Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 59 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Tulede paiknemine veesõidukil, ka radaripeegeldi
PostitusPostitatud: Teisipäev, 14 Aug 2012 23:36 
Eemal

Läheb nüüd ka natuke mereohutuse alla. Seoses LED ide imelise sära ja võidukäiguga olen neid ilutusi näinud ka juba väikelaevadel. Nii ees, taga kui küljepeal. (Vööris, ahtris, poordidel.) Isiklikult tean küll sellist paigutust.
Pilt

http://et.wikipedia.org/wiki/T%C3%BC%C3%BCrpoord

Või kui tegemist on siis alla 30hj alusega, mille juhil puuduvad esmased teadmisedki, kas oleks paslik tähelepanu juhtida sellele asjale?

Viimati muutis Reinz, Neljapäev, 16 Aug 2012 08:55, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Tulede paiknemine veesõidukil.
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 15 Aug 2012 08:49 
Eemal

Reinz kirjutas:

Või kui tegemist on siis alla 30hj alusega, mille juhil puuduvad esmased teadmisedki, kas oleks paslik tähelepanu juhtida sellele asjale?

Muidugi on paslik!
Omalt poolt lisan siia veel ühe asja: RADARIREFLEKTORI!
See pole seotud küll tuledega, aga siiski vajalik asi augustikuu pimedatel öödel ka sõudepaatide... :lol: !
Pange see asi öösel sõites, kas või "luuavarre" külge üles, olete suurte paatide radariekraanil...!
Seletuseks: pahatihti on kaatrite tuuleklaasid sellise nurga all, et öösel sealt lihtsalt ette midagi ei näe! Ka LED tulesid mitte, muudest tuledest rääkimata, eriti halb on olukord, kus kaldatulede foon on väga suur, näiteks Pirita!
Suur patt on hoopis ilma igasuguste tuleta sõitmine... :twisted: !
Toon ühe näite:
4-5 aastat tagasi tulin Naissaarelt Piritale augustikuu ööl! Sõidan sellistel öödel lokaatoriga ja elektronkaardiga, sest esiklaasidest eriti midagi läbi ei näe - ainult kaldal olevat tuledefooni...
Paar miili enne Pirita sadamat näen parema poordi külgaknast, et möödun väga lähedalt purjede all paremal halsil seilavast jahist! Sellel ei mingit tuld peal, ega ahterstaagis radarireflektorit, sest lokaatori peal lihtsalt seda alust polnud olemas... :evil: !
Tuline jutt käis läbi! Kokkupõrkel oleks ju mina süüdi jäänud...!
Jahi kipper oleks võinud kasvõi taskulambiga grootpurjele valgust näidata... Aga tundub, et tal polnud sellisest asjast õrna aimugi!
Vot nii... :wink: !
Tähtsad asjad need "tuled ja viled" ka väikepaadimeestele... :lol: !

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 15 Aug 2012 09:03 
Eemal

Selle mõtte tekitas just ahtripeeglile liimitud ribad, punane vasakul ja roheline paremal. Kui seda peaks pimedas nägema ei saa ikka mitte millestki aru. Esimeste nurgad vähe siia-sinnapoole pole hullu, kuid jah taha peaks ikka ainult valge jääma, muidu võib veel ufosid kahtlustama hakata. Tegelikult tuleks ikkagi 30 ja allapoole veel liikujatele ka üht teist välja mõelda, kas või Abiks Paadimehe raamatu ettenäitamine, et tal mingigi aimdus oleks elementaarsetest reeglitest.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 15 Aug 2012 10:39 
Eemal

Kas öösel ainult radari järgi sõitmine ei tundu pisut ohtlik? Ma saan aru, et sel moel käitudes võib sisse sõita mis iganes väikealusele, isegi täiesti COLREGi kohaselt tuledega tähistatule.
Ausalt öeldes, ega ei kujutanud ette, et keegi võiks minu ja purjeka öisel Tallinna lahel heast peast pooleks sõita.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 15 Aug 2012 10:59 
Eemal

Ega sa ju pimedana ankrusse ei jää. Vaatad ja uurid ikka läbi pimeduse, ning vahe on märgata küll, kui on tuli ees ja linna foonini on veel hulk vett künda.
See jaht oli ikka ilma ühegi valgustita seismas, nagu ma lugedes aru sain.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 15 Aug 2012 11:45 
Eemal

Kalle räägib SEILAVAST purjekast , mitte SEISVAST ...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 15 Aug 2012 12:58 
Eemal

Lugesin kiirustades. :oops:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 15 Aug 2012 15:41 
Eemal

vanellus kirjutas:
Kas öösel ainult radari järgi sõitmine ei tundu pisut ohtlik? Ma saan aru, et sel moel käitudes võib sisse sõita mis iganes väikealusele, isegi täiesti COLREGi kohaselt tuledega tähistatule.
Ausalt öeldes, ega ei kujutanud ette, et keegi võiks minu ja purjeka öisel Tallinna lahel heast peast pooleks sõita.

...tundub küll ohtlik, eriti glisseerivatel alustel, aga edasi liikuda on ju vaja!
...olen Searay 350-l teinud lahti ka rooli kohalt present katuse ja sõitnud pea sealt väljas ja jetiprillid ees, aga kaua sa, eriti vihmaga, niimoodi ei sõida...!
Seepärast siin räägingi, et väikeste paatide mehed, tehke end igatpidi öösel sõites nähtavaks nii visuaalselt, kui ka lokaatori jaoks! Te arvate, et te olete öösel igati nähtavad, nii see aga ei pruugi olla, kui on veel lainetust ja kalda tulede foon on kõva, jne! Ja järgige ikka igas olukorras seda eetilist reeglit, et suuremale tuleb teed anda... :lol:, mis siis, et Teil on selleks tuline tee-õigus seaduste järgi: suurema aluse manööverdamisvõime on alati halvem, kui väiksemal alusel...
...ja ärge unustage taskulampi, sellega saate ju endast märku anda, kui tarvis...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev, 15 Aug 2012 21:59 
Eemal

Kalle - mis jutt see on?

Sa oma kaatriga 20 sõlmega liikudes oled 15x manööveramisvõimelisem näiteks folkboot 4-meetrises tuules. Aerupaadimeestest rääkimata.

Kui hästi ei näe, siis ei sõida lihtsalt nii kiiresti, et vähemalt 5 sekundit ette ei näe. Udus laksad ka glisseerides radaripildi järgi? Autoga sa ju ei sõida käsikaudu, ometi.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 16 Aug 2012 06:35 
Eemal

vanellus kirjutas:
Kalle - mis jutt see on?

Sa oma kaatriga 20 sõlmega liikudes oled 15x manööveramisvõimelisem näiteks folkboot 4-meetrises tuules. Aerupaadimeestest rääkimata.

Kui hästi ei näe, siis ei sõida lihtsalt nii kiiresti, et vähemalt 5 sekundit ette ei näe. Udus laksad ka glisseerides radaripildi järgi? Autoga sa ju ei sõida käsikaudu, ometi.

Mu jutt ongi selleks, et folboodi mees teaks, et ta peab ennast nähtavaks tegema, et ta teaks glisseeriva aluse lähenemisel ristuvatel kurssidel, võtta vastu otsuse mingi manöövri jaoks, kui ta aga vaikse tuule tõttu ei suuda manööverdada, siis vähemalt lisaks oma käigu tuledele näitama ka purjele tuld... :lol: - mitte istuma kokpitis, nagu "tumma hammas", nagu tegi minu juhtumi puhul see "lendavast hollandlasest" "seebikarbimees"!
See on ka õige, et kui hästi ei näe, siis ära kihuta, jutt on ju glisseerivatest alustest, ka 14 sõlme on suur kiirus ja ega mina ei sõitnud selle juhtumi puhul ka 30-ga... :lol: !
Jah, ka mul on tulnud ette olukordi, kus ka udus on tulnud laksata glisseerides ja seepärast ma siin tulede kõrval tõin esile RADARIREFLEKTORI vajalikkuse väikestel paatidel...
:lol: !!!
Kui veel mõni aasta tagasi nägin radarireflektoreid väikepaatidel peal, siis praegu on selles osas küll asi halb minu meelest... :twisted: !
Loodan, et lugejad said kõik minu mõttest aru ja edaspidist vaidlust minu poolt konkreetselt läbi elatud juhtumi kajastamisel enam ei jätku... :lol: !

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 16 Aug 2012 08:49 
Eemal

Huvitav kas väiksem alumiiniumpaat (amuur, väike buster ) jätab radarile jälje maha või on sama tühi koht nagu plastikvann,

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 16 Aug 2012 08:56 
Eemal

Muutsin pealkirja ära. Oskajad mehed, andke nõu ka peegeldi osas, et kuhu millele ja missugune kinnitada.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 16 Aug 2012 09:56 
Eemal
Kasutaja avatar

Kalle Kuus kirjutas:
[... mis siis, et Teil on selleks tuline tee-õigus seaduste järgi: suurema aluse manööverdamisvõime on alati halvem, kui väiksemal alusel...

Tohoh tonti?
Kellel käik, sellel ka manöövrivõimekus. Masteri väide kehtib vaid siis kui väiksem alus on võimaline arendama manöövriks piisavat kiirust.
Enne postuleerimist vaata postitus üle. Sest seda juttu siin loevad ka algajad, kes Suure Tähtsa Masteri iga sõna puhta kullana võtta võivad. :roll:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 16 Aug 2012 10:35 
Eemal

[quote="Kalle Kuus"][quote="vanellus"]Kalle - mis jutt see on?

Jah, ka mul on tulnud ette olukordi, kus ka udus on tulnud laksata glisseerides

tuleb hakata rullnokkadest kaatrimehi kartma, vaatamata tuledele ja radaripeegeldile...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev, 16 Aug 2012 14:18 
Eemal
Kasutaja avatar

Kalle Kuus kirjutas:
Kui veel mõni aasta tagasi nägin radarireflektoreid väikepaatidel peal, siis praegu on selles osas küll asi halb minu meelest...

Mine tea, ehk võtab 5m paadi omanik selle udus ja pimedas välja ning kruvib selleks ette nähtud kohta ja seepärast ei hakka need väikeste peal silma.
Jube kole junn on, et kogu aeg küljes hoida.

rye
(kah 5m paadi omanik)

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 59 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis