Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 124 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 02 Jaan 2014 09:48 
Eemal
Kasutaja avatar

ega's argumente polegi vaja üle korrata. eks eespool ole ka räägitud sest, et aegunud pürotehnika on mõistlik utiliseerida sihipäraselt ja seejuures kasutamise-kogemust omandades.
mõtlesin siin, et kui ma poleks uusaastaööl säratuld enne lahti tõmmanud, võiks vabalt juhtuda et reaalses olukorras (hoidku Vana selle eest) ja suures ähmis hoian tõrviku metallosast kinni koos kõigi tulenevate tagajärgedega.

ehk Rehepapp informeeritud inimesena paneb siia statistika, kuidas seda reageerimise kohustust uusaastaööl täidetakse. või siis on ehk natuke kainet mõistust säilinud ja väga ei täideta, nagu siitki vihjamisi lugeda võib...

rannas on kirjutamata rannaõigus ja -kombed. sama vastuolu tava ja paragrahvi vahel on vist siin foorumis ka aakriku teema all käsitletud.

Rehepapp kirjutas:
...
Usu või ära usu, aga merevalvekeskusel on kohustus reageerida igale teatele punasest raketist. Ja kui ei ole 100% selge, et rakett tuli kaldalt, siis järgneb sellele teatele ka mingi kontroll.
Mis puutub võimalusse, et uusaastaööl kella 23 ja 01 vahel keegi reaalselt merel hätta satub, siis see on ilmselt kordades suurem kui võimalus, et sama asi juhtub näiteks 3. jaanuari öösel. Ja ma tõesti tahaks loota, et kui ta seal hädas olles selle raketi üles laseb, siis sellele ka reageeritakse.
Selge on see, et sellest "kombest" ei ole lihtne lahti saada, aga õigeks ma seda sellegipoolest ei pea. Vabatahtlikuks merepäästjaks olemine ei puutu siin muul moel asjasse kui et ma tean ehk keskmisest inimesest veidi rohkem, kuidas asjad tegelikult merepäästes toimivad.
Muide, samamoodi võitlevad punaste rakettide suvalise laskmise vastu näiteks soomlased, taanlased ja ma olen kindel et ka norrakad. See, et Tromsös neid lasti, ei muuda asja küll kuidagi paremaks.

Aga seletage keegi mulle parem ära, mille kuradi pärast üldse peaks aastavahetusel (või mõnel muul ajal) ilma hädaolukorrata signaalrakette laskma?? Kas tõesti kenamat ilutulestikku vähe saada on, kui on nii väga vaja pauku teha? 25 aastat tagasi tõesti ei olnud eriti muud varianti, aga praegu??

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 02 Jaan 2014 10:40 
Eemal
Kasutaja avatar

vahva.madrus kirjutas:
ega's argumente polegi vaja üle korrata. eks eespool ole ka räägitud sest, et aegunud pürotehnika on mõistlik utiliseerida sihipäraselt ja seejuures kasutamise-kogemust omandades.
Ehh... kas sa tõesti arvad, et aastavahetusel pimedas ja väheke napsuse peaga on kõige õigem aeg selliseid asju harjutada?? Me räägime siin üldiselt, eksole, ja kui sina või mina ka aastavahetusel purukained oleme, ei muuda see asja. Rääkimata siis asukoha valikust...

vahva.madrus kirjutas:
ehk Rehepapp informeeritud inimesena paneb siia statistika, kuidas seda reageerimise kohustust uusaastaööl täidetakse. või siis on ehk natuke kainet mõistust säilinud ja väga ei täideta, nagu siitki vihjamisi lugeda võib...
Hetkel pole ametlikku statistikat käepärast ja ma pole tõepoolest kuulnud, et mõne aastavahetuse aegse raketi pärast oleks siiani otsinguoperatsiooni olnud vaja käivitada. Aga aasta jooksul on neid juhuseid olnud kümneid ja asjatult kulutatud töötunde ja eurosid tuleb kokku ikka päris palju. Ning ma tõesti ei näe mingit põhjust, miks aastavahetuse aeg peaks selles osas kuidagi eriline olema. Nagu siin ennegi välja on öeldud - ka sel ajal on inimesi, kes merel on, olgu siis töö või lõbu pärast.

vahva.madrus kirjutas:
rannas on kirjutamata rannaõigus ja -kombed. sama vastuolu tava ja paragrahvi vahel on vist siin foorumis ka aakriku teema all käsitletud
Keegi ei ajagi ju siin taga mingit täht-tähelt paragrahvi järgimist. Ma olen ka täiesti nõus ex Suurlaiu kommentaariga, et meie seadustes on palju jaburdusi ja ebaloogilisust, aga see ei puutu siinkohal eriti asjasse. Isegi kui me nimetame aastavahetuse ajal punaste rakettide laskmist "rannakombeks", siis ma leian, et see on totter komme, mis võiks ära kaduda. Kunagi oli mitmel pool rannas kombeks ka valede tulede põletamisega laevu karile juhtida, seda me enam eriti au sees ei pea, eksole... ;)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 02 Jaan 2014 11:53 
Eemal
Kasutaja avatar

Kas te pole ammu kalendrisse vaadanud? Aasta on meil 2014 ja sajand on 21.
Kas tõesti on see rakett ainus võimalik õnnetusest teatamise viis?
See on raudselt viimane viis õnnetusest teatada ja asukoha määramiseks ei ole ka raketti vaja.
Loomulikult peab see rakett olemas olema ja ta jääbki viimaseks võimaluseks, aga ma pakun, et mõnekümne aastapärast ei ole neid rakette enam üldse vaja.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 02 Jaan 2014 12:00 
Eemal

kas epirbile odavamat alternatiivi ei tule kunagi?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 02 Jaan 2014 12:21 
Eemal
Kasutaja avatar

Tan121 kirjutas:
Kas tõesti on see rakett ainus võimalik õnnetusest teatamise viis?

Rakett/säratuli on tegelikult :
a) viimane õlekõrs
b) hea moodus visuaalkontakti saavutamiseks otsijatega kes telefonikõne või raadioside peale otsima on tulnud.

Ma olen tegelikult nende rakettide uusaastaööl kasutamise lubamise vastu ainult selle pärast, et kui lubada maanteel sõita 90ga siis kõik arvavad, et see tähendab, et 110 on normaalne. See tähendab, et kui lubada uusaastaööl hädarakettide laskmist pidustuste raames, siis kõik niikuinii arvavad, et sünnipäeval võib ju ka tegelikult. Selline arvamus on loll, aga see-eest väga inimlik :D

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 02 Jaan 2014 12:50 
Eemal
Kasutaja avatar

Marki loll arvamus on tegelikult tõesti tark.
Selle kohapealt ma olen sinuga ka tõesti nõus. Sama asi promilliga sõitmine. Et mõistlik inimene suudab 0,3 promilliga sõita väga korralikult. Aga kahjuks on liialt olemas ebamõistlikke inimesi.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 02 Jaan 2014 13:03 
Eemal
Kasutaja avatar

Tan121 kirjutas:
Et mõistlik inimene suudab 0,3 promilliga sõita väga korralikult.

Jätan siinkohal teadlikult mainimata selle asutuse ;)

"Heal Vene ajal" oli kombeks pidada igasugu päevi, ikka pika laua ja ohtra kärkunniga. Teiste seas ka transporditöötajate oma. Siis oli nimetet asutuses kombeks teha "testsõitu". Seisnes see võistluses, kes saab oma sõiduki kõige täpsemalt 2 kasti vahelt läbi. Kastid tuli sealjuures ise paika panna, start pöördega ~50m kauguselt. Promillid olid mitte ainult lubatud vaid lausa soovituslikud (mõõdeti!).

Õpetlik tulemus oli see, et alati leidus mõni "kotkas", kes juba pea olematu joobe korral kastide vahele ei mahtunud. Teine liik erikuradikinomehi olid need, kes panid kastid ~1/3 võrra kitsamalt, kui oli sõiduki laius. Need tegelased olid alati needsamad...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 02 Jaan 2014 13:20 
Eemal
Kasutaja avatar

Tere Tan, head uut aastat :D
Ega tuletorne ka enam ammu vaja pole, aga arvatavasti hoitakse käigus ka paarikümne aasta pärast, purjeid pole ka ilmtingimata enam ammu veesõidukile vaja aga mõni hull ikka kasutab :) Sõda pole meil ka olnud aga -väge mingisugust peetakse ikka ülal.

Ma ei imestaks kui signaarakett ka 100 aasta pärast veel kohustuslik varustus on, iseasi palju neid tõesti kasutatakse...

Lõppkokkuvõttes saab ju neid lasta ja harjutada, võta raketid manu, sõidad ca 50km ja lase neid taeva poole palju kulub:)

Üldiselt ma püüan lastki kasvatada selle - "Boy who cried wolf" - järgi: on "naljad" ja teemad mis pole naljakad ja lõbustuseks mõeldud.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 02 Jaan 2014 13:42 
Eemal
Kasutaja avatar

Selles loos siin http://foorum.kipper.ee/viewtopic.php?p=43653#43653 oli lõpuks just rakett see, mis aitas. Äärepealt oleksidki pääsenud ;)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 02 Jaan 2014 14:27 
Eemal

Paragrahvist näpuga järge ajades:
51. On keelatud punaste signaalrakettide kasutamine territoriaal- ja sisemerega ning Peipsi järve, Lämmijärve ja Pihkva järvega külgnevates valdades.
[RT I 2009, 69, 465 - jõust. 03.01.2010]

Tallinn ja veel mõned veeäärsed kohad teadupärast pole vallad vaid linnad. Kõik on järelikult OK. Ma tahaks näha seda seaduseväänajat kes tõestab, et vald=linn.

Ilmselt pole sisukas võidelda millegagi mille keelamisega ei ole hakkama saanud NL, põhjamaised heaoluriigid ega arvatavalt ka mitte üks muu riik maailmas.

Maailmas on ka päris probleeme mille peale oma vaimujõudu kulutada.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 02 Jaan 2014 15:06 
Eemal

Küll mõni seadusetundja põhjendab ära, et tegelikult on seadusandja mõeldud valla asemel kohalikku omavalitsust.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 02 Jaan 2014 18:50 
Eemal
Kasutaja avatar

Tan121 kirjutas:
Aga kahjuks on liialt olemas ebamõistlikke inimesi.

Teatud asjadel on absoluutne piirang lihtsalt parim lahendus isegi mitte ainult inimeste mõistlikkuse seisukohalt vaid ka muude inimloomusele iseloomulike käitumismustrit tõttu. Väga lihtne ja ühene kasutusvõimalus aitab neid väärkasutusi kõige paremini vältida. Minul näiteks oli, on ja vist kahjuks jääbki probleemiks meeles pidada 16 kanali vaikusminutid iga 15 järel. Ma ei tea mis ma peaks selle ette tegema, lihtsalt alati juhtub nii, et parimal juhul peale kellegi kutsumist 16 kanalil võib olla meenub kella ka vaadata... Pane või kella pealt releed vahele :oops:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 02 Jaan 2014 19:16 
Eemal
Kasutaja avatar

Mark kirjutas:
Teatud asjadel on absoluutne piirang lihtsalt parim lahendus isegi mitte ainult inimeste mõistlikkuse seisukohalt vaid ka muude inimloomusele iseloomulike käitumismustrit tõttu. Väga lihtne ja ühene kasutusvõimalus aitab neid väärkasutusi kõige paremini vältida. Minul näiteks oli, on ja vist kahjuks jääbki probleemiks meeles pidada 16 kanali vaikusminutid iga 15 järel.
Mark, lohutuseks võin öelda, et seoses GMDSS kasutusele võtuga kaotati vaikuseminutid tegelikult juba ammu ära. Mõnel pool on need vist küll 2182 kHz peal endiselt nõutud, aga VHF peal peaks üldiselt tohtima rääkida suvalisel ajal.
Aga inimloomuse kohta käivate tähelepanekutega täiesti nõus.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 02 Jaan 2014 19:34 
Eemal
Kasutaja avatar

Mark kirjutas:
Minul näiteks oli, on ja vist kahjuks jääbki probleemiks meeles pidada 16 kanali vaikusminutid iga 15 järel.

Nu siis mine lase oma käekella sihverplaat ära modida kellassepal :)

Vanasti olid laevakelladki nii markeeritud!

Näide:

Pilt

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 02 Jaan 2014 20:31 
Eemal

vanellus kirjutas:
Paragrahvist näpuga järge ajades:
51. On keelatud punaste signaalrakettide kasutamine territoriaal- ja sisemerega ning Peipsi järve, Lämmijärve ja Pihkva järvega külgnevates valdades.
[RT I 2009, 69, 465 - jõust. 03.01.2010]

Tallinn ja veel mõned veeäärsed kohad teadupärast pole vallad vaid linnad. Kõik on järelikult OK. Ma tahaks näha seda seaduseväänajat kes tõestab, et vald=linn.

Ilmselt pole sisukas võidelda millegagi mille keelamisega ei ole hakkama saanud NL, põhjamaised heaoluriigid ega arvatavalt ka mitte üks muu riik maailmas.

Maailmas on ka päris probleeme mille peale oma vaimujõudu kulutada.

Ma ei usu, et see on viga või ebatäpsus. Ilmselt nii ongi mõeldud,kuna Tallinna sadamas ja Härjapea jõe ääres pole päästeoperatsioon eriti tõenäoline.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 124 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: