Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 39 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 28 Okt 2011 16:49 
Eemal
Kasutaja avatar

Minu arust ei ole küsimus ei lainekõrguses, selles kas MP15 oli õigustatud sadamasse sisse kihutama jne, küsimus on vaid ja ainult räigelt ülbitsevas ja solvavas vastuses, mis lühikokkuvõttena kõlab nii (kahjuks 99% juhtudest miilitsate sigaduste peale tuleb samasugune kirjutis vastu):

"Kulla hädaldaja, sa oled tükike "lauslolli sitta" siin maamunal ja pead olema püsivalt õnnetu, et sa üldse ilma sündisid, sest meie, miilitsad, oleme kõikvõimsad ja meie ei eksi kunagi ja me teame mistahes alal ka selle ala spetsialistidest või kogemustega inimestest ALATI rohkem. Kui meie tahame, ajame alla jalgratturid ja jookseme "metsa naist lohutama", sõidame teedel võõrast ja ka riigivara hävitades, seame oma tegevusega iga jumala nädal teiste inimeste vara ja elunatukest ohtu ja oleme ikka-alati õiged tegelased. Sest me oleme miilitsad ja Politseinikke on meie hulgas ~5%. Vaid üliharva jääme meie süüdi oma sigadustes aga siis on "kusagil struktuurides kallutatud jõud" (tsiteeridest elavat klassikut) ehk mõni harv kohtunik julgeb täiesti arusaamatul põhjusel süüta kannatanud riigi Kodanikule õiguse anda... Ja see on pigem "tööõnnetus"."

OK, ma panen ka OMA nägemuse korrektsest vastusest, küll mitte kantseliidis vaid lihtsalt inimlikus keeles.

" Tere Eesti Vabariigi Kodanik,

Saime Teie kirja kõnealusest vahejuhtumist ja menetluse käigus selgus, et PPA alus MP15 täitis sellel päeval erakorralist ülesannet, viies võimalikultl kiiresti Naissaarele abi andma meedikud ja oli sunnitud eksima Hea Meretava ja sadamaalal kiiruspiirangu vastu, tekitades sellega lainetuse. Vahejuhtum lõppes edukalt ja tänu kiirele tegutsemisele päästeti inimelu. Vabandame tekkinud ebameeldivuste pärast ja soovi korral tekkinud kahjude kompenseerimiseks võite pöörduda meie kahjude käsitleja poole, kellele on Teie kaasus edastatud.

Kahjukäsitleja nimi/kontaktid, kahju/kaasuse juhtumi number

Lugupidamisega,

kontoris toolil istuv juriidilise haridusega Politseinik"

Edasi ongi eetika küsimus (ja muidugi sõltub reaalse kahju suurusest), kas tõeline Kodanik seab iseenda heaolu tähtsamaks teise inimese elust või mitte.

Viimati muutis PriitV, Reede, 28 Okt 2011 17:31, muudetud 2 korda kokku.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 28 Okt 2011 17:20 
Eemal
Kasutaja avatar

Minu jaoks kõlab hoopis huvitavalt, mis aparaat see 1m ahtrilaine suutis tekitada? MP15 ei ütle mulle paraku eriti midagi.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 28 Okt 2011 17:30 
Eemal
Kasutaja avatar

Siia otsa sobib Beebilõusta looming, nagu rusikas silmaauku :\
http://www.youtube.com/watch?v=rgFJh4r5 ... ture=share

PriitV kirjutas:
Minu arust ei ole küsimus ei lainekõrguses, selles kas MP15 oli õigustatud sadamasse sisse kihutama jne, küsimus on vaid ja ainult räigelt ülbitsevas ja solvavas vastuses, mis lühikokkuvõttena kõlab nii (kahjuks 99% juhtudest miilitsate sigaduste peale tuleb samasugune kirjutis vastu):

"Kulla hädaldaja, sa oled tükike "lauslolli sitta" siin maamunal ja pead olema püsivalt õnnetu, et sa üldse ilma sündisid, sest meie, miilitsad, oleme kõikvõimsad ja meie ei eksi kunagi ja me teame mistahes alal ka selle ala spetsialistidest või kogemustega inimestest ALATI rohkem. Kui meie tahame, ajame alla jalgratturid ja jookseme "metsa naist lohutama", sõidame teedel võõrast ja ka riigivara hävitades, seame oma tegevusega iga jumala nädal teiste inimeste vara ja elunatukest ohtu ja oleme ikka-alati õiged tegelased. Sest me oleme miilitsad ja Politseinikke on meie hulgas ~5%. Vaid üliharva jääme meie süüdi oma sigadustes aga siis on "kusagil struktuurides kallutatud jõud" (tsiteeridest elavat klassikut) ehk mõni harv kohtunik julgeb täiesti arusaamatul põhjusel süüta kannatanud riigi Kodanikule õiguse anda... Ja see on pigem "tööõnnetus"."

OK, ma panen ka OMA nägemuse korrektsest vastusest, küll mitte kantseliidis vaid lihtsalt inimlikus keeles.

" Tere Eesti Avbariigi Kodanik,

Saime Teie kirja kõnealusest vahejuhtumist ja menetluse käigus selgus, et PPA alus MP15 täitis sellel päeval erakorralist ülesannet, viies võimalikultl kiiresti Naissaarele abi andma meedikud ja oli sunnitud eksima Hea Meretava ja sadamaalal kiiruspiirangu vastu, tekitades selelga lainetuse. Vahejuhtum lõppes edukalt ja tänu kiirele tegutsemisele päästeti inimelu. Vabandame tekkinud ebameeldivuste pärast ja soovi korral kompensiatsiooniks võite pöörduda meie kahjude käsitleja poole, kellele on Teie kaasus edastatud.

Nimed/kontaktid, kahju/kaasuse juhtumi number

Lugupidamisega,

kontoris toolil istuv juriidilise haridusega Politseinik"

Edasi ongi eetika küsimus (ja muidugi sõltub reaalse kahju suurusest), kas tõeline Kodanik seab iseenda heaolu tähtsamaks teise inimese elust või mitte.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 28 Okt 2011 17:36 
Eemal

MP15 on Boomerangeri kajutiga mudel. Selline: http://www.boomeranger.fi/products/lawenforcement. Eestis on kasutusel tumehalli värvi.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 28 Okt 2011 17:46 
Eemal
Kasutaja avatar

Muhv kirjutas:
Minu jaoks kõlab hoopis huvitavalt, mis aparaat see 1m ahtrilaine suutis tekitada? MP15 ei ütle mulle paraku eriti midagi.

Küsimus ei ole laine kõrguses vaid selles, mida konkreetne laine kohtudes tiheda betoonkaiga, selle ääres teeb! Ehk see, milline on kaatri ahtrilaine dünaamika seinaga kohtumisel. Sellest, mis toimub täpselt sama tekkepõhise laine puhul Aegna kai taga on siin palju räägitud. Laeva tekitatud laine ja tuule tekitatud laine on kaks erinevat asja.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 28 Okt 2011 18:35 
Eemal
Kasutaja avatar

Muhv kirjutas:

Isegi mina oma paadikesega suudan.
Trimmid nina trimmidega maha.. mootoriga samuti ja siis surud .. ca 60 % koormusega 12-14 sõlme ...
ja kai on ca 80 sm kõrguselt märg....
Ma tavaliselt lõhun nii jääd... ja kuni 30 cm murrab kiirelt lahti. :D

Viimati muutis Peeter Ude, Reede, 28 Okt 2011 19:20, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 28 Okt 2011 18:54 
Eemal
Kasutaja avatar

Priit. Olen korduvalt üritanud oma kodusadamas üle ujutada ca 65cm kõrgust kaid. Seda nii ca 25 sõlme pealt pidurdades, kui ka niisama "kündes". Siiani pole õnnestunud. Võib-olla suurema kiire alusega käib see lihtsamalt. Meetrine laine kai ääres on ikka juba päris kohutav asi - arvan, et sihuke oleks selle Silveri paugult ära uputanud. Vaevalt, et ta otsad niipalju mängimisruumi oleks jätnud.

Peeter - ei usu. :D Aga proovin kohe homme järgi :D
Muidugi - sihukese setupiga olen hetkega glissis ka.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 28 Okt 2011 21:07 
Eemal
Kasutaja avatar

Muhv kirjutas:
Muidugi - sihukese setupiga olen hetkega glissis ka.

Nyyd taba see hetk ennem klissi minekut... 150 nest sa üle ei koorma:D
Aga jah nii ta ju klissi lähebki....

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev, 29 Okt 2011 01:10 
Eemal
Kasutaja avatar

Härrad, shit happens.

Kuidas asjad toimuvad tavaliselt: nagu nimetet, õnnetused juhtuvad. See on paratamatu. Kindlustus korvab kahjud. Kui on pretensioonid kolmanda isiku suhtes, siis sellele esitatakse kahjunõue. Kõik on rahul ja pikemat arutelu ei toimu.

Merepraktika seisukohalt on küll kaheldav, et sadamasse kihutav muskelpaat saab tekitada niisuguse kahjustuse, et laev puruneb. Kuid mina pole kohal olnud...

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 39 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid