis lihtsalt vest ühes käes), et vältida kaelavigastusi.

Õpetatakse jah. Asi selles, et vestidele esitatavate nõuete järgi (LSA code) peavad need olema testitud ja ohutud 4,5m kõrguselt vette hüpates. Sealt ilmselt ka paljude instruktorite soovitus, et kõrgemalt hüpates ei ole hea vesti selga panna. Aga mis juhtub näiteks 8m pealt hüpates kui vest on kaenlas? Suhteliselt suur tõenäosus on vest ära kaotada. Valges ja vaikse ilmaga võib see ujumisoskusega inimese jaoks olla parem alternatiiv, pimedas ja tormiga võibolla mitte... Käsi püsti, kes on proovinud lainetusega vees olles vesti selga panna?

Kokkuvõttes muidugi tasub seda silmas pidada ja kui vähegi võimalik siis vältida kõrgemalt hüppamist. Üle 10m kõrguselt hüppamine läheb ohtlikuks vestiga või vestita.

Ah jaa, kui juba teema hüppamisele läks, siis enamasti unustatakse mainimata veel üks oluline asi - hüpates peaks vaatama otse ette (horisondi poole) mitte alla! Alla vaadates kaldub keha tahes-tahtmata ettepoole ja vette ei maanduta enam jalad ees.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 11 Okt 2011 16:06 
Eemal

Palju eesti mereriigis neid hobialuseid on, kus 5-6 meetri pealt vette hüppama peab? :D

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 11 Okt 2011 16:37 
Eemal
Kasutaja avatar

kassoggy kirjutas:
Palju eesti mereriigis neid hobialuseid on, kus 5-6 meetri pealt vette hüppama peab? :D

Piisab, kui korra paarisaja aasta jooksul peab tuhatkond inimest külma septembri vette hüppama...
Ehk see oligi asi, millele ma hästi delikaatselt viitasin. Kõik on sinnamaani tore ja ilus, kuniks on TEGELIK vajadus käes. Kui kõrgelt peaks näiteks Ofelia või St.Ola pealt hüppama, nendegi tekid on päris kõrgel... Ehk päästevest on kuradi vajalik aga samas ka kole ohtlik.
Aga: manuaalne paukvest ei tohiks olla kaugelt nii ohtlik ka hüppamisel? Tema pind on ikkagi väga väike ja üle pea ta ka ära ei tule ega kaela ära ei vääna. Saad hoida nina kinni ja teha kõike, mis peab tegema. Vee all tõmbad ja tuled korgina veepeale tagasi.
Kes on käinud koolitusel, kas manuaalvestiga hüpatakse, lubatakse hüpata või on seda üldse proovitud? Kestab see lataka välja? See 10-meetri torn on siiki reaalne elu, julge mees, soovitatavalt päästeinstruktor, võiks ju ära proovida suure vestide testimise käigus kamba huvitatute silme all.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev, 11 Okt 2011 16:51 
Eemal

Pole mitte muhvigi vahet praeguse ilmaga, millise vestiga sa laevalt hüppad. 10 minuti pärast oled küpse ja abi on tast niipalju, et loksud lihtsalt veepinnal. Olade ja Jolade koha pealt pööraks tähelepanu päästepaatidele. Hobilaev on teine teema, kui sul just ei juhtu olema pardal paugukummipaati. Vest on abivahend päästepaati ronimiseks ja see peab toimuma väga lühikese aja jooksul.[/u]

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 69 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: