Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 39 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 26 Okt 2011 14:47 
Eemal

Mina saan aru, et kaatrijuhile pole mdagi ette heita. Sõideti kiire väljakutse peale ja tegemist oli inimese elu päästmisega.

Mis sildumisse puutub, siis tuleb välja, et sadam oli jahte-kaatreid täis, aga viga sai ainult üks. See viib mõttele, et just nimelt see üks võiks oma võtteid täiustada.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 26 Okt 2011 14:59 
Eemal
Kasutaja avatar

juir kirjutas:
Mis sildumisse puutub, siis tuleb välja, et sadam oli jahte-kaatreid täis, aga viga sai ainult üks. See viib mõttele, et just nimelt see üks võiks oma võtteid täiustada.

Et kui kõik upakil oleks, et siis oleks midagi õigus nõuda, kõik paadid ei ole ju ka sama ehitusega võibolla mõned ei teagi miks üldse neil knaap/kiip lahti, või läppar või muu varustus kajutis põrandal ja võibolla ka katki?
Selle loogika järgi ei tohiks ühegi sellise juhtimi puhul alust midagi nõuda, sest mõni paat ju ikka terveks jääb, kui oma kaatriga ringi paarutaksin sadama alal, järelikult kõik teised olid oma paadi kehvasti sidunud vms?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 26 Okt 2011 15:19 
Eemal
Kasutaja avatar

juir kirjutas:
See viib mõttele, et just nimelt see üks võiks oma võtteid täiustada.

Tsiteeri:
Asjatundja arvamuse kohaselt oli Teie väikelaev sadamas sildunud väga ohtlikult. Nimelt on Naissaare sadamakai ebasobiv väikelaevade sildumiseks poordiga, sest kaivendrid asuvad üsna kõrgel ja alus võib igasuguse lainetusega vigastusi saada. Tiheda liiklusega Naissaare sadamas on aga lainetuse esinemine loomulik. Hea merepraktika kohaselt tuleks väikelaeval niisuguses sadamas vigastuste vältimiseks silduda vööriga kai poole. Seega ei olnud meie hinnangul Teie väikelaeva tuuleklaasi purunemise põhjuseks mitte piirivalvekaatri meeskonna tegutsemisel tekkinud ahtrilaine, vaid väikelaeva ebaõige paigutus sadamakai äärde.

Alustame juba sellest, et tahaks TEADA selle asjatundja NIME ja sellise tegelase reaalset merepraktikat üle maailma VÄIKELAEVAsadamatega! On see keegi Lennuki seltskonnast, on see Kuke seltskonnast, on see keegi BossaNova seltskonnast või Hermes-X/Stella Marise seltskonnast või isa/poeg Vennikad. Jätsin kellegi välja? Tõesti kaadri, kes on käinud omal käel soojadel vetel purjetamas. Ja siis ka Siilats ning Jaan Kõrsmaa (suure laeva paberitega kapten, tõi Nina Türgist läbi Doonau siia). AquaMarine, Nordea, Stella Pioneeri kaader ja Uku ei saanud septembri alguses vist seda öelda.
Kuid mul on tunne, et see "spetsialist" ei ole küll keegi nimetatud kaadrist vaid mingi suvaline endine (joodikust) traali/kaubikukapten, kel ei lubata joomise pärast enam merd sõita aga kes pole elus ühtegi väikelaevasadamat peale paari Eesti oma näinudki...

Reaalselt on väikelaevade kinnitamisest erinevatel viisidel siin kirjutanud Kalle Kuus ja Tal on ka reaalsed kogemused erinevate vete ja sadamatega aga kogu Kalle otsekohesuse juures ei usu ma eales, et Ta ütleks "sa oled lihtsalt loll, et poordiga vendri ääres seisid". Kerge alumiiniumkaatriga... Sellist saasta ajab välja vaid totaalne lollpea, kes arvab enda olevat eriti kõva spetsialisti aga käinud ja näinud pole selline sittagi.

See on minu otsekohene arvamus sedasorti asjadest. Vööriga kai poole, selles kohas - see on ikka ässade äss. Ime, et miilitsad ei hakanud Viimsi valda süüdistama, kes ei ole sinna akvatooriumisse "vööriga kai poole" seismise võimaldamiseks pannud kas poisid või Vahemerelt tuttavaid ankurdatud otsasid. Otse loomulikult on seal kõige õigem anter ankrule panna ja siis loota, et see ikka ka peab, kui järjekordne kihutaja sisse uhab. Äkki oleks see miilitsatel võimalus jälle raha kasseerida, kui keegi veel "julgeb" seal teistmoodi ehk poordiga kais seista? Oi Peebuste, Sa alles hakkad riigi osakuid ostma, Gerda on kõik korrad, mis ma näinud olen, täiesti "valesti" olnud ja Sa oled ikka täitsa loll ning oskamatu... Üldse seisid ka viimane regatt kohe mitmed jahid täitsa valesti (õhtul tuli sinna veel jahte juurde), meie olime muidugi "tublid ja targad", saime omale poi ja koha ujuvkai ääres.

Ainus miilitsate ja nende "asjatundjate" lubatud seismisviis Naissaare sadamas, kui ujuvkai ääres kohta pole, ainult siis saad kahjutasu nõuda, kui näiteks miilitsalaev seal kannakaid tegema hakkab ja paat kaisse puruks läheb. Kui muudmoodi Kreekale järele ei jõua, siis vähemalt mängime, et Naissaar on Vahemeres ja ilma mõtleme ka soojaks mediterranean mooring'ut kasutades:
Pilt
Pilt

Sorry, otse loomulikult "unustasin" ma ära kõik need sadakond kaptenit ja ~600-800 purjetajat, kes Muhu Väinas ruumipuudusel oma jahid suisa mitmes kihis parras-pardaga pargivad, no on ikka täitsa lambad need Eesti väikelaevnikud!
edit2: Ja veel üks asi: mul on miskipärast järjekordne "tagumiku tunne" et seesama "asjatundja" ning Leppneeme sadama projekteerija on üks ja sama tegelane. Lihtsalt me siiani ei saanud sellest aru (lollid nagu me oleme), et uus Leppneeme on ka mõeldud vahemere kinnitusega seismiseks, see polegi ette nähtud pardaga kaiääres olesklemiseks. Jälle Viimsi vald "süüdi", et pole sinna kaiotsasid keset akvatooriumi ankurdanud...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 27 Okt 2011 13:22 
Eemal

Sadam on tegelikult ja ametlikult ikka Naissaarel olemas. Sadam on registreeritud sadamaregistris sadamakood EE NAI. Sadamaregistri andmetel on Naissaare sadama territooriumi suuruseks 0,60 ha, akvatooriumi suuruseks 4,96 ha. Naissaare sadam on munitsipaalomandis, sadama pidajaks Viimsi Vallavalitsus. Olemas on sadamakapten ja väidetavalt peaks isegi sadamaeeskiri olema. Sadamakapteniga rääkisin ja tema teada olla politsei isegi küsinud Viimsi vallavalitsusest arvamust selle klaasipurunemise kohta. Vallavalitsuse seisukoht oli, et klaas purunes ikka MP15 sobimatu kiiruse pärast.
Hea seegi :)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 27 Okt 2011 22:14 
Eemal
Kasutaja avatar

Sõber, ma ei saa aru, minu meresõidukogemustesse ei mahu, kuidas saab pelk ahtrilaine sadama akvatooriumis tekitada massiivseid purustusi...

OK, see on juhtunud - kindlustus peab katma kahjud, veepolitsei peab katma asjaolud.
Merel on asjad reeglipäraselt väga lihtsad - esitad vaide, menetlus on kohustuslik, kindlustus otsustab.

Kui soovid juriidilist abi, helita mulle 5068152

Herkki

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 28 Okt 2011 08:02 
Eemal
Kasutaja avatar

Leppneeme on projekteritud vastavalt valla esitatud l@hteylesandele ja ehitaja m@@dapanekutele.
see ei puuduta siinset teemat.

Mis puutub aga lainesse, siis sellise eluka saab tekitada iga kliseeriva paadiga, kui liiga hilja klissist maha tulla.....
Eks see ,laine jooksis samal ajal akvatooriumisse sisse, T@en@oliselt.
Kus see laine t@pselt peegeldas ei tea, kuid see p@hjendaks miks ainult yks katki on.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 28 Okt 2011 08:36 
Eemal
Kasutaja avatar

PriitV kirjutas:
Võiks ka ju hakata hagema, koos Kelvingi sadamaga aga vähemalt sadamale tunnistati oma süüd (võtsid teadlikult pumbalt pikenduse ja sellega voolu ära ning ei suvatsenud sellest kedagi teavitada) ja ei ülbitsetud, meid ja sadamat idiootideks pidades. Seega nii jääb... ja kahjud (julgelt 1000 EUR+) lapime ise kevadel.

Sorry Priit..

Härrased kõrval paadilt ütlesid:"Äkki vaatate omale pikendusjuhtme, me sooviks oma tagasi saada.!"

Ja Lemba vastus:"Tegeleme sellega!"

Ja keda ma siinses situatsioonis saame süüdistada ?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 28 Okt 2011 08:42 
Eemal
Kasutaja avatar

PriitV kirjutas:
Alustame juba sellest, et tahaks TEADA selle asjatundja NIME ja sellise tegelase reaalset merepraktikat üle maailma VÄIKELAEVAsadamatega! On see keegi Lennuki seltskonnast, on see Kuke seltskonnast, on see keegi BossaNova seltskonnast või Hermes-X/Stella

Äkki räägiks siis nüüd ausalt.
Mida aitab siin Maailma merepraktika? Kui Meie meri on meil täpselt selline , nii kui ta on.
Ei vahemeres ega mujal pole selliseid navigatsiooni tingimusi , ega merd nii kui meil...
Lainetus tõus mõõn, mida meil pole.. jne..
Ainuke mida sa võrrelda saad on sadamate arhidektuuriline pool ja meie olematu taristu.

Naigatsiooni märgistus ... jah, seda saab võrrelda ja vaadelda.
Kaide paiknemine... ja meri... Hoopis teistsugused.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 28 Okt 2011 09:05 
Eemal

Tsiteeri:
Mis puutub aga lainesse, siis sellise eluka saab tekitada iga kliseeriva paadiga, kui liiga hilja klissist maha tulla.....
Eks see ,laine jooksis samal ajal akvatooriumisse sisse, T@en@oliselt.
Kus see laine t@pselt peegeldas ei tea, kuid see p@hjendaks miks ainult yks katki on.

Laine tekitati MP15 poolt terve akvatooriumi ulatuses, kuna ta sõitis ühtlase 10kn kiirusega läbi terve sadama. Minu paat sai kannatada ainukesena võibolla selle tõttu, et ta oli hetkel sadamas olevatest kõige väiksem. Laine oli selline korralik 1m laine. Ma ei ajaks kogu seda jama, kui MP15 oleks teinud mingi kaheldava pinnavirvenduse.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 28 Okt 2011 09:25 
Eemal
Kasutaja avatar

Tsiteeri:
Laine oli selline korralik 1m laine

:shock: lainekõrgus on vahe laineharja ja laine põhja vahel jagatud kahega 8)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 28 Okt 2011 11:31 
Eemal

No sellise arvutusviisi järgi 50cm laine... 8). Liikumisamplituut oli siis 1 m :)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 28 Okt 2011 11:59 
Eemal
Kasutaja avatar

Minu arust ikka täpselt vastupidi: laine kõrgus 1m (laineharja ja lainepõhja kõrguste vahe) ja amplituud 50cm (maksimaalne kaugus tasakaaluasendist)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 28 Okt 2011 12:02 
Eemal

Kõlab vahvalt. Ma tahaks näha nii tagasihoidlikku meest kes vaatab 4-meetrist lainet ja ütleb et see on 2-meetrine.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 28 Okt 2011 13:05 
Eemal
Kasutaja avatar

Preili Zaitseva paneb meestel lained ja kõrgused-pikkused õigeks: http://www.sea.ee/~elken/OkeanProgn08a_Zaitseva.ppt

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede, 28 Okt 2011 15:54 
Eemal
Kasutaja avatar

mul on selline mulje jäänud, et - see laine kõrguse asi paistab rohkem nooremate ja rohelisemate teema olevat.
vanad tegijad räägivad ikka ennekõike ja peamiselt sellest et kust, kuidas ja kuipalju puhus ja kuidas muutus. no ja lainest pigem selle nuka alt, et kas oli lauge või järsk. või murdis kusagil. aga kõrgus on viimasejärguline teema.

AndresA kirjutas:
Kõlab vahvalt. Ma tahaks näha nii tagasihoidlikku meest kes vaatab 4-meetrist lainet ja ütleb et see on 2-meetrine.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 39 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: